Ruch Chorzów

1

Cracovia

0

• Koniec meczu! 1:0 dla Ruchu. Zasłużone zwycięstwo. Cracovia zagrała bardzo słabo. Za dzisiejszą relację dziękuje państwu Adrian Zawisło.

• Rzut wolny dla Cracovii ze środka boiska! W pole karne biegnie Kaczmarek. Ale jeszcze Dudzic za dyskusje z sędzią dostaje żółtą kartkę. Sędzia Siejewicz zbyt długo przedłuża to spotkanie.

• Co za okazja. Lisowski sam na sam z bramkarzem zamiast strzelać podaje do Zieńczuka, który fatalnie nie trafia na pustą bramkę z 10 metrów. Niewiarygodne!

• Jeszcze kartka dla Djokicia i szansa Cracovii po rzucie wolnym.

• Kibice gospodarzy już żegnają Cracovie. Wróżąc im spadek do 1 ligi.

• Jeszcze rzut wolny dla Cracovii i po zamieszaniu w polu karnym radzą sobie wkońcu piłkarze Ruchu.

• Czy porażką w tym spotkaniu Cracovia przypieczętuje spadek? Ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie.

• 5 minut dłużej potrwa to spotkanie.

• Pulkowski znowu groźnie uderza ale prosto w bramkarza.

• Ale sytuacja. Strzał Pulkowskiego odbita od głowy Bolievicia i mamy poprzeczke! Bardzo blisko bramki. Mamy rzut rożny dla Ruchu.

• Grodzicki podaje do Janoszki lecz te podanie takie na zapalenie płuc. I od bramki Kaczmarek.

• A jednak się myliłem. Z boiska schodzi Wojciech Grzyb, żegnany owacjami na stojąco.

• Do zmiany szykuje się Michał Pulkowski? Kogo zastąpi. Stawiam na Lisowskiego.

• Piech ładnie obrócił się z piłką w polu karnym! Strzela i.. spalony.

• Po rzucie wolnym dobrze piłkę wybija Perdjic. Dudzic dopada do piłki ale jego strzał prawie wyleciał poza stadion. Przy tej interwencji Perdjic doznał urazu i trochę czasu spędza poza polem gry.

• Faul na wysokości 35 metrów od bramki Perdjicia. Może być niebezpiecznie.

• Piłka po rzucie rożnym "zawisła" nad polem karnym i w ostateczności Bolievic wybija ją na aut.

• Janoszka zablokowany przez nowego na boisku Bolievic. I mamy 8 rzut rożny dla Ruchu.

• Fatalna strata obrony Cracovii i od autu rozpocznie Ruch Chorzów.

• Ostatnia zmiana w zespole gości.

• Słońce wyjrzało na stadionie przy ul. Cichej. To chyba najciekawsza wiadomość jak narazie w tym ospałym spotkaniu.

• Zmiana także w zespole gości.

• Zmiana w zespole gospodarzy.

• Rozpoczynamy ostatnie 15 minut spotkania a w tym czasie to zawodnicy Cracovii są najbardziej bramkostrzelni. Może w tym nudnym spotkaniu coś jeszcze się wydarzy?

• Kolejne podanie prostopadłe Zieńczuka lecz znowu za mocno.

• Suvorov z dystansu ale wysoko ponad bramką.

• Zrobił nam się bardzo leniwy mecz. Ruch zdaje się być drużyną, która chce wygrać spotkanie na stojąco. Co może mieć opłakany skutek.

• Strzał Grzyba zbyt lekki żeby zaskoczyć bramkarza.

• Odwrotna sytuacja. Piech w uliczę Jankowskiego lecz tym razem bramkarz Pasów w porę zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Zła decyzja sędziego, który odgwizduje spalony Piecha a ten wcale na nim nie był. Ładna próba podania w uliczkę przez Jankowskiego.

• Świetne przejęcie piłki przez Djokicia, odegranie do Zieńczuka, który źle dośrodkowuje w pole karne.

• Ntibazonkiza poraz kolejny próbuje dośrodkować lecz poraz kolejny nic z tego nie wyszło.

• Schodzi najlepszy zawodnik gospodarzy Andrej Komac!

• Zieńczuk zdecydowanie za długo zwlekał na dośrodkowanie po doskonałym podaniu Komaca. I piłka dla Cracovii.

• Zmiana w zespole gości.

• Groźnie! Dośrodkowanie Kosanovicia i muśniecie piłki przez jednego z Krakowian tuż obok bramki.

• Faul pod polem karnym gospodarzy. I Cracovia będzie miała swoją okazję do strzelenia bramki.

• Złe podanie Komaca, szybkie przejęcie piłki przez Cracovie. Dośrodkowanie w pole karne, które wybija Grodzicki. Jednak Ntibazonkiza w międzyczasie zdążył mocno zdzielić go w twarz i kapitan gospodarzy leży na boisku.

• Z dystansu Suvorov ale spokojnie ten strzał wyłapuje golkipier gospodarzy.

• Prostopadłe podanie Klicha do Visniakovsa a ten sam na sam z bramkarzem uderza prosto w niego.

• Kolejna niebezpieczna sytuacja! Ruch w natarciu. W ostatniej chwili podanie do Lisowskiego zablokowała defensywa gości. Czy przetrwają to oblężenie?

• Groźnie pod bramką Cracovii. Kaczmarek ubiegł Jankowskiego, wybił piłkę przed pole karne gdzie do piłki dopadł Komac. Jednak jego strzał na pustą bramkę został zablokowany przez Suarta.

• W Cracovii na rezerwie bardzo intesywnie rozgrzewa się Krzywicki.

• Bardzo agresywny faul Jarabicy na Zieńczuku. Wślizg od tyłu w nogi zawodnika! Oby to się nie skończyło kontuzją. Za taki faul tylko żółta?

• Od pierwszych minut drugiej połowy Cracovia próbuje grać bardziej agresywniej.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Klicha minimalnie obok bramki.

• Rozpoczęła Cracovia. W środku pola faulowany Suart przez Malinowskiego.

• Jesteście z nami? Mam nadzieję, że tak. Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.

• Koniec 1 części spotkania. Zapraszamy za 15 minut.

• Stawarczyk traci piłkę, Visniakovs próbuje rajdu. Jeden, drugi, trzeci zwód i w końcu obrońcy Ruchu upominają się o swoje. W międzyczasie jeszcze zdążył sfaulować.

• Komac przepięknie podaje do Jankowskiego lecz w porę ubiegł go środkowy obrońca Pasów.

• Djokic na swojej prawej stronie obrony kompletnie nie daje szans Cracovii na przedarcie się.

• Suvorov prostopadle do Ntibazonkizy, który jednak w najlepsze sobie śpi i niezorientował się o tym podaniu.

• Bartczak dośrodkowuje w pole karne lecz znowu bez pomysłu.

• Ntibazonkiza za łatwo pozbywa się piłki. Z 30 metrów kompletnie bezensownie uderza.

• Visniakovs leży na boisku. Gra przerwana. Który nawet leżąc potrafi dyskutować z sędzią.

• Ładna interwencja Perdjicia, który piąstkuje piłkę i zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Visniakovs zablokowany i mamy pierwszy rzut rożny dla gości. Może stałe fragmenty są dla nich nadzieją?

• Djokic zablokowany przez Suarta i spokojnie piłkę wyłapuje Wojciech Kaczmarek.

• Słabo gra dzisiaj linia pomocy Cracovii, która raz po raz w głupi sposób traci piłkę. Kompletnie sobie oni nie radzą.

• Kolejny błąd obrony Cracovii. Jankowski walczył do końca i wysunął piłkę Zieńczukowi, który uderzył baaardzo niecelnie. Tak, że piłka wylądowała na aucie.

• Dośrodkowanie Malinowskiego zgranie piłki przez Zieńczuka do Jankowskiego i brakło naprawdę niewiele żeby padł gol.

• 5 rzut rożny dla Niebieskich.

• Klich strzela poraz kolejny i tym razem już ciut lepiej. Przynajmniej Perdjic mógł pokazać, że potrafi latać.

• Ależ konsekwencja! Grzyb aż do skutku powalczył z Suvorovem i w końcu mu się udało zakończyć jego groźną sytuację.

• Rzut rożny wykonany przez Zieńczuka kompletnie nieudany, piłka przeleciała przez całe pole karne i wyszła poza boisko.

• Klich z dwudziestu metrów uderza na bramkę. O rezultacie lepiej jak pisać nie będę, szkoda słów.

• Cracovia próbuje grać górnymi piłkami lecz jak narazie żadna z tych prób nie przyniosła rezultatu.

• Dośrodkowanie Jarabicy przecina Djokic i mamy rzut z autu.

• Wrzutka w pole karne Bartczaka na Suvorova nieudana i poraz kolejny piłkę łapie Matko Perdjic.

• Ruch wyczekuje kolejnych błędów Cracovii, która gra strasznie niepewnie i widać, że ciąży na niej presja wyniku.

• Za faul na Grzybie. Suart otrzymuje żółtą kartkę i mamy rzut wolny i Zieńczuk przed piłką.

• Anty Wisła nie wiadomo jeszcze ilu jest kibiców. Ale kibice gości zajęli dzisiaj cały sektor gości.

• Groźnie i w ostatniej chwili Kaczmarek ściąga piłkę z głowy Grodzickiego.

• Jankowski świetnie odebrał piłkę Kosanoviciowi lecz potem nie zdołał dokładnie podać i koniec końców mamy kolejny rzut rożny dla Ruchu.

• Dośrodkowanie w pole karne Ruchu i.. no właśnie? Nic. Piłka od Perdjicia.

• Goooool!! Przejęcie w środku pola przez Lisowskiego, szybkie odegranie do Wojciecha Grzyba a ten pięknie dośrodkowuje na Komaca, który na dwa takty strzela bramkę! 1:0!

• Nudne jak narazie pierwsze minuty spotkania. Obydwie drużyny wyczekują i mierzą swoje siły. W tym wszystkim chyba jednak Ruch wygląda trochę pewniej.

• Szyndrowski powalczył z Ntibazonkizą i zatrzymał groźnie wyglądający kontratak.

• Aut na wysokości pola karnego Ruchu. Wejście w pole karne Ntibazonkiza, odgrywa do Jarabicy, który jednak bardzo niedokładnie dośrodkowuje i piłka od bramkarza.

• Faul w środkowej części boiska. Piłka dla Pasów.

• Błąd Bartczaka jednak bez konsekwencji. Piłkarze Ruchu bez koncepcji na to jak zorganizować akcje ofensywną.

• Próba dośrodkowania pozornie nieudana jednak po chwili piłkę przejmuje Grodzicki i w ostatniej chwili zablokował go jeden z defensorów Cracovii.

• Faul Suarta na Wojciechu Grzybie i z rzutu wolnego dośrodkowuje Komac.

• Nieporozumienie w szeregach obronnych Cracovii i łatwe przejęcie piłki przez Niebieskich.

• Rzut rożny kompletnie nieudany i rozpoczynają z autu Pasy.

• Pierwsza groźna sytuacja i dośrodkowanie Grzyba blokuje Ntibazonkiza

• Rozpoczynają zawodnicy ze Śląska.

• Wychodzą już piłkarze. Słyszymy hymn Ruchu oraz kibiców z Krakowa próbujących go zagłuszyć.

• Spiker wyczytuje już nazwiska zawodników za kilka chwil zobaczymy zawodników.

• No i rozpadało się nad stadionem przy ul. Cichej co może dodatkowo wystraszyć kibiców, których jak narazie naprawdę niewiele.

• Pogoda nad stadionem dalej bez zmian. Znamy już obydwie jedenastki. Rezerwowi Ruchu: Michal Peskovic, Ariel Jakubowski, Michał Pulkowski, Arkadiusz Piech, Paweł Abbott, Sebastian Olszar. Rezerwowi Cracovii: Szymon Gąsiński, Łukasz Mierzejewski, Vladimir Bolievic, Sławomir Szeliga, Piotr Giza, Marcin Krzywicki, Bartłomiej Dudzic.

• Goście natomiast grali bardzo mocno w kratkę najpierw pokonując 3:0 Lechie Gdańsk, żeby następnie ulec takim samym rezultatem z innym zespołem, z trójmiasta - Arką Gdynia. W ostatniej kolejce dosyć szczęśliwie bo w ostatniej minucie zremisowali 2:2 z Zagłębiem Lubin. Tak więc punktowo tak samo jak Ruch Chorzów.

• Jak prezentowały się zespoły w ostatnich 3 spotkaniach? Ruch najpierw przegrał w Najstarszych Derbach Śląska 0:2 następnie zremisował w meczu przyjaźni z Widzewem 0:0 żeby ostatecznie pokonać przed tygodniem Kielecką Koronę 1:0. Tak więc 3 mecze i 4 punkty. Zaznaczmy, że dzisiaj grają u siebie pierwszy raz od dwóch kolejek czyli od porażki z Polonią Bytom.

• Przed tym spotkaniem wychowanek Cracovii a obecnie środkowy obrońca Ruchu - Rafał Grodzicki mówił o tym jak ważne jest zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu oraz o tym, że jeżeli szczęście dzisiaj im dopisze to wylądują w pierwszej piątce ligi. Już teraz możemy powiedzieć, że to niebieskim się napewno nie uda. Ale jeżeli wygrają to awansują na 7 miejsce w tabeli i do trzeciego miejsca brakować im będzie już tylko dwóch punktów.

• Niedziela, 1 Maj. Za 2 i pół godziny rozpocznie się prawdziwe święto dla kibiców obydwóch drużyn otóż Ruch Chorzów podejmować będzie Cracovie Kraków. Jak narazie nad stadionem przy ul. Cichej jest pochmurno miejmy nadzieje, że pogoda nie zaskoczy piłkarzy i będziemy świadkami prawdziwego piłkarskiego widowiska.