Mecz Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Pogoń Szczecin - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 24. kolejka
2018-02-24 18:00

Pogoń Szczecin

2

Wisła Płock

1

• ... i koniec meczu! Pogoń Szczecin pokonuje Wisłę Płock, przerywając serię pięciu zwycięstw bez porażki (w tym 4 zwycięstwa, a trzy z rzędu) ekipy Jerzego Brzęczka

• A nie, Ricardo Nunes zagrywa na lewy narożnik pola karnego do Huberta Matyni. Ten zgrywa do Adama Buksy niedokładnie. Goście ruszyli z kontrą, ale Jose Kante gubi piłkę...

• Starcie "9" na prawej stronie - Arkadiusz Reca faulował Adama Frączczaka. Rzut wolny z ok. 40 metrów. Raczej będzie krótkie rozegranie.

• Gra wznowiona. Laga przed pole karne Wisły, by skraść jak najwięcej sekund. Ta jak bumerang wraca na połowę Pogoni.

• Adam Buksa pada na murawę. Skurcze łapią zawodnika Pogoni.

• Miękka wrzutka z prawego skrzydła w pole karnego. Oskar Zawada zgrywa piłkę do nikogo.

A Jarosław Przybył dolicza 4 minuty.

• Oskar Zawada wchodzi za Semir Stilicia.

• Żółta kartka dla Adama Frączczaka za wyrzucenie piłki blisko linii końcowej przed gotowym do wybicia rzutu wolnego przez Thomasa Dahne.

• Piłkarze Kosty Runjaicia mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Cornel Rapa faulował rywala blisko prawego narożnika boiska.

• Za Spasa Deleva wchodzi Hubert Matynia.

• Wszyscy chyba się spodziewali się strzału Semira Stilicia, a tu bardzo dobra próba Dominika Furmana! Uderza nad murem, ale obija lewy słupek tak, że piłka wychodzi poza boisko!

• Igor Łasicki główkuje a po chwili biegnie z piłką na lewej stronie pola karnego Pogoni. Wybita piłka i kolejny faul gospodarzy ok. 25 metrów od własnej bramki. Przewinił Adam Frączczak na Semirze Stiliciu.

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. "Żółtko" na koncie Tomasza Hołoty.

• Teraz Dominik Furman miał okazję do dobrego dośrodkowania z rzutu rożnego. Gospodarze wychodza z opresji.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka zostaje wybita przez płocczan przed pole karne na woleja Jakuba Piotrowskiego. "Kontry nie będzie". Thomas Dahne z piątki.

• Żółta kartka dla Dominika Furmana za faul taktyczny na Jakubie Piotrowskim.

• Kanonada strzelecka w wykonaniu gości. Uderzenia Jose Kante i Damiana Szymańskiego zza linii 16. metra zostały zblokowane przez obrońców Pogoni. Ostatecznie piłka wpada do "koszyczka" Łukasza Załuski.

• Ricardo Nunes wybija piłkę poza linię końcową, przerywając groźną akcję Wisły. Semir Stilić posyła piłkę z rzutu rożnego na 5. metr, gdzie Lasha Dvali wybija na uwolnienie.

• Tomasz Hołota zmienia strzelca pierwszego gola, Kamila Drygasa.

• Sebastianowi Szymańskiemu brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po zgraniu Damiana Szymańskiego! Do bramki było mniej niż pięć metrów!

• Cezary Stefańczyk nie podnosi się z murawy po starciu z rywalem. Rzut wolny po tym jak sędzia upewnił się, że z obrońcą Wisły wszystko w porządku.

• Dominik Furman blokuje przed linią 16. metra strzał Adama Frączczaka. Gospodarzom udało się szybko odzyskać piłkę...

• Zmiana w Wiśle. Konrad Michalak skończył występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Giorgi Merebaszwili.

• "Zejście smoka" w ekipie Portowców. Za Mortena Rasmussena pojawia się Łukasz Zwoliński.

• Adam Buksa w roli lewoskrzydłowego podaje przed bramkę do Duńczyka, który uprzedzając bramkarza kieruje piłkę do siatki!

• POGOŃ ZNOWU NA PROWADZENIU! MORTEN RASMUSSEN!!!

• Żółta kartka dla Jose Kante za faul taktyczny. Tym samym będzie pauzować w następnej kolejce.

• Chaotyczna gra obu stron na prawej stronie. Co chwila, niemal na zmianę obie drużyny wznawiają grę z autu.

• Mortenowi Rasmussenowi uciekła piłka w polu karnym Wisły. Duńczyk osaczony przez Arkadiusza Recę i Igora Łasickiego traci piłkę.

Po chwili przerwa w grze. Sędzia Jarosław Przybył zbiega do Jerzego Brzęczka. Przez kilkanaście sekund coś sobie wyjaśniali, po czym gra została wznowiona.

• 7/2 Strzały/strzały celne 7/2

• Bardzo dobre dośrodkowanie Semira Stilicia na 5. metr, gdzie na bliższy słupek zbiegał Igor Łasicki. Wyskakuje najwyżej i uderzeniem głową pokonuje Łukasza Załuskę!

• IGOR ŁASICKI WYRÓWNUJE!!!

• Atak Wisły przynosi rzut rożny z prawej strony.

• Spas Delev huknął z pola karnego na wiwat. Po raz kolejny dała się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Ależ bliski gola był Morten Rasmussen! Dopada do piłki na 7. metrze po zagraniu Spasa Deleva i na wślizgu przenosi piłkę tuż na poprzeczką! Niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców!

• Thomas Dahne spokojnie broni strzał Spasa Deleva z kilkunastu metrów. Bułgar był na spalonym.

• Szczęście sprzyjało Łukaszowi Załusce. Piłka wyślizgnęła mu się z rękawic po centrze Damiana Szymańskiego. Żaden z Wiślaków nie pospieszył z dobitką.

• Dominik Furman zagrywa przed linią 16. metra do Nico Vareli. Składał się do strzału z woleja, ale Jakub Piotrowski pojawia się znienacka i głową wyjaśnia sytuację.

• Dalekie zagranie na wolne pole do Nico Vareli. Ten został uprzedzony przez wybijającego na aut Cornela Rapy. Po aucie z lewej strony jest szybko korner z prawego narożnika.

• Ricardowi Nunesowi pomyliły się dyscypliny. Ręką zagarnia piłkę zagraną do Konrada Michalaka. Chociaż w ten sposób przerwał kontrę Wisły. Żółta kartka.

• Szczecinianie zaczynają drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian

• Całkiem niezłe widowisko w Szczecinie. Gospodarze mają przewagę i wykorzystali jedną okazję, która została im "zwrócona" przez VAR. Wcześniej bardzo groźnie uderzał RIcardo Nunes z rzutu wolnego, ale Thomas Dahne spisał się bez zarzutu.

Z kolei płocczanom brakowało konkretów. Groźnie robiło się przed polem karnym, w nim brakowało decydującego podania lub strzału.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po chwili duński napastnik nie sięga piłki kilkanaście metrów od bramki Wisły. Po tym sędzia Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę. Po trafieniu Kamila Drygasa zaliczonym po weryfikacji VAR Pogoń prowadzi z Wisłą Płock.

• Ajjj. Bardzo groźnie zapowiadała się kontra Pogoni. Ricardo Nunes pognał lewym skrzydłem i centruje w "szesnastkę" do Mortena Rasmussena. Ten został uprzedzony przez Igora Łasickiego, który wybija piłkę za siebie. Tam piłkę przejmuje Spas Delev, ale po przyjęciu piłki... poślizgnął się!

• Większość ataków gości idzie lewą stroną. Nico Varela centruje w pole karne do wbiegającego Damiana Szymańskiego. Górą był jednak Sebastian Rudol.

• Adam Frączczak uderza z dystansu wysoko nad bramką Thomasa Dahne.

• Nico Varela pognał lewym skrzydłem i centruje w pole karne. Piłkę przejmuje niedokładnie Semir Stilić, co wykorzystał Lasha Dvali dalekim wybiciem.

• I teraz korner dla piłkarzy Jerzego Brzęczka. Dominik Furman zagrywa płasko na bliższy słupek. Zorientowali się w tej sytuacji Portowcy.

• Wiślacy teraz wyszli z kontratakiem. Semir Stilić nie jest typem szybkiego zawodnika. Dogonił go Jakub Piotrowski (asysta przy uznanym trafieniu Kamila Drygasa) wybija piłkę spod nóg Bośniaka.

• Płocczanie dążą do szybkiego wyrównania. Po akcji Jose Kante udało się wywalczyć rzut rożny. Po nim zbiegający na bliższy słupek Damian Szymański uderza obok prawego słupka.

• GOL ZOSTAJE JEDNAK UZNANY!!!
    Sędzia skorzystał z VAR-u i cofa decyzję! Pogoń 1, Wisła Płock 0

• Reprezentant RPA trafia w mur. Piłka spada pod nogi jednego z zawodników Pogoni i ten wolejem podaje do Kamila Drygasa. Ten strzela z ostrego kąta między nogami Thomasa Dahne do siatki! Gol nie zostaje uznany - spalony!

• Kolejna okazja przed Ricardo Nunesem . Do bramki ok. 23 metrów.

• Wzięty w kleszcze na lewej stronie Nico Varela został powalony ok. 25 metrów od bramki Łukasza Załuski. Dobre dośrodkowanie Dominika Furmana i strzał Semira Stilicia wysoko nad bramką. Ostatecznie gospodarze wznawiają grę od bramki.

• Po chwili groźny atak gospodarzy przed bramką Wisły. Jednak podanie Mortena Rasmussena w pole karne do Adama Frączczaka było za mocne. Piłkę łapie Thomas Dahne.

• Atak pozycyjny szczecinian w okolicach środka pola. Wysokie i zdecydowany pressing Dominika Furmana przerywa tę wymianę piłki, ale pika wyszła poza linię boczną.

• Dośrodkowanie Damiana Szymańskiego nie znajduje adresata w polu karnym Pogoni.

• Wydaje się, że ten uraz nie jest poważny - został przypadkowo uderzony ręką w twarz. Gra zostaje wznowiona.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Sebastian Rudol. Ucierpiał w starciu z Jose Kante.

• Pojedynek Adama Buksy z Cezarym Stefańczykiem na 18 metrów od bramki Thomasa Dahne. Zawodnik Pogoni faulował rywala.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką wiślaków.

• Ricardo Nunes decyduje się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów. Thomas Dahne odbija piłkę na rzut rożny!

• Żółta kartka dla Damiana Szymańskiego za faul na rozpędzonym Kamilu Drygasie.

• Ricardo Nunes podłączył się do akcji ofensywnej. Podaje jednak za mocno do Spasa Deleva. Ten spodziewał się zagrania do nogi, a dostał na zapalenie płuc.

• Kwadrans gry za nami. Obie strony prezentują się dość chaotycznie. Groźniej było za to pod bramką Łukasza Załuski.

• W odpowiedzi Adam Buksa znalazł się w "szesnastce". Centruje lekko z linii końcowej wprost do koszyczka Thomasa Dahne.

• Konrad MIchalak urwał się prawą stroną i wbiega w pole karne. Podaje przed bramkę - na 9. metr - do Jose Kante, ale uprzedził go Cornel Rapa. Ten dalekim wybiciem wyjaśnia sytuację.

• A uczynił to niezgodnie z przepisami Adam Frączczak. Goście domagali się kartki za faul, ale sędzia Jarosław Przybył nie zdecydował się sięgać do kiesznki.

• Źle rozegrany rzut wolny przez "Portowców" zapoczątkował kontrę Wiślaków. Ta została szybko przerwana, blisko linii środkowej.

• Morten Rasmussen cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Przejmuje piłkę na klatkę piersiową i wolejem przenosi ciężar gry na prawą stronę. W to zagranie włożył za dużo siły - Cornel Rapa nie zdążył.

• Rzut wolny dla Wisły z prawej strony. Ostro bita piłka została podbita w "szesnastce". Ostatecznie ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Jerzego Brzęczka zaatakowali prawą stroną. Konrad Michalak podaje za mocno po linii do Cezarego Stefańczyka. Łukasz Załuska wznawia grę z "piątki".

• Składna akcja Arkadiusza Recy z Nico Varelą lewą stroną. Udało się wywalczyć rzut z autu na wysokości pola karnego Pogoni. Stały fragment gry po dalekim wyrzucie Arkadiusza Recy nie przyniósł zagrożenia.

• Morten Rasmussen powstrzymany przed linią 16. metra. Dodatkowo sędzia dopatrzył się faulu Duńczyka.

• Od razu do ataku rzucili się płocczanie. Atak przerywa Lasha Dvali wybiciem poza linię boczną.

• Gwizdek Jarosława Przybyła i pierwsza połowa rozpoczęta!

• bie drużyny wychodzą na murawę. Za moment losowanie stron i początek starcia!

• Będzie doping

• W rundzie jesiennej Wisła wygrała u siebie z Pogonią 3:1. Gole dla Nafciarzy zdobyli Damian Szymański, Mateusz Piątkowski i Arkadiusz Reca. Honorowe trafienie dla Portowców zanotował Kamil Drygas.

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Łukasz Budziłek - Hubert Matynia, Tomasz Hołota, Marcin Listkowski, Dawid Kort, Dawid Błanik, Łukasz Zwoliński.

• Uwzględniając trzy mecze 24. kolejki Ekstraklasy, gospodarze są na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 20 "oczek". Tracą dwa punkty do Sandecji, trzy do Piasta Gliwice i cztery do Bruk-Bet Termaliki.

Z kolei płocczanie, którzy zanotowali 3 zwycięstwa z rzędu, są na piątym miejscu. Zgromadzili 36 punktów. Do czwartego Górnika traci trzy punkty, Lecha - cztery i Legii - osiem. Liderem jest Jagiellonia, która ma 45 punktów.

• Rezerwowi Wisły Płock: Seweryn Kiełpin - Bartłomiej Sielewski, Alan Uryga, Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili, Oskar Zawada, Kamil Biliński.

• Nie jest źle

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia!

• Po Żabno Derbi przenosimy się do Szczecina, gdzie za 25 minut Pogoń zmierzy się z Wisłą Płock!

red

Pogoń – Wisła Płock LIVE! To będzie wyzwanie dla "Portowców"

Pogoń – Wisła Płock LIVE! To będzie wyzwanie dla "Portowców" ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Pogoń Szczecin – Wisła Płock ONLINE. "Portowcy" chcą wrócić na zwycięską ścieżkę i miejsce, które nie grozi spadkiem. Zadaniem jednak łatwe nie będzie, ponieważ naprzeciw stanie drużyna szczycąca się trzema wygranymi z rzędu. Relacja LIVE w GOL24 od 18:00.

Mecz Pogoń Szczecin – Wisła Płock ONLINE

Wisła imponująco kończyła jesień (2:0 w Warszawie z Legią) i równie imponująco rozpoczęła umowną wiosnę w Ekstraklasie. Po wysokim zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze (4:2) przyszło rutynowe z Zagłębiem Lubin (2:0).
Drużyna Jerzego Brzęczka jest chwalona za styl i stawianie na młodych Polaków. Jeżeli dzisiaj wygra, a jest to całkiem prawdopodobne, to będzie już jedną nogą w grupie mistrzowskiej. Takiego sukcesu nie udało się jej osiągnąć w poprzednim sezonie.

O Pogoni też ostatnio pisano całkiem pochlebne zdania. Oczywiście przegrała tydzień temu z kandydatem do tytułu, jakim niewątpliwie jest Lech Poznań (0:2), ale przedtem potrafiła rozbić drużynę ze swojego zasięgu, a do takich zalicza się Sandecja Nowy Sącz (4:1). Coś rzeczywiście drgnęło we właściwą stronę, na co zwraca uwagę trener Kosta Runjaic. - Ostatnia lokata nie sprawiła że jesteśmy strachliwi, przybici czy depresyjni. Nie chowamy głowy w piasek, nikt nas do tego nie zmusi – podkreśla.

Wisła zagra w optymalnym składzie. Pogoń musi znaleźć zastępców dla Jarosława Fojuta (pauza za żółte kartki) oraz Rafała Murawskiego (kontuzja). - Wisłę znamy, mamy duży szacunek, ale chcemy zagrać swoje i na tym się skupiliśmy w ostatnich dniach treningowych. Wisła jest zdyscyplinowana, świetnie przechodzi do kontry i tu będziemy musieli być tego świadomi i właściwie reagować – dodaje Runjaic.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock NA ŻYWO w TV i INTERNECIE

Pogoń Szczecin - Wisła Płock: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Przewidywane składy:

Pogoń: Załuska – Rapa, Dwali, Rudol, Nunes – Frączczak, Piotrowski, Listkowski, Drygas, Delew – Rasmussen.

Wisła: Dahne – Stefańczyk, Łasicki, Dźwigała, Reca – Michalak, Furman, Szymański, Stilić, Merebaszwili – Kante.

Nie zagrają:

Pogoń: Fojut, Murawski, Niepsuj
Wisła: Stępiński, Sylwestrzak

Forma w ostatnich meczach:

Pogoń:
Lech Poznań – Pogoń 2:0 (Ekstraklasa, 18.02.2018)
Pogoń – Sandecja Nowy Sącz 4:1 (Ekstraklasa, 10.02.2018)
Pogoń – Aktobe 4:1 (sparing, 25.02.2018)

Wisła:
Wisła – Zagłębie Lubin 2:0 (Ekstraklasa, 17.02.2018)
Wisła – Znicz Pruszków 1:2 (sparing, 10.02.2018)
Wisła – Górnik Zabrze 4:2 (Ekstraklasa, 09.02.2018)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła – Pogoń 3:1 (Ekstraklasa, 16.09.2017)
Pogoń – Wisła 1:1 (Ekstraklasa, 06.03.2017)
Wisła – Pogoń 2:0 (Ekstraklasa, 17.09.2016)

Mecz Pogoń Szczecin – Wisła Płock TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na platformie Canal+ Sport Online oraz stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Bartosz Gleń – Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24.pl od 18:00. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV