Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 - 1 Bytovia Bytów

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

Bytovia Bytów

1

• KONIEC MECZU. Po 230 dniach Podbeskidzie wreszcie się przełamuje i po raz pierwszy w tym sezonie wygrywa mecz w Bielsku-Białej!

• Ostatnia zmiana. Daniel Feruga zastępuje bohatera Bielska-Białej, Lewickiego.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Chmiel ostrym wślizgiem zaatakował Poczobuta i został ukarany żółtą kartką.

• Żółtą kartką ukarany Bielak.

• Ostatnia zmiana trenera Kafarskiego. Rzuchowski schodzi, a zastępuje go były piłkarz Podbeskidzia, Janusz Surdykowski.

• Dublet Szymona Lewickiego! Świetnie do akcji włączył się na prawym skrzydle Zakrzewski, który dograł piłkę w tempo do Lewickiego, a ten jednym dotknięciem wpakował ją do siatki!

• GOOOOOOOOOL! ALEŻ PIĘKNA AKCJA GÓRALI!

• Lewicki przewracany w polu karnym, wydawało się, że był faulowany, ale gwizdek sędziego milczy!

• Kamil Jonkisz zastępuje Janotę.

• Rzuchowski uderzył, piłka skozłowała przed bramką, ale to nie zmyliło Leszczyńskiego.

• Opałacz znów powstrzymywany nieprzepisowo, tym razem przez Sokołowskiego. Nie ma żółtej kartki, ale jest dobra okazja na strzał z rzutu wolnego dla gości.

• Zakrzewski ostrym wślizgiem w nogi Opałacza, żółta kartka.

• Zmiana w Bytovii. Wacławczyk schodzi, za niego Jakub Bąk.

• Zakrzewski minął się z piłką w polu karnym, Rzuchowski oddał mocny strzał, ale nie trafił w bramkę.

• Podgórski z dystansu, rykoszet, ale Bieszczad bezbłędnie łapie piłkę.

• PIACEK! Stoper Podbeskidzia zdecydował się na zaskakujący strzał z około 35 metrów, a piłka nieznacznie minęła spojenie bramki Bytovii!

• Chmiel do Lewickiego, ten znów głową, ale tym razem broni Bieszczad!

• Demjan do Chmiela w polu karnym, ten na jedenastym metrze oddał strzał, który ofiarnie zablokował Opałacz. "Górale" w coraz większym natarciu!

• Mogła być powtórka z akcji bramkowej - Sierpina świetnie dośrodkował do Lewickiego, ale tym razem ten przymierzył głową niecelnie.

• Strzał z dystansu zakończył Kamiński akcję Bytovii - bardzo niecelnie.

• Dośrodkowanie z wolnego Janoty, główkował Demjan, ale Bieszczad spokojnie łapie piłkę.

• Zmiana w Bytovii. Krzysztof Bąk za Alena Ploja.

• Za protesty żółtą kartką ukarany Csech.

• Dobrze wprowadził się na boisko Sierpina! Pomocnik Podbeskidzia, który od początku drugiej połowy występuje na lewej obronie, posłał piłkę przed bramkę do Szymona Lewickiego, a ten z bliska wpakował ją do siatki.

• GOOOOOL! LEWICKI na 1:1!

• Mogło być 0:2! Rzuchowski miał piłkę na trzecim metrze, ale źle w nią trafił i Leszczyński nie musiał nawet interweniować.

• Demjan dobrze zagrał w polu karnym do Podgórskiego, ten przełożył piłkę na prawą nogę, a ta minęła słupek o centrymetry! Dobry początek gospodarzy.

• Centra Sokołowskiego prosto w ręce Bieszczada.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ.

• Już w przerwie Jan Kocian decyduje się na zmianę. Słabo grającego na lewej obronie Tarnowskiego zastępuje Łukasz Sierpina.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Bytovia gra lepiej od Podbeskidzia i zasłużenie prowadzi 1:0.

• Całkiem dobrze jako jedyny z gospodarzy wygląda dziś Janota. Pomocnik Podbeskidzia oddał przed chwilą groźny strzał zza pola karnego, minimalnie obok słupka bramki Bytovii.

• Ploj z piłką w polu karnym, oddał celny strzał, ale na posterunku Leszczyński.

• Tarnowski na wolne pole w pole karne do Lewickiego i... spalony. Nic nie wychodzi dziś bielszczanom.

• Strzał Demjana ofiarnie zablokowany przez Poczobuta. Piłka wyszła na rzut rożny, ale kolejny stały fragment gry nie dał Podbeskidziu nawet okazji na gola.

• Przerwa w grze, z bólu zwija się Klichowicz. Wygląda na mocne stłuczenie, ale za chwilę pomocnik Bytovii wróci do gry.

• "Bielsko grać k...a mać" - zaczyna się "litania" z trybun w kierunku piłkarzy...

• Rzuchowski próbował z dystansu, ale piłka przeleciała dobre 10 metrów nad poprzeczką bramki Leszczyńskiego.

• Sokołowski uderzył mocno zza pola karnego, ale zablokował go jeden z obrońców Bytovii. Jak na razie linia obrony gości spisuje się bez zarzutu.

• Było blisko! Podgórski uderzył mocno, idealnie przy słupku, ale Gerard Bieszczad popisał się fantastyczną interwencją!

• Sokołowski faulowany przed polem karnym - Podgórski znów będzie ratował "Górali" z opresji?

• Ładna akcja Janoty, który dograł piłkę przed pole karne do Lewickiego, ale ten nie mógł utrzymać równowagi i ostatecznie oddał niecelny strzał.

• Podbeskidzie niby utrzymuje się przy piłce, ale nie ma werwy i pomysłu na to, jak zaskoczyć Bytovię. Goście przyjechali do Bielska-Białej jak po swoje.

• Obrona Podbeskidzia znów pozwoliła dojść Wacławczykowi do pozycji strzeleckiej w polu karnym. Pierwsza próba trafiła w Piacka, ale za drugim razem napastnik Bytovii dokładnie przymierzył tuż przy słupku i Leszczyński był bez szans!

• GOOOOOOOOOOL WACŁAWCZYK NA 0:1!

• Opałacz ostro potraktował Chmiela przy linii końcowej i dostał żółtą kartkę.

• Kolejna próba Bytovii, ale tym razem strzał Klichowicza bardzo niedokładny. Gospodarze na razie bez argumentów.

• Ależ szczęście Górali! Po dobrej akcji Klichowicza z piłką w polu karnym znalazł się Wacławczyk, obrócił się i oddał strzał minimalnie obok słupka!

• Pierwsze zagrożenie ze strony Bytovii! Doskonałą piłkę z głębi pola posłał Serafin, Ploj wszedł w pole karne i drybling z Magierą, oddał strzał, ale nie zdołał "dokręcić" futbolówki w długi róg bramki. Ładna próba!

• Nietypowa godzina meczu i ostatni wynik spotkania w Bielsku-Białej zrobiły swoje - notujemy z pewnością najsłabszą w tym sezonie frekwencję na meczu Podbeskidzia u siebie.

• GRAMY! Rozpoczynamy ostatni w tym roku mecz w Bielsku-Białej.

• Sędzią spotkania będzie Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. Arbiter w ośmiu meczach 1 ligi w tym sezonie pokazał 34 żółte kartki, dwie czerwone i podyktował aż sześć rzutów karnych. Jego asystentami będą sędziowie Tokarski oraz Zalewski.

• Ławka rezerwowych Bytovii: Szromnik, K. Bąk, J. Bąk, Cieślik, Monterede, Surdykowski, Wilczyński

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia: Busatto, Gutowski, Gibas, Feruga, Mikołajewski, Jonkisz, Sierpina

• - Musimy w końcu się wziąć za siebie, nikt meczów za nas nie będzie wygrywał, musimy zrobić to my – mówi Tomasz Podgórski, który jest najskuteczniejszym strzelcem Podbeskidzia. Wychowanek Piasta Gliwice w tym sezonie do siatki rywali trafił już sześć razy.

• Dla Górali to ostatnia w tym roku szansa na przełamanie fatalnej serii meczów bez zwycięstwa u siebie. Najbliżej wygranej na swoim stadionie bielszczanie byli w 16 kolejce w meczu z Górnikiem Zabrze, ale zremisowali 3:3, tracąc gola w doliczonym czasie po błędzie bramkarza.

• W ostatniej kolejce Podbeskidzie zaliczyło wpadkę, przegrywając u siebie z Olimpią Grudziądz 0:3. Piłkarze Bytovii także nie mogli być zadowoleni, bo przegrali na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków 0:1. Która z ekip zrehabilituje się dzisiaj? Zapraszamy na relację na żywo z meczu Podbeskidzie - Bytovia!