Ruch Chorzów 0 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Ruch Chorzów

0

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Koniec meczu Termalica zwycięża w Chorzowie i tym samym zasiada na fotelu lidera.

• Ruch wciąz próbuje i próbuje, ale tak naprawdę nie przekłada się to na strzały na bramke.

• do końca pozostały minuty, ale Ruch się nie poddaje. Piłka nie wychodzi z połowy Termaliki, a Niebiescy wciąż nacierają. Wcale nie wyglądaja jakby grali w dziesiątkę.

• Arbiter przedłużył spotkanie o cztery minuty.

• Piotr Ćwielong także zobaczył żółtą kartką.

• Bartłomiej Babiarz jeszcze z żółta kartką.

• Końcówka tego spotkania nie nalezy do najbardziej porywających. Dużo wymian podań w środku pola.

• A Wojciech Kędziora ujrzał żółta kartkę.

• Po rzucie rożnym świetnie interweniowali defensorzy Termaliki. Jeszcze jeden korner.

• Ćwielong z dystansu. Świetnie Pilarz.

• W ostatnich minutach futbolówka raczej leniwie toczy się w środku pola. Częściej znajdują się przy niej chorzowianie, ale wciąż bez większego efektu.

• Bardzo bardzo niecelny strzał Guilherme z dystansu. Futbolówka poszybowała na puste trybuny.

• Świetne wybicie Ćwielonga i kolejny rzut rożny.

• Babiarz wybirgł z kolejna kontrą. Skierował piłkę w pole karne, lecz Stefanika ubiegł Grodzicki. tylko rzut rozny.

• To powinien być gol dla Termaliki! Trzech na jednego wyszli z kontratakiem niecieczanie. Po podaniu z lewej strony w sytuacji sam na sam z Lechem znalazł sie Kędziora. Nie trafił do pustej bramki.

• Ostatnia roszada w szeregach Niebieskich. Miłosz Przybecki za Kamila Mazka.

• Ruch nieco nieśmiało ruszył do przodu. Skrzydłem Mazek. Zawalczył trochę pod polem karnym, lecz nieskutecznie.

• Vladislavs Gutkovskis zastąpiony przez Wojciecha Kędziorę.

• Rzut rożny dla nieciecza. Z problemami ale skutecznie wybili ją chorzowianem.

• Długie podanie Gergela w kierunku Stefanika. ten uderzył z pola karnego, ale na drodze piłce stanął powracajcy Konczkowski.

• Ćwielong miał okazję wykonywać rzut wolny, lecz jego dośrodkowanie nie mogło nawet przynieść strzału.

• Dośrodkowania z prawej strony nie odebrał Gutkovskis. Akcja termaliczan spaliła na panewce.

• Samuel Stefanik zastąpił Jakuba Wróbla. To pierwsza zmiana w zespole Termaliki.

• Martin Konczkowski z żółta kartką za faul w środku boiska.

• Urbańczyk z dystansu. Mocno i w światło bramki, ale fantastyczną interwencją popisał się Pilarz.

• Jakub Arak na ostatnie pół godziny gry zastąpi Eduardsa Visnakovsa.

• Visnakovs zawalczył w polu karnym niecieczan, lecz niewiele z tego wynikło. Szybko stracił piłke.

• Świetnie we własnym polu karnym zachował się Koj, który uprzedził dochodzącego do piłki Gutkovskisa.

• Lech świetnie wybł piłkę po dośrodkowaniu z rogu w wykonaniu Guilherme.

• Patryk Lipski ukarany żółtym kartonikiem.

• Strzał z dystansu Jovanovicia. Z daleka uderzył w światło bramki, leccz futbolówkę spokojnie wyłapał Lech.

• Strzał Jovanovicia zablokowany przez Lipskiego. Pomocnik Słoni uderzał po dośrodkowaniu z korneru.

• Po rzucie rożnym w wykonaniu Lipskiego, piłke pewnie wybił Pilarz.

• Sporo chaosu pod bramką Termaliki. Ruch nie próżnuje, lecz nie wymienia kolejnych akcji na gole.

• Długie podanie Putivceva nie zmierzało w pole karne. Akcja Termaliki zakończona zanim się jeszcze rozpoczeła

• I znowu Termalica. Lewe skrzydło nie próżnuje. Defensorzy chorzowian nie dają się jednak bynajmniej zaskoczyć

• Ruch mógł wyrównać zaraz po wznowieniu gry. Szybka akcja Visnakovsa prawą stroną. Uderzał z pola karnego. Obok słupka.

• Druga część gry rozpoczęta.

• Koniec pierwszej połowy. Termalica prowadzi jedną bramką, ma też jednego zawodnika więcej na boisku.

• Do dośrodkowania z rzutu wolnego w wykonaniu Lipskiego najwyzej wyskoczyli defensorzy z Niecieczy.

• Za faul na Mazku, kartkę ujrzał Guilherme.

• Jeszcze rzut wolny dla gości. Uderzenie Gergela wybronił jednak Lech.

• Długie podanie w kierunku Gutkovskisa. Faulem zahamował go Marcin Kowalczyk. Czerwona kartka!

• Skrzydłem pomknął Kowalczyk, po czym podał do Lipskiego. Ten dośrodkował pod bramkę, ale piłki dobrze nie przyjął sobie Ćwielong.

• Babiarz z lewej strony w pole karne, do Wróbla. Ten jednak nie uderzył celnie.

• Kolejny rzut rożny dla Ruchu i ponownie strzał głową Kowalczyka. tym razem słupek.

• Po rzucie rożnym z linii pola karnego głową uderzył Kowalczyk. Kolejna skuteczna interwencja Pilarza.

• Wreszcie celny strzał na bramkę Termaliki. Z bliska uderzał Ćwielong, lecz trafił prosto w Pilarza. Strzałem wykończył akcję Mazka.

• Po fajnym przejęciu Ćwielonga, dośrodkowywał Koj. Delikatnie.

• Prawym skrzydłem przebił się Mazek, dobiegł praktycznie do linii końcowej, po czym wycofał piłkę do nadbiegającego Konczkowskiego. Dośrodkowanie obrońcy odebrane przez Pilarza.

• Szybszy kontratak Gutkovskisa zakończony niecelnym strzałem.

• Nieco do przodu pognał Ruch. Piłka chwilę pokręciła się na połowie niecieczan, ale nie stworzyła tam większego chaosu.

• Patryk Fryc z żółta kartką za faul w środku pola.

• Gol nie zmienił obrazu gry. Akcje nadal toczą się niezwykle leniwie.

• Gutkovskis musiał na chwile opuścić boisko z powodu urazu. Wydaje się jednak, że już za chwilę na nie powróci.

• Mocne dośrodkowanie Kupczaka z prawej strony prosto pod bramkę Lecha. Futbolówka poleciała na głowę Gutkovskisa, a ten nie zmarniwał tej sytuacji.

• GOL! Na prowadzenie po trafieniu Vladislavs Gutkovskisa wychodzi Termalica!

• Gergel złapany na pozycji spalonej. Próbował wyjść prawym skrzydłem, lecz niejako uniemozliwił mu to arbiter.

• Visnakovs oddał delikatny strzał głową. Bez zagrożenia na bramce Pilarza.

• Szybka zmiana w zespole Ruchu. Najprawdopodobniej wymuszona kontuzją. Murawę opuścił Łukasz Surma, a w jego miejsce Bartosz Nowak.

• Nie oszukujmy się - wiele się przy Cichej dzisiaj nie dzieje. I nie chodzi tutaj jedynie o brak kibiców oraz dopingu. Również i na murawie tęskno za porywającymi akcjami, szybszymi atakami czy strzałami.

• Rzut wolny dla niecieczan. Z dobrych 30 metrów. Futbolówka poleciała w pole karne, lecz bardzo niecelnie uderzył ją Putivcev.

• Fajna akcja Gergela skrzydłem. Uciekł obrońcom i idealnie dośrodkował piłkę w pole karne. Czający sie tam Gutkovskis się z nią minął, czym zażegnał zagrożenie pod bramką Lecha.

• Wreszcie szybsza akcja Niebieskich. Rozpoczął ją Mazek i on też starał się wykończyć. Podczas gdy piłka po kopnięciu Lipskiego toczyła sie w jego kierunku, arbiter dostrzegł pozycję spaloną.

• Wielkiego otwarcia w tym meczu nie obserwujemy. Dziennikarze na trybunie prasowej nie zostali wciśnięci w fotele. Szczerze mówiąc jak dotad nie działo się zbyt wiele, a futbolówka krązyła głównie w okolicach linii środkowej

• Visnakovs czaił się pod polem karnym i otrzymał podanie ze środka boiska. Jego starcie z Osyrą zakończyło sie jednak porażką.

• Po podaniu Lipskiego do piłki próbował dojść Urbańczyk, jednak w ostatniej chwili powstrzymał go przed tym Guilherme.

• Ponownie spokojna interwencja Lecha. Młody golkiper nie musi się zbytnio wysilać jak na razie. Inna sprawa, że stojący po drugiej stronie boiska Pilarze nie miał jeszcze okazji dotknąć piłki.

• Kolejne minuty futbolówka spędziła w środku pola krążąc między nogami kolejnych zawodników. Tempo tego spotkania jak na razie jest nadzwyczaj leniwe.

• Gutkovskis spróbował ataku skrzydłem. Pewnie zahamowany jednak przez Konczkowskiego.

• Bardzo nieśmiały atak niecieczan zakończony strzałem z dystansu Gutkovskisa. Nie mogło to zagrozić bramce chorzowian.

• Pierwszy nieśmiały strzał na bramkę Lecha. Piłka nadleciała z prawej strony, lecz golkiper Ruchu nie miał z nią najmniejszych problemów.

• Doprawdy dziwnie ogląda się mecz przy pustych trybunach. Atmosfera jak na ligach okręgowych - słychać okrzyki trenerów oraz uwagi wymieniane przez zawodników.

• Zaczęło się niepozornie. Od wymiany podań przez zawodników Ruchu na własnej połowie. Piłkę przejęli jednak goscie jednak i oni zatrzymali się raczej w środku boiska.

• Niebiescy rozpoczęli 9. kolejkę LOTTO Ekstraklasy.

• Przywitanie kapitanów - Rafała Grodzickiego oraz Bartłomieja Babiarza już za nami. Do rozpoczęcia ostatnie chwile

• Arbiter główny - Paweł Gil wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• W zeszłym roku ze starć z Termaliką zawsze zwycięsko wychodzili Niebiescy. Najpierw pokonali ich u siebie aż 4:1, by zimą na wyjeździe skromnie wygrać po trafieniu Kamila Mazka. Czy młody pomocnik dzisiaj ponownie wpisze się na listę strzelców?

• Piłkarze obu zespołów zakończyli już rozgrzewki. Teraz spędzą ostatnie chwile w szatni a już za nieco ponad dziesięć minut ruszą do boju.

• Ruch znajduje się trochę niżej w ligowej tabeli. Z jedenastoma oczkami zebranymi w poprzednich ośmiu kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce. Tyle samo punktów maja siódma Wisła Płock oraz ósmy Lech. Czy Niebieskim uda się ich dzisiaj przeskoczyć?

• Faworytem tego spotkania wydaje się być Termalica. To zespół który wyjątkowo udanie wszedł w aktualne rozgrywki. Mając na swym koncie 16 punktów piastuje aktualnie trzecią pozycję w tabeli. Od fotelu lidera dzieli ich jedynie słabszy bilans bramkowy. Jeżeli przy Cichej zdobędą choć punkt przynajmniej na kilka godzin staną się liderem.

• Mecz odbędzie sie bez udziału publiczności. Przy Cichej naprawdę będzie cicho.

• Już za nieco więcej niż dwadzieścia minut rozbrzmi premierowy gwizdek 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Ta tura rozgrywek rozpocznie się przy Cichej w Chorzowie, gdzie lokalny Ruch podejmie Bruk-Bet Termalicę. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie, zwłaszcza że oba zespoły znajdują się ostatnio na fali wznoszącej.