2

Wisła Płock

1

• Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy również za kolejne. Miłej niedzieli!

• Koniec spotkania w Gliwicach! Piast wygrywa z Wisłą Płock 2:1 po bramkach Sasy Żivca i Patrika Mraza. Jedyną bramkę dla przegranego zespołu zdobył Arkadiusz Reca.

• Sędzia do podstawowego czasu meczu doliczył co najmniej trzy minuty.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Dominika Furmana, którego nikt nie przeciął, choć mogło to zrobić aż dwóch graczy z Płocka. Furman aż złapał się za głowę, że żaden z jego kolegów nie skończył tej akcji strzałem.

• Żółtą kartką za faul na Dominiku Furmanie na własnej połowie ukarany został Marcin Pietrowski.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu.Paweł Moskwik pojawia się w miejscu Bartosza Szeligi.

• Wreszcie jakieś uderzenie na bramkę Jakuba Szmatuły. Dokonał tego Jose Kante strzałem po ziemii zza pola karnego, ale zrobił to zdecydowanie zbyt delikatnie.

• Końcowe minuty spotkania w Gliwicach szczerze mówiąc dają dużo do życzenia. Wisła Płock próbuje konstruować akcje, która mogłaby dać bramkę wyrównującą, natomiast Piast już raczej nie myśli o niczym więcej niż obronie.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Piasta przez Dominika Furmana dopadł do niej Arkadiusz Reca, ale nie miał zbyt wielkich szans, by oddać dokładny strzał.

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły Płock. Piotr Wlazło pojawia się w miejsce Maksymiliana Rogalskiego.

• W odpowiedzi piłka trafia do Bartosza Szeligi, który również oddał strzał zza pola karnego rywali, ale efekt był dokładnie taki sam. Bramkarz mógł jedynie odprowadzić daleko lecącą wzrokiem.

• Dominik Furman po raz kolejny zdecydował się na potężny strzał z dystansu, jednak po raz kolejny piłka minęła światło bramki gospodarzy.

• I druga zmiana w barwach Piasta. Murawę opuszcza Sasa Żivec, a na niej melduje się Maciej Jankowski.

• Patryk Stępiński świetnie minął zwodem jednego z rywali i oddał mocny strzał, który jednak powędrował nad poprzeczką bramki Piasta.

• Jose Kante teraz ładnie przyjął sobie piłkę z rywalem na plecach, obrócił się w kierunku bramki Piasta, jednak oddał bardzo niecelny strzał.

• Dominik Furman teraz z rzutu wolnego zdecydował się na strzał na bramkę Jakuba Szmatuły, ten jednak pewnie piąstkował futbolówkę.

• O indywidualną akcję pokusił się Dominik Furman na końcu której zdecydował się na strzał, ten jednak zdecydowanie minął światło bramki Jakuba Szmatuły.

• Zmiana również następuje w Piaście Gliwice. Boisko opuszcza Gerard Badia, a w jego miejsce pojawia się Michał Masłowski.

• I od razu druga zmiana w barwach Wisły Płock. Jose Kante pojawia się na placu gry w miejsce Mikołaja Lebedyńskiego.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w barwach Wisły Płock. Damian Piotrowski wchodzi w miejsce Witalija Hemaha.

• Świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska Marcina Pietrowskiego idealnie na głowę Patrika Mraza, który nie zwykł marnować takich sytuacji i pewnym uderzeniem pokonał Seweryna Kiełpina dając tym samym prowadzenie dla swojego zespołu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Piast Gliwice obejmuje prowadzenie po świetnym trafieniu głową Patrika Mraza!!!

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska na pole karne Wisły Płock, piłkę próbowali opanować najpierw Bartosz Szeliga, potem Gerard Badia, w ostateczności zrobił to Tomasz Mokwa, ale oddał bardzo niecelny strzał.

• Żółtą kartką za faul pod polem karnym Wisły Płock został ukarany Dimitar Iliev.

• Niezłe dośrodkowanie w kierunku Arkadiusza Recy, ten przyjął piłkę, ale nie dał rady już oddać strzału, gdyż szybciej do niej dopadł Jakub Szmatuła.

• Drugą część meczu nieco bardziej odważnie zaczęli gracze Piasta, od jej początku przenieśli się na połowę gości, gdzie rozgrywają futbolówkę, jednak strzał jednego z zawodników gospodarzy pewnie złapał Seweryn Kiełpin.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania, oba zespoły bez zmian.

• Gracze obu zespołów pojawili się już po przerwie na murawie stadionu miejskiego w Gliwicach, za moment początek drugiej części spotkania.

• Koniec pierwszej części spotkania w Gliwiacach. Piast remisuje z Wisłą Płock 1:1 po ciekawym spotkaniu. Do relacji powrócimy za kilkanaście minut.

• Sędzia do pierwszej części spotkania doliczył co najmniej jedną minutę.

• Piłkę przed polem karnym Piasta otrzymał Arkadiusz Reca i nie namyślając się długo oddał potężny strzał na bramkę gospodarzy, który w fantastycznym stylu obronił Jakub Szmatuła!

• O uderzenie z dystansu pokusił się Sasa Żivec, futbolówka odbiła się jeszcze od Gerarda Badii, ale Seweryn Kiełpin nie miał większych problemów z interwencją.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Patrika Mraza z rzutu rożnego, ale dopadł jeszcze do niego Radosław Murawski, który przerzucił futbolówkę ponownie do Mraza. Ponowienie wrzutki było jeszcze gorsze i od bramki zaczyna Seweryn Kiełpin.

• Wydawało się świetna dwójkowa akcja Badii z Mrazem, ale ten drugi po błędzie technicznym stracił piłkę i jeszcze faulował rywala, który mu ją odebrał.

• Piłka trafiła na lewą stronę boiska do Bartosza Szeligi, ten dośrodkował w pole karne gości wprost na głowę Urosa Koruna, a ten w znakomitej sytuacji minimalnie spudłował!

• Sędzia Paweł Gil wznowił grę.

• Krótka przerwa dla obu drużyn na uzupełnienie płynów, za moment sędzia wznowi rywalizację.

• Inicjatywę ponownie powoli przejmują gracze gości, powoli konstruują kolejne akcje, jednak defensywa Piasta nie daje za wygraną i nie daje przedrzeć się rywalom pod własne pole karne.

• Po raz kolejny bardzo ostry faul na graczu Piasta. Tym razem za faul na Mrazie żółtą kartką został ukarany Cezary Stefańczyk.

• W środku pola ostro zatrzymany Gerard Badia i za to zagranie żółtą kartką ukarany został Tornislav Bożić.

• Bramka wyrównująca napędziła zawodników Piasta! Teraz Radosław Murawski znakomicie przerzucił piłkę do Patrika Mraza, który zagrał z pierwszej w pole karne gości. Tam jednak nie było żadnego z graczy gospodarzy.

• Cudowne prostopadłe podanie z głębi pola trafiło do Sasy Żivca, który ruszył sam na sam z Sewerynem Kiełpinem i w ostatniej fazie znakomicie przerzucił futbolówkę nad bramkarzem Wisły Płock.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Sasa Żivec doprowadza do wyrównania! Oszaleli teraz fanatycy Piasta zasiadający na stadionie miejskim w Gliwicach!

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul w bocznej strefie boiska ukarany Patrik Mraz.

• Teraz piłkę na pole karne Piasta posłał Vitalii Hemeha, a problem ze złapaniem futbolówki mia Jakub Szmatuła. Na szczęście dla bramkarza Piasta nie było w okolicy żadnego z graczy gości.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Wisłę, Hameha zagrał do Dominika Furmana, który z pierwszej piłki dośrodkował na pole karne gliwiczan. Jednak z tego dośrodkowania nic pozytywnego nie wyszło.

• "Nafciarze" po zdobyciu bramki nieco uspokoili grę, teraz spokojnie konstruują akcję długo utrzymując się przy piłce.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska w kierunku Mikołaja Lebedyńskiego, który tylko przeciął tor lotu piłki, ale ta trafiła jeszcze do Arkadiusza Recy, który zachował przytomność umysłu i strzałem głową otworzył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Arkadiusz Reca otwiera wynik spotkania w Gliwiacach! Fantastyczny początek Wisły Płock!

• Pierwsza ciekawa akcja gospodarzy tego spotkania, Sasa Żivec dostał futbolówkę w środkowej strefie boiska, zagrał otwierającą piłkę do Bartosza Szeligi, który będąc już w polu karnym "Nafciarzy" oddał strzał, który jednak pewnie wyłapał Seweryn Kiełpin.

• Futbolówka powędrowała do końcowej linii boiska w kierunku Mikołaja Lebedyńskiego, ten jednak nie był w stanie zdążyć do zbyt mocno zagranej piłki.

• Zagranie pierwszej piłki, bardziej aktywni są goście z Płocka, to oni postanowili skonstruować pierwszy atak w tym spotkaniu, ale szybko stracili futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila w Gliwicach! Liczymy na bardzo ciekawe widowisko!

• Zawodnicy Piasta i Wisły ponownie pojawiają się na murawie stadionu miejskiego w Gliwicach już w strojach meczowych, to znam, że początek spotkania 2. kolejki Lotto Ekstraklasy już coraz bliżej.

• Piłkarze obu zespołów zeszli już do szatni, za kilka minut rozpocznie się pierwsza część spotkania w Gliwicach.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Rusov (Br.), Barisić, Girdavainis, Moskwik, Jankowski, Flis, Masłowski.

• Ławka rezerwowych Wisły Płock: Kaniecki (Br.), Piotrowski, Kun, Wlazło, Sylwestrzak, Sielewski, Kante.

• Pierwsze składy obu zespołów mają już Państwo podane na swoich ekranach, natomiast za moment zaprezentujemy jeszcze ławki rezerwowych obu drużyn.

• Na murawie pojawiły się już jedenastki obu zespołów i rozpoczęły przedmeczową rozgrzewkę.

• Dzisiaj oprócz meczu w Gliwicach zostaną rozegrane jeszcze dwa spotkania w Lotto Ekstraklasie. Również o 15:30 w Niecieczy tamtejszy Bruk-Bet Termalica będzie podejmować Cracovię, natomiast o 18:00 w Poznaniu Lech zagra z Zagłębiem Lubin, który jest na fali po awansie do 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

• W 1. kolejce rozgrywek Lotto Ekstraklasy gliwiczanie zostali rozbici w Lubinie przez tamtejsze Zagłębie aż 0:4, natomiast Wisła Płock sprawiła małą niespodziankę wygrywając na własnym obiekcie z Lechią Gdańsk 2:1. Jedną z bramek dla "Nafciarzy" w tym meczu zdobył najgłośniejszy nabytek tego zespołu - Dominik Furman.

• Witamy bardzo serdecznie z Gliwic, gdzie już za około 45. minut rozpocznie się spotkanie 2. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice, a Wisłą Płock. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!