Mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w...

Pogoń Szczecin

5

Arka Gdynia

1

• Koniec meczu! Pogoń wynagrodziła sobie odpadnięcie z półfinału Pucharu Polski i zanotowała wygraną, która znacznie podniesie morale drużyny. W Gdyni czas szykować się do przyjęcia. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy będzie to huczna zabawa z okazji zdobycia Pucharu Polski, czy stypa za sprawą spadku z Ekstraklasy.

• GOL! ALEŻ PECH MARCJANIKA!

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy: Matynia za Nunesa.

• Kartonik dla Mateusza Szwocha.

• Gyurcso szedł do linii końcowej, dośrodkował po ziemi, lecz czujny Jałocha nie doprowadził do strzału jednego z zawodników Pogoni.

• Jeśli tak zakończy się ten mecz, dla Arki będzie to trzecie starcie z rzędu, w którym traci 4 gole... a przecież Pogoń może coś jeszcze ustrzelić.

• Słupek po strzale Fojuta! Pogoń nadal chce strzelić gola! Są głodni gry i bramek!

• Barisić w miejsce Marciniaka.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Schodzi Formella, schodzi Zarandia.

• Rzut rożny dla Pogoni, zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do ustawionego na drugiej stronie boiska Delewa. Bułgar dośrodkowuje na głowę Rapy, który sprawia, że Arkowcy chcą już jechać do domu.

• GOOOOOOL!!! CORNEL RAPA! ARKA NA ŁOPATKACH!

• Gyurcso przedłuża podanie do Nunesa, obrońca Pogoni dośrodkowuje po ziemi i gdy wydawało się, że nastąpił tzw. "pusty przelot", akcję w kapitalnym stylu zamknął Spas Delew!

• SPAS DELEW! ARKA NA KOLANACH!

• Arkowcy szukają szansy na wyrównanie. Na razie zabierają się do tego dość niemrawo, stąd Portowcy nie mają problemu, by zażegnać niebezpieczeństwo.

• To co? Arka za minutę wyrówna :> ?

• Wszystko za sprawą Marcina Listkowskiego! Młody pomocnik gospodarzy pomknął lewą stroną z ogromną swobodą! Zagrał do Gyurcso, który dośrodkował z pierwszej piłki idealnie na głowę Frączczaka!

• FRĄCZCZAK PO RAZ DRUGI!!!

• Żółtą kartką ukarany Dominik Hofbauer.

• Delew z prawej strony - piąstkuje bramkarz Arki.

• Ależ było blisko! Listkowski ograł pomocników gości, zagrał do niepilnowanego w polu karnym Gyurcso, ale Węgier nie zdołał pokonać Jałochy! To była szansa na 2:1.

• Zaczynamy! Arkowcy z lewej strony, dośrodkowanie i wyjaśnia wszystko Rapa.

• W przerwie mieliśmy jeszcze zmianę. Kort zastąpił Drygasa.

• Wracamy do Szczecina! Piłkarze są już na murawie! Liczymy na równie ciekawą II połowę.

• Sędzia doliczył minutę, lecz piłkarze myślą już o zejściu do szatni. Przerwa.

• Gyurcso! Nieprzyjemne dośrodkowanie, na wysokość kolan, ale Jałocha piąstkuje z trudem do przodu.

• Formella dośrodkowuje w kierunku Szwocha. Matras przeczytał zamiary i wybił piłkę głową.

• Drygas próbował przyjąć piłkę, ale ją stracił. Nie chciał, by kontratak gości się rozwinął, więc był zmuszony do faulu. Żółta kartka.

• Ależ rajd Delewa!!! Hofbauer traci piłkę w środku, Bułgar z dziecinną łatwością ograł jednego, drugiego, trzeciego obrońcę Arki i kiedy nadarzyła się szansa na uderzenie...zablokował je Adam Gyurcso.

• Skuteczny wślizg Sobieraja. Zatrzymał rozpędzonego Frączczaka.

• Wysoki pressing Arki, Pogoń nieporadnie z niego wychodzi, więc słyszymy gwizdy na stadionie.

• Szwoch przyjmuje piłkę głową na 30.metrze, układa się do woleja i posyła ją wysoko nad bramką Słowika.

• Niepsuj spanikował i zamiast zażegnać niebezpieczeństwo, wybił na rzut rożny.

• Bardzo aktywny jest dziś młody Listkowski. Odważnie gra w ofensywie, pokazuje się do gry i bierze na siebie odpowiedzialność za akcje Pogoni.

• Listkowski dośrodkowuje w pole karne! Frączczak nabiega na piłkę, ale uderza zbyt mocno.

• A przy okazji możecie zagłosować: Kto według Was wygra hitowe starcie Bundesligi?

• Hofbauer puścił sobie piłkę obok Matrasa, ale pomocnik Pogoni zablokował swojego rywala i odprowadził piłkę wzrokiem do linii końcowej.

• Frączczak prostopadle do Listkowskiego, pomocnik gospodarzy mija Jałochę i uderza lekko na pustą bramkę! W ostatniej chwili wybija Sobieraj. Obrońca Arki zażegnał niebezpieczeństwo dosłownie metr od linii bramkowej!

• Tadeusz Socha uderza z zerowego kąta w polu karnym Pogoni. Rzut rożny.

• Drygas do Listkowskiego, ten zagrywa przed pole karne do Frączczaka, ale napastnik gospodarzy zrobił balans ciałem w niewłaściwą stronę i piłkę przejmuje Jałocha.

• Formella ścina do środka, uderza na bramkę Słowika, ale daleko od bramki.

• Bożok do środka, Hofbauer próbuje przyjąć piłkę, ale przeszkadza mu w tym Drygas, Dużo walki w środku pola.

• Marcin Listkowski ukarany za faul taktyczny na Hofbauerze. Rzut wolny dla gości.

• Tutaj jeszcze padną bramki!

• Frączczak strzela po ziemi zza pola karnego. Bramkarz gości z kłopotami odbija piłkę do boku.

• Tyle czasu minęło między golem Pogoni, a trafieniem Arki.

• Hofbauer wrzuca piłkę w pole karne Pogoni. Dariusz Formella uderza intuicyjnie na bramkę Słowika, ale zablokował ten strzał Rapa.

• Gyurcso uderza z 20. metra. Piłka nie znalazła drogi do bramki, odbiła się bowiem po drodze od Adama Marcianiaka i przeleciała nad poprzeczką.

• Strata Drygasa, szansa na kontratak, ale nastąpiło nieporozumienie i Arkowcy znów muszą ustawić szyki defensywne.

• Listkowski ma sporo miejsca, przerzuca na prawą stronę. Tam ustawił się Spas Delew, który dośrodkowuje w pole karne, lecz piłkę wybija obrońca gości.

• Dośrodkowanie przy golu na 1:1 było jedna autorstwa Warcholaka.

• Listkowski stara się utrzymać piłkę w narożniku boiska, ale traci i zaczyna Arka z autu.

• Oba zespoły dały sobie "po razie", po czym nastąpiło uspokojenie gry. Pogoń stara się przejąć inicjatywę.

• Lepszego otwarcia nie mogliśmy sobie wymarzyć!

• Arka odpowiedziała tak samo! Minięcie dryblingiem Niepsuja przez Bożoka, ten dośrodkowuje nad głowami obrońców, a Trytko wyrównuje!

• Jak padła bramka dla Pogoni? Spas Delew minął dryblingiem dwóch rywali na prawej stronie, dośrodkował na głowę Frączczaka, a najlepszy strzelec Portowców pokonuje Jałochę!

• CO ZA ODPOWIEDŹ! JUŻ 1:1!!! PRZEMYSŁAW TRYTKO W DOSŁOWNIE IDENTYCZNEJ SYTUACJI, CO WCZEŚNIEJ FRĄCZCZAK!

• FRĄCZCZAK!!! 1:0!! ALEŻ OTWARCIE POGONI!

• Paweł Gil rozpoczyna spotkanie! Frączczak do linii defensywnej i wysokie zagranie w kierunku pola karnego Arki.

• Na stadionie rozległ się hymn Pogoni, piłkarze wychodzą na murawę.

• Zawodnicy są już w tunelu! Niecałe pięć minut do pierwszego gwizdka Pawła Gila.

• Miejsca drużyn w tabeli:

9. Pogoń Szczecin z dorobkiem 33 punktów ... 12. Arka Gdynia z dorobkiem 30 punktów.

• Bilans bramkowy: 40-19 na korzyść gospodarzy dzisiejszego spotkania.

• Szczecinianie mają bardzo dobry bilans przeciwko "Śledziom". Na 25 starć, aż 14 zwycięstw odniosła Pogoń. Arka po swojej stronie ma zaledwie 6 wygranych. Pulę uzupełnia 5 remisów.

• Zarówno Pogoń, jak i Arka mają problem z wygrywaniem. Ostatnio zawodnicy obu drużyn cieszyli się z trzech punktów jeszcze w lutym.

• Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 3:0 dla Portowców. Było to 21 października ubiegłego roku. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego mają więc szansę na rewanż.

• Witam bardzo serdecznie na naszej relacji LIVE ze spotkania Pogoń Szczecin - Arka Gdynia.

Jakub Treć

Mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Piotrhukalo

Mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE. W 28. kolejce Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin podejmie Arkę Gdynia. Zarówno Szczecin jak i Gdynia, to miasta portowe, a wiadomo, że na morzu raz się jest na fali, a raz pod nią. Niestety Pogoń i Arka póki co obrały nieprawidłowy kurs i płyną w złym kierunku. Fale na morzu są coraz mocniejsze, jedna z nich pozwoliła Arce szczęśliwie dopłynąć do portu zwanego finałem Pucharem Polski, ale druga próbuje zatopić okręt żółto-niebieskich w lidze. Na czele gdyńskiego okrętu w roli sternika być może ostatni raz zobaczymy Grzegorza Nicińskiego. Który statek okaże się mocniejszy i wygra to spotkanie? Początek meczu o godzinie 18:00.

Mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia ONLINE

Nie ma co się oszukiwać, mało kto spodziewa się wielkiego spotkania w Szczecinie. Są tego powody, mianowicie na starym stadionie im. Floriana Krygiera zagrają ze sobą dwie drużyny, które mają problem z wygrywaniem.
Zapowiada się typowy mecz na remis, chociaż los potrafi i lubi być przekorny. W nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są gospodarze, bowiem mają trzy punkty więcej od gości z Gdyni, poza tym przemawia za nimi historia spotkań z Arką. Na 12 meczów w Szczecinie aż 9 razy wygrywała Pogoń, a trzy razy był remis, zatem żółto-niebiescy jeszcze nigdy nie wygrali z Portowcami meczu wyjazdowego. Jesienią Pogoń jeszcze bardziej zwiększyła swój dorobek zwycięstw nad Arką. Przy Olimpijskiej Portowcy wygrali 3:0, a dwie bramki zdobył wówczas Adam Frączczak, który po kilku spotkaniach w roli obrońcy ponownie wcieli się w snajpera Pogoni. Jak wiadomo każda passa musi się kiedyś skończyć, często w najmniej odpowiednim momencie. Arka walczy o życie, raczej piłkarze już nie uratują posady swojemu trenerowi. Grzegorzowi Nicińskiemu wyraźnie skończyły się pomysły na rozwój zespołu.

Jesienią można było jeszcze bazować na euforii typowej dla beniaminka ligi. Wiosną Arka zdobyła zaledwie 4 punkty w siedmiu spotkaniach. To stanowczo zbyt mało, aby myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej. Chociaż wydaje się, że w tym momencie każdy kibic już się pogodził z tym, że zamiast trzeciego spotkania z Lechem, zobaczy co najwyżej rewanż w meczu z Górnikiem Łęczna. Jak podaje Piotr Wiśniewski w Przeglądzie Sportowym władze Arki rozmawiają z następcami Nicińskiego. Najczęściej wymienia się nazwiska Macieja Skorży i Mariusza Rumaka. Może się więc okazać, że będzie to pożegnalny mecz dla popularnego "Nitka". To oczywiście nie może nikogo dziwić, bo Arka ostatnio traci mnóstwo bramek, nie punktuje i wraz z każdą kolejką przesuwa się w dół ligowej tabeli. Decydujące było wtorkowe spotkanie Arki z Wigrami Suwałki. Żółto-niebiescy do ostatnich chwil musieli drżeć o wynik spotkania, ostatecznie przegrali 2:4 i awansowali do wielkiego finału. Mało brakowało, a doszło by do prawdziwej katastrofy. W Szczecinie trener Niciński nie będzie mógł skorzystać z Dawida Sołdeckiego, który będzie pauzował za kartki. Absencji obrońcy raczej nikt opłakiwał nie będzie, bo podczas meczu z Górnikiem Łęczna był jednym z najsłabszych na boisku. Większą stratą może się okazać absencja Marcusa Da Silvy, który jest kontuzjowany. Arkowcy czekają na ligowe zwycięstwo od 24 lutego, kiedy wygrali w Gdyni z Koroną 4:1. 28 lutego wygrali jeszcze w meczu pucharowym z Wigrami 3:0. Jak się okazało, wygrana w Suwałkach pozwoliła Arce awansować do finału Pucharu Polski. W klubie jednak zamiast sielanki jest walka o ligowy byt. Nikt w Gdyni nie wyobraża sobie scenariusza, w którym finalista Pucharu Polski miałby się pożegnać z Ekstraklasą.

Jeśli chodzi o Pogoń, to również atmosfera wśród Portowców bywała lepsza. Kazimierz Moskal podobnie jak Grzegorz Niciński nie może być pewny swojej posady. Pogoń przegrała w środku tygodnia rewanż z Lechem 0:1. Portowcy wbrew pozorom rozegrali niezłe zawody, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale niestety zawiodła skuteczność. Lech zaatakował raz, za to skutecznie, dzięki czemu po bramce Robaka lechici mogli wracać do Poznania w świetnych nastrojach. Przed tym spotkaniem w szeregach Pogoni panował optymizm i wiara w awans do finału, mimo porażki w Poznaniu 0:3. Na przestarzałym obiekcie zasiada coraz mniej kibiców, brak wsparcia i słabe wyniki mogą sprawić, że po raz pierwszy odkąd wprowadzono system ESA37 w grupie mistrzowskiej może zabraknąć Pogoni. Kazimierz Moskal w dalszym ciągu nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Rafała Murawskiego. W środku pola ewidentnie brakuje byłego reprezentanta Polski. Trener Moskal próbuje różnych wariantów, ale żaden nie gwarantuje takiej jakości jak gra z Murawskim w składzie. Strata Arki do Pogoni wynosi 3 punkty. Będzie to zatem mecz z gatunku tych za sześć punktów, a patrząc na sytuację obydwu zespołów może się okazać bezcenny. Do wyjściowej jedenastki Arki powraca Rafał Siemaszko - najskuteczniejszy wiosną napastnik żółto-niebieskich. Zwycięzca tego spotkania będzie mógł nieco odetchnąć, przegrany znajdzie się jeszcze bardziej zatopiony pod wodą.

Pogoń: Murawski (kontuzja)

Arka: Sołdecki (kartki), Łukasiewicz, Da Silva (kontuzje)

Przewidywane składy:

Pogoń: Słowik - Rapa, Fojut, Rudol, Nunes - Delew, Drygas, Matras, Listkowski, Kort - Frączczak

Arka: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak - Zarandia, Kakoko, Hofbauer, Formella, Szwoch - Siemaszko

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pogoń Szczecin - Arka Gdynia rozpocznie się o godzinie 17:40 w stacji Canal+ Sport. Transmisja z meczu startuje o godzinie 17:55. Spotkanie komentować będą Bartosz Gleń i Maciej Murawski (ze Szczecina).

18:00 mecz Pogoń Szczecin - Arka Gdynia