Korona Kielce

1

0 2 połowa

2 karne

• Puszcza Niepołomice w 1/8 zagra z kimś z pary Piast - Lechia! Kończymy naszą relację na żywo, do zobaczenia na GOL24.pl!

• MICHAŁ CZARNY KOŃCZY MECZ!!! PUSZCZA WYELIMINOWAŁA KORONĘ!!! CO ZA MECZ!!!

• Długi rozbieg Palanki, ale uderzenie już pewne! 2:2!

• Co za pewny strzał młodego Gajewskiego! Puszcza na prowadzeniu z Koroną!

• Ale Rymaniak psuje jedenastkę!!! Lekki strzał w środek bramki, prosto w rękawice Sobieszczyka!

• Koszmar Damiana Lepiarza!!! Zmarnowana "setka", słupek, a teraz karnego broni Gostomski!

• Spokój Vanji Markovicia, Serb w jedną, bramkarz w drugą! Puszcza 1:1 Korona!

• Korona zostaje w grze! Gostomski broni karnego Marcela Kotwicy!

• Rybicki strzela obok słupka, co za dzień Korony!

• Marcin Orłowski od poprzeczki, ale do siatki! Puszcza 1:0 Korona!

• Grzelak strzela nad bramką!!!

• Pierwszy do bramki zmierza Andrzej Sobieszczyk, a więc to Korona będzie strzelać jako pierwsza. Do piłki podchodzi kapitan, Rafał Grzelak...

• Naradzają się oba obozy. Puszcza razem, w kółku, Korona osobno, trochę jakby rozbita straconym prowadzeniem i w ogóle faktem, że o awans powalczą dopiero w rzutach karnych.

• Koniec! Rzuty karne w Niepołomicach! Zwycięzcę pojedynku ekstraklasowego faworyta z drugoligowcem z Małopolski wyłonią jedenastki!

• Mocne dośrodkowanie Furtaka łapie w ręce Gostomski. Kto wie, może za moment były bramkarz Lecha i Rangers będzie miał okazję wykazać się w konkursie rzutów karnych?

• Rybicki znalazł miejsce między obrońcami Puszczy i podał... do nikogo. Piłka wraca do bramkarza z Niepołomic.

• W końcu mamy ostatnią zmianę w Puszczy, z boiska schodzi bohater gospodarzy Kamil Łączek, na ostatnie kilka minut zmienia go Roman Stepankow.

• Ole! Kamil Łączek założył siatkę Vladimirsovi Gabovsowi. Z Koroną dzieje się coś niedobrego, ciągle przeważa Puszcza.

• Orłowski uderzył z pierwszej piłki, bez zastanowienia, ale jego podkręcony strzał w powietrzu złapał czujny Gostomski.

• Niedobre podanie Orłowskiego przerwało okres dominacji Puszczy na połówce Korony, teraz kielczanie mają szansę zaatakować rywali.

• Wracamy na boisko, czas na drugą część dogrywki! W Niepołomicach już zaczyna się ściemniać...

• Koniec pierwszego kwadransa, chwila odpoczynku i zaczynamy drugą część dogrywki w Niepołomicach. Nie minęła nawet minuta od czerwonej kartki Wierchowcowa, gdy Łączek szczęśliwie wyrównał!

• W samotnym rajdzie Kuliga, trochę samolubnie uderzał na bramkę, Gostomski jeszcze wypluł piłkę przed siebie, ale nie miał kto tego dobijać.

• Zapowiadało się na kolejny nieskuteczny stały fragment gry, ale piłka zagrana z rzutu wolnego spadła na głowę Kamila Łączka, który strącił ją nad bramkarzem Korony. Wszystko zaczyna się od nowa!

• GOOOL! WYRÓWNANIE!!! KAMIL ŁĄCZEK NA 1:1!!! CO ZA HISTORIA!!!

• Ale Korona skończy mecz w dziesiątkę! Wierchowcow znokautował skrzydłowego Puszczy i obejrzał drugą żółtą kartkę!

• Ślamazarna kontra Puszczy kończy się zablokowanym strzałem Kuligi. Brakuje, brakuje czasu Puszczy na wyrównanie.

• Ułańska fantazja Vanji Markovicia, który uniknął wślizgu Mikołajczyka i nie dal się Stawarczykowi. Serb przebiegł z piłką dobrych kilka metrów i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Puszczy. A więc Korona?

• I GOOOOL!!! SETNA MINUTA MECZU, KORONA PROWADZI 1:0! VANJA MARKOVIĆ!

• Na murawie leży kontuzjowany Wierchowcow. Wstaje z murawy, ale trzyma się za twarz i za moment prawdopodobnie opuści boisko na chwilę.

• Na boisku robi się coraz ostrzej, napomnienie dla Marcin Orłowski (Puszcza).

• Po rzucie wolnym dla Korony w piłkę ostatni trafił Miś, jednak trudno nazwać to strzałem na bramkę.

• Na samym początku dogrywki żółtą kartką ukarany Michał Mikołajczyk (Puszcza).

• Kapitan Grzelak uderzył jak z armaty, piłka odbiła się od ziemi i minęła słupek bramki gospodarzy.

• Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że Puszcza mogła strzelić kielczanom co najmniej dwie bramki tylko w drugiej połowie. Sytuacje Lepiarza powinny skończyć się golami. Ale czas na pół godziny dogrywki!

• Koniec regulaminowych 90 minut w Niepołomicach! Szanse były, ale żadna z drużyn nie strzeliła decydującej bramki!

• Bezbramkowy mecz w Niepołomicach potrwa jeszcze dwie minuty... O ile ktoś strzeli bramkę w samej końcówce!

• Korona się przegrupowuje, Marcin Cebula schodzi z boiska, w jego miejsce Bartosz Rymaniak.

• Jęk zawodu na trybunach, gdy Łączek nie jest w stanie przyjąć podania Orłowskiego. Pachniało golem!

• Niepewna interwencja Sobieszczyka tylko poprzedziła ratujący wykop Łączka i już atakuje Puszcza.

• No i kolejny żółty kartonik, Vanja Marković (Korona) utrudniał wybicie piłki bramkarzowi Puszczy.

• Kolejny rzut wolny Palanki po głowie stopera Puszczy wychodzi na korner.

• Zimna krew Sobieszczyka, który przed własną bramką zwodem oszukał Cebulę. Coraz bliżej końca meczu, a faworyta nadal nie widać!

• Ostry faul Wierchowcowa (Korona) przy linii bocznej i kolejne ostrzeżenie dla piłkarza z Kielc.

• Ważny faul taktyczny Charliego Trafforda (Korona), tu nie mogło być innej decyzji niż żółta kartka dla Kanadyjczyka z polskim paszportem.

• Z rzutu wolnego fatalnie uderzał Palanca, piłka zakręciła kilka metrów nad poprzeczką bramki Puszczy.

• Będzie niebezpieczny rzut wolny dla Korony zza pola karnego, faulowany Palanca.

• Łączek też długo się nie zastanawiał i podkręconym strzałem próbował strzelić gola, bezskutecznie.

• Marković nie czekał na kolegów i sam przyłożył z 25 metrów na bramkę Puszczy. Kiks Serba bardzo spodobał się miejscowym kibicom, którzy powoli mogą szykować się na dogrywkę.

• Oj... nie tym razem, Palanca. Wybicie głową Stawarczyka spada Hiszpanowi na nogę, jednak jego strzał pofrunął daleko od bramki.

• Sędzia pozwala zawodnikom na twardą grę, najpierw na murawę padł Trafford, a potem Gajewski. Obie "ofiary" bez sankcji ze strony arbitra.

• Szansę dostaje Dawid Kuliga (Puszcza), na ławce rezerwowych gospodarzy siada Daniel Barbus.

• Jest i on. Z boiska schodzi Michał Przybyła (Korona), to już czas na Miguela Palankę!

• A teraz Lepiarz trafia w słupek!!! Co za historia, Puszcza powinna już prowadzić z Koroną!

• Nie ma gola dla Puszczy! Wielkie zamieszanie w polu karnym, piłka spada pod nogi Lepiarza, ale zawodnik gospodarzy w idealnej sytuacji strzela obok słupka!

• W natarciu Gajewski, rezerwowy Puszczy zdołał nawet oddać strzał, ale w ostatniej chwili zablokował go Wierchowcow!

• Nie, to jeszcze nie Miguel Palanca. Na boisko wchodzi Michał Mokrzycki, zastępując Tomasza Zająca (Korona).

• Niezła wrzutka z rzutu wolnego uruchomiła Rybickiego, który główkował obok bramki.

• Sędzia nie pokazał kartki Kotwicy za faul na Zającu, chociaż gdyby się uparł, pomocnik gospodarzy mógłby obejrzeć za to "żółtko".

• Podkręcony strzał Cebuli już zmierzał do bramki Puszczy, jednak jak struna wyciągnął się Sobieszczyk i wybił uderzenie! To była chyba najlepsza okazja Korony w tym meczu!

• Pojedynek Czarnego z niższym o głowę Zającem wygrywa wysoki stoper Puszczy.

• Spalony Przybyły przerywa akcję Korony. Puszcza sprawia wrażenie agresywniejszej i bardziej zdeterminowanej niż w pierwszej połowie. Co zrozumiałe, tak samo wygląda Korona.

• Był potrzebny rzut sędziowski, ponieważ wcześniej lekki uraz zasygnalizował Wierchowcow.

• Zaczynamy drugą połowę w Niepołomicach, na razie w meczu nie zobaczyliśmy ani jednej bramki!

• W przerwie jedna zmiana, słabo prezentujący się Filip Wójcik (Puszcza) ustąpi miejsca Arkadiuszowi Gajewskiemu.

• Nie można jeszcze mówić o niespodziance, chociaż opór jaki Puszcza stawia dość przeciętnie spisującej się Koronie zwiastuje ciekawą drugą połowę. Jak widać po liczbie wykrzykników w naszej relacji, na razie brakuje nawet okazji na otwierającego gola.

• Koniec pierwszej, bezbramkowej połowy w Niepołomicach!

• Teraz Marković co prawda dostrzegł wybiegającego na skrzydło Gabovsa, jednak samo podanie było już fatalne. Puszcza zaczyna wykopem od bramki.

• Wójcik zagral z pierwszej piłki i w dodatku "na pamięć", dlatego od bramki wykopem rozpocznie Gostomski.

• Rajd rozpędzonego Barbusa przerywa kielecka obrona. Do końca pierwszej połowy zostało jeszcze kilka minut, tymczasem trudno wyłonić groźniejszą drużynę.

• Niewiele brakło do kolejnej groźnej akcji Korony, lecz tym razem Rybicki przyłapany na spalonym przez sędziego.

• Markoviiić... nad bramką! Płaskie podanie ze skrzydła sprytnie przepuścił Cebula, Serb przyjął sobie piłkę i huknął nad poprzeczką!

• A teraz Wójcik przegrał nierówną walkę w polu karnym z dwoma stoperami w żółto-czerwonych koszulkach.

• Gdyby nie niedokładne podanie Lepiarza, składna akcja na połowie kielczan mogłaby się zakończyć inaczej niż przejęciem piłki przez piłkarza Korony.

• No właśnie, o czym myśli strzelec pięknego gola w meczu z Leche, Miguel Palanca?

• Mocna wrzutka Wierchowcowa z prawego skrzydła była zdecydowanie za mocna, żeby którykolwiek z zawodników Korony mógł jej sięgnąć.

• Zmarnowany rzut rożny w wykonaniu Puszczy, piłka przeleciała nad głowami zawodników kłębiących się pod bramką Gostomskiego.

• Przytomny powrót i interwencja Kotwicy powstrzymały nadciągający kontratak Korony, która przez ostatnie kilka minut spuściła z tonu.

• Koronkowa akcja Puszczy, ale Orłowski, a potem Wójcik nie wiedzieli, co zrobić z piłką i cały atak poszedł na marne.

• Na połowie Korony fauluje Piotr Stawarczyk, zawodnik z najbogatszym CV w szerefach gospodarzy.

• Płaskie dośrodkowanie Kotwicy w pole karne nie znalazło adresata i piłka znowu po stronie Korony.

• Gwizdek sędziego, Marković sfaulował w walce o piłkę w środkowej części boiska.

• Na sektorze gości powoli zbiera się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Korony. Po pierwszym kwadransie widać przewagę faworyta w umiejętnościach, jednak wciąż brakuje klarownych okazji do zdobycia pierwszego gola.

• Marković utrzymuje, że stoper Puszczy odbił jego dośrodkowanie ręką. Arbiter wstrzymał się w tej sytuacji od jakiejkolwiek decyzji.

• Drobny kiks Trafforda mógł skończyć się źle dla Korony, jednak piłkę zgarnia Gostomski.

• Do dośrodkowania gospodarzy z lewej flanki pierwszy doskoczył Grzelak i wyjaśnił sytuację dalekim wykopem.

• O uderzeniu Markovicia sprzed pola karnego lepiej od razu zapomnieć. Od bramki zaczyna Sobieszczyk.

• Z półwoleja strzelał Łączek, ale tam, gdzie poleciała piłka, stał bramkarz Korony.

• Długie zagranie do Wójcika przerywa Miś. Puszcza nie wygląda zespół, który miałby przestraszyć się faworyta.

• Pierwsza odważniejsza akcja niepołomiczan, z piłką zabrał się Barbus i próbował zaskoczyć Gostomskiego lekkim strzałem.

• Zerwał się Zając, jednak jego próbę podania przejął stoper Puszczy.

• W środku pola faulowany Cebula, Korona od początku chce zdominować drugoligowca na jego połowie.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy o 1/8 finału Pucharu Polski! Zwycięzca dzisiejszego meczu zmierzy się albo z Lechią Gdańsk, albo z Piastem Gliwice!

• Rezerwowi już na swoich miejscach, a to oznacza, że sędzia Mirosław Górecki z Katowic za moment wyprowadzi wyjściowe jedenastki na murawę.

• Oprócz meczu w Niepołomicach równolegle lub odrobinę później zaczynają się inne spotkania Pucharu Polski, z których prowadzimy relacje na żywo:

• Dzisiejszy mecz zapowiedzieliśmy tutaj. Korona przyjechała do Niepołomic bez Łukasza Sekulskiego, który zaledwie kilka dni temu strzelił dwa gole Lechowi Poznań.

• Pikanterii dodaje fakt, iż to Wda Świecie wyeliminowała koroniarzy przed rokiem. I to po porażce 0:1, bo przez występ nieuprawnionego Tomasza Zająca piłkarska centrala musiała odwrócić wynik na korzyść trzecioligowca.

• Droga Puszczy do tego etapu Pucharu Polski wiodła przez wyjazdowe mecze z Garbarnią Kraków i Wdą Świecie. Drugoligowiec z Małopolski wygrał z "Garçą" 1:0, potem pokonał drugiego trzecioligowca 2:1.

• Bliżej spełnienia przedmeczowych obietnic jest Tomasz Tułacz, szkoleniowiec Puszczy. Odrobinę gorzej z ławką, na której zasiadła dzisiaj głównie młodzież: Staniszewski, Gajewski, Kuliga, Kura, Zagórski i Stepankow.

• Tomasz Wilman zapowiadał, że o awans powalczy najsilniejsza jedenastka, ale wyjściowy skład Korony jest daleki od optymalnego. Ławka rezerwowych: Pesković, Pyłypczuk, Rogala, Palanca, Mokrzycki, Kallaste i Rymaniak.

• Za trzy kwadranse startujemy z 1/16 Pucharu Polski w Niepołomicach! To tutaj Puszcza zagra z niekwestionowanym faworytem tego spotkania, Koroną Kielce. Jak wiadomo, puchar rządzi się swoimi prawami, więc nie przywiązujcie wielkiej wagi do tego, że drugoligowiec gra dzisiaj z ekstraklasowiczem. Nadal warto śledzić naszą relację na żywo z tego meczu!