1

Holandia

2

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak.

• Holendrzy zasłużenie wygrywają, oby to był zimny prysznic dla naszych reprezentantów. Liczymy na poprawę i odkupienie win w meczu z Litwą w Krakowie.

• Koniec meczu w Gdańsku. Polska przegrała z Holandią 1:2.

• Rozpoczęła się ostatnia minuta meczu, wynik już raczej nie ulegnie zmianie.

• Sędzia dolicza trzy minuty.

• Świetna interwencja Wojciecha Szczęsnego, który szybkim wyjściem z bramki przytomnie zatrzymał Kevina Strootmana.

• Za mocne dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka, ale będzie rzut rożny dla Polski po rykoszecie.

• Ostatnia zmiana w polskiej ekipie. Mariusz Stępiński zmienia Arka Milika.

• Niezły strzał Sławomira Peszki, piłka po rykoszecie przelatuje obok słupka.

• Niezły strzał napastnika Ajaxu, techniczne uderzenie przelatuje tuż nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Polski 30 metrów od bramki Holendrów. Faulowany Arkadiusz Milik, pewnie to on podejdzie do piłki.

• Niesygnalizowany strzał z dystansu Quincy'ego Promesa, nie bez problemów radzi sobie Wojciech Szczęsny.

• Kolejna zmiana w polskiej reprezentacji. Tomasz Jodłowiec w miejsce Krzysztofa Mączyńskiego.

• Na boisku Sławomir Peszko, zmienił on na skrzydle Kamila Grosickiego.

• Niefrasobliwość polskiej defensywy, która miała wielkie problemy z wybiciem piłki. Wykorzystał to Wijnaldum, który po obrocie z piłką pokonuje Szczęsnego.

• Cały mecz mało widoczny, ale nadszedł jego moment. Georginio Wijnaldum trafia do siatki.

• Od razu po wejściu na murawę Bas Dost fauluje Kamila Glika. Polski obrońca wraca do gry.

• Na murawie jeszcze Bas Dost, zmienia strzelca gola, Vincenta Janssena.

• Na boisku Kevin Strootman, poza nim Marco van Ginkel.

• Karol Linetty próbuje szczęścia z dystansu, ale to było bardzo nieudane uderzenie, po ziemi i obok słupka.

• ...na boisku także Luciano Narsingh, poza boiskiem już Steven Berghuis.

• Zmiana. Karol Linetty zmienia Roberta Lewandowskiego...

• Mocne dośrodkowanie Kamila Grosickiego z rzutu wolnego i Michałowi Pazdanowi niewiele zabrakło do kopnięcia piłki do siatki!

• Robert Lewandowski ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią po własnym faulu.

• Jasper Cillessen w ostatniej chwili zabiera piłkę spod nóg Arkadiusza Milika!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafia na głowę Artura Jędrzejczyka, który strzela w kierunku prawego słupka i trafia do siatki obok bezradnego bramkarza! Remis w Gdańsku!

• GOOOOOOL!!! ARTUR JĘDRZEJCZYK TRAFIA DO SIATKI!!!

• Zablokowane dośrodkowanie Thiago Cionka, rzut rożny dla Polski.

• Michał Pazdan przeciął górne podanie głową, chciał od razu rozpocząć akcję Polski, ale piłka powędrowała w rękawice golkipera reprezentacji Holandii.

• Robert Lewandowski dostał świetne podanie od Kamila Grosickiego wzdłuż bramki, Lewy przyblokowany z najbliższej odległości!

• Na boisku leży Piotr Zieliński, ale pomocnik Empoli będzie mógł kontynuować grę.

• Gra toczy się przy linii bocznej, teraz wrzut z autu mają reprezentanci Polski.

• Michał Pazdan nie zdołał wybić piłki zmierzającej poza linię boczną, aut dla Oranje.

• Kamil Grosicki dostaje piłkę przy prawym słupku bramki, próbował czegoś w rodzaju centrostrzału, ale poradził sobie Jasper Cillessen.

• ...ostatnią zmianą jest zejście Jakuba Błaszczykowskiego, na boisku już Bartosz Kapustka.

• ...schodzi też Łukasz Piszczek, w jego miejsce melduje się Thiago Cionek...

• W przerwie trzy zmiany. Jetro Willems ustępuje miejsca na boisku Patrickowi Van Aanhaltowi...

• Miroslav Zelinka wznawia grę, przy piłce reprezentacja Polski!

• Już za moment wracamy do Gdańska na drugą połowę.

• Do przerwy niestety prowadzą Holendrzy, nasza gra do czasu straty bramki wyglądała całkiem nieźle, ale po tym zdarzeniu to goście są zdecydowanie groźniejsi. Adam Nawałka musi poważnie porozmawiać ze swoimi zawodnikami w szatni. Liczymy na bramki Polaków już za kwadrans!

• Sędzia kończy pierwszą połowę meczu, niestety po 45 minutach przegrywamy 0:1.

• Jetro Willems uderza z dwudziestu pięciu metrów wysoko nad bramką.

• W ostatnich sekundach pierwszej połowy rzut wolny dla Holandii.

• Wreszcie jakiś ruch na połowie gości. Artur Jędrzejczyk nie zdołał dośrodkować piłki w pole karne, umiejętnie przy linii końcowej zatrzymał go jeden z obrońców.

• Polacy starają się uspokoić grę, ale póki co im to nie wychodzi. Holendrzy wyraźnie prowadzą grę od straty bramki.

• Holendrzy nabierają wiatru w żagle. Prostopadłe podanie Wijnalduma przecina Michał Pazdan.

• Znowu groźnie! Ponownie z ostrego kąta uderza Vincent Janssen, uderzenie z lewej strony pola karnego broni Wojciech Szczęsny.

• Po stracie gola Polacy niby rzucili się do ataków, ale nasza ofensywa w tym momencie wydaje się mocno zaskoczona stratą gola, nie docieramy nawet w pole karne gości.

• Michał Pazdan nawet nie wyskoczył w kierunku Vincenta Janssena, który po dośrodkowaniu z prawej strony trafia do siatki.

• Niestety pada gol dla gości. Zdobywa go Vincent Janssen.

• Arkadiusz Milik uderzył technicznie, piłka przelatuje tuż obok prawego słupka, niewiele brakowało!

• Groźny rzut wolny dla Polaków, faulowany Jakub Błaszczykowski.

• Bramkarz Oranje znowu przejął piłkę przed Grosickim, ale wybił ją pod nogi Wojciecha Szczęsnego.

• Ofensywny faul Wijnalduma, poszkodowany Piotr Zieliński.

• Górne podanie Łukasza Piszczka po przekątnej boiska w kierunku Kamila Grosickiego, kolejny raz szybszy Cillessen.

• Kamil Grosicki imponująco urwał się lewym skrzydłem, wywalczył rzut rożny dla Polski.

• Virgil Van Dijk zwija się z bólu, chwila przerwy.

• Robert Lewandowski główkuje po rzucie rożnym, piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

• Kamil Glik wybija piłkę ofiarnym wślizgiem spod nóg Quincy'ego Promesa, który wychodził sam na sam z Wojciechem Szczęsnym!

• Odważna próba prostopadłego podania w wykonaniu Kamila Glika, ale przed Kamilem Grosickim znalazł się Jasper Cillessen,

• Ostry faul Riechedly'ego Bazoera na Robercie Lewandowskim przy linii środkowej.

• Pierwsza groźna akcja Holendrów! Polacy zbyt powoli wracali do obrony, Vincent Janssen z ostrego kąta nieznacznie myli się i posyła piłkę obok słupka.

• Była dobra szansa na kontratak naszych zawodników, ale Piotr Zieliński zwolnił akcję, za długo utrzymywał się przy piłce by po chwili ją stracić.

• Kuba Błaszczykowski naprawia błąd Łukasza Piszczka, wybijając piłkę poza linię boczną spod nóg Quincy'ego Promesa.

• Jeffrey Bruma wybija piłkę na aut w starciu z Kamilem Grosickim w polu karnym.

• Arkadiusz Milik marnuje stuprocentową sytuację! Wydawało się, że był faul na Lewandowskim, sędzia puścił grę, a napastnik Ajaxu strzela tylko w poprzeczkę z siedmiu metrów!

• Steven Berghuis oddaje dość słaby strzał po ziemi, nie stanowił on problemów dla naszego golkipera.

• Faul Artura Jędrzejczyka zatrzymuje groźną akcję gości tuż pod polem karnym.

• Mocne dośrodkowanie Jetro Willemsa z głębi pola, Wojciech Szczęsny nie miał problemów ze złapaniem futbolówki.

• Piłka po mocnym wykopie Wojciecha Szczęsnego trafia do Jaspera Cillessena.

• Polacy rozpoczęli mecz agresywnym pressingiem, co poskutkowało przejęciem piłki. Po chwili w środku pola faulowany Piotr Zieliński.

• Vincent Janssen pierwszy raz kopie piłkę, mecz rozpoczyna się!

• Mecz rozpocznie reprezentacja Holandii.

• ...kibice śpiewają Mazurka Dąbrowskiego!

• Czas na hymny narodowe. Najpierw goście..

• Piłkarze pojawiają się już na boisku!

• Zawodnicy zbiegli już z rozgrzewki i za moment pojawią się na murawie stadionu w Gdańsku!

• Patrząc na skład Holendrów ciężko doszukać się gwiazd. Największymi nazwiskami są tutaj Jasper Cillessen i Georginio Wijnaldum, Danny Blind daje dzisiaj szansę rezerwowym.

• Dzisiejszy mecz sędziować będzie ekipa sędziowska pod przewodnictwem Miroslava Zelinki z Czech, arbitra międzynarodowego sędziującego mecze na tym poziomie od 2011 roku.

• Przed meczem pozostało zadać ważne pytanie. Kto dziś wygra?

• A tak wygląda jeden z transparentów wywieszonych przez gości... ;-)

• Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze około 40 minut, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią meczową, którą znaleźć można tutaj.

• Rezerwowi reprezentacji Holandii: Joel Veltman, Ron Vlaar, Patrick Van Aanholt, Kevin Strootman, Luciano Narsingh, Tonny Vilhena, Luuk De Jong, Bas Dost, Memphis Depay, Jeroen Zoet, Kenneth Vermeer.

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Thiago Cionek, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Salamon, Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty, Sławomir Peszko, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Mariusz Stępiński i Grzegorz Krychowiak.

• Podajmy także rezerwowych obu reprezentacji.

• Mamy już także skład Oranje.

• Czekamy na skład gości, tymczasem mamy jedenastkę reprezentacji Polski!

• Dobry wieczór, już dziś wieczorem przedostatni sparing reprezentacji Polski przed Euro 2016, biało-czerwoni zmierzą się z trzecią drużyną Mistrzostw Świata, Holandią. Na relację na żywo zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak.