Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 - 1 Stal Mielec

Podbeskidzie Bielsko-Biała

0

Stal Mielec

1

• KONIEC MECZU. Sensacja w Bielsku-Białej! Podbeskidzie przegrywa u siebie ze Stalą Mielec!

• Żółtą kartką ukarany Cholewiak.

• Niewiarygodne... Piacek w stuprocentowej okazji sam na sam strzela obok bramki!

• Napór gospodarzy trwa, ale na razie cały czas bezskuteczny.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Łętocha za Sobczaka.

• Sobczak przedłużał wznowienie gry i sędzia ukarał go żółtą kartką.

• Niesamowita sytuacja! Chmiel był z piłką już na piątym metrze, cofnął ją do Kołodzieja, ale jego strzał wyblokowali goście i Podbeskidzie zyskało tylko rzut rożny.

• Próbują się odgryźć gospodarze. Z dystansu uderzał Kołodziej, ale piłkę łapie Kozioł.

• Dariusz Kołodziej za Janotę.

• GOOOOOOOOOOL!!!! Radulj rewelacyjnym strzałem w stylu Panenki pokonuje Leszczyńskiego!

• RZUT KARNY DLA STALI!

• Zmiana w Podbeskidziu. Z bólem pleców Sokołowski opuszcza murawę, za niego Magiera.

• Sobczak w stuprocentowej sytuacji, ale Leszczyński broni końcami palców. Podbeskidzie jakby sparaliżowane!

• GOL dla Stali, ale nie uznany! Sobczak trafił do siatki z pozycji spalonej.

• Co wyprawia obrona Podbeskidzia?! Kolejny raz Stal miała niemal autostradę w pole karne gospodarzy. Piacek w ostatniej chwili wybił z piątego metra mocne dośrodkowanie Raduljego.

• Znów fatalnie ustawiła się defensywa Podbeskidzia, ale Stal nie potrafiła tego wykorzystać. Strzał Cholewiaka zablokował jeden z obrońców gospodarzy.

• Lewicki głową tuż obok słupka! Ależ było blisko...

• Robi wiatr Sierpina! Skrzydłowy posłał świetną piłkę w pole karne do zamykającego akcję Tarnowskiego, ale temu zabrakło niewiele, by skierować ją do bramki.

• Druga zmiana trenera Smółki. Za Fonfarę Sebastian Szczepański.

• Pierwsza roszada Dźwigały. Za przeciętnie grającego Podgórskiego Łukasz Sierpina.

• Niesamowite... Bo błędzie Piacka Sulewski miał czystą pozycję do oddania strzału, ale zostawił piłkę Cholewiakowi, ten się nie zorientował i bielszczanie wyjaśnili sytuację.

• Groźny strzał z dystansu Grzegorza Fonfary minimalnie nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• "Górale" w natarciu. Wymienili kilka podań w polu karnym gości, ale zabrakło dokładności w tym ostatnim - Demjan źle wyłożył piłkę na strzał do Janoty.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. W jednym ze starć ucierpiał Prejs, zastępuje go Krystian Getinger.

• Zaczynamy drugą połowę!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Bez bramek w Bielsku-Białej.

• Sobczak wyprowadził kontratak, bardzo źle powrócili do obrony "Górale", ale kończy się tylko na rzucie rożnym. To powinno być wykończone zdecydowanie lepiej...

• Lewicki wychodził na czystą pozycję w kontrataku, ale mocnym wejściem zatrzymał go Bierzało, za co ogląda żółtą kartkę.

• Zaskakujący strzał z dystansu Lewickiego, który trafił w światło bramki, ale uderzył zbyt słabo, by zaskoczyć Kozioła.

• Ale udało się skontrować! Dużo miejsca na lewej flance miał Prejs, oddał strzał z pola karnego, ale posłał piłkę obok słupka bramki Leszczyńskiego.

• Stal całym zespołem na własnej połowie - tak wygląda zresztą większość pierwszej połowy.

• Blisko gola gospodarze! Ładną centrą przed bramkę popisał się Tarnowski, do piłki najwyżej wyskoczył Lewicki, ale z trudnej pozycji uderzył zbyt wysoko.

• Sobczak próbował zaskoczyć Leszczyńskiego centrostrzałem, ale bramkarz Podbeskidzia był na posterunku.

• Groźne, nieprzyjemne dla bramkarza dośrodkowanie w światło bramki posłał Janota, ale Kozioł zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

• Radulj ostro sfaulował w narożniku boiska Sokołowskiego i zasłużenie ogląda żółtą kartkę.

• Znów zamieszało się pod bramką 'Górali". Do piłki na piątym metrze doszedł Radulj, próbował blokować go Piacek, ale sędzia wskazuje pozycję spaloną.

• Pomylił się teraz Deja i musiał faulować w środku pola Zalepę. Chwila oddechu dla piłkarzy gości.

• Chmiel w ostatniej chwili zablokowany na szesnastym metrze. Do piłki próbował jeszcze dobiec Demjan, ale uprzedził go bramkarz Stali.

• Kolejna bardzo ładna wymiana "Górali". Z lewej strony dośrodkował Tarnowski, Lewicki zostawił piłkę Demjanowi, a ten uderzył, ale prosto w Marka Kozioła.

• Rzut wolny dla Podbeskidzia, dośrodkowywał Podgórski, a głową trącił piłkę Sokołowski. Miał dobrą okazję, ale źle złożył się do strzału i nie trafił do bramki. Bielszczanie z coraz większą przewagą.

• Po ładnej akcji Chmiela piłka trafiła w okolice linii pola karnego do Mikołajewskiego, ten oddał mocny strzał, ale w sam środek bramki, dlatego Kozioł bezpiecznie odbił futbolówkę.

• Janota oddał strzał, piłka trafiła w stojącego na piątym metrze Lewickiego, ale ten nie zdołał jej opanować.

• Krótko zagrał piłkę Podgórski do Janoty, ten stał przed polem karnym, uderzył technicznie, ale... nie był to strzał, ani podanie. Piłka ląduje w rękach Kozioła, a z trybun rozlegają się pierwsze gwizdy.

• Demjan faulowany przed polem karnym, będzie okazja dla gospodarzy ze stałego fragmentu.

• Mikołajewski chciał rozegrać na lewe skrzydło do Podgórskiego, ale piłka ląduje na aucie. Z taką dokładnością bielszczanie nie mają szans przebić się pod bramkę Stali.

• Zakotłowało się w polu karnym Podbeskidzia po rzucie rożnym gości. Ostatecznie wszystko wyjaśnił jednak Sokołowski.

• Stal mogła zaskoczyć gospodarzy. Do prostopadłego podania doszedł Tomasz Prejs, miał okazję wyjść sam na sam z Leszczyńskim, ale źle opanował piłkę i zwolnił akcję. Ostatecznie oddał niecelny strzał.

• Spokojny początek gry. Podbeskidzie stara się przejąć inicjatywę, kilka ładnych akcji, ale na razie bez efektu.

• Podbeskidzie Bielsko-Biała

• W Bielsku-Białej jest też kilkudziesięciu kibiców z Mielca.

• GRAMY! Od środka zaczęli "Górale"

• Piłkarze obu zespołów już na murawie!

• Piłkarze przygotowują się do wyjścia na murawę, a na boisku przemawia prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult. Za kilka minut zaczynamy!

• Rezerwowi Podbeskidzia: Gustavo Busatto, Damian Jakubik, Mariusz Magiera, Dariusz Kołodziej, Daniel Feruga, Szymon Szymański, Łukasz Sierpina.

Rezerwowi Stali Mielec: Tomasz Libera, Krzysztof Kiercz, Sebastian Szczepański, Paweł Oziębło, Dorian Buczek, Sebastian Łętocha, Krystian Getinger.

• Dariusz Kołodziej jest piłkarzem Podbeskidzia od czasów, gdy funkcjonował jeszcze stary stadion przy Rychlińskiego. Dla niego dzisiejszy pojedynek będzie więc szczególny.

Jak przyszedłem tutaj pierwszy raz i zobaczyłem ten stadion, to była „lekka załamka”. Przychodziłem z Hutnika i może faktycznie tam też obiekt nie był jakiś rewelacyjny, jednak porównując same boiska - tam było świetne, a tu delikatnie rzecz ujmując… słabe. Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. To pokazuje, że cały czas się rozwijamy – miasto, klub, idziemy do przodu.
  • Stal w poprzedniej kolejce wygrała swój pierwszy mecz w tym sezonie, pokonując Znicza Pruszków 3-1. Na wyjazdach drużyna z Podkarpacia ma jednak fatalny bilans - zdobyła zaledwie 1 punkt i strzeliła 2 bramki.

• Na ławce beniaminka z Mielca zadebiutuje dziś nowy trener, Zbigniew Smółka, który zastąpił Janusza Białka.

• Dariusz Dźwigała zaryzykował - Podbeskidzie zagra dziś w ustawieniu z dwoma napastnikami, Szymonem Lewickim i Robertem Demjanem. Nie ma co się dziwić - w przypadku porażki szkoleniowiec gospodarzy może pożegnać się z posadą.

• Otwarcie stadionu w Bielsku-Białej nie jest świętowane taką pompą, jak oczekiwano - nie ma drużyny z zagranicy w roli gościa, nie będzie kompletu na trybunach, nie dopisuje nawet pogoda (7 stopni Celsjusza, lekki deszcz). Trybuny jednak powoli się zapełniają, a organizator spodziewa się niespełna 10 tys. kibiców.

• Mija dokładnie pół roku, odkąd Podbeskidzie wygrało swój ostatni mecz u siebie. 182 dni temu, jeszcze w Ekstraklasie, bielszczanie pokonali Termalikę Nieciecza 2-0.

• Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu Podbeskidzie - Stal Mielec. Przy Rychlińskiego trwają uroczystości związane z oficjalnym otwarciem nowego obiektu, ale święto uda się tylko jeśli "Górale" pokonają beniaminka. Czy im się uda? Przekonajcie się razem z nami!