Polonia Warszawa

1

Lech Poznań

2

• To tyle z meczu warszawskiej Polonii z Lechem Poznań! Żegnamy się z Wami i zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych relacji LIVE w Ekstraklasa.Net!

• A z trybun w kierunku piłkarzy Polonii gromkie "Czy wygrywasz czy nie...!"

• I KONIEC! Polonia Warszawa przegrywa na własnym boisku z Lechem Poznań 1:2!

• Jedną ręką ratuje Mariusz Pawelek Polonię od utraty kolejnej bramki!

• Do głosu dochodzą jednak goście z Poznania! Ostatnie sekundy meczu!

• Mariusz Pawełek już na środku swojej połowy i mogło być gorąco, bramkarz uratował jednak sytuacje wybijając piłkę głową. To już ostatnie chwile spotkania i coraz większa determinacja wśród Polonistów.

• I jeszcze żółta kartka dla Bartosza Ślusarskiego za faul na Baruchyanie!

• O trzy minuty sędzia Stefański przedłużył to spotkanie!

• Polonia nie odpuszcza i nadal stara się nadrobić straconą bramkę. Dobra praca defensywy Lecha. Ile przedłuży drugą połowę arbiter?

• I jeszcze jedna zmiana w składzie Lecha. Schodzi Lovrencsics, a za niego na boisku pojawia się Bereszyński.

• Zmiana również w składzie Lecha Poznań. Drugą linię wzmocni Djurdjević. Zastępuje strzelca drugiego gola dla poznaniaków, Aleksandara Tonewa.

• Była to ostatnia akcja Teodorczyka w tym meczu. W jego miejsce zadebiutuje Mateusz Michalski.

• Warszawiacy nie odpuszczają! Stuprocentowa sytuacja zmarnowana przez Teodorczyka!

• A Polonia znów w ataku! Przepiękny strzał Wszołka z lewej nogi, niestety tuż nad narożnikiem bramki!

• Za niedługo kolejna zmiana - z konieczności - w Polonii Warszawa. Problemy Teodorczyka ze skurczami.

• Aj było blisko! W okolice okienka mierzył Ubiparip.

• Kolejna zmiana w składzie warszawskiej Polonii. Baruchyan za Dieme.

• Groźne dośrodkowanie Tonewa, ale dobrze interweniuje Dieme i wybija piłkę.

• Wydaje się że piłkarze Lecha grają na czas. Kolejne wybicie na aut i od linii bocznej Todorovski.

• Piłkarze Polonii nie dają za wygraną. Pomimo straty gola nadal starają się zagrozić bramce poznaniaków.

• Rzut wolny dla Polonii jednak dośrodkowanie skutecznie wybijają piłkarze Lecha.

• I jeszcze raz Tonew! Tym razem po raz kolejny obok bramki Pawełka.

• Zagranie w pole karne i Tonew z dwudziestego metra z wielką mocą trafia w poprzeczkę i do bramki!

• GOOOOOL! Gol dla Lecha Poznań! 1:2!

• Piłka po mocnym strzale Toneva z 26. metra przeleciała przez mur i obok bramki Pawełka.

• Rzut wolny dla Lecha Poznań! Świetna okazja dla Poznaniaków.

• Henriquez próbuje dośrodkować, ale piłka szybuje wysoko nad poprzeczką.

• Świetne mocne uderzenie z dystansu Adama Pazio, ale piłka odbija się od bramkarza.

• Do dośrodkowania Murawskiego w wyniku małej przepychanki w polu karnym nie dochodzi żaden z piłkarzy Lecha i kontra Polonii.

• Tym razem przy piłce utrzymują się zawodnicy Lecha Poznań i kolejny rzut rożny dla poznaniaków.

• Lechowi udało się wyjść ze swojej połowy. Rzut rożny dla poznaniaków. Strzał z dystansu Murawskiego bardzo pewnie broni Pawełek.

• Oj przestrzelił z dystansu Dwaliszwili i po raz kolejny Lech od własnej bramki.

• Jeśli trener Rumak chciał zmianą trochę uspokoić sytuację na boisku, to nie przyniosło to efektu. Polonia cały czas w natarciu i rzut rożny dla Czarnych Koszul. Piłka w rękach bramkarza.

• I czas na zmianę w składzie Lecha. Z boiska schodzi Mateusz Możdżeń a w jego miejsce wchodzi Vojo Ubiparip.

• Polonia cały czas stara się atakować. Gołębiewski przewrócony w polu karnym Lecha, jednak sędzia nie dyktuje rzutu karnego i gra toczy się dalej.

• Zamieszanie pod polem karnym Lecha jednak piłka wyrzucona w stronę środka boiska.

• Pierwsza zmiana w składzie Polonii. Za Tomasza Brzyskiego na boisku pojawia się Władimer Dwaliszwili.

• Polonia bliska wyjścia na prowadzenie, sytuację ratuje Burić.

• Obaj ukarani piłkarze w dość nieprzyjemnej sytuacji starli się przy linii bocznej boiska.

• Żółta kartka także dla Henriqueza.

• Żółta kartka dla Teodorczyka.

• Nieprzyjemna sytuacja na boisku i przepychanki między piłkarzami obu drużyn, szybko rozgonione przez sędziów. Czy będzie czerwona kartka...?

• Kolejny, tym razem bardzo lekki strzał Możdżenia. Broni Pawełek.

• Na trybunach jak na razie z mniejszym rozmachem niż w pierwszej połowie. Może nie wszyscy wrócili jeszcze z przerwy...

• Dobra akcja Lecha i strzał na bramkę Możdżenia, jednak dobra interwencja Pawełka. Bramkarz wypuścił piłkę z rąk jednak sytuację szybko uratował Todorovski.

• Polonia stara się atakować, jednak bardzo dobrze jak na razie radzi sobie defensywa Lecha Poznań.

• Dynamiczna i szybka akcja Lecha, Tonew lewym skrzydłem wbiegł w pole karne, ale zabrakło skuteczności.

• Niecelny strzał Brzyskiego z dystansu.

• Druga połowa spotkania Polonia Warszawa - Lech Poznań rozpoczęta! Żaden z trenerów nie wprowadził w przerwie żadnych zmian w składzie.

• Już za moment początek drugiej połowy meczu! Na razie we wspaniałym widowisku jakie sprawili nam piłkarze Polonii i Lecha mamy remis 1:1.

• Trałka wrócił i strzelił. Przeraźliwe gwizdy żegnały w przerwie byłego kapitana Polonii na Konwiktorskiej. T-Mobile Ekstraklasa. Polonia Warszawa - Lech Poznań

• Czeka nas naprawdę interesująca i trzymająca w napięciu druga połowa spotkania! Obie strony wykazują wole walki i determinację zapewniając nam piękne widowisko na stadionie przy Konwiktorskiej!

• Sędzia Daniel Stefański kończy pierwszą połowę spotkania!

• Kartka dla Pawła Wszołka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Do pierwszej polowy meczu doliczona jedna minuta!

• Zagranie Wszołka z prawej strony i z kilku metrów pięknym technicznym strzałem Łukasz Teodorczyk pokonuje bramkarza poznaniaków!

• GOOOOOL! Mamy wyrównanie! Teodorczyk dla Polonii Warszawa!

• Polonia znów w ataku! Kapitan Polonistów niedokładnie jednak trafia w piłkę po dośrodkowaniu kokoszki.

• Gołębiewski trochę za mocno do Brzyskiego, ten do Piątka i piękny strzał z półobrotu! Poznaniaków ratuje świetna interwencja Burić'a!

• Strzał Piątka blokuje Wołąkiewicz i rzut rożny dla Polonii. Piłka jednak z powrotem w posiadaniu poznaniaków.

• Kapitalne dośrodkowanie piłkarza Polonii jednak czujność w polu karnym zachował Arboleda.

• Po rzucie rożnym i strzale Murawskiego z dystansu do piłki doszedł nie pilnowany Trałka i skierował piłkę do siatki Pawełka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gol dla Lecha Poznań!

• Strzał z dużego dystansu Gołębiewskiego, bez szans na jakiekolwiek zagrożenie bramce Lecha. A na trybunach "Cześć i Chwała Bohaterom!".

• I doczekaliśmy się oprawy w wykonaniu kibiców Polonii. Kibice przygotowali wielką flagę z podpisem "Stare Miasto wiernie Ciebie będziem strzec" i symbolami narodowymi. Na trybunach rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego.

• Indywidualny atak zakończony dobrym strzałem Pazio, trafia jednak prosto w bramkarza.

• Z zawodnikiem już wszystko w porządku i znów Lech w natarciu.

• A na murawie leży Lovrencsics.

• Groźnie pod polem karnym Polonii! Zawodnicy Lecha jednak nie są na razie w stanie przełamać obrony warszawiaków. Pomimo niezłego podania od Murawskiego brak wykończenia i od bramki Pawełek.

• Tomasz Brzyski bezpośrednio na bramkę ale bardzo pewnie interweniuje bramkarz Kolejorza.

• Faul Ceesaya i rzut wolny bezpośredni dla Polonii!

• I do głosu znów dochodzi Lech Poznań! Murawski nie wykorzystuje okazji i strzela ponad bramką!

• Twarde wejście Arboledy w Gołębiewskiego. Rzut wolny dla Polonii i znów warszawiacy spokojnie przy piłce.

• Polonia utrzymuje się przy piłce jednak jak na razie nic z tego nie wynika.

• I Lech w ataku! Po raz kolejny strzał z dystansu Możdżenia. Broni Pawełek.

• Kolejna świetna akcja Polonii! Wszołek do Teodorczyka, ale ten traci piłkę na wysokości linii pola karnego.

• Brzyski z rożnego, zamieszanie pod bramką Lecha i od bramki Poznaniacy.

• Był rzut wolny, teraz rzut różny dla Polonii!

• Zółta kartka dla Mateusza Możdżenia po faulu na Wszołku. Rzut wolny!

• a kibice Polonii na trybunach bawią się w najlepsze :)

• Napisaliśmy to o sekundę za wcześnie! Mocny strzał Tonewa i Polonię ratuje poprzeczka!

• Po pięknym początku Warszawiaków przy piłce utrzymują się piłkarze z Poznania, cały czas jednak nie udaje się zagrozić bramce Mariusza Pawełka.

• Rzut wolny dla Lecha Poznań po faulu na Tonewie.

• Kibice Polonii robią wszystko by udowodnić, że dobrze się stało, że Polonia pozostała w Warszawie. bardzo głośny doping dziś na Konwiktorskiej.

• I dalej Polonia w ataku! Wszołek po podaniu od Dieme. W ostatniej chwili reaguje obrońca Lecha.

• Polonia atakuje! Teodorczyk sam na sam z bramkarzem, jednak Buric obronił jego strzał.

• ZACZYNAMY! Od środka boiska rozpoczynają piłkarze warszawskiej Polonii!

• Piłkarze obu drużyn na boisku! Już za chwile początek kolejnego spotkania drugiej kolejki ekstraklasy: Polonia Warszawa - Lech Poznań! Przeżyjcie ten mecz razem z nami!

• Już za moment piłkarze wyjdą na boisko! A my już wiemy, ze w trakcie meczu kibice warszawskiej Polonii zaprezentują oprawę związaną z Powstaniem Warszawskim!

• W wyjściowym składzie Polonii tylko jedna zmiana. Jak już wspominaliśmy w meczu nie zagra Tomasz Hołota. W jego miejsce trener Piotr Stokowiec do pierwszego składu wystawił Dieme Yahiya'ego.

• I znamy już składy w jakich drużyny Polonii i Lecha wyjdą na dzisiejszy mecz! Trener Rumak po meczu z Ruchem nie dokonał żadnych zmian w wyjściowym składzie. Jedyna zmiana na ławce rezerwowych. W miejsce Jakuba Wilka pojawił się Tomasz Kędziora.

• "Po dwóch zwycięstwach - w Pucharze Polski i ostatnio, z Lechią Gdańsk - mamy na pewno chłodne głowy. Myślę, że zawodnicy są bardzo zmotywowani. Wiemy z kim i o co gramy. O zmotywowanie zawodników stara się prezes; pierwsza premia za Lechię Gdańsk została już wypłacona, ustalona jest następna, za mecz z Lechem. Pomimo wszystkich zawirowań wydaje się, że wychodzimy na prostą. Na pewno nie zabraknie zdrowia i zaangażowania." - powiedział na wczorajszej konferencji trener Polonii, Piotr Stokowiec (źródło: Polonia Warszawa)

• Sezon dla Lecha nie zaczął się równie kolorowo, bo chociaż poznaniacy w pierwszej kolejce rozgromili u siebie Ruch Chorzów aż 4:0, to bardzo szybko odpadli z eliminacji Ligii Europejskiej i Pucharu Polski, ulegając odpowiednio AIK Sztokholm i Olimpii Grudziądz.

• W oczekiwaniu na składy i początek meczu wróćmy na chwilę do poprzedniej spotkań. Gospodarze dzisiejszego meczu są na pewno w dobrych humorach. Pomimo niedawnych wydarzeń związanych z niedoszłymi przenosinami klubu do Katowic sezon dla Polonii rozpoczął się wyśmienicie. Piłkarze z Warszawy awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski pokonując Miedź Legnica aż 3:1! Takim samym wynikiem zakończył się pierwszy mecz Czarnych Koszul w tym sezonie ekstraklasy z Lechią Gdańsk.

• W składzie Kolejorza pod znakiem zapytania stoi występ Bartosza Ślusarskiego, który przypomnijmy podczas środkowego treningu doznał urazu kostki. Wszystko wyjaśni się już za chwile, kiedy ogłoszone zostaną składy w jakich obie drużyny wybiegną na boisko.

• Na boisku na pewno nie zobaczymy dzisiaj Tomasza Hołoty, który nabawił się kontuzji w spotkaniu pierwszej kolejki z Lechią Gdańsk. Zagrać nie będzie mógł również Jacek Kiełb, wypożyczony do dzisiejszego rywala "Czarnych Koszul".

• Już za godzinę inauguracja sezonu w Warszawie. W pierwszym meczu na Konwiktorskiej "Czarne Koszule" podejmą poznańskiego Lecha. Obie drużyny w poprzedniej kolejce ekstraklasy nie dały szans swoim przeciwnikom. Która po dzisiejszym spotkaniu dopisze do swojego konta trzy punkty? Już teraz zapraszamy na relację live z tego spotkania w Ekstraklasa.net!