Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice ONLINE....

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice ONLINE. Hitowe starcie 13. kolejki

Fortuna 1 Liga, 13. kolejka
2017-10-14 17:45

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

GKS Katowice

2

• To tyle ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej! Podbeskidzie przegrywa na własnym stadionie z GKS-em Katowice 1:2. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relację Live!

• I koniec! GKS przerywa serię 4 zwycięstw z rzędu Podbeskidzia, trzy punkty jadą do Katowic!

• Adrian Błąd wyprowadza GieKSę na prowadzenie! Frańczak mija kolejnych rywali, Foszmańczyk podaje prostopadle do Błąda, i błąd, ale Sierczyńskiego, który mija się z piłką, wykorzystuje to pomocnik gości!

• Sierpina urwał się prawą stroną, wślizgiem interweniuje Midzierski, wywalczył jeszcze aut dla GieKSy defensor gości.

• Trzy minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry.

• Sierpina dośrodkowuje, wybija głową Midzierski. Do piłki dopadł jeszcze Sierczyński, piłka po strzale poszybowała wysoko w trybuny.

• Kontra Podbeskidzia po stracie Skrzecza, Iliev do Sierczyńskiego, próba dośrodkowania zablokowana, gospodarze mają kolejny rzut rożny.

• Ostry faul Hanzela na Kędziorze, ukarany żółtą kartką pomocnik Górali.

• Świetnie Wiktorski najpierw w obronie odebrał piłkę, przerzucił na lewą stronę do Sierpiny, pomocnik Górali fatalnie jednak uderzył piłkę.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu! Miłosz Kozak został zastąpiony na boisku przez Szymona Sobczaka.

• Tomczyk dobrze zastawił się w polu karnym, obrócił się w stronę bramki, w ostatniej chwili wybija Kamiński.

• Sulek do Prokicia, mocna wrzutka w pole karne, wybija futbolówkę Wiktorski! Dobitka Błąda z ponad 20 metrów pewnie wyłapana przez Fabisiaka.

• Dobry, mocny strzał Kozaka przechodzi metr od lewego słupka bramki Nowaka!

• I druga zmiana, po kontuzji na boisko wraca Tomasz Foszmańczyk! Na ławce rezerwowych już siedzi strzelec bramki, Dawid Plizga.

• Dwie ofensywne zmiany w GKS-ie! Pierwsza - Prokić za Cerimagicia.

• Zablokowany strzał Plizgi, futbolówka trafia pod nogi Frańczaka, dobrze interweniuje Fabisiak.

• Hanzel za wysoko dośrodkował, od bramki Nowak.

• Iliev po dośrodkowaniu nie trafia czysto w piłkę, ale mało brakło a przypadkiem przelobował by Nowaka! Rzut rożny dla bielszczan.

• Iliev świetnie przedarł się środkiem, w kontrze Podbeskidzia brał udział Sierpina i Tomczyk, Bułgar jednak nie podał do żadnego z kolegów i stracił futbolówkę.

• Zamieszanie w polu karnym! Cerimagić i Sierczyński padają w polu karnym Podbeskidzia, sędzia gwiżdze, ale przyznaje rzut wolny dla Podbeskidzia! Wydaje się że sędzia z Japonii podjął dobrą decyzję.

• Zmiana, tym razem w zespole gości. Oktawian Skrzecz zastąpił Pawła Mandrysza.

• GKS zamknięty na własnej połowie, raz lewą, raz prawą stronę atakują gracze Podbeskidzia, przed chwilą znów Sierpina w akcji, w ostatniej chwili odskoczyła mu piłka i rzut z autu dla katowiczan.

• Zmiana w ekipie Adama Noconia. Valerijsa Sabalę zmienił na placu gry Paweł Tomczyk.

• Rakowski pograł z Hanzelem, crossowe podanie do Sierpiny, ten na przebój przedziera się przez całą długość pola karnego, dużo szczęścia po piłka odbijała się od nóg rywali i wracała do pomocnika Podbeskidzia, strzał z bardzo ostrego kąta wybija Nowak!

• Wysoko podchodzą do pressingu gracze Podbeskidzia. Widać, że remis nie satysfakcjonuje Górali.

• Znów było gorąco w polu karnym katowiczan! Sierpina dośrodkowuje z rzutu wolnego, wybiciem głową ratuje sytuacje jeden z graczy gości.

• Cerimagić z dystansu! Przebiegł z piłką parę metrów pomocnik GieKSy, oddał strzał, który z najwyższym trudem wybija Fabisiak!

• Mandrysz aktywnie pracuje na prawej stronie boiska. Przed chwilą próbował się przedrzeć w pole karne, wybijają mu tym razem piłkę spod nóg stoperzy gospodarzy.

• GieKSa powoli przejmuje inicjatywę, Podbeskidzie cofnięte na swoją połowę.

• Próbował znów Kędziora, kompletnie jednak nie wyszedł mu strzał po podaniu Frańczaka.

• Od początku drugiej połowy Podbeskidzie częściej jest przy piłce, a GKS stara się wyprowadzać kontry.

• Niezłe dośrodkowanie Cerimagicia, centymetrów zabrakło Kędziorze żeby dosięgnąć piłki głową!

• 11621 - tyle wynosi nowy rekord Podbeskidzia w sprzedanych biletach na mecz!

• Wybitą piłkę zbiera przed szesnastką Adrian Rakowski, celny strzał kierowany na długi słupek, łapie futbolówkę Nowak!

• Kozak dośrodkował w pole karne do Sabali, Łotysz dobrze się zastawił i niewiele zabrakło żeby udało się oddać strzał, defensor gości wybija piłkę na rzut rożny!

• I zaczęli! Podbeskidzie od środka konstruuje swoją akcję.

• Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zobaczymy zmianę. Strzelca bramki Pawła Oleksego zastąpił Marcin Sierczyński.

• Wracamy na Stadion Miejski! Za chwilę od środka rozpoczną drugą połowę gospodarze.

• I koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach Podbeskidzie remisuje z GKS-em Katowice 1:1. Wyrównane spotkanie, fragmentami przeważali gospodarze, ale minimalnie częściej przy piłce byli goście. Wracamy za 15 minut!

• Gospodarze wolno rozgrywają piłkę, chcą już doczekać gwizdka kończącego pierwszą połowę.

• Mocna wrzutka Błąda, świetnie piąstkował Fabisiak!

• Goście w końcówce częściej przy piłce, próbują jeszcze przed przerwą zdobyć drugą bramkę.

• Plizga znów próbował pokonać Fabisiaka, tym razem i odległość zdecydowanie większa, i wykonanie gorsze, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

• Taktyczny faul Kamińskiego na Sabali, sędzia ukarał go za to żółtą kartką.

• Świetnie przejął piłkę w środku pola Rakowski, pociągnął parę metrów z piłką i zdecydował się podać na prawą stronę do Kozaka, fatalnie to jednak zrobił pomocnik Podbeskidzia, zagrał Kozakowi za plecy i nic z tej akcji nie wyszło.

• Ożywili się także kibice GKS-u, którzy bardzo głośno dopingują teraz katowiczan.

• Po bramce odzyskali wigor gracze GieKSy, znów to oni są przy piłce, teraz jednak agresywniej niż w pierwszych minutach podchodzą do nich gospodarze.

• I to właśnie Łotysz uderzał piłkę, mocno, ale nad bramką.

• Kamiński bardzo ostro interweniuje, sędzia odgwizduje przewinienie. Znów rzut wolny, przy piłce stoi też Sabala, około 30 metrów do bramki

• Wyrównanie! Fantastyczny strzał Dawida Plizgi z 20 metrów! Piłka odbiła się jeszcze od słupka, kompletnie bez szans był w tej sytuacji Fabisiak!

• I po raz kolejny ten sam scenariusz - faul, wrzutka Hanzela, znów do sytuacji strzeleckiej dochodzą gospodarze. Rakowski ponad bramką.

• Faul Cerimagicia, znów będzie dośrodkowanie w pole karne GieKSy. Teraz jednak zbyt lekko zagrywał Hanzel.

• Nie radzą sobie katowiczanie w sytuacji, gdy muszą bronić dostępu do swojej bramki po stałym fragmencie gry. Każda taka akcja Podbeskidzia stwarzała zagrożenie, w końcu gospodarze wykorzystali niemrawość gości.

• I gol! Do trzech razy sztuka! Trzecia wrzutka po rzucie wolnym, znów Hanzel, i znów Oleksy, tym razem jednak głową trafia do siatki! 1:0 dla Podbeskidzia!

• Okazja po stałym fragmencie gry! Dokładne dośrodkowanie Hanzela, w polu karnym piłkę dostaje Oleksy, nie trafia w dobrej sytuacji w piłkę defensor Podbeskidzia!

• Mączyński na jeden kontakt z Adrianem Błądem, dośrodkowanie w pole karne do Mandrysza, ten w ekwilibrystyczny sposób próbował uderzyć z powietrza, nie trafił jednak czysto w piłkę! Podobać mogła się ta próba katowiczan.

• Mocna, dokładna wrzutka na głowę Wiktorskiego z rzutu rożnego, obrońca gospodarzy doszedł oddał strzał głową, ponad bramką.

• Przebojowo Malec przedarł się przez defensywę GKS-u, podanie w pole karne SIepriny i na aut muszą wybijać goście!

• Odważniej podchodzą teraz gracze Podbeskidzia pod pole karne rywali, powoli odzyskują kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

• Znów akcja Podbeskidzia, tym razem zablokowany strzał z powietrza Sierpiny.

• Sierpina wypuścił lewą stroną Moskwika, wrzutka w pole karne, przejmuje ją Rakowski i odgrywa do Sabali, ten jednak mial problemy z opanowaniem piłki i wybijają defensorzy gości.

• Frańczak dośrodkował w pole karne, tam wybijają gracze Podbeskidzia, ale gospodarze bardzo cofnięci we własne pole karne, to nakręca akcje ofensywne katowiczan. Tym razem na spalonym jeszcze złapany Kędziora, udało się tak zażegnać zagrożenie.

• Mandrysz lewą stroną próbował przejść trzech rywali, niby akcja z góry skazana na porażkę, a udało się wywalczyć jeszcze wrzut z autu.

• To mogła być dobra okazja do wrzutki w pole karne, ale na spalonym znajdował się Adrian Frańczak.

• Zepchnięci do obrony gospodarze, przed chwilą próbą rozegrania prawą stronę, ale wybił piłkę Malec.

• Pierwsza tak groźna akcja w tym meczu, a GKS nie cofa się do obrony, gracze Piotra Mandrysza podchodzą wysokim pressingiem do rywali

• Akcja prawą stroną, dośrodkowanie Cerimagicia do Kędziory, napastnik uderza piłkę głową, fantastycznie wybija Fabisiak!

• Do tej pory spokojnie obie drużyny spokojnie rozgrywają piłkę, zespoły na razie badają możliwości rywala.

• Iliev zagrał górną piłkę na wolne pole do Sabali, odważnie napastnik Podbeskidzia popędził za piłką, ale ubiegł go bramkarz GieKSy

• Od pierwszych minut żywiołowo dopingują swoich ulubieńców kibice Podbeskidzia.

• Sędzia Yusuke Araki gwiżdże dziś po raz pierwszy, od środka rozgrywa GKS Katowice!

• Piłkarze już są na murawie, za chwilę zaczynamy mecz!

• Warto dodać, że dziś na trybunach będzie niezwykle głośno - ponad 10000 sprzedanych wejściówek to nowy rekord Podbeskidzia! Goście jednak też mogą liczyć na wsparcie, szacuje się że do Bielska przyjechało dziś około 1000 fanów GKS-u Katowice.

• Gorzej prezentuje się GKS Katowice. Katowiczanie zajmują obecnie dopiero 16. miejsce w tabeli. Podopieczni Piotra Mandrysza w ostatnich dwóch spotkaniach zaprezentowali się jednak dużo lepiej - GKS najpierw zremisował z Chrobrym Głogów, później pokonał na wyjeździe Drutex-Bytovię 1:2.

• Gospodarze w ostatnich spotkaniach spisują się doskonale. Podopieczni Adama Noconia wygrali cztery ligowe spotkania z rzędu. W ostatniej kolejce Górale pokonali Puszczę Niepołomice 2:1.

• Witamy na relacji LIVE z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice! Trwa właśnie przedmeczowa rozgrzewka, pierwszy gwizdek sędziego już za trochę ponad 15 minut!

Gabriel Skoczeń

Podbeskidzie – GKS Katowice LIVE! Hitowe starcie 13. kolejki

Podbeskidzie – GKS Katowice LIVE! Hitowe starcie 13. kolejki ©Arkadiusz Gola/Polskapresse

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice ONLINE. Mimo że obydwa zespoły nie zajmują aktualnie czołowych lokat w tabeli, starcie Podbeskidzia z GKS Katowice i tak cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Gospodarze wygrali swoje 4 ostatnie spotkania i liczą na kolejny komplet punktów, goście z kolei chcą odbić się od dna ligowej tabeli.

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice ONLINE

Ponad 10000 sprzedanych wejściówek – zainteresowanie meczem z GKS Katowice zaskoczyło nawet włodarzy Podbeskidzia. Już dwa dni przed meczem pobito dotychczasowy rekord sprzedaży – wcześniej licznik zatrzymał się 8752 biletach.
Jest to efekt ostatnich świetnych wyników Górali, którzy po słabym początku sezonu pną się w górę ligowej tabeli. Adam Nocoń w wypowiedzi dla klubowej telewizji podkreślił, że zaangażowanie kibiców bardzo pomaga jego drużynie w osiąganiu sukcesów – „Liczymy na głośny doping, tak jak to było w poprzednim meczu z Puszczą Niepołomice. Świetne było przede wszystkim to, że nawet w trudniejszym momencie wsparcie kibiców było wielkie. Wierzymy, że i tym razem doping naszych fanów pomoże nam osiągnąć dobry wynik. ” – powiedział trener Górali.

Wsparcie kibiców może okazać się jutro bardzo potrzebne bielszczanom, bowiem czeka ich trudny mecz. GKS zajmuje obecnie dopiero 16 miejsce w tabeli, ale nie odzwierciedla ono potencjału katowickiej drużyny. Zespół prowadzony przez Piotra Mandrysza przed każdym sezonem wymieniany jest w gronie faworytów do awansu. W tym katowiczanie radzą sobie do tej pory wyjątkowo słabo – tylko 3 razy udało im się zainkasować komplet punktów. Ostatnie wyniki wskazują jednak, że powoli GKS odzyskuje formę. Najpierw udało się katowiczanom zremisować na własnym boisku z Chrobrym Głogów, a w ostatniej kolejce pokonali w wyjazdowym spotkaniu Drutex – Bytovię. O ile Chrobry to jeden z lepiej grających obecnie zespołów, to jednak Bytovia w ostatnich spotkaniach prezentuje się bardzo słabo i trudno z tego zwycięstwa wyciągać konkretne wnioski. Prawdziwym testem dla podopiecznych Piotra Mandrysza będzie dzisiejszy pojedynek z Podbeskidziem. Zawodnik GieKSy Tomasz Midzierski w wywiadzie dla klubowej telewizji zapewnił, że zespół odpowiednio wykorzystał przerwę w pierwszoligowych rozgrywkach, trener dobrze przygotował swoich graczy i GKS ma pomysł, jak zagrać przeciwko Podbeskidziu. Adam Nocoń jednak z pewnością ma także swój pomysł na to spotkanie, pozostaje nam czekać na pierwszy gwizdek i przekonać się, kogo koncepcja okaże się skuteczniejsza w praktyce.

Podbeskidzie ma twarde argumenty, aby czuć się w tym spotkaniu faworytem – 4 zwycięstwa z rzędu w lidze, 4 zwycięstwa z rzędu w meczach na własnym stadionie, siedem zwycięstw nad GieKSą przy tylko trzech porażkach – liczby robią wrażenie, ale przecież to nie liczby grają. Bielszczanie muszą udowodnić swoją wyższość na boisku. Rekordowa frekwencja, własny stadion i uznany przeciwnik – motywacji do walki podopiecznym Adama Noconia nie zabraknie. Początek spotkania na Stadionie Miejskim w Bielsku – Białej o 17:45.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice: Kto wygra mecz 1 ligi?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

GKS Katowice - Podbeskidzie 1:2 (1 Liga, 31.03.2017)
Podbeskidzie - GKS Katowice 0:2 (1 Liga, 02.09.2016)
Podbeskidzie - GKS Katowice 2:0 (sparing, 05.07.2016)

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji IPLA TV. Komentują Szymon Rojek i Andrzej Iwan. Reporterem z murawy będzie Paweł Ślęzak. Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.pl od 18:00.