Polska

2

Argentyna

1

• Gra naszej kadry nie była cudowna, ale obie akcje, po których padły dla nas gole zasługują na uwagę.

• Mecz może nie był porywającym widowiskiem, ale cieszy zwycięstwo naszej kadry z takim rywalem jak Argentyna.

• Koniec meczu! Polacy wygrywają spotkanie z Argentyną 2:1!

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Polaków, ale równie dobrze ustawione było krycie i zażegnaliśmy niebezpieczeństwo.

• Wawrzyniak obejrzał żółtą kartkę za faul na pomocniku gości.

• Blisko strzelenia bramki Argentyna, ale sędzia boczny wskazał pozycję spaloną.

• Doliczone zostały 4 minuty przez niemieckiego sędziego.

• Na boisku pojawia się debiutant. Klich wchodzi za Lewandowskiego.

• Belluschi ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

• Błaszczykowski ruszył z piłką w kontrataku, ale za późno zdecydował się na dogranie i stracił piłkę!

• Błaszczykowski uderza prosto w mur, a z 60. metrów uderza Cristaldo. Obyło się bez wpadki Szczęsnego.

• Kucharczyk ścina z piłką ze skrzydła w stronę pola karnego i zostaje faulowany.

• Spięcie między Lewandowskim, a Bolattim. Robert ukarany żółta kartą, a Bolatti uchodzi bezkarnie.

• Błaszczykowski rusza z z piłką, ale zostaje faulowany. Nie podnosi się póki co z murawy.

• 3. zmiana w wykonaniu Franciszka Smudy, za Mierzejewskiego pojawia się Kucharczyk.

• Brożek blisko strzelenia gola, ale nie sięgnął piłki!

• Mierzejewski dośrodkowuje w pole karne z rzutu rożnego, ale Argentyńczycy wychodzą obronną ręką z tej sytuacji.

• Rzut wolny dla Polski, po akcji Błaszczykowskiego.

• 5. zmiana w drużynie Batisty. Za Piattiego wchodzi Gaitan.

• Dudka rusza prawym skrzydłem! Dośrodkowuje na głowę Brożka, ale nasz napastnik znajdował się w bardzo trudnej sytuacji i trafił w ręce Gabbariniego!

• 15 minut do końca, a w drużynie Polaków dopiero dwie zmiany.

• Adam Matuszczyk wchodzi na plac gry za Rafała Murawskiego.

• Wojtkowiak fauluje Belluschiego przed pole karnym. Rzut wolny dla Albicelestes.

• Polacy utrzymują się przy piłce na własnej połowie.

• Piatti uderza z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

• Mierzejewski zagrywa do Brożka. Strzelec poprzedniego gola mija rywala i wchodzi w pole karne. Piłka wpada w pole karne, ale Mierzejewski uderza w obrońcę Argentyny!

• Rzut wolny dla Polski, faulowany Wawrzyniak w akcji ofensywnej.

• Jakub Błaszczykowski wbiega z piłką w pole karne, mija bramkarza, ale wypuszcza sobie za daleko piłkę!

• Boisko opuszcza zawodnik Legii - Cabral, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Mauro Formica.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Polski! Lewandowski przyjął bezpańską piłkę, zagrał do Błaszczykowskiego, a ten dokładnym podaniem otworzył drogę do bramki Pawłowi Brożkowi! Ładne wykończenie naszego reprezentanta!

• Piszczek wbiega z piłką na połowę rywala, ale zostaje faulowany. Wznowią Polacy z 40 metrów.

• Polacy wydarli piłkę spod nóg pomocnika gości, ale decydujące podanie jest za mocne i Gabbarini przyjmuje piłkę do nogi.

• Świetna akcja dwójkowa Mierzejewskiego i Lewandowskiego! Pomocnik Polski wchodzi z piłką w pole karne i uderza po krótkim rogu, co przewidział Gabbarini! Szkoda, bo to była naprawdę ładna akcja.

• Błaszczykowski złapany na spalonym... 50 metrów od bramki Gabbariniego.

• Mierzejewski wchodzi w pole karne ,stara się uderzyć głową, ale zderza się z obrońcą Argentyny. Nasz pomocnik jest teraz opatrywany za linią boczną. Gramy w 10.

• Akcja Polaków. Dośrodkowanie na głowę Lewandowskiego, Robert próbuje zagrać do Brożka, ale zagranie jest niecelne.

• Za dużo niedokładności w grze naszej reprezentacji.

• Cristaldo mija rywala i uderza zza pola karnego. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Szczęsnego.

• No i mamy zapowiadaną zmianę. Za Grosickiego wchodzi Brożek.

• Będzie zaraz zmiana w naszej drużynie. na boisko wejdzie Paweł Brożek.

• Mierzejewski zagrywa w pole karne z wolnego, ale Gabbarini piąstkuje futbolówkę poza pole karne.

• Polacy przechodzą do ofensywy, Grosicki zagrywa w pole karne do Lewandowskiego, ale nasz napastnik zostaje uprzedzony przez Ansaldiego.

• Piatti zagrywa w pole karne, gdzie Belluschi nie potrafi opanować piłki.

• Mierzejewski zagrywa do Lewandowskiego, który przerzuca futbolówkę nad jednym obrońcą, ale drugi defensor już nie daje się przejść.

• Albicelestes nadal zagrażają naszej bramce. Polacy nie potrafią wyjść z własnej połowy.

• Dośrodkowanie Ansaldiego w pole karne i Szczęsny pewnie wyłapuje piłkę.

• Słabe wejście Polaków w drugą część spotkania.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1! Mamy wyrównanie! Ruben słabo upilnowany przez naszego defensora trafia pod ręką Szczęsnego!

• Zaczynamy drugą połowę i liczymy na kolejne gole naszych reprezentantów!

• 3 zmiany w drużynie Argentyny.

• Argentyńczycy wchodzą na murawę.

• W drużynie Polaków jak na razie bez zmian.

• Polacy czekają już w tunelu na rywala.

• W drugiej połowie powinna nastąpić jakaś zmiana, ale na decyzje Smudy musimy jeszcze poczekać.

• Zapraszamy za około 5 minut na dalszą część relacji.

• Ciesz prowadzenie 1:0, ale po "a": mogło być 2:0 i po "b" nie można dopuszczać do takich sytuacji jak w 21. minucie kiedy uratował nas Sczęsny, a tym bardziej pozwalać na oddawanie takich strzałów jak w 33. minucie. Wtedy było bliżej, ale Murawski zachował trzeźwy umysł i wybił piłkę z linii bramkowej.

• - Za mało ruchu, ale myślę, że usprawiedliwia nas plażowa pogoda. Przytkało nas na samym początku, ale musimy się bardziej skoncentrować, bo Argentyna atakuje i może nam strzelić bramkę - powiedział w przerwie Rafał Murawski. - Akurat znalazłem się w tym miejscu, ale nie możemy dopuszczać do takiej sytuacji bo z tego padają głupie bramki - wypowiedział się na temat sytuacji, w której uratował nas wybiciem piłki z linii bramkowej. Murawski w pierwszej połowie obejrzał żółtą kartkę, ale uważa że nie zasłużył na nią. - W drugiej połowie nie będę odstawiał nogi - powiedział.

• Polacy prowadzą w tym meczu 1:0 po golu Mierzejewskiego.

• Nic ciekawego nie wydarzyło się w ciągu tej minuty i pan Graefe kończy pierwszą część spotkania.

• Jedna doliczona minuta do pierwszej połowy.

• Cristaldo wrzuca w pole karne, ale obrona naszej kadry wybija poza szesnastkę.

• Znowu rzut wolny dla biało-niebieskich. Tym razem na 30. metrze od bramki Wojtka.

• Faul Błaszczykowskiego w ataku. Argentyna wznawia na własnej połowie.

• Rzut wolny dla Albicelestes, Piatti przeskakuje nad piłką, a uderza Critaldo. Strzał mocny, ale nie sprawiający problemów Szczęsnemu.

• Mamy statystykę posiadania piłki po 40 minutach. 52% czasu gry przy piłce znajdowali się Argentyńczycy, co daje nam około 21 minut. Polacy nieco mnie, ok. 19 minut.

• Dobra akcja 2 na 1 Polaków. Błaszczykowski zagrywa do niepilnowanego Grosickiego, ale ten zamiast strzelać mija i traci piłkę! Mogło być 2:0!

• Mierzejewski leżał na murawie, a Polacy atakowali. Kolejny raz w pojedynku Grosicki - Gabbarini górą golkiper gości.

• Grosciki jeszcze raz uderza z daleka, ale Gabbarini ponownie dobrze interweniował.

• Piszczek dostaje piłkę do nogi od bramkarza Albicelestes, ale nie decyduje się na strzał i zagrywa do Błaszczykowskiego. Nasz kapitan potknął się i to chyba zadecydowało o niepowodzeniu tego ataku.

• Możemy odetchnąć z ulgą, ale nie można dopuszczać do takich sytuacji.

• Po błędzie w defensywie Ansaldi przerzuca piłkę nad Szczęsnym i z linii bramkowej wybija jeden z naszych obrońców!

• Grosicki po raz kolejny daje się we znaki defensywie gości, ale jego strzał zza pola karnego pewnie wyłapuje Gabbarini.

• Po świetnym podaniu Błaszczykowskiego, Piszczek dośrodkował piłkę z linii końcowej wprost na głowę Grosickiego, ale Kamil minimalnie chybił!

• Argentyńczycy rozegrali piłkę w swoim stylu, ale udało się wybić piłkę na rzut rożny.

• W poprzedniej sytuacji Albicelestes popełnili dwa błędy, które zadecydowały o utracie gola. Trzeba jednak pochwalić Murawskiego i Lewandowskiego, którzy byli głównymi konstruktorami tego gola.

• Dobra akcja Polaków. Błaszczykowski dogrywa do Lewandowskiego, ale ten zamiast postarać się dograć oddał strzał i w efekcie piłka wyszła za linię z dala od bramki Argentyńczyków.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Polski! Adrian Mierzejewski strzela gola po bardzo ładnym podaniu Lewandowskiego!

• Cristaldo próbuje górnej piłki do Piattiego, ale zagrywa za mocno i Szczęsny pewnie łapie futbolówkę.

• Pierwsza indywidualna kara. Żółtą kartkę obejrzał Rafał Murawski.

• Można się złapać za głowę, bo nie może dochodzić do takich błędów w obronie. Słabe krycie naszej kadry.

• Ruben zagrywa piłkę w pole karne do Piattiego, który trafia w świetnie interweniującego Szczęsnego!

• Akcja Polaków, Mierzejeski zagrywa w pole karne, ale piłka zatrzymuje się na pierwszym defensorze.

• Pierwszy strzał na bramkę Szczesnęgo zostaje oddany przez Cristaldo, ale piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Statystyka posiadania piłki chyba po stronie Polaków, ale gra obu drużyn pozostawia wiele do życzenia.

• Pierwszy kontakt Szczęsnego z piłką. Nasz bramkarz wybija piłkę spod własnej bramki.

• Mierzejewski uderza z wolnego po ziemi obok muru, ale dla Gabbariniego nie było to zaskoczeniem i pewnie złapał piłkę.

• Lewandowski ładnie urywa się dwóm obrońcą i trzeci decyduje się na faul.

• Przejęcie piłki przez Polaków na połowie, wywiązuje się ciekawa kontra, ale Wawrzyniak nie potrafi przejść rywala i na tym koniec naszego ataku.

• Jedna z pierwszych prób ataku Argentyny zakończona beznadziejnym podaniem.

• Dobre przerzucenie piłki na drugą stronę, ale Wawrzyniak za mocno dograł w pole karne.

• Błaszczykowski próbował się przedrzeć na prawej stronie, ale dwa razy trafił piłką w rywala.

• Albicelestes bronią tylko na własnej połowie, Batista postanowił zabezpieczyć tyły po ostatnim blamażu z Nigerią.

• Polacy ładnie rozegrali na małej przestrzeni, ale nie wywiązała się z tego żadna groźna sytuacja.

• Jodłowiec przerwał akcję Argentyńczyków wybiciem na aut.

• Polacy będą wznawiać na swojej połowie po faulu na Dudce.

• Reprezentanci Argentyny jak na razie spokojnie nie rwą się do szybkich ataków.

• Mamy również pierwszy rzut wolny dla Argentyny.

• Gabbarini nie porozumiał się ze swoim defensorem, ale obyło się bez straty gola.

• Pierwsza akcja Polaków. Wawrzyniak wchodzi lewą flanką i mamy pierwszy korner dla naszych.

• Pierwsze podanie Dudki na stronę do Błaszczykowskiego, ale piłka wychodzi na aut.

• Pan Graefe rozpoczyna to spotkanie!

• Zmiana stron, zaczniemy na lewej (os strony kamery) połowie.

• Kapitanem naszej kadry oczywiście Jakub Błaszczykowski. Losowanie w obecności obu liderów i zaraz zaczynamy.

• W wyjściowej jedenastce Aregentyny zagra grający na co dzień w Legii Warszawa - Alejandro Cabral.

• Na stadionie Legii wybrzmiewa teraz "Mazurek Dąbrowskiego". Na trybunach znikoma ilość widzów.

• Mamy już podaną wyjściową jedenastkę naszej reprezentacji. Można zauważyć, że obyło się bez zaskoczeń.

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę, mecz rozpocznie się za ok. 5 minut.

• Do meczu pozostało trochę więcej niż 10 minut, ale na trybunach pustki.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania towarzyskiego rozgrywanego na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie, gdzie reprezentacja Polski podejmuje Argentynę.