Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Chojniczanka Chojnice

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Chojniczanka Chojnice

1

• KONIEC MECZU. Chojniczanka Chojnice niespodziewanie pokonuje w Bielsku-Białej Podbeskidzie i po pięciu kolejkach wciąż jest niepokonana w pierwszej lidze!

• Kolejny faul na żółtą kartkę - Grzelak powstrzymał w środku boiska rozpędzonego Janotę.

• Taktyczny faul Kryszaka w środku boiska, sędzia pokazuje żółtą kartkę.

• Faul w ataku Sierpiny, Chojniczanka znów może kraść cenne sekundy.

• Sędzia dolicza pięć minut. Maciej Bartoszek aż złapał się za głowę!

• W pole karne przedarł się Chmiel, wywalczył tylko rzut rożny.

• Totalnie zagubili się na własnej połowie piłkarze Podbeskidzia. Chojniczanka nie zdołała tego wykorzystać, bo po strzale Zawistowskiego dobrze interweniował Leszczyński.

• Boisko opuszcza bohater Chojniczanki, Jakóbowski. Za niego Bartłomiej Niedziela.

• Ostatnia zmiana w Podbeskidziu. Dariusz Kołodziej zastępuje innego weterana, Marka Sokołowskiego.

• Chojniczanka już całą jedenastką broni się na własnej połowie. Podbeskidzie atakuje, ale wciąż bezskutecznie.

• Tarnowski ładnie rozegrał piłkę, podał do Sierpiny, ten ograł rywala w polu karnym, ale znów źle strzelił. Po kontrze okazja miała Chojniczanka - strzał Biskupa zatrzymał Leszczyński.

• Zmiana w ekipie gości. Rybskiego zmienia Mariusz Kryszak.

• Kolejny stały fragment gry, kolejne dośrodkowanie i znów bez efektu. Podbeskidzie niczym nie potrafi zaskoczyć Chojniczanki.

• Po dośrodkowaniu Sokołowskiego i błędzie Miazka Chmiel miał przed sobą pustą bramkę i dwóch obrońców, ale źle trafił w piłkę! Próbował jeszcze Sokołowski, ale przy próbie strzału sfaulował rywala.

• Pierwsza zmiana trenera Macieja Bartoszka. Schodzi Kozłowski, za niego Patryk Mikita.

• Janota posłał piłkę prosto w ręce bramkarza Chojniczanki.

• Rozzłoszczone Podbeskidzie próbuje wyrównać. Po dośrodkowaniu Janoty na przedpolu musiał interweniować Miazek, teraz "Górale" będą mieli kolejny stały fragment gry.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Paweł Tarnowski za Podgórskiego.

• I znowu groźnie w polu karnym Podbeskidzia! Biskup wyłożył piłkę Rybskiemu, ale ten źle ją opanował i obrońcy zdołali go powstrzymać. Co się dzieje z "Góralami"?

• Po akcji lewą stroną boiska obrona Podbeskidzia popełniła serię błędów. Najpierw w dogodnej pozycji do strzału "machnął" się Kozłowski, ale piłka trafiła przed pole karne do niepilnowanego Jakóbowskiego, który mocnym uderzeniem nie dał szans Leszczyńskiemu!

• GOOOOOOOOL DLA CHOJNICZANKI!

• Jakóbowski utrudniał Chmielowi wznowienie gry i sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Zawistowski ładnie uderzył z rzutu wolnego - minimalnie obok słupka bramki "Górali"!

• Pierwsze zagranie Janoty i... strata na kontrę. Z piłką w kierunku pola karnego pobiegł Michał Jakóbowski i Daniel Mikołajewski musiał ratować swój zespół taktycznym faulem, za którego obejrzał żółtą kartkę.

• Dariusz Dźwigała nie czeka ze zmianami. Ferugę zmienia debiutant w barwach gospodarzy, Michał Janota!

• Feruga piętą chciał zagrać na wolne pole do Demjana, ale ten kompletnie się nie zorientował. Kibice gospodarzy wciąż głośno dopingują swoich piłkarzy, ale pojawiają się też pierwsze gwizdy.

• Nic z tego. Obrońcy gości znów się wybronili.

• Podgórski faulowany, Podbeskidzie będzie miało okazję po rzucie wolnym blisko pola karnego.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Na stadionie przy Rychlińskiego oglądamy przeciętne widowisko. Podbeskidzie częściej utrzymuje się przy piłce, ale gra momentami bardzo niedokładnie i nie potrafi stworzyć sobie stuprocentowej okazji do zdobycia bramki. Chojniczanka mądrze się broni i od czasu do czasu zagraża "Góralom" po kontratakach lub stałych fragmentach gry. Liczymy, że w drugiej połowie będzie się działo!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy w Bielsku-Białej bezbramkowy remis.

• Sierpina to najbardziej widoczny piłkarz "Górali", ale jego efektywność jest w tym spotkaniu zerowa. Tym razem pomocnik gospodarzy miał okazję na uderzenie z dystansu, ale skiksował.

• W jednej akcji trzy razy dośrodkowywali w pole karne Sierpina i Podgórski, ale Chojniczanka jak na razie bezbłędnie radzi sobie z centrami bielszczan.

• Serię nieporadnych zagrań gospodarzy w środku pola mogła wykorzystać Chojniczanka. Biskup miał piłkę w narożniku pola karnego, oddał mocny strzał, ale piłka nieznacznie minęła poprzeczkę.

• Wreszcie udała się szybka akcja Podbeskidziu! Chmiel prostopadłym podaniem "uruchomił" Sierpinę, ten wychodził już sam na sam z Miazkiem, ale Biernat wślizgiem zablokował jego strzał.

• Za nami pół godziny wyrównanego meczu w Bielsku-Białej. Żadna ze stron nie stworzyła sobie jak na razie stuprocentowej okazji do zdobycia bramki, a gospodarze lekko rozczarowują niedokładnością.

• Kozłowski oddał sytuacyjny strzał z woleja sprzed pola karnego, ale Leszczyński znów pewnie interweniuje.

• Po centrze Chmiela główkował Deja i... piłka w ósmym rzędzie trybun.

• Kolejny pojedynek w polu karnym Sierpiny i Kosakiewicza - tym razem skrzydłowy Podbeskidzia wywalczył rzut rożny.

• Obie drużyny próbowały teraz zagrać z kontry, ale nic z tego nie wyszło. Biskupa powstrzymał w polu karnym Deja, a Sierpina zepsuł przerzut w kierunku Podgórskiego.

• Mogło być 0:1! Po dośrodkowaniu w pole karne piłka spadła prosto na głowę Marcin a Biernata, ten dobrze przymierzył, ale zbyt słabo, by pokonać Leszczyńskiego. Bramkarz Podbeskidzia spokojnie łapie piłkę.

• Wreszcie pod pole karne gospodarzy przedostała się Chojniczanka. Goście za chwilę wykonają drugi z rzędu rzut rożny.

• Sierpina odebrał rywalowi piłkę w narożniku, wbiegł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ofiarnym wślizgiem powstrzymał go Kosakiewicz. To mogła być dobra okazja!

• Podbeskidzie znalazło trochę wolnej przestrzeni na lewym skrzydle, Magiera zagrał do Podgórskiego, ale ten źle przyjął piłkę i ta opuściła boisko.

• Celnie dośrodkował w pole karne Łukasz Sierpina. Tam piłkę uderzył głową Robert Demjan, ale ta poszybowała ponad poprzeczką.

• Dobry odbiór Marka Sokołowskiego, który po chwili został sfaulowany przez gracza Chojniczanki.

• Adam Deja upadł w polu karnym. Gracze Podbeskidzia domagali się odgwizdania rzutu karnego, ale arbiter pozostał niewzruszony.

• Robert Demjan uderzył w światło bramki, ale Kamil Miazek złapał futbolówkę bez większych problemów.

• Z lewej strony ostro dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, ale Rafał Leszczyński popisał się pewną interwencją.

• Łukasz Sierpina wrzuca piłkę w pole karne w kierunku Roberta Demjana, ale dośrodkowanie było zbyt krótkie.

• Nie najlepszy początek gospodarzy. Z dynamicznym kontratakiem wychodzili piłkarze Chojniczanki, ale Adam Deja przerwał tą akcję faulem.

• Strzelał na bramkę Rafała Leszczyńskiego Wojciech Lisowski, ale Tomasz Podgórski zdołał zablokować to uderzenie. Rzut rożny dla gości.

• W ataku zawodnicy Chojniczanki. Akcję zakończył Michał Jakóbowski uderzeniem ponad poprzeczką.

• Arbiter Marek Opaliński rozpoczął spotkanie w Bielsku-Białej!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek arbitra.

• Chojniczanka w czterech kolejkach zgromadziła sześć punktów i ma bilans bramkowy 9-8. Piłkarze z Pomorza plasują się w tej chwili na szóstej pozycji. Podbeskidzie ma na koncie 10 punktów i bilans bramkowy 7:1.

• Ławka rezerwowych Chojniczanki: Dumieński, Markowski, Kryszak, Niedziela, Podgórski, Gierszewski, Mikita

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: M. Lis, Baran, Tarnowski, Jakubik, Janota, Kołodziej, Zakrzewski

• W spotkaniu 5. kolejki 1. ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie z Chojniczanką Chojnice. „Górale” po świetnym początku sezonu są liderem tabeli, ale na zwycięstwo przed własną publicznością czekają od ponad czterech miesięcy.