Mecz Puszcza - Pogoń Siedlce ONLINE. Gdzie relacja live?...

Mecz Puszcza - Pogoń Siedlce ONLINE. Gdzie relacja live? TRANSMISJA NA ŻYWO

Puszcza Niepołomice

2

Pogoń Siedlce

3

• Ale koniec, koniec meczu! Prawdziwa strzelanina w Niepołomicach kończy się kolejnym wyjazdowym zwycięstwem Pogoni Siedlce, a Puszcza zamiast walki o podium żegna się z kibicami rozczarowującą porażką przed wyjazdowym tournee! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy na GOL24.pl!

• Z piłką przy nodze jest Dawid Nowak, ale strzał byłego reprezentanta Polski blokuje siedlecka obrona! Chwilę potem fatalne dośrodkowanie Domańskiego...

• Czeka nas emocjonująca końcówka, jeszcze cztery minuty doliczone do regulaminowych dziewięćdziesięciu! Czy Puszcza wyrówna?!

• Szrek sam na sam ze Staniszewskim... Nie ma czwartego gola dla Pogoni, górą młody bramkarz Puszczy! Gospodarze ruszająz kontratakiem!

• Misztal właśnie uratował Pogoń przed wyrównującym golem! Fantastyczna interwencja bramkarza gości, który wybija piłkę zmierzającą pod poprzeczkę po strzale z bliska!

• Pogoń zagęszcza obronę na samą końcówkę, Bajdura na ostatnie minuty zmienia Michał Panufnik.

• Nie ma gola, przedwczesna radość Puszczy! Piłka w siatce, ale sędzia Krztoń wyłowił wzrokiem spalonego w tej sytuacji!

• Szybka zmiana u gości, schodzi Damian Świerblewski (Pogoń), za niego Jakub Szrek.

• ALE, ALE!!! PUSZCZA ŁAPIE KONTAKT PO GOLU MICHAŁA CZARNEGO Z BLISKA! JUŻ TYLKO 2:3!

• Z Puszczy w defensywie zostały same wióry. Oko w oko ze Staniszewskim młody Dawid Polkowski przelobował bramkarza z Niepołomic i zdobył trzecią bramkę dla Pogoni!

• GOOOOLLLL!!! DAWID POLKOWSKI DOBIJA PUSZCZĘ STRZELAJĄC GOLA NA 3:1!!!

• Nie ma już na boisku strzelca drugiej bramki dla Pogoni, bo Mrozińskiego zmienił Piotr Krawczyk.

• Faul w polu karnym Pogoni, ale nie ma rzutu karnego - to zawodnik Puszczy faulował w ofensywie.

• Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Domańskiego z rzutu wolnego, piłka wraca na stronę Pogoni. Znana z piorunujących końcówek Puszcza ma jeszcze dwadzieścia minut, żeby wyrównać!

• Słaby mecz Marcina Stefanika (Puszcza), którego właśnie zmienia Dawid Nowak.

• Z boiska schodzi Dawid Ryndak (Puszcza), za niego Krzysztof Szewczyk.

• Obrona Pogoni wybija piłkę z linii bramkowej po rzucie rożnym i strzale głową z bliska! Nie ma wyrównania!

• Ryndak próbuje strzału głową, pudłuje, a po kontrze Zjawiński pada w polu karnym - bez gwizdka sędziego!

• Obrona Puszczy mocno przysnęła i niepilnowany Mroziński ładnym półwolejem przedłuża dośrodkowanie z rzutu wolnego, a piłka kończy w siatce! Pogoń znowu prowadzi w Niepołomicach!

• ALE GOOOOOLLLLL!!! PIOTR MROZIŃSKI I POGOŃ PROWADZI 2:1!

• Kontra Pogoni przerwana faulem w środku pola i żółta kartka dla Łukasza Furtaka (Puszcza), na którego w Niepołomicach wołają... "Kimmich".

• ...a Czarny z bliska główkował w bramkarza z Siedlec! Nie ma gola!

• A teraz Domański raz! Orłowski dwa! Dwa strzały gospodarzy z bliskiej odległości zatrzymały się na obrońcach Pogoni...

• Domański! Klasyczny "spadający liść" z rzutu wolnego i interwencja Misztala pod poprzeczką swojej bramki.

• Sędzia długo się zastanawiał, czy pokazać żółtą kartkę Piotrowi Mrozińskiemu (Pogoń) za groźne wejście w Żurka, ale w końcu zdecydował się na upomnienie.

• Niebezpieczna centra Puszczy z rzutu wolnego kończy się w rękawicach Misztala. Gospodarze od początku drugiej połowy powielają scenariusz z pierwszej, chcąc zdominować gości jak najwcześniej.

• Pierwsza żółta kartka tego popołudnia w Niepołomicach, obejrzał ją Daniel Chyła (Pogoń).

• Improwizacja Domańskiego, wolej "z niczego" sprawdził refleks Misztala kilka chwil po rozpoczęciu drugej połowy.

• Zaczynamy drugą połowę w Niepołomicach! Po jednym ciosie w pierwszej, po jednym w drugiej? Tak byłoby optymalnie, bo Puszcza uzna punkt z wyjazdowymi wyjadaczami z Siedlec za sukces, a Pogoń wcale nie obraziłaby się na remis na trudnym terenie, ale wiadomo, że oba zespoły stać tu na zwycięstwo.

• Koniec pierwszej połowy w Niepołomicach! Dość wyrównany mecz, dwa gole i do przerwy remis 1:1. Do zobaczenia za kwadrans!

• Orłowski ma czego żałować, bo głową strącił dośrodkowanie i gdyby nie obrońca Pogoni, strzeliłby właśnie drugiego gola!

• Uwakwe jak taran przebija się przed siedlecką obronę i w końcu pada na murawę, ale zdaniem arbitra nie było tutaj faulu na pomocniku Puszczy.

• Ale to była komedia pomyłek w polu karnym... Koniec końców piłkę przyjął Orłowski, obrócił się i w asyście obrońców płaskim strzałem zmieścił ją przy słupku bramki. Mamy remis!

• GOOOOLLLLL!!! MARCIN ORŁOWSKI NA REMIS!!! JUŻ 1:1 W NIEPOŁOMICACH!!!

• Wyłożenie piłki do Stefanika na szesnasty metr i fatalne pudło, podkręcona piłka przeleciała tylko nad poprzeczką!

• Mocna centra Puszczy z rzutu rożnego minęła wszystkich zawodników i... wylądowała w rękach Misztala. Bramkarza z Siedlec chyba tak to przestraszyło, że ku rozbawieniu kibiców odkopnął piłkę w aut.

• Zabawna sytuacja - po akcji Puszczy wszyscy w zasadzie czekali już na korner, ale piłka... odbiła się od chorągiewki narożnej i trzeba było znowu o nią walczyć.

• A jednak Pogoń pierwsza strzela gola! Dobra akcja prawą flanką i wyłożenie piłki do czyhającego w polu karnym Bajdura, który z bliska, prawie półleżąc wbił ją do bramki przy biernej postawie obrony.

• GOOOOLLL!!! MICHAŁ BAJDUR I 1:0 DLA POGONI SIEDLCE!

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Domański, piłka po głowie któregoś z zawodnika gospodarzy wychodzi na aut bramkowy.

• Zjawiński prawie z bramką kolejki! Potężny lob minął bramkarza Puszczy, ale i lewy słupek jego bramki o centymetry!

• Mała przepychanka po faulu, po którym na murawę padł Uwakwe, sędzia Wojciech Krztoń uspokaja sytuację i szybko wracamy do gry.

• Znowu w natarciu aktywny Żurek, ale odbija się od siedleckiej obrony, jak od ściany.

• A teraz Stefanik nie dosyć, że spudłował główkując na pustą bramkę, to jeszcze sędzia odgwizdał wcześniejszy faul w ofensywie.

• Alarm pod bramką Puszczy, chociaż żaden z wbiegających w pole karne zawodników z Siedlec nie przeciął dośrodkowania z rzutu wolnego.

• Piłka znowu w okolicach pola karnego Pogoni, cała sytuacja nie kończy się strzałem, a futbolówka wraca do bramkarza Puszczy.

• Seria zwodów Tomasiewicza zakończona wrzutką na Zjawińskiego, strzelec czterech goli w tej rundzie nie sięga piłki.

• W pole karne gości dośrodkowywał Furtak, piłka szybko przejęta i Pogoń wychodzi z kontratakiem.

• Odważny strzał Polkowskiego zmierzał w światło bramki, mamy rzut rożny, bo Staniszewski odbił piłkę nad poprzeczkę. Poprawka sprzed pola karnego i znowu obrona bramkarza!

• Puszcza zaczyna z przytupem, Żurek obrócił się z piłką w polu karnym, ale jego strzał blokuje zwarty szereg obrońców gości.

• Gramy! To ostatni mecz Puszczy w Niepołomicach w tej rundzie, czy beniaminek jest w stanie wygrać z dobrze spisującą się na wyjazdach Pogonią i zbliżyć się do miejsca premiowanego awansem?

• Trochę statystyk na kilka minut przed rozpoczęciem meczu:

• Co innego Puszcza, która jest wybitnie drużyną własnego stadionu. W Niepołomicach kibice zobaczyli już pięć zwycięstw gospodarzy, jeden remis i zaledwie dwie porażki. Małopolski beniaminek zajmuje wysokie, czwarte miejsce w tabeli, a Pogoń jest jedenasta.

• Pogoń Bartosza Tarachulskiego to wybitnie wyjazdowa drużyna - w delegacji wygrała cztery mecze, zremisowała jeden i przegrała trzy.

• Są i rezerwowi Puszczy, a wśród nich Andrzej Sobieszczyk, Damian Lepiarz, Dominik Zawadzki, Krzysztof Szewczyk, Marcel Kotwica, Robert Ziętarski i Dawid Nowak.

• Wyjściowe składy obu drużyn już w naszej relacji, dlatego czas na ławkę Pogoni: Przemysław Frąckowiak, Michał Panufnik, Paweł Garyga, Piotr Krawczyk, Łukasz Jegliński, Jakub Szrek i Cezary Demianiuk.

• Witamy z Niepołomic! Słońce świeci, temperatura też sprzyja, czekamy na sobotni mecz 16. kolejki Nice 1 ligi między Puszczą a Pogonią Siedlce. Już za chwilę wyjściowe jedenastki obu drużyn!

Jakub Podsiadło

1/3
przejdź do galerii

Mecz Puszcza - Pogoń Siedlce ONLINE. Gdzie relacja live? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Wisniewski / Polskapresse

Mecz Puszcza - Pogoń ONLINE. Do końca piłkarskiej jesieni w Nice 1 Lidze zostały tylko cztery kolejki. W Niepołomicach coraz częściej i głośniej pytają, czy piłkarzy Puszczy stać na skok na miejsce premiowane awansem, zanim jeszcze na pierwszoligowe boiska spadnie śnieg. Trener Tomasz Tułacz nie chełpi się sukcesami, tylko przed meczem z Pogonią Siedlce uspokaja i studzi rozpalone głowy. Dobrze wie, że jeśli Pogoń gdzieś najczęściej wygrywa, to poza domem.

Mecz Puszcza - Pogoń Siedlce ONLINE

Nie ma sensu przypominać spotkań Puszczy z Pogonią z drugoligowych czasów i na tej podstawie wróżyć z fusów. Ostatni raz Niepołomice grały z Siedlcami dokładnie wtedy, gdy Puszcza pierwszy raz awansowała do pierwszej ligi, czyli cztery lata temu.
To było w czasach, gdy druga liga jeszcze była podzielona na dwie grupy, a oba kluby przypisano do tej wschodniej. Od tamtej pory zmieniło się wiele, wliczając to, że kiedy Puszcza z zaplecza ekstraklasy błyskawicznie spadła, mazowiecki klub wskoczył na jej miejsce i nie oddał miejsca do dzisiaj. Postawił nawet jupitery na swoim stadionie, co w Niepołomicach nie daje spać zarządowi klubu. Wszystko przez wymogi konserwatora zabytków, który nie pozwoli, żeby cokolwiek przysłoniło niepołomicki zamek. Teraz Puszczę od Pogoni dzieli osiem miejsc w tabeli i pięć punktów. I coś jeszcze: beniaminek z Małopolski aż 16 z 24 punktów zdobył u siebie, a Pogoń 13 z 19 przywiózł z meczów na wyjeździe.

Wracając na moment na małopolskie podwórko – nic w Puszczy nie dzieje się przypadkiem. Drużyna Tułacza we wrześniu znalazła się na małym zakręcie, ale już w październiku trener wyciągnął ją z kłopotów i Puszcza wypunktowała obu spadkowiczów z ekstraklasy, Ruch Chorzów i Górnika Łęczna. Po drodze przyszło jeszcze zwycięstwo z groźną Olimpią Grudziądz, a razem z nim pytania: a co gdyby... – Nam specjalnie się głowy nie grzeją – mówi Tułacz „Dziennikowi Polskiemu” uprzedzając spekulacje, czy Puszczę stać na wskoczenie na jedno z miejsc gwarantujących awans do ekstraklasy. Tabela jest na tyle płaska, że na cztery kolejki przed końcem rundy nie ma sensu wróżyć niepołomickiej jedenastce historycznego sukcesu. Jak dowodzi chociażby historia Górnika Zabrze z zeszłego sezonu, nie takie zwroty akcji pierwsza liga widziała. Puszczy nie pomaga także fakt, że po meczu z Pogonią czekają ją trzy wyjazdy do Legnicy, Chojnic i Częstochowy, ani to, że za kartki w sobotę nie zagra Mateusz Bartków.

Pogoń miała czego żałować w zeszłej kolejce, kiedy prowadzenie 2:1 z Miedzią Legnica do końca meczu zmieniło się w 2:3. Przykrego trendu tracenia punktów u siebie nie odwrócił nawet Bartosz Tarachulski. „Tarantula”-piłkarz strzelał gole w ekstraklasie dla Polonii Warszawa, a jako trener pod koniec września zastąpił Adama Łopatkę. Jeżeli coś Pogoni zostało po starym trenerze, to dobre wyniki... na wyjazdach. Tułacz dobrze wiedział co robi, przestrzegając przed zespołem, który w delegacji pokonywał Chojniczankę, GKS Tychy, Stal Mielec albo GKS Katowice. Nawet, jeżeli do Niepołomic ostatecznie nie przyjedzie pauzujący za żółte kartki Adrian Paluchowski, strzelec pięciu goli. Tylko jednego mniej ma dobrze znany w Małopolsce Dariusz Zjawiński. Były legionista odbił się od ekstraklasy jak od ściany jako zawodnik Cracovii i Arki Gdynia, żeby w końcu wrócić w rodzinne strony. W sobotę w barwach siedleckiej Pogoni nie wystąpi także doświadczony obrońca Arkadiusz Czarnecki.

Mecz Puszcza - Pogoń ONLINE. Gdzie relacja live? TRANSMISJA NA ŻYWO

Spotkania Puszcza - Pogoń nie będzie można zobaczyć w telewizji. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl.