Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 2 GKS Katowice

0

GKS Katowice

2

• Dziękujemy kibicom za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Życzymy miłego weekendu!

• Bramki dla "GieKSy" zdobywali dzisiaj Oliver Praznovsky oraz Tomasz Foszmańczyk. Słowak pod koniec spotkania otrzymał czerwoną kartkę, a Foszmańczyk zszedł z placu gry z kontuzją.

• Koniec meczu! GKS Katowice pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0!

• Praznovsky fauluje bramkarza Podbeskidzia i otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Słowak przedwcześnie musi zejść z boiska.

• Arbiter przedłużył spotkanie o cztery minuty.

• Paweł Mandrysz znalazł się w sytuacji sam na sam z Mateuszem Lisem, ale bramkarz Podbeskidzia zdążył trącić piłkę i goście wywalczyli jedynie rzut rożny.

• Zmiana w ekipie Jerzego Brzęczka. Z boiska schodzi Andreja Prokić, a na placu gry zameldował się Damian Garbacik.

• Łukasz Sierpina na pełnym gazie wbiegł w pole karne, ale zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę. Od bramki rozpocznie golkiper katowiczan.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego i bliski strzelenia gola samobójczego był Marek Sokołowski. Goście będą wykonywać rzut rożny.

• Zmiana w zespole gości. Kontuzjowanego Tomasza Foszmańczyka zastąpił wypożyczony z Wisły Płock Mikołaj Lebedyński.

• Bezmyślny faul Alana Czerwińskiego. Piłkarz "GieKSy" obejrzał żółtą kartkę.

• Trzecia zmiana w zespole "Górali". Tomasza Podgórskiego zmienił doświadczony Marek Sokołowski.

• Foszmańczyk zepsuł świetną sytuację! Strzelec drugiego gola biegł od środkowej linii, dobiegł już na piąty metr i... wywalczył jedynie rzut rożny.

• Zmiana w zespole przyjezdnych. W miejsce Bartłomieja Kalinkowskiego wchodzi Łukasz Pielorz.

• Dwie świetne interwencje Mateusza Lisa. 19-latek najpierw obronił sprytny strzał Foszmańczyka, a po chwili wybronił bardzo mocne uderzenie Pawła Mandrysza. Trzeba pochwalić golkipera Podbeskidzia!

• Tomasz Foszmańczyk pognał prawym skrzydłem, dograł w pole karne do Goncerza, ale piłka wróciła do 30-latka, który technicznym strzałem pokonał Mateusza Lisa! Podbeskidzie w opałach...

• GOOOOOOOL! 2:0 dla GKS-u Katowice! Strzelcem gola Tomasz Foszmańczyk.

• Akcja gospodarzy, Demjan dograł na skrzydło do Sierpiny, jednak ten wypuścił sobie za daleko futbolówkę i wykopem od bramki rozpocznie Sebastian Nowak.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia, piłka wybita przez obrońców i Prokić popędził z kontratakiem. Serb zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ostatecznie piłka po jego dograniu wylądowała w rękawicach Mateusza Lisa.

• Zaostrzyła się nam gra w ostatnich minutach spotkania. Zdecydowanie więcej przewinień, niż groźnych sytuacji...

• Żółta kartka dla Tomasza Podgórskiego za faul taktyczny.

• Ładne przyjęcie piłki w polu karnym przez Demjana. Doświadczony napastnik oddał mocny strzał, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki gości.

• Faul Bartłomieja Kalinkowskiego. Zawodnik GKS-u ukarany żółtym kartonikiem.

• Łukasz Sierpina przerywa kontratak gości. Zasłużona żółta kartka dla piłkarza Podbeskidzia.

• Rozpędzony Andreja Prokić dośrodkowuje w pole karne do Mandrysza. Ten oddał mocny strzał na bramkę gospodarzy, Mateusz Lis odbija futbolówkę, a ta uderza w poprzeczkę!

• Z kolei Dariusza Kołodzieja zastępuje Szymon Lewicki. Debiut 28-latka w barwach "Górali".

• Szybko na boiskowe wydarzenia reaguje Dariusz Dźwigała. Z boiska schodzi Michał Janota, a na placu gry pojawił się Daniel Feruga.

• Goście świetnie rozpoczęli drugą połowę! Daleki wyrzut z autu Abramowicza, zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Oliver Praznovsky i mamy 1:0 dla GKS-u!

• GOOOOOOL! "GieKSa" strzela na 1:0, strzelcem gola Oliver Praznovsky!

• Gwizdek Sebastiana Krasnego. Czas na drugą część spotkania, przy piłce katowiczanie!

• Pod koniec pierwszej połowy znów nieco lepiej prezentowali się przyjezdni, których jednak pod polem karnym Podbeskidzia często gubiła niedokładność i nerwowość. Mamy nadzieję, że w drugiej części spotkania piłkarze obu drużyn zaprezentują o wiele lepszą skuteczność.

• Za nami niezłe 45 minut, w których jednak nie oglądaliśmy goli. W spotkanie na pewno lepiej weszli katowiczanie, ale podopiecznym Jerzego Brzęczka nie udało się pokonać 19-letniego Mateusza Lisa. Później na placu gry zaczęli przeważać "Górale". Dobre okazje na zdobycie bramki miał m.in. Damian Chmiel, ale najpierw strzał 29-latka został zablokowany, a kilka minut później świetną interwencją popisał się bramkarz "GieKSy", Sebastian Nowak.

• Gwizdek arbitra oznaczający koniec pierwszej połowy. Do przerwy Podbeskidzie Bielsko-Biała bezbramkowo remisuje na własnym stadionie z GKS-em Katowice.

• Arbiter doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania.

• Mandrysz spróbował przelobować Mateusza Lisa. Ta sztuka się udała, jednak ostatecznie piłka nie wylądowała w bramce gospodarzy.

• Teraz udało się wyjść Prokiciowi na czystą pozycję, ale Serb ostatecznie sfaulował wychodzącego z bramki Mateusza Lisa.

• Próba dogrania piłki na wolne pole do Andreji Prokicia, ale skrzydłowego z Serbii ubiegł obrońca gospodarzy.

• Rzut rożny dla katowiczan. Dośrodkowanie Czerwińskiego w pole karne, ale dobrze w defensywie spisali się obrońcy Podbeskidzia, którzy oddalili zagrożenie.

• Podbeskidzie mogło objąć prowadzenie! Damian Chmiel oddał bardzo mocny strzał na bramkę gości, jednak dobrze w bramce spisał się Nowak.

• Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny z rzutu wolnego... i piłkę po raz kolejny ze spokojem złapał Sebastian Nowak.

• Faul Andreji Prokicia. Były zawodnik Stali Mielec ukarany żółtą kartką.

• Aut dla katowiczan na wysokości pola karnego Podbeskidzia. Daleki wyrzut futbolówki w pole karne, ale ostatecznie piłkę pewnie wyłapał golkiper "Górali".

• Zbyt mocne dośrodkowanie do Alana Czerwińskiego i wykopem od bramki rozpocznie Mateusz Lis.

• W ostatnich minutach spotkanie nieco się wyrównało. Więcej sytuacji mają gospodarze, jednak wciąż podopieczni Dariusza Dźwigały nie mogą znacząco zagrozić bramce gości.

• Sierpina wycofał piłkę w pole karne do nabiegającego Damiana Chmiela, jednak strzał 29-latka został przyblokowany i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia. Dośrodkowanie w pole karne i piłka ostatecznie ląduje w rękawicach Sebastiana Nowaka.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany Oliver Praznovsky.

• Damian Chmiel sfaulowany w okolicy środka boiska. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Zawodnicy Podbeskidzia mają spore problemy z przedostaniem się pod pole karne "GieKSy".

• Kolejna akcja gości. Grzegorz Goncerz wbiegł z lewego skrzydła w pole karne "Górali" i uderzył w boczną siatkę.

• Rzut wolny dla katowiczan po faulu na Pawle Mandryszu. Dośrodkowanie w pole karne i Dawid Abramowicz niecelnie główkował. Od bramki rozpocznie Mateusz Lis.

• Bartłomiej Kalinkowski miał niezłą sytuację do zdobycia bramki z dystansu, jednak 22-letni pomocnik oddał bardzo niecelny strzał.

• GKS wykonywał rzut wolny, ale dobrze w defensywie spisał się Robert Demjan.

• Rzut rożny dla Podbeskidzia. Piłkę wybił jeden z defensorów gości i podopieczni Dariusza Dźwigały będą wykonywać rzut z autu na wysokości pola karnego.

• Groźna akcja "GieKSy"! Piłkę w polu karnym przyjął Grzegorz Goncerz, ale doświadczony napastnik oddał niecelny strzał. Od bramki rozpocznie bramkarz "Górali".

• Rzut wolny dla gości. Faulowany na własnej połowie był Łukasz Zejdler.

• Pierwszy gwizdek sędziego, od środka rozpoczęło Podbeskidzie.

• Arbitrem głównym dzisiejszego pojedynku będzie 36-letni Sebastian Krasny z Krakowa.

• Ławka gospodarzy: Leszczyński, Zakrzewski, Sokołowski, Wawszczyk, Feruga, Tarnowski, Lewicki

Ławka gości: Wierzbicki, Garbacik, Wołkowicz, Duda, Pielorz, Lebedyński i Sobków.

• Do zespołu z Katowic został wypożyczony Mikołaj Lebedyński. 25-letni napastnik występował ostatnio w Wiśle Płock. W przeszłości był zawodnikiem m.in. Rody Kerkrade, BK Hacken czy właśnie Podbeskidzia.

• W ostatnich dniach doszło do kilku wzmocnień w obu drużynach. Do Podbeskidzia dołączyli Gustavo Busatto i Jozef Dolny. 25-letni Brazylijczyk występuje na pozycji bramkarza, natomiast 24-letni Słowak jest pomocnikiem.

• Podbeskidzie ma ostatnio spory problem z wygrywaniem na własnym stadionie. Ostatnie zwycięstwo przed własną publicznością „Górale” odnieśli 9 kwietnia, gdy na poziomie Ekstraklasy pokonali Niecieczę.

• Podbeskidzie i GKS na razie tracą najmniej bramek w lidze. Po pięciu rozegranych meczach mają po trzy stracone gole. Taki sam dorobek puszczonych goli ma również Zagłębie Sosnowiec.

• Obecnie liderem pierwszej ligi są Wigry Suwałki, które uzbierały 16 punktów.

• Natomiast GKS Katowice plasuje się na 6. pozycji z 9 punktami na koncie. Po serii trzech remisów „GieKSa” w ostatniej kolejce wygrała ze Zniczem Pruszków 2:0.

• Po 6 kolejkach Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. „Górale” dobrze rozpoczęli sezon, ale ostatnie dwa mecze zakończyły się porażkami spadkowicza (0:1 z Chojniczanką i 0:1 ze Stomilem).

• Witamy wszystkich kibiców i gorąco zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice! Do rozpoczęcia spotkania pozostało 25 minut.