Mecz Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Ruch Chorzów

2

Lechia Gdańsk

1

• I doczekali się końca spotkania! Ruch wygrywa trzeci mecz na wiosnę (w czterech kolejkach), pokonując wicelidera z Lechii Gdańsk!

• Mądra gra "Niebieskich" w okolicach pola karnego gości. Najpierw aut, potem rzut wolny. Czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Łukasz Moneta posyła piłkę na wiwat z ok. 20 metrów. Dusan Kuciak szybko wznawia grę z "piątki".

• Tomasz Kwiatkowski dolicza trzy minuty.

• Miłosz Przybecki opuszcza plac gry, a na nim pojawia się Miłosz Trojak.

• I kolejna żółta kartka. Tym razem dla Sebastiana Mili za faul taktyczny na Patryku Lipskim

• Jeżeli taki wynik utrzyma się, to Ruch awansuje na 13. miejsce w tabeli, spychając Śląsk Wrocław i Piast Gliwice. "Niebiescy" mieliby tyle samo punktów co piętro wyżej Cracovia.

• Zapewne nie w ten sposób Jakub Arak chciał znaleźć się w protokole sędziowskim. W walce o piłkę poskrobał Ariela Borysiuka - żółta kartka.

• Jakub Arak zmienia zmęczonego Jarosława Niezgodę.

• Zgoda buduje, Niezgoda strzela

• I po interwencji Pawła Oleksego we własnym polu karnym goście mają rzut rożny. Z dośrodkowaniem Sebastiana Mili radzą sobie obrońcy eRki.

• Michał Koj nie wróci już na boisku w dzisiejszym meczu. Na placu gry jest już Paweł Oleksy.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Michał Koj, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali. Konieczna jest interwencja medyczna i prawdopodobnie zmiana.

• Sebastian Mila wchodzi w miejsce Simeona Sławczewa. Ostatnia zmiana w Lechii.

• Seria rzutów rożnych Lechii nie przynosi zagrożenia pod bramką Libora Hrdlicki.

• Kontra Ruchu, w której Maciej Urbańczyk zagrywa na "zapalenie płuc" do Miłosza Przybeckiego. Jego strzał w stroję bliższego słupka paruje bramkarz Lechii!

• Kolejna próba, ale tym razem boisko okazało się za krótkie dla skrzydłowego Ruchu.

• Patryk Lipski przesadził z mocą włożoną w prostopadłe podanie do Miłosza Przybeckiego. Ten spodziewał się podania do nogi. Ostatecznie Dusan Kuciak wznawia grę z "piątki".

• Pełniący w tej akcji rolę lewoskrzydłowego Jakub Wawrzyniak traci piłkę na rzecz wracającego Miłosza Przybeckiego, ale zyskał rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką "Niebieskich".

• Rafał Wolski powinien trzymać nerwy na wodzy. Ostro pokopał Patryka Lipskiego, a po chwili popchnął go poza boisko. Sędzia, co dziwne, nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Całkiem sporo widzów w Chorzowie

• Podaniem na lewe skrzydło Patryk Lipski "uruchomił" Łukasza Montę, który niemal z linii końcowej podaje na 8. metr. Stamtąd Jarosław Niezgoda zza zasłony przywraca Ruchowi prowadzenie!

• GOL DLA RUCHU! JAROSŁAW NIEZGODA!!!

• W odpowiedzi płaskie uderzenie Gino van Kessela z pola karnego nie sprawiło problemów Liborowi Hrdliczce.

• Jarosław Niezgoda ma nad czym pracować na treningach - nad uderzeniami głową. Albo strzela anemicznie, albo - tak jak w tej sytuacji - daleko od bramki Dusana Kuciaka.

• Ależ nosa do zmian ma Piotr Nowak! Lukas Haraslin asystuje po rajdzie prawą stroną i podaniem przed bramkę do Marco Paixao, który mimo rywala na plecach zdołał trafić do siatki!

• REMIS W CHORZOWIE! "WEJŚCIE SMOKA" MARCO PAIXAO!!!

• ... a za Ariela Borysiuka pojawia się Lukas Haraslin.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Marco Paixao zmienia brata, Flavio...

• Jarosław Niezgoda chciał zachować altruistycznie, podając w pole karne do Patryka Lipskiego. W tej sytuacji mógł pokusić się o strzał.

• Trzecia asysta Patryka Lipskiego w tym sezonie

• Lechia próbuje szybko wyrównać. Milos Krasić był jednak na spalonym.

• Ostro bita piłka przez Patryka Lipskiego na 5. metr. Tam z wrzutką minął się Jarosław Niezgoda, ale będący za nim Paweł Stolarski niefortunną główką kieruje ją do siatki!

• ... i SAMOBÓJ PAWŁA STOLARSKIEGO!!!

• Joao Nunes fauluje Miłosza Przybeckiego ok. 30 metrów od bramki. Patryk Lipski ustawia piłkę...

• Patryk Lipski przed "szesnastką" gości traci piłkę na rzecz Mario Malocy. Ten na uspokojenie zagrywa do swojego bramkarza.

• Flavio Paixao nie zdołał opanować piłki na lewym skrzydle. Aut dla Ruchu blisko linii środkowej.

• Sędzia chaotycznej przebitki w środku pola. Klasyczna wersja "ja do ciebie, ty do mnie", tylko że kolory (różnych!) strojów nie są brane pod uwagę.

• Druga połowa rozpoczęta przez Lechię. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Chorzowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Ruch remisuje bezbramkowo z Lechią Gdańsk, chociaż do szatni mógł schodzić z prowadzeniem, gdyby główka Jarosława Niezgody była mocniejsza (Dusan Kuciak zbił piłkę na rożny). Goście są przyczajeni, anemiczne uderzenia Simeona Sławczewa oraz Gino van Kessela nie mogły pokonać Libora Hrdlickę.

Jak będzie w drugiej połowie?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Po całkiem niezłym widowisku Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Lechią Gdańsk.

• W odpowiedzi Gino van Kessel strzela głową daleko od bramki Ruchu.

• To była najlepsza okazja piłkarzy Waldemara Fornalika do wyjścia na prowadzenie! Bardzo dobrze z prawej strony dośrodkował Patryk Lipski w pole karne do Jarosława Niezgody, którego uderzenie głową z trudem na korner paruje Dusan Kuciak!

• Rafał Grodzicki świetnie "przeczytał" zamysł rywala. Kilkoma krokami zdołał ustawić się do podania kierowane na prawą stronę do Rafała Wolskiego.

• Ruch - Lechia

• Dobre crossowe podanie Łukasza Surmy. Jarosław Niezgoda w momencie przyjęcia usłyszał - jak wszyscy obecni na murawie - gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego. Spalony napastnika Ruchu.

• Milos Krasić odbiera świetne dośrodkowanie fałszem Pawła Stolarskiego, by uderzyć piętką na bramkę gospodarzy! Nie dość, że bramkarz Ruchu z problemami bronił, to jednak kapitan Lechii był na spalonym.

• Czujny jak ważka Lubor Hrdlicka odważnie ruszył w stronę linii 16. metra do piłki. To była dobra decyzja - uprzedził rozpędzonego Flavio Paixao.

• Dwójkowa akcja Patryka Lipskiego z Jarosławem Niezgody. Podanie zwrotne trafiło pod nogi pierwszego z wymienionych, który efektowną "ruletą" chciał minąć Mario Malocę. Ten nie dał się ograć.

Po szybkim odzyskaniu piłki przez "Niebieskich". piłkę po centrze z lewego skrzydła chwyta Dusan Kuciak.

• Michał Helik znowu w roli głównej. Najpierw przerwał atak wybiciem piłki poza linię końcową, a po rzucie rożnym wybija piłkę głową z dala od własnego pola karnego.

• Paweł Stolarski blisko prawego narożnika pola karnego trafia piłką w łokieć odwróconego tyłem do akcji Michała Helika. Sędzia puszcza grę, co nie do końca spodobało się przyjezdnym.

• Tym razem Rafał Wolski przeniósł się na prawą stroną. Po "tańcu" minął Michałów Koja i Helika. "Rumakowanie" skończyło się nad trzecim piłkarzu Ruchu, Macieju Urbańczyku.

• Będzie prezent?

• Libor Hrdlicka pewnie piąstkuje poza pole karne.

• Rafał Wolski w roli lewoskrzydłowego wywalczył rzut rożny, nabijając Martina Konczkowskiego.

• Jarosław Niezgoda popędził z piłką na Dusana Kuciaka po podaniu Macieja Urbańczyka. Kapitalnym, czystym wślizgiem piłkę wygarnął Mario Maloca.

• Podobnie było z próbą Gino van Kessela. Ale i tak ten strzał będzie zapisany w statystykach jako celny.

• Michał Helik wybił piłkę szczęśliwie spod nóg Milosa Krasicia pod nogi Simeona Sławczewa. Jego anemiczne uderzenie w stronę bliższego słupka nie mogło pokonać Libora Hrdlicki

• Ta strata piłkarzy Waldemara Fornalika mogła zakończyć się utratą gola! Simeon Sławczew podaje na prawą stronę "szesnastki" do Milosa Krasicia, który chciał płasko zagrać przed bramkę do wbiegających 2-3 kolegów. Rafał Grodzicki stanął na drodze podania i daleko wybił futbolówkę.

• Paweł Stolarski dobrze podłączył się do akcji ofensywnej. Jego wysokie dośrodkowanie było poza zasięgiem Gino van Kessela.

• Zdaniem sędziego Flavio Paixao faulował w kole środkowym Łukasza Surmę. Wydawało się że czysto zabrał piłkę. Jednak Ruch szybko wznowił grę, co zaskoczyło także... Jarosława Niezgody. Piłkę w polu karnym przejmuje Dusan Kuciak.

• Rafał Wolski przeprowadził dobrą indywidualną akcję środkiem boiska. Uderzył zza linii 16. metra daleko od lewego słupka bramki Ruchu.

• Patryk Lipski szczęśliwie przedarł się wzdłuż linii końcowej w stronę bramki Lechii. Podaje nie w tempo na 8. metr do Jarosława Niezgody, a Michał Urbańczyk był lekko spóźniony.

• Gospodarze próbują atakować, ale brakuje ostatniego, dokładnego podania. Tak było w przypadku Jarosława Niezgody do Łukasza Monety, a po chwili zapędy "Niebieskich" skutecznie przerwał Simeon Sławczew

• Milos Krasić "szukał" górnym podaniem Gino van Kessela w "szesnastce" gospodarzy. Zagrał za głęboko, więc piłkę chwyta Libor Hrdlicka.

• Nie szło lewą stroną, to Ruch zaatakował prawą. Indywidualną akcję przeprowadził Miłosz Przybecki, lecz przerwał ją Mario Maloca. Po chwili Jarosław Niezgoda podaje przed bramkę do nikogo. Piłkę przejmuje Dusan Kuciak.

• Jarosław Niezgoda nie zdążył do prostopadłego podania. Uprzedził go wychodzący na 12. metr Dusan Kuciak. Ten od razu wybija piłkę w stronę linii środkowej.

• Milos Krasić ruszył z kontrą środkiem pola. W ok. koła środkowego faulem taktycznym powstrzymał go Michał Koj. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

• Obie strony poszły na wymianę ciosów. Akcja "Niebieskich" lewą flanką przynosi aut na wysokości pola karnego. Zakotłowało się przed bramką Dusana Kociaka, ale nic z tego nie wynikło.

• Przechwyt piłkarzy Lechii w środku pola, po którym nastąpiło zagranie na lewą stronę do Flavio Paixao. Ten jednak był na spalonym.

• Na gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Losowanie stron. Kapitanami są Rafał Grodzicki i Milos Krasić.

• "Jedenastki" wychodzą na murawę! Za kilka losowanie stron i początek spotkania!

• Rozpoczęcie spotkania zbliża się wielkimi krokami. Przenosimy się do Chorzowa na mecz Ruch - Lechia!

• W rundzie jesiennej górą byli gdańszczanie, którzy wygrali przed własną publicznością 2:1. Bramki dla Lechii strzelili wówczas Sławomir Peszko i Flavio Paixao. Honorową bramkę dla Ruchu, z rzutu karnego, zdobył Rafał Grodzicki.

Warto odnotować, że trzy ostatnie mecze w lidze kończyły się na korzyść dzisiejszych gości. A kiedy ostatnio wywieźli z Chorzowa komplet punktów? Miało to miejsce 9 listopada 2011 r. Tuż przed końcem meczu gola zdobył Kacper Łazaj.

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Jakub Miszczuk - Paweł Oleksy, Marcin Kowalczyk, Miłosz Trojak, Michał Walski, Eduards Visnakovs, Jakub Arak.

• Można z lekkim przekąsem napisać, że obie drużyny zajmują w lidze... drugie miejsce. Sęk w tym, że gospodarze od końca w LOTTO Ekstraklasie, a Lechia na drugim biegunie. Podopieczni Piotra Nowaka zdobyli równo dwa razy więcej punktów (46) od rywala.

Tym samym punkty, a najlepiej trzy, są potrzebne obu stronom - by oddalić się dna lub... wskoczyć na fotel lidera. Jednak tylko jednej z ekip uda się to osiągnąć, lub dopiszą sobie "oczko" na swoim koncie.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy, kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk - Rafał Janicki, Sebastian Mila, Lukas Haraslin, Marco Paixao, Michał Chrapek, Grzegorz Wojtkowiak.

• Pozostało jeszcze ciut czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią, którą można przeczytać klikając TUTAJ

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski.

• Nie ma weekendu, w którym Ekstraklasa ( i teraz 1 liga) nie dostarczała nam wielu emocji. Liczmy więc na to, że seria zostanie przedłużona także o mecz w Chorzowie, gdzie Ruch zmierzy się Lechią Gdańsk! Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego już za pół godziny!

red

Mecz Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Karolina Misztal

Mecz Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk ONLINE. Ruch Chorzów podejmuję w sobotę Lechię Gdańsk. Obie drużyny w rundzie wiosennej radzą sobie więcej, niż dobrze. Ruch punktów potrzebuje jak tlenu i chce uniknąć spadku z Lotto Ekstraklasy. Póki co wychodzi im to dobrze, bowiem są trzecią najlepiej punktującą drużyną wiosny. Jak wypadną na tle aspirującej do zdobycia mistrzostwa Polski Lechii Gdańsk? RELACJA LIVE w GOL24.pl od 18.00.

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk ONLINE

Ruch Chorzów na wiosnę spisuje się nadspodziewanie dobrze. Drużyna z Górnego Śląska mimo porażki w pierwszym wiosennym starciu z Cracovią potrafiła wygrać w Warszawie z Legią, u siebie ze Śląskiem Wrocław i zremisować z Bruk-Bet Termalicą.
– Te ostatnie spotkania bardzo nas podbudowały. Pokazaliśmy, że potrafimy wygrać z każdym bez względu na klasę rywala. W ostatnim czasie potwierdzamy, że mamy dobrą obronę i dobrze się rozumiemy, dlatego dwa spotkania zagraliśmy na zero z tyłu, a w Warszawie straciliśmy tylko jedną bramkę. Dobrze funkcjonuje komunikacja na boisku, każdy każdemu podpowiada co ma robić – stwierdził bramkarz ''Niebieskich'' Libor Hrdlicka.
Lechia do tego spotkania przystąpi w nieco odmiennym nastroju. W poprzedniej kolejce podopieczni Piotra Nowaka przegrali bardzo ważne spotkanie z Lechem Poznań, a co gorsza trzech zawodników ujrzało czerwone kartki. Sławomir Peszko będzie pauzować w czterech meczach, Vanja Milinković-Savić w trzech, a Grzegorz Kuświk w jednym. - Rozmawiałem na ten temat z radą drużyny. Emocje były, w kilku przypadkach niezdrowe - mówi Piotr Nowak, trener biało-zielonych. - Jest kilka rzeczy do poprawy, bo mamy standardy, które pokazujemy od 14 miesięcy i nie mogę się zgodzić, aby sytuacja z Poznania się powtórzyła.

Na co zwrócimy uwagę?

Lechia Gdańsk w spotkaniach wyjazdowych spisuje się dużo gorzej, niż na własnym stadionie. Z czternastu zwycięstw odniesionych w sezonie tylko cztery zostały odniesione na wyjeździe. Dużą szanse w tym widzi w tym Ruch, który przy pomocy dopingu swoich kibiców może sprawić niespodziankę.

Przewidywane składy:

Ruch Chorzów: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Koj - Przybecki, Surma, Urbańczyk, Lipski, Moneta - Niezgoda

Lechia Gdańsk: Kuciak - Wojtkowiak, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Borysiuk, Krasić, Chrapek - F.Paixao, M.Paixao, Wolski

Nie zagrają:

Ruch: Gamakow, Pazio
Lechia: Peszko, Kuświk, Milinković-Savić

Forma w ostatnich meczach:

Ruch: Bruk-Bet Termalica 0:0; Śląsk Wrocław 2:0 (Z), Legia Warszawa 3:1 (Z)
Lecha: Lech 0:1 (P), Cracovia 4:2 (Z), Bruk-Bet 1:1

Sędzia: Mecz poprowadzi Pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy

Kto zdobędzie mistrzostwo Polski?

Mecz Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+Sport. Początek meczu o godzinie 18:00. Relacja ''minuta po minucie'' w GOL24.pl!