Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 - 0 Lechia Gdańsk

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

Lechia Gdańsk

0

• Koniec spotkania! Podbeskidzie przez godzinę grało w osłabieniu, w osłabieniu strzeliło gola i zdołało skromne zwycięstwo dowieźć do końca! Trzy punkty pozwoliły "Góralom" awansować na siódme miejsce. A Lechia? Cóż, dzisiaj kolejny raz zagrała słabo. To już jej szósty mecz z rzędu bez wygranej.

• Kolejny raz sam poszedł Pawłowski. Zszedł do środka i w środek kopnął. To była dobra okazja.

• Pawłowski! Proste podbicie, celnie, ale znowu w bramkarza!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy! Strzela Nazario, dobija Wiśniewski, ale obie te próby zatrzymały się na nogach rywali. Ostatecznie piłkę wziął w ręce Peskovic.

• Czwarty strzał Możdżenia. Oczywiście w trybuny, jak wszystkie poprzednie.

• Mecz został przedłużony o sześć minut.

• Niecelna główka Dźwigały. Trener Ojrzyński upomniany przez sędziego. Chyba zbyt emocjonalnie oceniał jego decyzje...

• Wiśniewski! Kolejny raz górą Peskovic.

• Znowu gorąco pod bramką Podbeskidzia! Makuszewski dośrodkował z prawej strony, do piłki najwyżej wyskoczył Pawłowski, ale piłkę złapał bramkarz bielskiego zespołu.

• Pietrasiak za krótko wycofuje do Peskovicia, ten naciskany przez Colaka zdążył wybić w aut.

• Możdżeń wrzuca do nikogo. Coraz mniej czasu ma Lechia, by wyrównać.

• Deja z rożnego na krótki słupek do Stano, który próbował strzału piętką. Bąk broni lekką próbę.

• Śpiączka za Patejuka. Komplet zmian w obu zespołach.

• 3250 widzów ogląda to spotkanie z trybun.

• Z rożnego wrzucał Wiśniewski. Główka Dźwigały ponad bramką. Gdańszczanie w ostatnich minutach podkręcili tempo.

• Gol?! Nie ma! Peskovic broni uderzenie Borysiuka! Ostatnia zmiana w Lechii: za Łukasika wszedł Pawłowski.

• Grzelczak jest często pod grą, jednak nie potrafi zrobić z tego użytku. Przed chwilą za to dobrze dośrodkowywał Makuszewski.

• Janicki powstrzymuje Chrapka, który sam wychodził do kontrataku. Wcześniej strzał Łukasika zatrzymał się na czułym miejscu Slobody. Aż przyklęknął...

• Chrapek wszedł w miejsce Demjana. Słaby mecz Słowaka.

• Trzeci strzał Możdżenia i trzeci niecelny. Przypadek? Chyba nie...

• Makuszewski! Ładnie zgrał mu głową Colak i po strzale skrzydłowego będzie rzut rożny.

• Grzelczak za Bougaidisa. Goście przechodzą na grę trójką obrońców? Na to wychodzi.

• Lechia kompletnie nie ma pomysłu na sforsowanie obrony przeciwnika.

• Stuprocentowa sytuacja dla gospodarzy! Po rzucie z autu piłka spadła na trzeci metr pod nogi Górkiewicza, ale ten przeniósł ją nad bramkę!

• Chmiel pada w polu karnym. Gwizdek milczy. Sędzia udziela zawodnikowi Podbeskidzia słownego upomnienia; jeżeli jeszcze raz zanurkuje, to dostanie kartkę.

• Z dystansu kopnął Możdżeń. Niecelnie.

• Deja za Iwańskiego.

• Na szczęście Iwański szybko odzyskał przytomność. Gry jednak kontyunować nie będzie. Zdrowie jest najważniejsze.

• Przerwa w grze. Na boisku leży nieprzytomny Iwański. Dostał przypadkowo łokciem od Colaka.

• Bougaidis ukarany żółtą kartką.

• Od środka zaczęli piłkarze Podbeskidzia.

• W Lechii zmiana: na drugą połowę nie wyjdzie Vranjes. Zmienia go Wiśniewski.

• Jak widać na załączonej grafice, faulów nie brakuje: Podbeskidzie - Lechia

• Koniec pierwszej połowy. To nie jest porywające widowisko. Bramkowa akcja Podbeskidzia była w zasadzie pierwszą groźną w meczu... Cóż, czekamy na więcej jakości po przerwie. Wracamy za kwadrans!

• I mamy bramkę do szatni! Gospodarze grają co prawda w osłabieniu, ale to właśnie oni wyszli na prowadzenie. Po wrzutce Iwańskiego z rożnego drugiego gola w sezonie strzelił Stano.

• GOOOOOOOOL! 1:0 dla Podbeskidzia! Stano!

• Colak na osfajdzie. Wypuszczał go Nazario.

• Vranjes dwa razy dogrywa do Colaka, piłka ostatecznie spada pod nogi Możdżenia, który zza szesnastki fatalnie pudłuje. To była dobra pozycja do strzału.

• Łukasik z wolnego dwa metry nad poprzeczką.

• Druga żółta i w konswekencji czerwona kartka dla Kwame! Podbeskidzie od tego momentu grać będzie w dziesiątkę. Co za bezmyślny faul na Makuszewskim.

• Na razie mamy dużo walki i niewiele jakości. Niestety!

• No i proszę! Podbeskidzie właśnie próbowało zaprzeczyć naszej tezie. Demjan wpadł w pole karne, odegrał do Patejuka, ale ten nie zdążył do futbolówki.

• Na razie obie drużyny wolą sobie poprzeszkadzać niż kreować grę.

• Iskrzy na boisku. Co chwilę gra jest przerywana. Jedni i drudzy są bardzo agresywni przy próbie przejmowania piłki.

• Piłka w siatce, jednak Patejuk był na spalonym, toteż gol nie mógł zostać uznany. Prawidłowa decyzja.

• Czwarta kartka! Dla Patejuka za wejście w Borysiuka.

• Znowu sędzia przerwał grę i znowu sięgnął po kartkę. Dał ją Vranjesowi.

• Wreszcie zaczęło się coś dziać. Nazario odgrywa do Colaka, a ten z 15 metra uderza w Peskovicia.

• Lechia wychodziła z kontratakiem. Akcja została przerwana, ponieważ Colak sfaulował Stano.

• Brzydkie wejście Kwame w nogi Makuszewskiego. Sędzia Kwiatkowski po raz drugi wyjął żółty kartonik.

• Cztery szybkie podania między zawodnikami Podbeskidzia. Akcja zakończona nieudanym dośrodkowaniem Patejuka.

• Zbyt głęboko wrzucał Nazario. Od bramki rozpocznie Peskovic, dla którego jest to setny mecz w ekstraklasie.

• Kartka dla Pietrasiaka za faul na Colaku. Będzie okazja dla gdańszczan.

• Tragicznie wygląda pole bramkowe Lechii. Właściwie na próżno szukać tam trawy.

• Tym razem akcja przeniosła się pod drugie pole karne. Zła wrzutka Vranjesa z lewego skrzydła.

• Indywidualnie Demjan na prawej stronie. Poholował chwilę piłkę, próbował ją dośrodkować, jednak ta nie znalazła adresata.

• Pierwszy stały fragment dla bielszczan. Iwański dośrodkowuje do Demjana, ten zgrywa do Kwame, ale jego uderzenie było bardzo lekkie.

• Od razu skopany został Nazario. Po chwili podniósł się z murawy.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczęli lechiści.

• Gospodarze zagrają w biało-niebieskich strojach. Goście - w jednolitych zielonych.

• Trzy stopnie poniżej zera - taką temperaturę odnotowano w Bielsku na pięć minut przed meczem. Śniegu na szczęście nie ma.

• U gospodarzy jednak nie jedna, a dwie roszady. W jedenastce znalazł się także Pietrasiak - teoretycznie kosztem Deji.

• Trener Leszek Ojrzyński na razie nie może skorzystać z Macieja Korzyma. - Jego staw wymaga oczyszczenia. Podjęliśmy decyzję, że musimy zrobić to teraz. Zdrowie jest najważniejsze - tłumaczy szkoleniowiec Podbeskidzia. W ataku bielszczan zagra więc Robert Demjan - król strzelców sezonu 2012/13.

• Kwadrans pozostał do rozpoczęcia pierwszej połowy. Zawodnicy zeszli na moment do szatni. Zawody poprowadzi dziś sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

• Podbeskidzie - Lechia.

• Mimo słabej formy, nowy trener gdańszczan Jerzy Brzęczek uważa, że ma powody do optymizmu. Według niego podstaw należy szukać w ostatnim spotkaniu.

• "Górale" radzą sobie ostatnio dość przyzwozicie. W pięciu ostatnich spotkaniach uzbierali siedem punktów. Lechii idzie znaczniej gorzej: dwa zremisowała i trzy razy przegrała. Ostatnie zwycięstwo odniosła na początku października, kiedy po golu Makuszewskiego uporała się z Cracovią.

• Poznaliśmy już wyjściowe składy. Zmiany w obu zespołach są kosmetyczne. U gospodarzy pauzującego za kartki Koniecznego zastąpi Górkiewicz. W drużynie gości zabraknie kontuzjowanego Lekovicia. Na lewej obronie zagra więc Bougaidis, który zmienił Serba w drugiej połowie meczu z Jagiellonią.

• Za pół godziny pierwszy gwizdek w meczu drużyn aspirujących do gry w pierwszej ósemce. Podbeskidzie podejmie na własnym stadionie Lechię. Jest chłodno, ale mamy nadzieję, że piłkarze rozgrzeją nas emocjonującym widowiskiem.