Polonia Bytom

1

Cracovia

2

• Koniec spotkania! Cracovia wygrała pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie i zdobyła pierwsze bramki na wiosnę poza własnym stadionem.

• Potężne uderzenie Visnakovsa z 25 metrów wprost w Juszczyka, który odbił piłkę przed siebie.

• Hanek sfaulował wchodzącego na czystą pozycję Saidiego.

• Cztery minuty doliczone.

• GOOOOOLLLL!! Kontaktowa bramka dla gospodarzy! Żytko precyzyjnie strzelił w prawy dolny róg.

• Rzut karny dla Polonii za zagranie ręką przez Trivunovicia! Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego.

• Bardzo niecelny strzał z ostrego kąta Radzewicza.

• Podstawek starał się dojść do piłki zgranej z głową przez jednego z polonistów, jednak szybszy był obrońca, który podał główką do Kaczmarka.

• GOOOOOLLL! 2:0 dla Cracovii!! Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Suvorov.

• Faulowany w polu karnym Klich. Jedenastka!

• Próba uderzenia z dystansu Barcika bardzo niecelna.

• Niecelny strzał głową Żytki po dograniu Kobylika. Wreszcie groźniejsza akcja gospodarzy.

• Słabo wygląda gra gospodarzy, którzy mają problemy z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich.

• Szeligę zastępuje Boljević.

• Chaotyczne próby ataku bytomian zatrzymują się za każdym razem na obrońcach Cracovii. Wrzutki Radzewicza i Barcika są bardzo słabe i niedokładne.

• Marian Jarabica zastępuje Łukasza Mierzejewskiego.

• Dośrodkowanie Radzewicza trafiło wprost w nogi Trivunovicia.

• A także Podstawek za Vascaka.

• Tymiński opuszcza murawę, w jego miejsce Bażik.

• Wchodzącego na czystą pozycję Klicha powstrzymał w ostatniej chwili Hricko. Będzie tylko rzut rożny.

• Szybkość Saidiego pozwoliła mu minąć obrońcę i wbiec w pole karne, lekki strzał z lewej nogi obronił na raty Juszczyk.

• Saidi zajął pozycję wysuniętego napastnika, a wprowadzony Visnakovs na lewej stronie boiska.

• Visnakovs zastąpił Dudzica.

• Fantastyczna sztuczka techniczna Klicha, który błyskawicznie wpadł w pole karne, gdzie jednak powstrzymał go jeden z obrońców.

• Ale bytomianie nie mogą zapominać o obronie. Teraz goście wyszli trójką z kontratakiem, ale Klich podawał niecelnie do Dudzica.

• Polonia ciśnie. Cały czas utrzymuje się na połowie przeciwnika. Raz po raz skrzydłowi dośrodkowują w pole karne. Cracovia broni się zbyt głęboko!

• A po rzucie rożnym, niepewne ale skuteczna interwencja Kaczmarka.

• Gwizdy na trybunach po dobrej akcji Polonii. Dośrodkowanie Barcika, do piłki nie doszedł Blazej Vascak, ale nie był też faulowany jak sugerowali kibice. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Zapętlił się w dryblingu na lewym skrzydle Saidi i stracił piłkę.

• Faulowany Mateusz Klich po starciu o górną piłkę.

• Zaczęli piłkarze Cracovii.

• Z boiska zejdzie Dariusz Jarecki. Kobylik zagra w środku pola.

• Piłkarze obu zespołów są już na boisku. Prawdopodobnie wejdzie na boisko David Kobylik.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Polonia Bytom zasłużenie przegrywa z Cracovią 0:1.

• Do piłki zagrywanej z prawej strony przez Barcika najwyżej wyskoczył Hanek, jednak uderzył tuż obok lewego słupka.

• Na murawie leży kontuzjowany jeden z zawodników Polonii. Mamy przerwę w grze.

• Długie podanie Arkadiusza Radomskiego do wychodzącego Dudzica, najszybszy jednak bramkarz gospodarzy.

• Dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Polonia, jednak zawodnicy Góralczyka mają wyraźne problemy z przedostaniem się w rejony pola karnego Pasów.

• Dobra odpowiedź Polonii. Barcik dośrodkował na dalszy słupek, ale główka Radzewicza nad poprzeczką.

• I w końcu gol dla Cracovii! Piękny gol! Saidi Ntkibazonkiza! Przebieg meczu tylko na to wskazywał.

• Drobne problemy z połączeniem. Polonia oddała w tym czasie kilka strzałów, ale to tylko polepszenie statystyk, które przecież o wyniku nie przesądzają.

• Klich na głowę Saidiego... Niecelnie.

• Bliski gola był Dudzic! Po zamieszaniu po rzucie rożnym, oddaje strzał ponad bramki.

• I doigrał się Tymiński. Kartka za kolejny faul.

• Piłka zagrywana do Wojciecha Kaczmarka.... gonił za nią jednak Blazej Vascak! Górą jednak bramkarz Cracovii.

• Bartczak na lewą stronę do Suvorowa! Nic z tego, bo na drogę blokowało mu kilku obroncow Polonii.

• Ależ rajd Saidiego Ntkibazonkizy! Zakończony jednak... fatalnym strzałem zza pola karnego. Jakby zabrakło mu sił...

• Saidi przerzucił piłkę do Suvorowa! Na posterunku jednak Król- wybija piłkę na róg.

• Suvorov kopnął piłkę w stronę bramki - nie wiem czy można to zaliczyć jako strzał celny. Było to po kontrze Cracovii, która wyniknęła z akcji Barcik-Radzewicz - tamtej akcji zabrakło jednak kluczowego podania.

• Dudzic faulowany przez Tymińskiego! Drugie ostrzeżenie sędziego Szulca!

• W pierwszych minutach spotkania to Cracovia utrzymuje się na połowie Polonii. Gospodarze mieli kilka kontrataków, ale nieszczególnie groźnych.

• Na murawie leży faulowany przez Tymińskiego Bartczak. Pomocnik Polonii dostaje od sędziego ostrzeżenie.

• Blisko gola samobójczego! Po strzale Dudzica piłka odbiła się od obrońcy Polonii. Szczęście miał Juszczyk...

• Rozpoczęliśmy spotkanie Polonia Bytom - Cracovia! Zaczynają gospodarze.

• Sędzia Marcin Szulc wyprowadza obie jedenastki na boisko, przy akompaniamencie bytomskich kibiców, śpiewających hymn swojego klubu.

• W Bytomiu mamy piękną pogodę do grania. Bardzo ciepło, ale wieje też przyjemny, choć dający się we znaki dziennikarzom wiaterek. ;) Mimo nietypowej pory rozgrywania meczu, na trybunach pomału zbiera się całkiem pokaźna grupa widzów. Nic dziwnego - to prawdziwe spotkanie o 6 punktów.

• Spotkanie ma szczególne znaczenie dla trenera Cracovii, który jeszcze w poprzedniej rundzie prowadził Polonię Bytom. Zmiana nastąpiła bezpośrednio przed ostatnią konfrontacją Polonii z... Cracovią.

• Znamy już składy obu zespołów. Na ławkach rezerwowych zasiądą natomiast w Polonii Kiełpin, Bażik, Matusik, Dziewulski, Podstawek, Kobylik i Chomiuk, natomiast w Cracovii Gąsiński, Sacha, Viśniakovs, Boljević, Jarabica, Krzywicki i Struna.

• Witamy w relacji ze stadionu przy Olimpijskiej w Bytomiu, gdzie za 15 minut rozpocznie się spotkanie, mające duże znaczenie w walce o utrzymanie. Zmierzą się dwie bezpośrednio zagrożone degradacją drużyny - Polonia Bytom i Cracovia.