Ruch Chorzów 1 - 2 Jagiellonia Białystok

1

Jagiellonia Białystok

2

• Koniec meczu! Jagiellonia wywozi komplet punktów z Chorzowa!

To piąte z rzędu zwycięstwo białostoczan w bezpośrednich starciach z "Niebieskimi".

• PIOTR ĆWIELONG NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne uderzenie w środek bramki. Marian Kelemen ruszył się w stronę prawego słupka

• Michał Probierz chce zmianą wytrącić gospodarzy z równowagi. Wpuszcza Przemysława Mystkowkiego za Fedora Cernycha.

• Po rzucie rożnym Jakub Arak został powalony w "szesnastce" przez Macieja Górskiego. Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowie.

• Można śmiało napisać Ruch Chorzów - piąta porażka u siebie w sześciu meczach. Jagiellonia - czwarty komplet punktów z sześciu ostatnich delegacji.

• Maciej Górski melduje się na ostatnie minuty na murawie za Konstantina Vassiljeva

• Żółta kartka Adama Pazio.

• Bartosz Nowak zmienia Łukasza Surmę.

• Marian Kelemen znowu górą! Tym razem wygrywa pojedynek z Miłoszem Przybeckim!

• Konstantin Vassiljev "przeciągnął" dośrodkowanie z lewej strony. Piłka po koźle w polu karnym Ruchu wychodzi poza linię końcową.

• Wiele wskazuje na to, że w tym roku Ruch przegra... 20 mecz w lidze (10. w tym sezonie)!

• Gol dla Ruchu nie zostaje uznany! Po centrze Patryka Lipskiego uderzenie głową Michała Helika w siatkarskim stylu podbił Marian Kelemen, ale chcąc ją złapać, został nieprzepisowo przepchnięty przez Marcina Kowalczyka. Strzał Jakuba Araka z bliska trafia do siatki. Wcześniej był jednak gwizdek sędziego.

• Z kontrą wyszli goście, gdzie ok. 20 metrów od bramki Ruchu piłkę dostał Konstantin Vassiljev. Stojąc tyłem do biegnącego Przemysława Frankowskiego "wyczuł", gdzie on jest, i zagrał w tempo. Jego strzał odbija Libor Hrdlicka!

• Atomowe uderzenie Michała Helika, który posłał piłkę obok muru! Marian Kelemen z trudem odbił piłkę w prawy narożnika pola bramkowego, skąd Marcin Kowalczyk uderzył wysoko nad poprzeczką!

• Jakub Arak popędził z piłką w pole karne Jagiellonii. Tuż przed nim został sfaulowany na linii 16. metra. Niektórzy "Niebiescy" domagali się rzutu karnego. Jest wolny.

• Karol Świderski na murawie. W stronę ławki udaje się Dmytro Chomczenowskyj.

• Jakub Arak był bardzo bliski wyrównania! Jego uderzenie głową, po centrze z lewej strony, zdołał sparować Marian Kelemen!

• Dmytro Chomczenowskyj strzela z ok. 20 metrów wysoko nad bramką Libora Hrdlicki.

• Prosty błąd Miłosza Przybeckiego na prawej stronie. Atak Ruchu spalił na panewce.

• Konstantin Vassiljev chciał płasko wstrzelić piłkę w pole karne obok dwuosobowego muru. Trafił w jeden z jego elementów. Chorzowianie ruszyli z kontrą, gdzie Patryk Lipski nie zdążył do prostopadłego podania Piotra Ćwielonga. O ułamek sekundy szybszy był Marian Kelemen.

• Żółta kartka dla Michała Helika za faul na Jonatanie Strausie. Ten nie podnosi się z murawy, obok niego jest sztab medyczny.

• Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Miłosz Przybecki zmienia Łukasza Monetę.

• Kontra Jagiellonii środkiem zamieniła się w atak pozycyjny. Niepotrzebne górne podanie na lewą stronę do Jonatana Strausa było skazane na porażkę

• Jakub Arak w roli prawoskrzydłowego. Chciał dośrodkować w szesnastkę" bez przyjęcia, ale nie trafił w piłkę. Marian Kelemen z "piątki".

• Atak gospodarzy prawą stroną, gdzie podłączył się Martin Konczkowski. Dostał piłkę ze środka, ale włożył za dużo siły w dośrodkowanie.

• Marcin Kowalczyk skutecznie odciął Fedora Cernycha od podania. Grę od bramki wznawia Libor Hrdlicka.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Waldemar Fornalik przeprowadza jedną zmianę w przerwie: za Jarosława Niezgodę będzie występować Jakub Arak.

• Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia prowadzi w Chorzowie z Ruchem po golach Fedora Cernycha i Konstantina Vassiljeva tuż przed przerwą

• Tak samo uważał Libor Hrdlicka, który ustawił mur tak, a nie inaczej. Konstantin Vassiljev uderzył obok muru i piłka wpadła do siatki tuż przy prawym słupku!

• GOL! KONSTANTIN VASSILJEV!!!

• Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki. "Cesarz Estonii" raczej będzie centrować.

• Fedor Cernych bardzo dobrze nabiegał w centralną część pola karnego gospodarzy po zagraniu Przemysława Frankowskiego. Strzał Litwina minął bramkę w bezpiecznej odległości.

• Goście idą za ciosem prawą stroną. Rzut wolny po przewinieniu Łukasza Monety. Nie było dośrodkowania, a wycofanie piłki do obrony.

• Przebijanka i przepychanka w polu karnym Ruchu. Piłkę zgrał głową Jacek Góralski, ta musnęła jednego z obrońców "Niebieskich" i zawodnika Jagiellonii, po czym spadła pod nogami Fedora Cernycha. Ten uderzył z bliska nie do obrony, przy lewym słupku!

• GOL! FEDOR CERNYCH!!!

• Jeszcze jeden korner dla Jagiellonii.

• Taka ciekawostka

• Zbyt koronkowo chcieli rozegrać tę akcję piłkarze Michała Probierza. W "szesnastce" gospodarzy nie zdołali opanować piłki Taras Romanchuk, Dmytro Chomczenowskyj i Konstatin Vassiljec.

• Coście tak cicho? Kur zapiał, coście tak cicho?

- niosło się przy... Cichej

• Fedor Cernych w roli lewoskrzydłowego centruje w "szesnastkę" Ruchu... do nikogo.

• Pojedynek Adama Pazio z Przemysławem Frankowskim na prawej stronie. Obrońca "Niebieskich" zdołał wślizgiem wybić piłkę na aut. Po wyrzucie w stylu Tomasza "Antizipieren" Hajty i bilardzie, łapie ją Libor Hrdlicka.

• Lekko spóźniona interwencja "Cesarza Estonii" na własnej połowie. Zahaczył rozpędzonego Macieja Urbańczyka. Sędzie nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Martin Konczkowski pewnie interweniuje we własnym polu karnym po dośrodkowaniu Konstantina Vassiljeva. Po początkowej przewadze Ruchu, w ostatnich minutach inicjatywa jest po stronie Jagiellonii.

• Bez zagrożenia. Libor Hrdlicka od bramki.

• Bardzo dobra centra na dalszy słupek, gdzie był Ivan Runje. Piłka musnęła czuprynę Chorwata, ale po drodze otarła się o Marcina Kowalczyka. Rzut rożny.

• Kostantin Vassiljev faulowany ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Estończyk ustawia piłkę...

• Bardzo aktywny jest Patryk Lipski. Jego strzał był tym razem bardzo niedokładny.

• I jeszcze jeden. Goście radzą sobie w opresji.

• Niepewne odbicie piłki przez Mariana Kelemena po uderzeniu Patryka Lipskiego. Jonatan Straus uprzedził czyhającego Jarosława Niezgodę wybiciem na korner. Bez zagrożenia.

• Akcja Ruchu lewą flanką przynosi rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Patryka Lipskiego na bliższy słupek nie znalazło adresata w niebieskim stroju.

• Jarosław Niezgoda chciał ruszyć na bramkę Jagiellonii. W ostatniej chwili, czystym wślizgiem, piłkę spod jego nóg wybił Guti.

• Strata chorzowian na połowie rywala zapoczątkowała kontrę. Przemysław Frankowski został powstrzymany przez Adama Pazio, gdzie piłka wychodzi na aut na wysokości "szesnastki". Daleki wyrzut Rafała Grzyba nie sprawił problemu obrońcom Ruchu.

• Fedor Cernych na spalonym.

• Akcja lewą stroną Dmytro Chomczenowskyja. Jego dośrodkowanie w pole karne do Fedora Cernycha przeciął Michał Helik. Po chwili piłka znajduje się w rękawicach Libora Hrdlicki.

• Spokojny początek na murawie przy Cichej. Głośniej jest na trybunach.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Kapitanami są dzisiaj Łukasz Surma oraz Rafał Grzyb.

• Przenosimy się do Chorzowa na mecz Ruch - Jagiellonia!

• Ostatnie cztery mecze kończyły się na korzyść białostoczan, którzy strzelili aż 10 bramek, przy... dwóch Ruchu. Jak będzie dzisiaj?

• Dla Łukasza Surmy jest to wyjątkowy mecz. Nie tylko rozgrywa 541. spotkanie w Ekstraklasie. Po raz setny z rzędu w wyjściowym!

• Rezerwowi Ruchu: Jakub Miszczuk - Mateusz Cichocki, Paweł Oleksy, Bartosz Nowak, Miłosz Przybecki, Michał Walski, Jakub Arak.

• Rezerwowi Jagiellonii: Damian Węglarz - Przemysław Mystkowski, Marek Wasiluk, Maciej Górski, Dawid Szymonowicz, Damian Szymański, Karol Świderski.

• Cały świat "ogarnął" tzw. Mannequin Challenge. Nie inaczej było w przypadku Ruchu. Tutaj zaprezentował od najładniejszej strony:

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Jak tu nie kochać Ekstraklasy? Przed chwilą zakończył się mecz w Kielcach, gdzie Korona rozbiła Pogoń Szczecin aż 4:1. Tę samą Pogoń, która tydzień temu wygrała z Wisłą Kraków 6:2. Teraz nadszedł czas na drugi sobotni mecz, w którym Ruch - podbudowany wygraną 4:0 z Górnikiem Łęczna - zmierzy się z Jagiellonią Białystok!