Puszcza Niepołomice

1

Odra Opole

1

• W naszej przedmeczowej zapowiedzi pisaliśmy o tym, że Puszcza ma patent na końcówki. Tym razem gospodarze zawdzięczają wiele faulowi w polu karnym w samej końcówce. Rzut karny zamieniony na gola przez Piotra Stawarczyka uratował niepołomiczanom punkt, choć z gry więcej miała Odra. To koniec naszej relacji na żywo, do zobaczenia na GOL24.pl!

• Sędzia kończy ten emocjonujący mecz! Puszcza remisuje z wiceliderem z Opola, Odra jeszcze poczeka na fotel lidera!

• Puszcza kończy mecz w dziesięciu, ale spotkanie jeszcze trwa. Niepołomiczanie w natarciu... rzut wolny dla Odry.

• Zepsuta kontra Odry, piłkę za daleko wypuściłsobie Winiarczyk. Uwakwe odniósł jakiś poważny uraz i zejdzie z boiska na noszach...

• Z boiska schodzi asystent przy golu Rafał Brusiło (Odra), za niego Michał Sypek.

• Odra ma czego żałować - miała tyle sytuacji, żeby skończyć to spotkanie, a jednak lekkomyślnym faulem wszystko zniweczył Kowalski.

• GOOOL! I WYRÓWNANIE! PIOTR STAWARCZYK BARDZO PEWNIE W ŚRODEK BRAMKI Z JEDENASTU METRÓW!

• Kowalski powala w polu karnym Gajewskiego i sędzia Lis dyktuje rzut karny dla Puszczy! Czyżby znowu dramatyczna końcówka w Niepołomicach? Do piłki podchodzi Stawarczyk!

• Była nadzieja na wyrównanie w końcówce, kibice już wstali z miejsc, tyle że Krzysztoń fatalnie spudłował z dystansu.

• Co Sobieszczyk ma z tymi wyjściami z bramki? Teraz na pustą bramkę strzelał Marek Gancarczyk, piłka przetoczyła się wzdłuż linii i obok słupka!

• Krzysztoń minął dwóch obrońców Odry i uciekł z nogami przed wślizgiem jednego z nich. Musiał holować piłkę do narożnika boiska, skąd źle dośrodkował.

• Świetna obrona Sobieszczyka, ale wcześniej Marzec był na spalonym. Puszczy zostało jeszcze kilka minut na wyrównanie.

• Drugi nieuznany gol w dzisiejszym spotkaniu, piłka w bramce Odry, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia pod samą bramką Weinzettela.

• ...i dla Mateusza Perońskiego (Odra) za brzydkie wejście w środku pola.

• Żółty kartonik także dla Łukasza Winiarczyka (Odra)...

• Odra niemal kompletnie zdominowała Puszczę na jej połowie, brakuje tylko kropki nad "i" w postaci drugiego gola.

• Marek Gancarczyk złapał się za twarz po starciu z Longinusem Uwakwem. Żółta kartka dla Nigeryjczyka z Puszczy.

• Nie ma drugiej bramki dla Odry! Marzec nie chciał podawać i sam strzelił, tylko boczna siatka.

• Teraz próbował zagrywać sam Marek Gancarczyk. Kończy się tak samo - złym podaniem do wbiegjaących kolegów.

• To mogła być wzorowa kontra Odry, jednak Trznadel źle dogrywał w kierunku wbiegającego Marka Gancarczyka.

• To nie była szarańcza, ale coś na jej kształt! W każdym razie, Weinzettel wygina się jak struna wybijając główkę Czarnego!

• Żółta kartka dla Tomasza Wepy (Odra).

• Winiarczyk podkręcił piłkę z rzutu wolnego nad poprzeczką bramki Puszczy, która dokonała aż czterech zmian!

• Filip Wójcik za Macieja Domańskiego (Puszcza). Póki co mamy więcej zmian niż samej gry.

• Kolejna zmiana w Odrze, Przemysław Brychlik zmienia Łukasza Staronia.

• Jest też roszada w Puszczy, na ławce usiadł Łukasz Furtak, zastępuje go Kamil Łączek.

• ...i jeszcze jedna zmiana, schodzi Marcin Niemczyk i zastępuje go Mateusz Marzec.

• Braterska zmiana w Odrze - Marek za Mateusza Gancarczyka...

• Zupełnie pogubił się w dryblingu Orłowski. Z przypadkowego przejęcia piłki w polu karnym mógł być wyrównujący gol.

• Żółta kartka dla Arkadiusza Gajewskiego (Puszcza) za faul w środku boiska.

• Kibice Odry już cieszyli się z drugiego gola, ale zanim Staroń wygrał pojedynek z Sobieszczykiem, był na spalonym.

• Tomasz Tułacz wpuszcza na boisko drugiego napastnika. To Arkadiusz Gajewski, który zmienia Dawida Kuligę (Puszcza).

• W polu karnym przewrócił się zahaczany przez Kowalskiego Domański, sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Odry.

• Sobieszczyk za daleko wypuścił sobie piłkę i był bliski podobnego błędu, co w Bytomiu. Tym razem skończyło się na strachu.

• Zaczynamy drugą połowę meczu w Niepołomicach, prowadząca Odra bez zmian w skłądzie.

• W przerwie z boiska zszedł Marcel Kotwica (Puszcza), za niego Łukasz Krzysztoń.

• Krótkie rozbieganie piłkarzy Odry przed drugą połową, czekamy jeszcze na jedenastkę Puszczy. Sam Marcin Orłowski mógł mieć dwa gole po pierwszych 45 minutach, jednak pudłował albo źle przyjmował piłkę.

• Koniec pierwszej połowy. Puszcza nie wygląda na bezradną drużynę, ale Odra wyraźnie przeważa i to nie tylko z powodu dość szczęśliwej bramki. Podobnie, jak przed dwoma tygodniami Raków, wicelider tabeli jest skuteczniejszy od gospodarzy. Do zobaczenia za kwadrans!

• Pierwsza połowa potrwa co najmniej o minutę dłużej. Odra nie wygląda na zespół, który łatwo odda prowadzenie zdobyte za sprawą samobójczego gola.

• Trznadel włączył piąty bieg i minął jednego obrońcę Puszczy, lecz zatrzymał się na drugim. Tak czy owak, będzie korner dla Odry.

• Orłowski... Nie ma dzisiaj dobrego dnia napastnik [b[Puszczy[/b]. Wrzutka Kuligi była mocna, ale jej adresat i tak nie zdołał jej sięgnąć.

• Próba dogrania ze skrzydła Winiarczyka zmieniła się w strzał, ale i tak piłka przeturlała się obok dalszego słupka niepołomickiej bramki.

• Zagranie Staronia obija poprzeczkę... ławki rezerwowych Puszczy. Ta sztuczka napastnikowi Odry akurat nie wyszła.

• Trochę desperacka szarża Mikołajczyka lewym skrzydłem zwieńczona fatalnym strzałem. Kapitan Puszczy jest słusznie zdenerwowany po tym pudle.

• Ni to dośrodkowanie, ni to strzał Winiarczyka mija bramkę Puszczy o dobre kilka metrów.

• Refleks Weinzettela powstrzymał teraz Stawarczyka przed zdobyciem dość szczęśliwej bramki. Po kornerze znowu piąstkuje młody bramkarz Odry.

• Płaskiego podania Uwakwego nie przechwycił pilnowany przez obrońcę Orłowski. Gdyby dobrze przyjął piłkę, prawdopodobnie mielibyśmy remis.

• Kolejna dobra akcja, tym razem podawał Brusiło. Staroń próbował skończyć ten atak, strzelił wysoko nad poprzeczką.

• Pachniało golem dla Odry i jest bramka dla wicelidera! Brusiło długo zbierał się do wystawienia piłki wbiegającemu Niemczykowi, ale gdy już to zrobił, piłka pechowo odbiła się od Czarnego i wpadła do siatki!

• I GOOOL! 1:0 DLA ODRY! TO JEST BRAMKA SAMOBÓJCZA MICHAŁA CZARNEGO!

• Nieudane dośrodkowanie Trznadla przerywa kontratak Odry i piłka znowu po stronie Puszczy.

• Uwakwe dobrze przecina podanie Brusiły do Staronia. Odra zaczęła dobrze, ale proporcje na boisku szybko się wyrównały.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego zdołał wypiąstkować Weinzettel, jednak przy okazji ucierpiał Przystalski, który na moment opuszcza boisko.

• Mały bilard w polu karnym Odry, do górnej piłki znowu wystartował Orłowski i odbił ją od obrońcy. Gospodarzom należy się rzut rożny.

• A teraz znowu Puszcza! Mogło być 1:0, ale Orłowski w świetnej sytuacji główkuje w bramkarza Odry!

• Znowu groźnie pod bramką Puszczy, bliski sięgnięcia dośrodkowania z rzutu wolnego był Przystalski, uprzedził go Sobieszczyk.

• Furtak w poprzeczkę! Stary, dobry centrostrzał w wykonaniu obrońcy Puszczy zakręcił nad Weinzettelem i odbił się od poprzeczki!

• Pierwszy groźny strzał, dośrodkowanie z lewej strony główką wykańczał Mateusz Gancarczyk. Sobieszczyk rzucił się za piłką, która minęła słupek!

• Odra od samego początku stawia gospodarzom trudne warunki, Puszcza nie może wydostać się z własnej połowy. Nic dziwnego - wicelider z Opola strzelił w tym sezonie sześć bramek w pierwszych kwadransach spotkania.

• W akcji były napastnik Puszczy Staroń, atak przerywa gwizdek sędziego. Piłkarz Odry był na spalonym.

• Gramy! Puszcza zagra dzisiaj w jednolitych białych strojach, Odra na niebiesko-czerwono. Od środka rozpoczęli piłkarze gospodarzy.

• Chociaż pogoda jest sprzyjająca, chyba nie ma co liczyć na podobną frekwencję, co na niedawnym meczu z Lechią w ramach Pucharu Polski. Odrę będzie wspierać dzisiaj grupa około 20 kibiców.

• Obie drużyny schodzą już z przedmeczowej rozgrzewki, jeszcze kilka chwil w szatni i sędzia Jacek Lis z Katowic rozpocznie spotkanie piątej Puszczy z wiceliderem tabeli z Opola.

• Od pierwszej minuty zobaczymy dzisiaj na boisku Łukasza Staronia, który wiosną 2014 roku występował w barwach Puszczy. Jego bilans to trzynaście występów i zaledwie jedna bramka.

• "Kompania braci", obiad na zamku i nieustraszony Czarny. To wszystko w naszej zapowiedzi dzisiejszego meczu.

• Na ławce rezerwowych Puszczy brakuje bohatera ostatniego meczu w Bytomiu, Dominika Radziemskiego. W trakcie dzisiejszego spotkania na boisku mogą pojawić się: Marcin Staniszewski, Arkadiusz Gajewski, Kamil Łączek, Łukasz Krzysztoń, Filip Wójcik, Damian Lepiarz i Bartosz Żurek.

• W przedmeczowej zapowiedzi ostrzegaliśmy przed Dawidem Wolnym, ale okazuje się, że napastnika Odry nie ma dziś nawet na ławce. Usiądą na niej za to: Maciej Raniowski, Damian Ałdaś, Mateusz Bodzioch, Marek Gancarczyk, Mateusz Marzec, Michał Sypek i Przemysław Brychlik.

• Serdecznie witamy z Niepołomic. Jesteśmy dziś na stadionie, na którym tylko w tym sezonie poległy dwa zespoły z ekstraklasy. Chodzi oczywiście o Koronę i Lechię, wyeliminowane tutaj z Pucharu Polski przez drugoligową Puszczę. Dzisiaj przed gospodarzami trudne zadanie - ich rywalem będzie wicelider tabeli, Odra Opole. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!