1

Korona Kielce

1

• Koniec meczu! Pogoń Szczecin remisuje z Koroną Kielce 1:1.

• Rzut wolny dla Pogoni, piłkę uderzał Adam Gyurcso, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

• Ostatnia zmiana w Koronie, Tomasz Zając za Vladislavsa Gabovsa.

• Matras podaniem szukał Adama Gyurcso, jednak uderzał zbyt lekko i piłka nie trafiła do adresata.

• Michal Peškovič wyskoczył do piłki uderzonej z rzutu rożnego. To była dobra interwencja golkipera Korony.

• Strzelec bramki, Dawid Kort opuścił plac gry. Zastąpił go Takafumi Akahoshi. Komplet zmian w Pogoni wykonany.

• Dobra akcja kielczan zakończyła się niecelnym strzałem Rafała Grzelaka.

• Niewiele dobrych sytuacji możemy oglądać w drugiej połowie. W pierwszej piłkarze obu drużyn prezentowali się zdecydowanie lepiej.

• Posiadanie piłki w drugiej połowie: 67% Pogoń Szczecin, 33% Korona Kielce.

• Żółtą kartką został ukarany Bartosz Rymaniak.

• Marcin Cebula dośrodkowywał z prawej strony, jednak obrońcy Pogoni poradzili sobie w tej sytuacji.

• Druga zmiana w Pogoni, Mateusza Matras wszedł za Kamila Drygasa.

• Zamieszanie pod bramką Korony, Łukasz Zwoliński wpadł w pole karne rywali i chciał podać do Dawida Korta, ale został zablokowany.

• Pierwsza zmiana w Pogoni. Spas Delew opuścił boisko, zastąpił go Sebastian Rudol.

• Kolejna zmiana w Koronie, w miejsce Mateusza Możdżenia pojawił się Marcin Cebula.

• Pierwsza zmiana w Koronie, za Łukasza Sekulskiego wszedł Michał Przybyła.

• Żółtą kartką został ukarany Kamil Drygas.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Mateusza Możdżenia. Futbolówkę przejęli kielczanie.

• Żółtą kartką został ukarany Łukasz Sekulski.

• Świetne dośrodkowanie Nabila Aankoura, ale w ostatniej chwili zainterweniował Jakub Czerwiński.

• Tym razem rzut wolny dla Pogoni, Adam Gyurcso dośrodkowywał na pole karne, jednak defensorzy Korony poradzili sobie w tej sytuacji i wybili piłkę.

• Adam Gyurcso zagrywał futbolówkę z rzutu rożnego, bez zagrożenia pod bramką Korony.

• Nabil Aankour uderzał na bramkę Pogoni z rzutu wolnego. Piłka minęła mur, ale powędrowała daleko od lewego słupka.

• Spas Delew uderzał na bramkę Korony, zrobił to jednak bardzo niedokładnie.

• Dobry wyrzut z autu Nabial Aankoura, ale Jarosław Fojut szybko zareagował i oddalił zagrożenie od własnej bramki.

• Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Działo się. Zaczęła mocno Pogoń, ale końcówka należała do Korony. Wynik jest sprawiedliwy. Wracamy za kwadrans.

• Aankour podaje w tempo, nie ma spalonego. Pylypczuk wygrywa pojedynek biegowy z Nunesem i ładuje piłkę z lewej nogi przy lewym słupku. Remis!

• GOOOOOOOOOOL! WYRÓWNANIE!

• Zmierzamy do końca pierwszej połowy.

• Gubi się również Korona. Pesković kłóci się z obrońcami.

• Mogło być 1:1! Słowik wybiega poza pole karne, nie przejmuje piłki, ma ją Sekulski, uderza, ale tylko w słupek.

• Gyurcso dogrywa w pole karne. Była szansa, ale w porę obrońcy Korony wyjaśnili sytuację.

• A jednak sędzia wyciągnął kartonik. Dla Aankoura.

• Murawski pociągany za koszulkę, potem potraktowany wślizgiem. Kartki nie ma.

• Uwaga! Diaw główkuje, piłka w poprzeczkę! Korona miała jeszcze jeden rożny, też groźny.

• Widać, że Pogoń jest lepsza w tym spotkaniu.

• No i proszę, posłuchali nas. Przepiękne trafienie Korta z dystansu i mamy prowadzenie Pogoni Szczecin!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! KORT!

• Niezły mecz, sporo strzałów, znośne tempo. Tylko goli brak!

• Brzydki faul i jest kara. Kallaste otrzymał żółtą kartkę.

• Fojut głową obok prawego słupka. Po rzucie wolnym i dograniu od Frączczaka.

• Odpowiada Korona! Gabovs dostał dobrą piłkę, lecz kopnął w bramkarza.

• Prawie! Szybkie rozegranie wolnego przez Frączczaka. Podanie do Murawskiego, ten w pole karne w kierunku Zwolińskiego, ale... napastnik minął się z piłką. Gdyby zdążył na wślizgu, to byłby pewny gol.

• Zarysowała się wyraźna przewaga Pogoni.

• A teraz głową próbował Zwoliński. Celnie, ale za lekko.

• Akcja Fojut - Czerwiński! Strzela ten drugi, obok spojenia słupka z poprzeczką. To była dobra sytuacja na gola.

• Nunes dośrodkował z wolnego, Pesković wypiąstkował przed siebie.

• Z dystansu Grzelak. Niecelnie. To był pierwszy strzał w meczu.

• Korona miała okazję, lecz jeden z zawodników wyjechał z piłką za linię końcową.

• Zawody prowadzi sędzia Krzysztof Jakubik. Co ciekawe, dzisiaj oficjalnie swoją karierę w tym zawodzie zakończył Marcin Borski.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Piłkarze wychodzą na murawę.

• Na trybunach kilka tysięcy widzów. Temperatura? Około 25 stopni Celsjusza.

• Zdecydowanym faworytem jest Pogoń. Wystarczy zresztą porównać dziewiątki. Po stronie gospodarzy Łukasz Zwoliński. A po stronie gości Łukasz Sekulski.

• W Szczecinie dobra pogoda na futbol:

• Drużyny powoli kończą rozgrzewkę.

• Chociaż Korona wysoko przegrała z Zagłębiem, to rewolucji w składzie nie ma. Do pierwszej jedenastki wraca Elhadji Pape Diaw.

• W Pogoni zadebiutuje dzisiaj Spas Delew. To ciekawy zawodnik. Kiedyś pragnął go Lech Poznań. Jest reprezentantem Bułgarii.

• Ani jedni, ani drudzy nie zapunktowali w pierwszej kolejce. Pogoń przegrała w Krakowie z Wisłą 1:2. Natomiast Korona... Korona poległa totalnie w Lubinie. Dała sobie wbić cztery bramki i to już do przerwy. Nie odpowiedziała ani razu.

• Nieco mniej niż pół godziny zostało do pierwszego gwizdka. Znamy już wyjściowe składy obu drużyn.