Mecz Ruch Chorzów - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie...

Ruch Chorzów

2

Bytovia Bytów

0

• Koniec! Ruch wygrywa z Bytovią 2:0 na inaugurację rundy wiosennej w Nice 1 Lidze. Dziękujemy za uwagę.

• Jeszcze aut dla Bytovii.

• Piłka w rękach Bankowa. Golkiper Ruchu ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

• Rzut wolny wykonywał Hołownia. Podkręcił piłkę, chcąc zaskoczyć bramka, lecz zrobił to niecelnie.

• Arbiter dolicza 3 minuty.

• Faul na Mello przed polem karnym. Wilczyński obejrzał żółtą kartkę.

• Kolejny aut dla Bytovii na wysokości pola karnego Ruchu. Wybija Trojak.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Schodzi Majewski, a w jego miejsce 16-letni Bogusz.

• Znowu przerwa w grze. Leży Majewski.

• Zarówno Trojak, jak i Hebel wrócili na boisko.

• Przerwa w grze. Leżą Hebel i Trojak.

• Zmiana w Ruchu. Za Posinkovicia wchodzi Walski.

• Zamieszanie w polu karnym Bytovii. Przed stuprocentową szansą stanął Marković, lecz obronił Szromnik.

• Zbyt lekkie dogranie Wojciechowskiego do Majewskiego. Na rzut rożny wybija jeden z obrońców.

• Ładny zwód Urbańczyka. Ograł dwóch rywali. Jeden z nich nie widział innej możliwości i faulował kapitana Ruchu.

• Kontra Ruchu. Hołownia do Majewskiego, lecz napastnik Niebieskich za mocno wypuścił sobie piłkę.

• Ostatnia zmiana w Bytovii. Za Dudę pojawia się Wróbel.

• Kolejna dobra okazja Majewskiego, ale z dobrej strony pokazał się golkiper Bytovii. Rożny dla Ruchu.

• Strzał Trojaka z dystansu okazał się bardzo niecelny. Grę wznowi bramkarz Bytovii.

• Boisko opuszcza Przybecki, który nabawił się urazu. W jego miejsce pojawia się Mello.

• Hebel zdecydował się na strzał z dystansu. Obok bramki Bankowa.

• Błędu Szromnika nie wykorzystał Majewski. Trafił wprost w bramkarza, lecz gol nie mógłby być uznany. Zawodnik Ruchu był na spalonym.

• Druga zmiana w Bytovii. Za Biela na boisku melduje się Hebel.

• Rzut wolny dla Bytovii z około 20. metra. Broni Bankow!

• Żółta kartka dla Markovicia.

• Majewski zagrał do Urbańczyka, lecz ten zgubił piłkę. Przechwycili goście z Bytowa.

• Przybecki już na murawie. Przy piłce Bytovia.

• Gra toczy się bez opatrywanego przy linii bocznej Przybeckiego

• Przybecki leży na murawie. Interweniują fizjoterapeuci Ruchu.

• Frekwencja na dzisiejszym meczu: 4800 kibiców

• Krótka przerwa w grze. Na murawie leżał Trojak.

• Z dystansu huknął Urbańczyk! Piłka co prawda przeleciała nad poprzeczką, ale zrobiło się groźnie.

• Wilczyński wrzucał piłkę z autu w pole karne Ruchu, ale dobrze poradził sobie Marković. Oddalił zagrożenie.

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Bytovii. Adamek w miejsce Wilka.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów prowadzi 2:0 z Bytovią po samobójczym trafieniu Stasiaka i golu Majewskiego. Warto pochwalić Przybeckiego, który jest motorem napędowym zespołu, a większość akcji konstruowanych jest właśnie prawym skrzydłem.

• Kamiński starał się zaskoczyć Bankowa strzałem piętką, ale uderzenie było zbyt lekkie i piłka znalazła się w rękach bramkarza.

• Żółta kartka dla Wolskiego za faul na Posinkoviciu.

• 2:0 dla Ruchu! Debiutanckie trafienie zalicza Mateusz Majewski, dodajmy w swoim pierwszym, ligowym występie w barwach Ruchu Chorzów!

• Aut dla Bytovii, nieporozumienie pomiędzy Bankowem, a stoperami i piłka zmierzała do bramki. Znów ratował sytuację Hołownia!

• Bardzo dobry przechwyt Trojaka. Zagrał w tempo do jednego z kolegów, który wywalczył rzut rożny.

• Sporo chaosu na boisku. Bytovia stara się podejść bliżej pola karnego Ruchu, jednak dobrze w odbiorze piłki radzi sobie dziś Posinković.

• Aut dla Bytovii na wysokości pola karnego. Wybija Kowalski, lecz goście znów wznawiają grę z autu. Zawodnicy Ruchu wybili piłkę na rzut rożny, lecz i z niego piłkarze Bytovii nie stworzyli zagrożenia pod bramką Niebieskich. Futbolówkę wybił jeden z zawodników gości.

• Mocno potraktowany Majewski. Arbiter odgwizdał rzut wolny dla Ruchu.

• Z akcją chciała wyjść Bytovia, lecz pogubił się Wilk i stracił piłkę. Przechwycił ją Posinković i dośrodkował w pole karne wprost pod nogi Przybeckiego, który nie trafił w piłkę! Mogło być 2:0 dla Ruchu.

• Faul Trojaka i rzut wolny dla Bytovii.

• Znowu dobra akcja Ruchu! Posinković przechwycił piłkę i zagrał na lewe skrzydło do Hołowni. Obrońca zbyt mocno dośrodkował w pole karne. Kowalski zdołał jednak wywalczyć rzut rożny.

• Dobra akcja Ruchu. Przybecki zagrał w tempo do Kowalskiego, a ten wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu najwyżej w polu karnym Bytovii wyskoczył Trojak. Oddał strzał głową, a kibice już widzieli piłkę w bramce. Pomocnik chorzowian minimalnie przestrzelił!

• Akcję Ruchu rozpoczął Kowalski, lecz w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów. Piłkę przechwycili stoperzy Bytovii.

• Aut dla Bytovii na wysokości pola karnego. Kamiński przegrywa pojedynek z jednym z piłkarzy Ruchu. Przy piłce gospodarze.

• Akcja chorzowian prawą stroną. W pole karne zagrywał Wojciechowski, ale Bytovia oddala zagrożenie.

• Drugi rzut rożny dla Bytovii. Piłka wpadła do bramki Bankowa, lecz arbiter najpierw odgwizduje faul. Grę wznawia golkiper Niebieskich.

• Faul na zawodniku Ruchu. Marković od rzutu wolnego zagrywa na połowę Bytovii, a tam Hołownia wywalczył aut.

• Dobra akcja Bytovii, ale Hołownia ratuje sytuację i wybija piłkę z linii bramkowej!

• Rzut rożny dla Bytovii. Goście kompletnie nie wykorzystali szansy i piłka przeleciała na drugą stronę boiska. Od autu Ruch.

• Strata chorzowian w środku pola, jednak atak gości został przerwany. Przy piłce utrzymuje się Ruch.

• Miłosz Przybecki otrzymał świetne podanie od jednego z kolegów, w polu karnym szukał Majewskiego, lecz uprzedził go Stasiak, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki.

• Gol! Piłkę do własnej bramki wpakował Michał Stasiak.

• Faul na Bartoszu Bielu. Rzut wolny dla Bytovii.

• Zaczynamy! Od środka Niebiescy.

• Zawodnicy wychodzą z tunelu. Mecz poprzedzi minuta ciszy.

• Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni. Za dziesięć minut zaczynamy!

• Wyjściowa jedenastka Bytovii:

• Skład Ruchu:

• Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie. Relację live z meczu Ruch - Bytovia przeprowadzi Joanna Sobczykiewicz.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Ruch Chorzów - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Nice 1 Liga wraca do Chorzowa. O godzinie 17 Ruch podejmie zespół Bytovii Bytów. Sytuacja spadkowicza nie jest najlepsza, choć jeszcze kilka dni temu utrzymanie Niebieskich na drugim szczeblu rozgrywkowym wisiało na włosku. Do 31 marca nie wiemy, ile punktów będą mieć piłkarze Juana Ramona Rochy. Klub osiągnął kompromis z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, który wydłużył o miesiąc termin spłaty około 2,8 miliona złotych zaległości.

Mecz Ruch Chorzów - Drutex-Bytovia Bytów ONLINE

Odchodząc od kwestii finansowych, Ruch Chorzów przygotowywał się do walki o utrzymanie w Nice 1 Lidze na dwóch obozach: w Rybniku-Kamieniu oraz na Cyprze. Wyniki sparingów i sama gra Niebieskich nie napawają jednak optymizmem.
Zespół najlepiej zaprezentował się w meczu kontrolnym z Rozwojem Katowice, w którym błysnął Artur Balicki, strzelając dwa gole i notując asystę. Wcześniejsze, wymęczone remisy z Pniówkiem Pawłowice Śląskie oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała, a także trzy porażki na Cyprze, w tym z zespołem Young Boys Berno do lat 21 to bilans piłkarzy Juana Ramona Rochy. Do tego dorzućmy bezbramkowy remis z drugą drużyną Spartaka Moskwa i kolejny remis, tym razem 1:1 z Fotbal Trzyniec po powrocie na Cichą. Na podstawie tych wyników ciężko ocenić, na co stać Ruch. W każdym ze spotkań stwarzali sobie okazje bramkowe, których nie wykorzystali. Wydaje się, że na ten moment jest to największa bolączka Niebieskich. Czy w ciągu tygodnia przygotowań stricte pod mecz z Bytovią, argentyński szkoleniowiec znalazł rozwiązanie tego problemu?

Jeżeli chodzi o transfery, jeszcze w 2017 roku do drużyny dołączył Paweł Wojciechowski z Odry Opole. Podobnie jak latem, testowano na potęgę, lecz tym razem większość zawodników odprawianych była z kwitkiem. Kontrakty podpisali: Mateusz Majewski (Legia II), Hubert Kotus (Błękitni Stargard) oraz Jakub Kowalski (GKS Tychy). Głównie były to wzmocnienia ofensywne, bo Balicki i Vilim Posinković spisywali się jesienią poniżej oczekiwań. Kotus natomiast ma rywalizować z Mateuszem Hołownią na lewej obronie, bo od momentu odejścia Adama Pazio, była to jedyna pozycja, na której sztab nie mógł dokonać rotacji. Warto zauważyć, że trener Rocha nie otrzymał wzmocnienia na pozycję, na którą wydawało się, że powinien, a przede wszystkim sam na nie nalegał. Chodzi oczywiście o defensywnego pomocnika. W podstawowym składzie wychodzić będą kapitan Maciej Urbańczyk i Michał Walski, a w razie kontuzji któregoś z nich lub też przymusowej pauzy za kartki jest Mateusz Zawal. 23-latek miał jednak jesienią problemy zdrowotne, szczególnie w końcówce rundy, co sprawiło, że skład często wywracał się do góry nogami, a gdy dodamy do tego pech innych zawodników, poskutkowało to tym, że większość z nich nie grała na swoich pozycjach i po prostu się gubiła. Co prawda na ławce mamy jeszcze Miłosza Trojaka, ale trener widzi go bardziej na stoperze niż w pomocy i gdyby trzeba było zastąpić Marcina Kowalczyka czy Bojana Markovicia, to właśnie Trojak ma bliżej do wskoczenia do wyjściowej jedenastki niż Michał Rutkowski. Jeżeli już mowa o transferach do klubu, warto wspomnieć o piłkarzach, którzy opuścili Ruch. Sztab nie widział miejsca dla Bartosza Nowaka, który od jakiegoś czasu sam chciał odejść i zmiana barw w jego przypadku nie jest żadnym zaskoczeniem. Poza nim niebieskiej koszulki wiosną nie założą Kacper Czajkowski i Adam Setla.

O tym, jak zagra dziś Ruch, można stworzyć odrębny tekst, ale zagadka rozwiąże się już o godzinie 17. Jednego możemy być pewni. W meczowej osiemnastce zabraknie Santiago Villafañe, którego dotknęła tragedia rodzinna i musiał wrócić do Argentyny. Najprawdopodobniej zastąpi go Gracjan Komarnicki, a wyjściowa jedenastka będzie zbliżona do tej, która wybiegła od pierwszej minuty kilka dni temu na spotkanie kontrolne przeciwko drużynie z Czech.

Bytovia z pewnością nie będzie najłatwiejszym przeciwnikiem. Zawodnicy Adriana Stawskiego zajmują 12. lokatę i bardzo zależy im na poprawie dorobku punktowego. Początek rudny był dla nich bardzo dobry i okazali się jednym z zaskoczeń, ale z czasem okazało się, że zespół z Kaszub nie jest tak silny, jak się wydawało. W drugim meczu w sezonie 2017/18 na swoim boisku podjęli osłabiony Ruch. Trenerem Niebieskich był wtedy Krzysztof Warzycha, który pojechał do Bytowa bez nowych piłkarzy. Chorzowianie przez trzy, ligowe spotkania nie mogli korzystać ze wzmocnień. Musieli opierać się na garstce ludzi, która została po spadku oraz niedoświadczonych juniorów. Pomimo porażki (1:2) to starcie miało też miłe akcenty dla gości. Miłosz Przybecki strzelił pierwszego gola dla Ruchu w Nice 1 Lidze i wyprowadził go na prowadzenie. Młodzież nie poradziła sobie jednak z presją i w drugiej połowie straciła dwie bramki. Pierwszą w 61. minucie, a drugą z rzutu karnego w… 90. minucie. Brzmi znajomo, prawda?

W trakcie zimowej przerwy, podopieczni Stawskiego rozegrali 10 meczów kontrolnych. Wygrali cztery z nich, dwa zremisowali i cztery przegrali. O tym, kto lepiej przepracował okres przygotowawczy, dowiemy się już dzisiejszego wieczoru.

Mecz poprowadzi Mateusz Złotnicki z Lublina. W obecnym sezonie był rozjemcą w 10. spotkaniach. Pokazał w nich 67 żółtych kartek, dwie czerwone i podyktował osiem rzutów karnych.

Mecz Ruch Chorzów - Drutex-Bytovia Bytów LIVE. Gdzie śledzić przebieg meczu?

Początek meczu o godzinie 17:00. Spotkanie nie będzie transmitowane przez żadną ze stacji telewizyjnych. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.