Podbeskidzie Bielsko-Biała 3 - 3 Górnik Zabrze

Podbeskidzie Bielsko-Biała

3

Górnik Zabrze

3

• Nieprawdopodobne emocje w Bielsku, rezultat końcowy to 3:3 i ciężko oprzeć się wrażeniu, że to wynik najsprawiedliwszy. Nic nie daje żadnemu z zespołów, ale obie ekipy pokazały, że mogą grać na wysokim poziomie! Walka o awans ucieka jednak i Podbeskidziu, i Górnikowi. Za uwagę dziękuje Sebastian Gladysz.

• Ależ mecz, ależ emocje! Sędzia kończy to fantastyczne spotkanie w Bielsku!

• Ależ się dzieje w Bielsku! Oba zespoły nadal grają o zwycięstwo!

• Plizga wrzuca z rzutu wolnego, któryś z zawodników Górnika podbił piłkę i właśnie to dotknięcie sprawiło tyle problemów Leszczyńskiemu, który wypuścił piłkę wprost pod nogi Matuszka! Pomocnik Górnika z kilkunastu centymetrów pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOL dla Górnika! Ależ błąd Leszczyńskiego!

• Sędzia dopatrzył się faulu Kurzawy z boku boiska, po wrzutce Podgórskiego uderza jeden z zawodników Podbeskidzia ale Kasprzik wyciąga piłkę spod poprzeczki!

• Cerimagić zmienia Szeweluchina, Górnik walczy o remis!

• Ależ fatalny błąd Leszczyńskiego! Kompletnie nieudana wrzutka Wolniewicza niemal go zaskoczyła i w ostatnim momencie wybija na rzut rożny.

• Ostatnia zmiana także w ekipie gospodarzy - Kołodziej za Chmiela.

• Samotny rajd Plizgi, skrzydłowy Górnika minął chyba ze czterech rywali, ale w końcu piłkę wybijają mu spod nóg obrońcy!

• Trener Brosz stawia wszystko na jedną kartę! Urynowicz zmienia Ambrosiewicza.

• Lewicki mógł zamknąć ten mecz! Po wrzutce Podgórskiego z rzutu wolnego znów głową uderza Lewicki, ale tym razem Kasprzik z najwyższym trudem broni!

• Wolniewicz otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Nie spieszyło się gospodarzom, ale wystarczyła jedna okazja aby to oni wyszli na prowadzenie! Świetna wrzutka z lewego skrzydła Sierpiny i bardzo dobry wyskok Lewickiego nad Szeweluchinem. Rezerwowy napastnik bielszczan pakuje piłkę do bramki głową obok bezradnego Kasprzika!

• GOOOOOL dla Podbeskidzia! Szymon Lewicki!

• Przewinienie Ledeckiego w narożniku Podbeskidzia. Graczom z Bielska zbytnio się nie spieszy, co może dziwić.

• Lewicki fauluje Matuszka i będzie rzut wolny dla Górnika z boku boiska.

• Górnik ma przewagę optyczną, bardzo dobrze w drugiej połowie grają Plizga i Kurzawa, co daje więcej jakości w środku pola zabrzan.

• Dużo fauli w tym okresie spotkania, gra zaczyna tracić tempo.

• Żółta kartka tym razem dla Sokołowskiego.

• Bramkę na 2:2 zdobył Damian Chmiel po wrzutce Sierpiny.

• Coraz gorsze warunki do gry w Bielsku, murawa zaczyna przeszkadzać piłkarzom.

• Ależ jedna akcja zmieniła obraz gry! Znów zaczynamy od początku, co za szalony mecz!

• Po chwili Ambrosiewicz otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny.

• W międzyczasie Lewicki zmienił Janotę.

• Niespodziewany obrót spraw! Dobre dośrodkowanie z lewej strony i Sierpina uderza głową wprost w Kasprzika, wydawało się że bramkarz Górnika złapie piłkę, ale ta w dziwny sposób odbiła się od murawy i po jego ręce wpadła do siatki!

• W natarciu nadal Górnik! Plizga podaje w tempo do Angulo, napastnik zabrzan uderza z dwunastu metrów, lecz Leszczyński dobrze interweniuje!

• Chmiel popycha Plizgę przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla Górnika.

• GOOOOOOL dla Górnika!!! Pewnie wykonany rzut karny przez Plizgę!

• Karny dla Górnika! Żółtko dostaje Leszczyński za faul na Ledeckim w sytuacji sam na sam!

• Przed kilkoma minutami żółtą kartkę otrzymał Janota za faul na Plizdze.

• Po akcji Ledeckiego z Angulo był rzut rożny dla Górnika, ale nic z niego nie wynikło.

• Zwolniła nam gra w Bielsku na moment. Oba zespoły sklinczowały się w środku pola.

• W odpowiedzi ładnie prawą stroną urwał się Plizga, lecz dośrodkował wprost w rękawice Leszczyńskiego.

• Dobry pomysł miał Magiera i zagrał do Demjana, ale napastnik gospodarzy był na spalonym. Szkoda, to mogła być dobra okazja.

• Teraz z kontrą ruszyli gospodarze, ale piłkę wybijają zabrzanie. Wynika z tego atak Górnika - dobre podanie Plizgi do Angulo, Hiszpan wygrywa przebitkę z obrońcą i uderza z szesnastu metrów minimalnie obok słupka!

• Nastąpiło małe przetasowanie w zespole Górnika - Kurzawa gra teraz na lewej pomocy, a za nim będzie biegał Kosznik.

• I od razu z kontrą po przejęciu ruszyli zabrzanie - Plizga rozprowadza piłkę w prawo do Ledeckiego, ale dośrodkowanie Czecha przejmują obrońcy Podbeskidzia.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Przed rozpoczęciem drugiej połowy zmiana w zespole Górnika - Kosznik w miejsce Wolsztyńskiego.

• Koniec KAPITALNEJ pierwszej połowy spotkania, obie drużyny dały sobie po razie i po przerwie mecz rozpocznie się od nowa!

• Do niemal straconej piłki pobiegł Angulo i udało mu się ją utrzymać w boisku. Przejął ją Kurzawa, minął Podgórskego i dośrodkował wprost na głowę Czecha. Ledecky tym razem zdobył bramkę, na którą pracował od początku spotkania, głową trafiając między rękami interweniującego Leszczyńskiego.

• GOOOOOL dla Górnika! Ależ odpowiedź gości!

• Na dwudziestym metrze Demjana sfaulował łokciem Szeweluchin, sędzie odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Podgórski i kapitalnym strzałem umieścił futbolówkę w okienku bramki Kasprzika!

• GOOOOL dla Podbeskidzia! Tomasz Podgórski!

• Kolejna szansa Ledeckiego. Świetne podanie z głębi pola Szeweluchina i kapitalne zgranie Angulo do Czecha, ten w dobrej sytuacji mógł zrobić więcej, uderzył jednak lekko i to wprost w Leszczyńskiego.

• Chwila spokojnej gry z obu stron. Równie dobrze mogło być 3:3, ale chyba teraz piłkarze obu zespołów odpoczywają po bardzo intensywnych dwudziestu minutach.

• Stuprocentowa sytuacja dla Podbeskidzia! Sokołowski dośrodkowuje idealnie na głowę Sierpiny i zawodnik gospodarzy uderza wprost w Kasprzika. Teraz Górnika uratował cud!

• Matuszek otrzymuje żółtą kartkę za bardzo agresywny wślizg na Chmielu.

• Pół godziny meczu za nami, fantastyczne widowisko w Bielsku szczególnie w drugim kwadransie. Widać, że oba zespoły grają o zwycięstwo. Sytuację obrońcom utrudnia również stan murawy. Tylko dobrej postawie bramkarzy zawdzięczamy dalej utrzymujący się bezbramkowy remis.

• Broni teraz Kasprzik! Sierpina wygrywa przebitkę z Wolniewiczem i znajduje Janotę na rogu pola karnego. Były zawodnik Górnika uderzył dobrze, ale na posterunku był Kasprzik!

• Świetne podanie Kurzawy do Ledeckiego, napastnik Górnika podaje do Plizgi, ten jest faulowany przed polem karnym Podbeskidzia ale gwizdek sędziego milczy.

• Fantastyczna wymiana ciosów w Bielsku! Przed chwilą dobrze w polu karnym zabrzan zastawił się Demjan i uderzył z ostrego kąta, ale futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce.

• I znów dwie akcje Górnika! Najpierw dobre prostopadłe podanie do Ledeckiego, który przewrócił się na tyle fortunnie, że do futbolówki doszedł Angulo. Hiszpan z jedenastu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później dośrodkował za to bardzo dokładnie do wbiegającego Ambrosiewicza, ale jego uderzenie z woleja broni Leszczyński!

• Szybka odpowiedź gospodarzy po rzucie wolnym! Piłkę wybijają głową zabrzanie, ale zbiera ją na szesnastce Deja i natychmiast uderza, minimalnie nad poprzeczką!

• Kapitalną okazję miał teraz Ledecky! Plizga poradził sobie z obrońcą i dośrodkował w miejsce gdzie był napastnik Górnika i wokół niego metry wolnej przestrzeni. Ledecky jednak zamiast przyjmować piłkę chciał uderzyć z powietrza, jednak zrobił to fatalnie i skiksował!

• Ależ zrobił nam się mecz! Najpierw uderzenie Ledeckiego mimo rykoszetu pewnie broni Leszczyński, po chwili Wolniewicz ratuje swój zespół wślizgiem odbierając piłkę Demjanowi w polu karnym Kasprzika!

• Jest i odpowiedź "Górali!" Szybka kontra po rzucie rożnym i Sierpina wychodzi sam na sam z Kasprzikiem, jednak przegrywa ten pojedynek!

• Ależ było groźnie pod bramką gospodarzy! Świetna akcja lewą stroną Górnika i zagranie Angulo przed szesnastkę, gdzie piłkę przyjmuje sobie Wolniewicz i uderza technicznie wprost w okienko bramki "Górali". Cudowną paradą popisuje się jednak Leszczyński!

• Leszczyński odważnie poczyna sobie na szesnastym metrze, kiwając się z Ledeckim. Po wybiciu bramkarza Podbeskidzia dobre podanie Angulo do Wolsztyńskiego i strzał tego ostatniego z rogu pola karnego, po którym Leszczyński zbija piłkę na rzut rożny.

• Obie ekipy mają problemy w środku pola, gdzie brakuje kreatywności i ruchu. Na razie zagrożenie sprawiają tylko skrzydłowi.

• Dwie wrzutki Podbeskidzia dwukrotnie wybite przez gości, po chwili kontra Górnika zostaje przerwana faulem.

• Szeweluchin fauluje na środku boiska Demjana przy wyskoku do "główki". Po chwili wybicie zabrzan i będzie korner dla gospodarzy.

• Teraz zły wyrzut z autu Wolniewicza w kierunku Ledeckiego.

• Co zrobił Angulo? Kapitalne podanie Wolsztyńskiego do wybiegającego na czystą pozycję Angulo. Hiszpan zamiast strzelać, zdecydował się na podanie do Ledeckiego, które było zupełnie nieudane. Pierwsza dobra okazja do strzelenia gola.

• Fatalne podanie Matuszka do Kurzawy niweczy nieźle zapowiadającą się akcję Górnika.

• Bardzo mokre boisko dzisiaj w Bielsku, piłka będzie zaskakiwać piłkarzy. Na razie zawodnicy żadnej z ekip nie potrafią pokazać składnej, kilkupodaniowej akcji.

• Cofnęli się na początku tego spotkania zabrzanie, oddając inicjatywę gospodarzom.

• Akcja Podbeskidzie, faul Ledeckiego i "Górale" rozpoczynają budowę ataku pozycyjnego.

• Sporo zamieszania w tej pierwszej minucie, oba zespoły kilka razy odzyskiwały piłkę i znów ją traciły.

• Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczęli zabrzanie!

• Charakterystyczny dzwonek Stanisława Sętkowskiego rozbrzmiał na trybunach, a to znak że piłkarze wyszli już na plac gry.

• Oba zespoły za moment wyjdą na murawę i rozpoczniemy to spotkanie!

• W ekipie Marcina Brosza więcej zmian. Czerwona kartka dla Kopacza w poprzednim meczu wymusiła występ Szeweluchina. Miejsce w składzie traci automatycznie Cerimagić, w jego miejsce wskakuje Plizga. Szansę od trenera otrzymuje również Wolsztyński.

• Jan Kocian nie pozmieniał zbyt wiele w porównaniu do meczu z Sandecją. Miejsce w składzie stracili Feruga i Tarnowski, a za nich od pierwszej minuty zagrają Sierpina i Janota. Szczególnie dla Janoty będzie to ważny mecz, bowiem jeszcze niedawno nie potrafił się przebić w kadrze zabrzan. Podobnie Mariusz Magiera dziś będzie dodatkowo zmotywowany, jako że spędził w Zabrzu kilka ładnych lat.

• Rezerwowi Górnika: Pawłowski, Kosznik, Skrzypczak, Cerimagić, Żurkowski, Urynowicz, Pikul.

• Rezerwowi Podbeskidzia: Busatto, Dolny, Feruga, Kołodziej, Mikołajewski, Tarnowski, Lewicki.

• Przed sezonem spadkowicze z Ekstraklasy typowani byli do walki o najwyższe lokaty. I Podbeskidzie, i Górnik startowali w 1 lidze z nowymi trenerami i z wielkimi nadziejami. Dziś, niemal na półmetku rozgrywek, zagrają w bezpośrednim pojedynku o to, kto zachowa nadzieje na awans i zmniejszy stratę do drugiej Chojniczanki do 8 punktów. Przegranego dzielić będą dwa punkty od strefy barażowej. Na mecz Podbeskidzia z Górnikiem zaprasza Sebastian Gladysz.