Portugalia

4

Łotwa

1

• Koniec meczu! Portugalia długo męczyła się z Łotwą, ale dobra zmiana Ricardo Quaresmy pozwoliła odmienić losy spotkania! Cristiano Ronaldo strzelił dwie bramki, ale zmarnował jedną z dwóch podyktowanych "jedenastek".

• Tym razem w rolę centrującego asystenta wcielił się Raphael Guerreiro. Posłał miękko piłkę w lewy narożnik pola bramkowego Łotyszy, a tam Bruno Alves "uderzył skąd przyszła!"

• GOL! BRUNO ALVES!!!

• Trzy minuty doliczone.

• Cristiano Ronaldo uderza z woleja! Tym razem zadrżała poprzeczka po atomowym strzale!

• CR7 bliski hattricka! Trącił piłkę po zagraniu Renato Sanchesa, ale ta jak na złość przeturlała się wzdłuż linii bramkowej!

• Ostatnia zmiana w Łotwie. Gutkovskis za Rudnevsa.

• Renato Sanches za Andre Gomesa.

• CR7 zrównuje się dorobkiem bramkowym z Robertem Lewandowskim w eliminacjach, uderzając z woleja z pięciu metrów nie do obrony! Kapitalną asystą w postaci dośrodkowania popisał się Ricardo Quaresma!

• GOL! CRISTIANO RONALDO!!!

• Nie było zagrożenia pod bramką Andrisa Vaninsa po rzucie rożnym.

• Rzut rożny dla Łotyszy. Fatalne dośrodkowanie zapoczątkowało kontrę. Piłka na prawej stronie dostaje Ricardo Quaresma, który zagrywa na piąty metr do Cristiano Ronaldo. Ten został w ostatniej chwili zablokowany.

• Gelson Martins bliski wpisania się na listę strzelców! Brakowało mu centymetrów po uderzeniu z pola karnego - piłka przeszła tuż obok lewego słupka!

• Dobry znajomy, Aleksejs Visnakovs, wchodzi na plac gry za Glebsa Kjuskinsa.

• Żółta kartka dla Vladislavsa Gabovsa za faul.

• Gelson Martins zmienia Joao Mario.

• Portugalia - Łotwa

• Ależ odpowiedź mistrzów Europy! William Carvalho dosięga dośrodkowania Ricardo Quaresmy i uderzeniem głową daje Portugalii prowadzenie!

• CO SIĘ DZIEJE?! ODPOWIEDŹ WILLIAMA CARVALHO!!!

• Vladislavs Gabovs popędził prawą flanką i zagrywa w "szesnastkę" do Artjomsa Rudnevsa. Jego strzał zablokował Jose Fonte, ale do odbitej piłki dopadł Arturs Zjuzins, który huknął tuż przy słupku!

• REMIS! ARTURS ZJUZINS!!!

• Andris Vanins pewnie interweniuje we własnym polu karnym, uprzedzając CR7

• Pierwsza okazja szeroko ustawionego Ricardo Quaresmy, który centruje ostro w pole karne gości. Andre Silva nie sięga piłki.

• Ricardo Quaresma melduje się na murawie. Zmienia Naniego.

• 18 Strzały na bramkę 4

• POR - LVA

• Arturs Zjunins zmienia Davida Ikaunieksa.

• Cristiano Ronaldo zmylił bramkarza, ale trafia w lewy słupek! Piłka odbiła się jeszcze od pleców Andrisa Vaninsa, po czym wróciła na plac gry!

• Joao Mario pada tuż za linią 16. metra! Rzut karny!

• Kolejny rzut rożny nie przynosi zagrożenia w polu karnym Andrisa Vaninsa.

• Korner dla gospodarzy. Wycofanie piłki przed "szesnastkę" do Andre Gomesa, który centruje miękko na głowę Cristiano Ronaldo. Ten przegrywa pojedynek główkowy z z Kasparsem Gorkssem.

• Andre Silva szczęśliwie przedarł się prawą stroną w pole karne gości. Jego dośrodkowanie było jednak zbyt anemiczne.

• Łotewska defensywa radzi sobie z dośrodkowaniem Jose Fonte.

• Przewinienie Kasparsa Gorkssa w środku pola na Williamie Carvalho. Żółta kartka.

• 3 Faule 12

• Raphael Guerreiro na spalonym.

• Vitalijs Maksimenko decyduje się na dalekie podanie w "szesnastkę" zespołu portugalskiego. Niepewnie interweniował Jose Fonte, gdzie piłka wychodziła na rzut rożny. Nie pozwolił na to Rui Patricio.

• Solowa akcja Andre SIlvy środkiem pola i podaje w pole karne do Cristiano Ronaldo. Ten nieczysto uderza, przez co piłka wychodzi poza linię końcową.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Andris Vanins pewnie piąstkuje po centrze z narożnika. Koniec pierwszej połowy. Portugalia prowadzi z Łotwą po trafieniu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego.

• Joao Cancelo wkręcił w ziemię Vitalijsa Maksimenkę na prawej stronie. Piłkę po jego ostrym dośrodkowaniu piąstkuje Andris Vanins.

• Rui Patricio broni strzał Artjomsa Rudnevsa z bliskiej odległości!

• Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, gdzie ciałem blokowali strzały Łotyszy. Próba kontry w postaci dalekiego podania do Cristiano Ronaldo, a sędzia uznał, że CR7 był na spalonym.

• Igors Tarasovs czystym wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Raphaela Guerreiro.

• Portugalczycy radzą sobie w opresji. Dodatkowo Joao Cancelo został sfaulowany przez Olega Laizansa.

• Pressing Artjomsa Rudnevsa przynosi rzut rożny.

• William Carvalho strzela zza pola karnego obok bramki Andrisa Vaninsa.

• Nani dostaje piłkę w prawym narożniku pola bramkowego gości. Nic nie mógł wskórać, gdy na przeszkodzie stanął Kaspars Gorkss.

• Wydaje się, że z portugalskim napastnikiem jest wszystko w porządku. Może kontynuować grę.

• Przerwa w grze. Andre Silva ucierpiał w walce o górną piłkę w polu karnym Łotyszy.

• I znowu łotewski bramkarz górą w pojedynku z Cristiano Ronaldo!

• Mogliśmy podać wynik "Cristiano Ronaldo - Łotwa 2:0". Jednak na przeszkodzie stanął Andris Vanins, który obronił groźny strzał Portugalczyka!

• Szczęśliwie wykonana "jedenastka" przez CR7. Uderzył w stronę lewego słupka i bliski obrony był Andris Vanins!

CR7

• CRISTIANO RONALDO TRAFIA!!!

• Nani pada w polu karnym Łotyszy zahaczony przez Gintsa Freimanisa. Rzut karny!

• Joao Cancelo skoszony w pobliżu prawego pola karnego przez Vitalijsa Maksimenkę. Żółta kartka.

• Dwie wrzutki Raphaela Guerreiro z lewej strony. Górą jednak Vitalijs Jagodinskis.

• W odpowiedzi dobrą interwencją popisuje się Andris Vanins, broniąc strzał Naniego. To już szósty celny strzał Portugalczyków.

• Rui Patricio broni płaskie uderzenie Artjomsa Rudnevsa z pola karnego.

• Andre Silva strzela zza pola karnego nad poprzeczką.

• Potężna bomba Cristiano Ronaldo z dystansu! Andris Vanins pewnie i skutecznie piąstkuje!

• Żółta kartka dla Andre Gomesa za brzydki faul na Glebsie Kluskinsie.

• Glebs Kjuskins upomniany żółtą kartką za faul na Andre Gomesie.

• Andre Gomes uderza z dystansu wysoko nad bramką .

• Dośrodkowanie CR7 z lewej strony nie znalazło adresata w centralnej części pola karnego gości. Wcześniej Portugalczycy wymienili blisko 20 podań na połowie Łotyszy.

• POR - LVA

• Łotysze mogli prowadzić! Ostre dośrodkowanie na bliższy słupek do Glebsa Kluskinsa, którego uderzenie broni Rui Patricio!

• Solowa akcja Cristiano Ronaldo środkiem pola. Wbiegł między trzech Łotyszy i pada na murawę. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Po chwili Andris Vanins broni strzał Joao Mario z 18 metrów.

• Joao Mario wywalczył rzut rożny. Dobre dośrodkowanie nie zostało spożytkowane przez Portugalczyków.

• Gospodarze tracą piłkę, ale zdołali szybko odzyskać. Raphael Guerreiro centruje na bliższy słupek go Cristiano Ronaldo, który strzela głową obok bramki.

• Cristiano Ronaldo powstrzymany na lewej stronie przez Gintsa Freimanisa. Aut na wysokości pola karnego gości.

• Vitalijs Jagodiskis fauluje w ofensywie. Wysoki pressing Łotyszy już daje się we znaki mistrzom Europy.

• Goście zaczynają ze środka!

• Losowanie stron. Kapitanami są Cristiano Ronaldo i Kaspars Gorkss

• Arbitrem głównym meczu na Estadio Algarve jest Szkot Bobby Madden. Na liniach pomagają mu rodacy: David McGeachie oraz Stuart Stevenson. Sędzią technicznym jest również Szkot, Steven McLean.

• Obie drużyny już są na murawie. Pora na hymny.

• Do tej pory obie strony mierzyły się czterokrotnie. Zawsze z tarczą schodzili Portugalczycy,, który bilans bramkowy wynosi 11:3.

Ostatni mecz miał miejsce 12 października 2005 r. Wówczas było 3:0 dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego.

• Rezerwowi Portugalii: Anthony Lopes, Marafona - LUis Neto, Antunes, Nelson Semedo, Eswe, Bernardo Silva, Danilo, Renato Sanches, Gelson Martins, Ricardo Quaresma, Adrien Silva.

• Rezerwowi Łotwy: Kaspars Ikstens, Pavels Steinbors - Marciss Oss, Aleksejs Visnakovs, Artis Lazdins, Roberts Savalnieks, Arturs Karasausks, Janis Ukaunieks, Ivans Lukjakovs, Arturs Zjuzins, Girts Karlsons, Vladislavs Gutkovskis.

• W ostatnim zaplanowanym na dzisiaj meczu zobaczymy, jak spisze się mistrz Europy - Portugalia - na tle Łotwy z trzema zawodnikami związanymi z ligą polską: Vladislavsem Gabovsem (obecnie Korona Kielce), Igorsem Tarasovsem (do niedawna Jagiellonia) i Artjomsem Rudnevsem (były napastnik Lecha). Obie strony dzielą zaledwie trzy punkty w tabeli grupy B.

Portugalia jest trzecia (6 "oczek" po zwycięstwach po 6:0 nad Andorą i Wyspami Owczymi i porażką 0:2 ze Szwajcarią). Łotwa jest zaś piąta z jednym zwycięstwem (1:0 z Andorą) i dwiema porażkami, po 0:2 z Wyspami Owczymi i Węgrami.

Liderem grupy jest Szwajcaria z kompletem zwycięstw po czterech meczach, przed Madziarami (7).