Puszcza Niepołomice 1 - 2 Pogoń Szczecin

Puszcza Niepołomice

1

Pogoń Szczecin

2

• Nie będzie niespodzianki! Koniec meczu w Niepołomicach, Puszcza przegrywa 1:2 z Pogonią, ale zachowuje szanse na awans po rewanżu! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo, zapraszamy na GOL24.pl!

• Sędzia Jarzębak przedłuża mecz o trzy minuty. Czy drugoligowiec zdąży jeszcze wyrównać?

• Płaskie dośrodkowanie Gyurcsó przed siebie wypluwa Sobieszczyk, nie było żadnego zawodnika "Portowców", który mógłby to dobić.

• Bramkę strzelił Marcin Orłowski, który wykończył dośrodkowanie Radziemskiego. Piłkazatańczyła na linii i wybił ją Słowik, ale sędzia uznał gola! Wcześniej skrzydłowy Puszczy popisał się serią udanych zwodów na prawej flance. Kontaktowy gol piłkarzy z Niepołomic, będzie po co jechać do Szczecina!

• Na boisku melduje się Arkadiusz Gajewski, schodzi Damian Lepiarz (Puszcza).

• ...I SPROWOKOWAŁ KONTRĘ PUSZCZY KTÓRA KOŃCZY SIĘ GOLEM! JUŻ TYLKO 1:2!!!

• Zwoliński pomylił się przyjmując zagranie pod bramką Puszczy, kontra gospodarzy...

• Jak nie teraz, to już chyba nigdy! Domański wpadł z piłką w pole karne i płasko strzelił prosto w Słowika!

• Do piłki w polu karnym nie doszedł Orłowski, nie ma dogodnej okazji dla Puszczy na złapanie kontastu z "Portowcami".

• Lekkie oburzenie miejscowych kibiców po decyzji sędziego liniowego o wskazaniu na pozycję spaloną Mikołajczyka.

• Nie ma już na boisku strzelca pierwszej bramki, Ricardo Nunesa (Pogoń). Na ostatni kwadrans do gry wchodzi Jakub Piotrowski.

• Murawski! Kapitan Pogoni pomylił się o pół metra, uderzając obok słupka. Zapowiada się na więcej bramek "Portowców" niż chociaż jedno trafienie Puszczy.

• Dośrodkowanie Mikołajczyka, piąstkowanie Słowika, kontratak Pogoni i taktyczny faul Marcela Kotwicy (Puszcza) na żółtą kartkę.

• Szybka kontra Pogoni spowolniła przed polem karnym gospodarzy i skończyła się płaskim i bardzo niecelnym strzałem Lewandowskiego.

• Łukasz Zwoliński zmienia się z Adamem Frączczakiem (Pogoń), strzelcem drugiego gola dla "Portowców".

• Mecz w Niepołomicach ogląda 1724 widzów. To nowy rekord frekwencji na obiekcie Puszczy!

• Na boisku już jest Bartosz Żurek, zastąpi na nim Kamila Łączka.

• Zmiana: z boiska schodzi Longinus Uwakwe (Puszcza), w jego miejsce wchodzi
    Dominik Radziemski
    .

• Po przebitce głową z piłką urwał się Akahoshi i wyłożył osamotnionemu Frączczakowi futbolówkę na pewnego gola. Nie będzie sensacji?

• I GOOOOL! JUŻ 2:0 DLA POGONI! ADAM FRĄCZCZAK!!!

• Gyurcsó uderzał głową... tyłem do bramki, a jednak piłka pofrunęła kilkanaście centymetrów nad poprzeczką!

• Długie zagranie Matrasa w pole karne opłaciło się, bo piłka odbiła się jeszcze od Furtaka i ywyszła na korner.

• Mały ping-pong w polu karnym Puszczy między jej własnymi obrońcami, wszystko kończy się dobrze dla piłkarzy z Niepołomic.

• W przerwie Spasa Delewa (Pogoń) zmienił Adam Gyurcsó.

• Przed nami drugie 45 minut pucharowych emocji, tym razem od środka rozpoczyna Pogoń!

• Piłkarze Pogoni już rozgrzewają się na swojej połowie, czekamy tylko na zawodników gospodarzy. Przypominamy, że Korona i Lechia też tu prowadziły jedną bramką...

• Na koniec pierwszej połowy Domański stracił piłkę w polu karnym Pogoni.

• Wszystko według planu - tak można podsumować pierwszą połowę meczu w Niepołomicach. Pogoń konsekwentnie realizuje swój plan i nie powtarza błędów drużyn, które na stadionie Puszczy już poległy. Drugoligowiec ma swoje okazje, jednak skuteczność piłkarzy Tomasza Tułacza pozostawia wiele do życzenia.

• Świetna prostopadła piłka Frączczaka do Murawskiego, oko w oko z Sobieszczykiem kapitan Pogoni strzela w bramkarza!

• Nieudane dośrodkowanie pod bramkę Sobieszczyka, szansa na kontrę dla piłkarzy z Niepołomic też zmarnowana.

• W natarciu Akahoshi, po strzale Japończyka piłka odbija się od muru złożonego z obrońców Puszczy. Z krótkiego okresu przewagi gospodarzy już nic nie zostało.

• Dużo zaryzykował Słowik, piąstkując piłkę po zagraniu w pole karne. Bramkarz Pogoni zaliczył koziołka, ale uratował szczecinian przed niebezpieczeństwem.

• W polu karnym "Portowców" grasuje Łączek, jednak nie jest w stanie celnie dograć Orłowskiemu i piłka wraca do obrońców w granatowo-bordowych koszulkach.

• Świetna akcja Pogoni, wolej Frączczaka z dziesięciu metrów po rękawicach Sobieszczyka wychodzi na rzut rożny!

• Szybka riposta Puszczy, Domański odwrócił się z piłką w polu karnym i wyłożył Orłowskiemu na strzał... Nad poprzeczką!

• Nunes po raz drugi, tym razem podprowadził piłkę na skraj pola karnego i płasko uderzył w środek bramki, gdzie czekał Sobieszczyk.

• Ryzykowne zagranie głową Uwakwego w kierunku własnego bramkarza, ale Sobieszczyk zajął się piłką, zanim przejęli ją zawodnicy ze Szczecina.

• Złe wybicie Słowika spod własnej bramki, piłka nie dosyć, że wychodzi na aut, to jeszcze przejmują ją piłkarze Puszczy, wyraźnie podrażnionej straconym golem.

• Faworyt dopiął swego i prowadzi w Niepołomicach! Inteligentne zachowanie Matrasa, który przed polem karnym prostopadłym podaniem uruchomił Nunesa. Południowoafrykańczyk zwiódł obrońcę i uderzył po długim słupku!

• GOOOL!!! NUNES NA 1:0 DLA POGONI!

• Szansa dla Puszczy! Sprzed pola karnego uderzał Domański, piłka zaskoczyłaby Słowika, ale strzał minął dalszy słupek bramki "Portowców".

• Z kontrą ruszył Furtak i zdołał dośrodkować w pole karne, obrona Pogoni zwarła szyki i poradziła sobie z zagrożeniem.

• Walka Nunesa o piłkę w narożniku boiska przegrana przez piłkarza z RPA. Chwilę później strzał Frączczaka z pola karnego blokuje obrońca.

• Pogoń przeważa technicznie nad gospodarzami, ale brakuje jej sytuacji. Teraz na przewinieniu przyłapany Frączczak.

• Faulował kapitan Mikołajczyk, goście mają rzut wolny na połowie Puszczy.

• Klasyczny "centrostrzał" Mikołajczyka ląduje w rekach Słowika, kontratak Pogoni kończy się na fatalnym zagraniu Frączczaka.

• Długiego zagrania nie przejmuje Frączczak, od bramki rozpocznie Sobieszczyk. Faworyt nie chce powtórzyć błędu Lechii i Korony i dlatego atakuje od samego początku.

• "Portowców" wspiera dzisiaj grupa około 30 kibiców ze Szczecina. Pierwszą akcję Akahoshiego przerywa Uwakwe.

• Zaczynamy pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski w Niepołomicach! Od środka rozpoczyna Puszcza, która gra dziś w niebieskich koszulkach.

• Można spokojnie powiedzieć, że piłkarze Puszczy wychodzą właśnie na murawę, żeby rozegrać najważniejszy mecz w historii klubu. W ćwierćfinale Pucharu Polski drugoligowiec z Małopolski nie grał nigdy.

• Chodzi oczywiście o kolejny mecz wczesnym popołudniem w środku tygodnia. Dlatego też na trybunach nie brakuje młodzieży z okolicznych szkół.

• Brak sztucznego oświetlenia na stadionie Puszczy mocno ogranicza możliwości gospodarzy, dlatego nie można powiedzieć, że na ulicach Niepołomic dzisiaj będzie pusto. Można jednak spodziewać się więcej niż półtora tysiąca widzów.

• Pełna zapowiedź dzisiejszego meczu dostępna pod tym linkiem. Do pierwszego gwizdka sędziego Sebastiana Jarzębaka został kwadrans!

• - Naszym celem jest walka o jak najwyższą pozycję w lidze.A puchar? My się od tego odłączamy. Po meczu z Lechią nikt nie myślał o kolejnych spotkaniach pucharowych, nikt nie przeżywał tego, że czeka nas rywalizacja z Pogonią - Michał Mikołajczyk, kapitan Puszczy.

• W Niepołomicach trwają ostatnie poprawki przed wielkim świętem piłki. Przy ławce rezerwowych Pogoni właśnie przycinana jest jedna z jodeł.

• 3% uczestników naszej sondy typuje, że Puchar Polski wygra... Puszcza. Najwięcej, bo aż 22%, stawia na "Portowców" ze Szczecina.

• Pozostali rezerwowi Puszczy to: Arkadiusz Gajewski, Łukasz Krzysztoń, Dawid Kuliga, Dominik Radziemski, Jakub Zagórski i Bartosz Żurek.

• W sobotę Puszcza bezbramkowo zremisowąła z Wartą Poznań, a w jej składzie zaszły dwie zmiany zmiana. Filipa Wójcika zastępuje dzisiaj Longinus Uwakwe, a w bramce stanie dzisiaj Andrzej Sobieszczyk.

• Na ławce rezerwowych Pogoni znajdziemy trzech zawodników z ostatniego meczu ligowego z Arką. To Kamil Drygas, Dawid Kudła i Adam Gyurcsó, oprócz których na boisko w trakcie spotkania mogą wejść: Marcin Listkowski, Robert Obst, Jakub Piotrowski i Łukasz Zwoliński.

• Dziś pierwsze z dwóch ćwierćfinałowych starć z kolejnym faworytem - Pogonią Szczecin. Jesteśmy na stadionie w Niepołomicach, nasza relacja NA ŻYWO własnie startuje. Pierwszy gwizdek o 13:30!

• Niepołomice mają chrapkę na Polski stolicę? Przed meczami Puszczy z Koroną Kielce i Lechią Gdańsk wydawało się, że to niemożliwe, a jednak - małopolski drugoligowiec nadal ma szanse na finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym.