Mecz Portugalia - Węgry ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?...

Mecz Portugalia - Węgry ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

3

Węgry

0

• To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Dobra gra Selecao może być dobrym prognostykiem na ich kolejne mecze eliminacyjne. Węgrzy mają sporo do poprawy, szczególnie w ofensywie.

• Koniec spotkania w Lizbonie! Portugalia rozprawiła się z Węgrami, pokonując ich aż 3:0, zwycięstwo mistrzów Europy nie podlega najmniejszej dyskusji!

• Sędzia Szymon Marciniak dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

• Petardę z kilkudziesięciu metrów posyła Barnabas Bese, przelatuje ona metr ponad poprzeczką. To było bardzo groźne uderzenie węgierskiego defensora.

• ...natomiast Pizzi melduje się na boisku w miejsce Andre Gomesa.

• Dwie ostatnie zmiany. Zoltan Gera zmieniony przez Adama Pintera...

• Zmęczonego Joao Mario zmienia Joao Moutinho.

• Tamas Kadar z żółtą kartką za bezpardonowe wejście w nogi Cedrica Soaresa.

• Szykuje się kolejna zmiana w drużynie Selecao.

• Celne dośrodkowanie z lewej strony boiska Raphaela Guerreiro o niecały metr mija się z biegnącym w pole karne Cristiano Ronaldo.

• Kolejne rzut rożny dla Portugalii, tym razem przy piłce Ricardo Quaresma, ale gospodarze wcale nie spieszą się z wykonaniem stałego fragmentu gry.

• Drugą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu otrzymuje Zoltan Gera.

• Rzut rożny dla mistrzów Europy, przy piłce Bernardo Silva, mocne dośrodkowanie wybija Tamas Kadar.

• Trzecia bramka zabiła ten mecz. Węgrzy tylko biegają między wymieniającymi podania i szukającymi kolejnych goli Portugalczykami.

• Odważna, ale mocno niecelna próba Andre Gomesa z 35 metrów.

• Adam Gyurcso opuszcza boisko po bezbarwnym meczu, zmienia go Zsolt Kalmar.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Portugalii. Andre Silva zmieniony przez Bernardo Silvę.

• Zawodnik Realu Madryt posyła piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego, futbolówka jeszcze odbiła się do słupka. Znakomite uderzenie.

• Kolejne swoje trafienie dorzuca Cristiano Ronaldo! 3:0 dla reprezentacji Portugalii!

• Raphael Guerreiro rewanżuje się... dziwnym faulem na Gergo Lovrencsicsu Obrońca BVB przewrócił byłego zawodnika Lecha Poznań obok linii bocznej.

• Balazs Dzsudzsak ukarany pierwszą żółtą kartką za wejście prostymi nogami w rywala.

• Niestety goście wciąż nie obudzili się po przerwie, ich gra nie uległa znaczącej zmianie.

• Ponownie w roli głównej Joao Mario, tym razem próbował on dośrodkowania w pole karne po doskonałym otwierającym podaniu od Cristiano Ronaldo po lewej stronie pola karnego, podanie trafiło jednak pod nogi rywala.

• Mocny strzał z dystansu oddaje Joao Mario, piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką.

• Podobnym dośrodkowaniem odpowiadają Portugalczycy, w roli dostarczającego futbolówkę Ricardo Quaresma, Peter Gulacsi także nie dał się oszukać.

• Lekkie dośrodkowanie Barnabasa Bese z lewej strony boiska do koszyczka łapie czujny Rui Patricio.

• W przerwie pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Adama Langa zmienia Gergo Lovrencsics.

• Szymon Marciniak daje znak do rozpoczęcia drugiej połowy meczu, przy piłce Węgrzy!

• Już za moment wracamy na drugą połowę!

• Prowadzenie mistrzów Europy jest w stu procentach zasłużone. Węgrzy nie pokazują żadnej jakości w ataku, natomiast próby Portugalii ogląda się z przyjemnością. Liczymy na twardą, męską rozmowę w szatni Węgrów w przerwie i na ich lepszą grę w drugiej połowie.

• Szymon Marciniak kończy pierwszą część meczu bez doliczenia choćby minuty. Portugalia prowadzi z Węgrami 2:0 po bramkach Andre Silvy i Cristiano Ronaldo.

• Za mocne dośrodkowanie Ricardo Quaresmy, Andre Silva nie mógł nawet oddać strzału głową[/b].

• Dośrodkowanie Adama Gyurcso tylko odbija się od nóg Adama Nagy'ego, piłkę przejmuje Rui Patricio.

• Dośrodkowanie Andre Gomesa z prawej stronie boiska z najwyższym trudem do przodu piąstkuje Peter Gulacsi. Węgrzy w opałach!

• Po podaniu Andre Silvy Cristiano Ronaldo decyduje się na strzał bez przyjęcia z lewej strony pola karnego, trafiając do siatki tuż obok słupka. Co za uderzenie napastnika reprezentacji Portugalii.

• Portugalia nie spoczywa na laurach, 2:0 dla mistrzów Europy, Cristiano Ronaldo!

• Cristiano Ronaldo prostopadłym podaniem w pole karne uruchamia Raphaela Guerreiro, obrońca Borussii Dortmund wykonuje płaskie dośrodkowanie pod samą bramkę, gdzie odnajduje się Andre Silva, ze spokojem trafiając do siatki.

• Gol! Andre Silva otwiera wynik meczu, 1:0 dla Portugalii!

• Długie zagranie od Pepe prosto do Cristiano Ronaldo na połowie przeciwnika w łatwością przejęte przez rywala. Tak proste środki na Węgrów nie wystarczą.

• Zbliżamy się do końca pierwszych trzydziestu minut meczu, warto pokusić się o pierwsze podsumowanie. Węgrzy są wciąż schowani za podwójną gardą, natomiast Portugalia nieustająco szturmuje bramkę, rzadko jednak oddając przy tym celne strzały.

• Andre Silva mija jednego z rywali, efektownie obracając się z piłką, Węgrzy ratują się faulem.

• Odważna interwencja Pepe, stoper Realu ofiarnie zatrzymał dośrodkowującego piłkę z lewej strony boiska Adama Nagy'ego.

• Niecelny strzał Ricardo Quaresmy zamienił się w idealne dośrodkowanie na głowę Cristiano Ronaldo, były piłkarz Sportingu i Manchesteru United pudłuje z kilku metrów!

• Pierwsza akcja Węgrów - po kontrataku strzału z dystansu szukał Adam Szalai, trafił natomiast tylko w twarz Jose Fonte.

• Raphael Guerreiro pokazuje efektowny drybling na lewym skrzydle, kładzie na ziemię Barnabasa Bese, ale zatrzymuje go Adam Lang. Takie akcje podobają się kibicom.

• Węgrzy wciąż bez ani jednego ataku - piłka nie opuszcza połowy gości.

• Do rzutu wolnego na 30 metrów od bramki podszedł Cristiano Ronaldo, kapitan reprezentacji Portugalii zdołał trafić jedynie w rywala ustawionego w murze, mimo to piłka minęła bramkę w niebezpiecznie bliskiej odległości.

• Po błędzie rywala w środkowej strefie boiska błyskawicznego podania do uciekającego kolegi szuka Ricardo Quaresma, intencje pomocnika wyczuł Tamas Kadar, przejmując to podanie.

• Po rykoszecie strzału głową z szesnastu metrów (!) próbuje Cedric Soares, nie miał z nim problemów węgierski golkiper.

• Odważny strzał Cristiano Ronaldo z około 25 metrów, uderzenie przelatuje ponad poprzeczką - bardzo niecelna próba.

• Przy piłce od pierwszych minut spotkania utrzymują się gospodarze.

• Zoltan Gera faulowany przy linii środkowej przez Williama Carvalho. Kibice nie zgadzają się z decyzją polskiego arbitra.

• Cristiano Ronaldo przenosi swoje dośrodkowanie nad poprzeczką bramki, napastnik Realu Madryt był dobrze pilnowany na lewej flance przez Barnabasa Bese.

• ...a więc zaczynamy mecz, przy piłce Portugalia!

• Losowanie stron za nami...

• Czas na hymny narodowe...

• Reprezentacje Portugalii i Węgier pojawiają się na murawie stadionu w Lizbonie!

• Drużyny pojawiają się powoli w tunelu wiodącym na murawę.

• Faworytem tego spotkania są oczywiście obecni mistrzowie Europy, choć pamiętamy kosmiczny mecz Portugalii z Węgrami na Euro 2016 i wynik 3:3 po nieprawdopodobnym meczu. Nie mamy nic przeciwko powtórce w dzisiejszym starciu!

• W reprezentacji Węgier debiutuje dziś Paulo Vinicius, Brazylijczyk, który węgierskie obywatelstwo otrzymał zaledwie dziesięć dni temu.

• Rezerwowi reprezentacji Węgier: Denes Dibusz, Balazs Megyeri, Krisztian Adorjan, Marton Eppel, Gergo Lovrencsics, Zsolt Kalmar, Adam Pinter, David Holman, Tamas Priskin, Roland Sallai i Szilveszter Hangya.

• Rezerwowi reprezentacji Portugalii: Bruno Varela, Jose Marafona, Bruno Alves, Nelson Semedo, Joao Moutinho, Eder, Bernardo Silva, Danilo Pereira, Renato Sanches, Pizzi, Eliseu i Gelson Martins.

• ...drugim jest Szymon Marciniak, który będzie sędzią głównym tego spotkania.

• W dzisiejszym meczu doczekamy się dwóch polskich akcentów. Pierwszym jest występ od pierwszej minuty Adama Gyurcso, piłkarza Pogoni Szczecin po stronie Węgier...

• Znamy składy obu drużyn!

• Dobry wieczór Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Portugalia - Węgry!

Michał Perzanowski

©AFP/EAST NEWS

Czwarte zwycięstwo z rzędu dla Portugalii? Nie tak łatwo! Na drodze Cristiano Ronaldo i spółki stają dziś mocni i dobrze im znani Węgrzy! Mistrzowie Europy zajmują obecnie drugie miejsce w grupie, lecz dziś podejmą na Estádio da Luz w Lizbonie trzecią drużynę tej grupy. Starcie zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Mecz Portugalia - Węgry ONLINE

Przypominacie sobie najbardziej widowiskowy mecz podczas francuskiego turnieju? Tak jest! To spotkanie Portugalii z Węgrami, które zakończyło się wynikiem 3:3. Wówczas "Madziarzy" aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem ekipa prowadzona przez Fernando Santosa wyrównywała. Lepiej na tym spotkaniu wyszli ci drudzy, którzy ostatecznie stali się najlepszą drużyną Starego Kontynentu.

Dziś to zupełnie dwie różne drużyny. „Selecao das Quinas” pozostają na drugiej pozycji w grupie, która gwarantuje tylko grę w barażach. Jest to związane z tym, że pierwszy mecz eliminacji do Mundialu w Rosji, Portugalczycy przegrali z okupującymi fotel lidera od początku zmagań Szwajcarami. Rywal Biało-Czerwonych w 1/8 finału Euro 2016 z kompletem zwycięstw (12 pkt.) znajduje się przed Fernando Santosem i jego drużyną. Na trzeciej pozycji uplasowali się Węgrzy z dorobkiem siedmiu punktów. „Madziarzy” aby myśleć o awansie na Mistrzostwa Świata, muszą wyjść w Lizbonie zwycięsko z tego trudnego starcia.

Portugalczycy wygrali trzy ostatnie spotkania z rzędu. Węgrzy zaś dwa. Każda z drużyn zapomina powoli, jak to jest zboczyć ze szlaku wygranych, więc mecz zapowiada się niezwykle obiecująco.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Portugalia
2016.11.16: Portugalia – Łotwa 4:1 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2018)
2016.10.10: Wyspy Owcze – Portugalia 0:6 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2018)
2016.10.07: Portugalia – Andora 6:0 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2018)

Węgry
2016.11.15: Węgry – Szwecja 0:2 (Towarzyski)
2016.11.13: Węgry – Andora 4:0 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2018)
2016.10.10: Łotwa – Węgry 0:2 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2018)

POJEDYNKI BEZPOŚREDNIE

Obie drużyny mierzyły się ze sobą jak dotąd sześciokrotnie. Bilans jest dla Węgrów wręcz tragiczny. Pięć zwycięstw osiągnęła Portugalia, natomiast jedyny remis w historii starć tych drużyn to ostatnie spotkanie rozegrane podczas Euro 2016.

2016.06.22: Węgry – Portugalia 3:3 (Euro 2016)
2009.10.10: Portugalia – Węgry 3:0 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010)
2009.09.09: Węgry – Portugalia 0:1 (Eliminacje do Mistrzostw Świata 2010)

Mecz Portugalia - Węgry TRANSMISJA TV
Eliminacje MŚ 2018: Portugalia - Węgry na żywo / 25.03.2017 godzina 20:45. Transmisja TV: Polsat Sport. Jeśli nie możecie obejrzeć spotkania w TV, serdecznie zapraszamy na relację LIVE na stronie Gol24! Początek relacji o godzinie 20:30.