Mecz Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz ONLINE. Gdzie relacja...

Ruch Chorzów

0

Olimpia Grudziądz

0

• Ruch dominował, szczególnie w pierwszej połowie, lecz nie potrafił znaleźć sposobu na Olimpię. Zabrakło wykończenia akcji. Trener Fornalak w debiucie zdobył tylko punkt.

• Koniec! Ruch bezbramkowo remisuje z Ruchem Chorzów.

• Stuprocentowa okazja dla Ruchu! Słoma utrzymał się przy piłce, naciskany przez jednego z rywali i zdołał zagrać w pole karne do Balickiego. Ten nie zdołał uderzyć w piłkę...

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Klichowicz do Ferugi, a ten decyduje się na strzał - bardzo niecelny. Od bramki Hrdlicka.

• Zagranie na lewą stronę do Hołowni, lecz ten podaje piłkę wprost pod nogi rywala.

• Wojciechowski zdecydował się na daleki strzał. Piłka przeleciała obok słupka.

• Lewą stroną atakował Słoma. Nie zdążył podać do żadnego z kolegów. Został zablokowany.

• Żółta kartka dla Hołowni.

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Schodzi młody Bogusz, którego zaczynały łapać skurcze, a w jego miejsce Mello.

• Dobre podanie Klichowicza do Kurowskiego, lecz w porę wybił jeden z obrońców Ruchu.

• Żółta kartka dla Klichowicza.

• Faul na Ferudze i kolejny rzut wolny dla Olimpii.

• Żółta kartka dla Wojciechowskiego.

• Wojciechowski w ataku na piłkę faulował jednego z piłkarzy Olimpii. Znów przerwa w grze i konieczna interwencja lekarzy.

• Słoma wywalczył aut.

• Ostatnia zmiana w zespole Olimpii. Boisko opuścił Podlogar, a w jego miejsce wszedł Klichowicz.

• Dalekie zagranie tym razem do Kowalskiego i znów Małecki musiał wyjść z bramki.

• Faul na Balickim i rzut wolny dla Ruchu.

• Dalekie zagranie do Bogusza. Z bramki musiał wychodzić Małecki i ratował swój zespół, wybijając piłkę na aut.

• Hołownia zagrał w pole karne do Balickiego. Niewiele by brakowało, a młody snajper strzeliłby gola... piłka przeleciała obok bramki Małeckiego.

• Faulowany Feruga. Rzut wolny dla Olimpii.

• Zmiana także w Ruchu. Schodzi Majewski, a w jego miejsce Balicki.

• Zmiana w Olimpii. Schodzi Kaczmarek, a w jego miejsce Feruga.

• Podlogar próbował przedrzeć się prawą stroną boiska, ale stracił piłkę - szybko pojawiło się przy nim dwóch obrońców Ruchu.

• Kiks jednego z piłkarzy Olimpii blisko własnego pola karnego, lecz nie wykorzystał tego Bogusz.

• Pierwsza zmiana w Olimpii. Schodzi Kowal, a w jego miejsce Vukusić.

• Kiks Hołowni i od bramki zacznie Małecki.

• Hołownia pociągany za koszulkę przez jednego z rywali. Arbiter odgwizdał faul.

• Hołownia do Słomy, lecz młody piłkarz Ruchu nie kontynuował wyprowadzenia kontrataku. Przytrzymał piłkę, zbiegł do narożnika i wywalczył aut.

• Olimpia w ataku pozycyjnym. Ruch trochę odpuścił wysoki pressing, jaki stosował w pierwszej połowie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Na dzisiejszym meczu pojawiło się 4952 kibiców.

• Pierwsze 45 minut dla Ruchu. To gospodarze prezentują się lepiej. Stworzyli sobie kilka dobrych okazji, brakowało tylko wykończenia. Niewątpliwie martwić może uraz Miłosza Przybeckiego. Na plus można natomiast ocenić grę 16-letniego Mateusza Bogusza. Czekamy na drugą połowę i bramki!

• Arbiter zakończył pierwszą połowę. Wracamy po przerwie.

• Piłkarz Ruchu już wrócił na boisko. Arbiter do czasu trwania pierwszej połowy doliczył 2 minuty.

• Gra przerwana. Na boisku leży Wojciechowski.

• Znowu w świetnej okazji znalazł się Wojciechowski. Błąd popełniła defensywa Olimpii i zostawiła zawodnika Ruchu sam na sam z Małeckim. Golkiper robił co mógł i udało mu się zablokować strzał. Piłka została wybita na prawą stronę boiska, a tam faulowany był Kowalski. Arbiter odgwizdał rzut wolny, po którym bramkarz Olimpii końcami palców musiał wybijać piłkę.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Kurowski. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Hrdlicki.

• Najlepsza sytuacja Ruchu w pierwszej połowie! Wojciechowski otrzymał świetne podanie z prawej strony i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Obrońcy Olimpii tak, jakby o nim zapomnieli. Oddał jednak zbyt lekki strzał głową.

• Przez moment na boisku leżał Wełna. Arbiter odgwizdał faul na obrońcy Olimpii i przyznał rzut wolny.

• Wojciechowski w indywidualnej akcji! Golkiper wyszedł z bramki i skrócił kąt. Tym samym piłkarz Ruchu trafił w Małeckiego.

• Przerzut na prawą stronę do Kowalskiego, lecz ten nie zrozumiał się z Villafañe. Strata piłki przez Niebieskich.

• Olimpia w ataku pozycyjnym. Michalik zarywa na lewe skrzydło, lecz akcję przerywają obrońcy Ruchu. Tylko aut dla gości z Grudziądza.

• Przymusowa zmiana w Ruchu. Kontuzjowanego Przybeckiego zmienił Słoma.

• Uraz piłkarza Ruchu wydaje się poważny. Zszedł z boiska w asyście lekarzy. Do wejścia na boisko gotowy Słoma.

• Na boisku leży Przybecki. Konieczna interwencja lekarzy Ruchu.

• Ruch znów atakuje prawą stroną boiska. Kowalski chciał dośrodkować w pole karne, lecz zrobił to za mocno, a po lewej stronie nie było żadnego z jego kolegów. Aut dla Olimpii.

• Kowal zdecydował się wykonać rzut wolny - uderzył płasko po ziemi. Piłka znalazła się w rękach golkipera Ruchu.

• Faul na jednym z piłkarzy Olimpii. Goście mają rzut wolny.

• Martinez nie opanował piłki, a z okazji skorzystał Bogusz, zabierając mu ją bez większych problemów.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Małeckiego strzał oddał Majewski, lecz nie zdołał zaskoczyć bramkarza. Uderzenie znów było zbyt lekkie.

• Żółta kartka dla Klimczaka.

• Zagranie z prawej strony do Kowala, lecz pierwszy przy piłce znalazł się Hrdlicka.

• Klimczak faulował Kowalskiego. Szybko rozpoczął Ruch, co skończyło się stratą piłki.

• Mecz z wysokości trybun ogląda Vilim Posinković, który jest na etapie rozwiązywania kontraktu z Ruchem.

• Aut na wysokości pola karnego Olimpii. Kowalski nie zrozumiał się z Urbańczykiem - szybka strata Niebieskich.

• Villafañe w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Przybecki. Strzał był jednak za słaby, by zagrozić bramce Olimpii.

• Dobre zagranie Kowalskiego do Majewskiego. Napastnik Ruchu zdołał oddać strzał, ale piłka przeleciała obok bramki Małeckiego.

• Tym razem Ruch lewą stroną! Hołownia przebiegł pół boiska i zagrał w pole karne, a tam główkował Urbańczyk. Strzał kapitana Niebieskich był niecelny.

• Ładne zgranie do Kowala w polu karnym, lecz napastnik Olimpii na spalonym. Od bramki rozpocznie Hrdlicka.

• Mocno rozpoczął Ruch. Prawą stroną przedarł się Kowalski, który został nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z zawodników gości. Rzut wolny dla Ruchu, lecz goście oddalili niebezpieczeństwo.

• Zaczynamy! Od środka gospodarze!

• Piłkarze już na murawie! Do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie kilka chwil!

• Skład i ustawienie Niebieskich.

• Skład gości z Grudziądza.

• Pogoda w Chorzowie dopisała. Kibice powoli zapełniają trybuny.

• Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 12 minut.

• W czwartek zarząd klubu z Chorzowa pożegnał się z Juanem Ramonem Rochą, a posadę szkoleniowca Niebieskich objął Dariusz Fornalak. Już w pierwszym meczu zaskoczył - w wyjściowym składzie u boku kapitana Macieja Urbańczyka wystąpi 16-letni Mateusz Bogusz.

• Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej 6, gdzie Ruch Chorzów o godzinie 18 zmierzy się z Olimpią Grudziądz. Relację z tego spotkania przeprowadzi Joanna Sobczykiewicz.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz ONLINE. W 25. kolejce Nice 1 Ligi Ruch Chorzów podejmie na własnym stadionie Olimpię Grudziądz. Ostatnio wiele wydarzyło się w zespole Niebieskich. Najistotniejsza ze zmian nastąpiła w sztabie szkoleniowym. Pożegnano się z Juanem Ramonem Rochą, a w dzisiejszym spotkaniu drużynę poprowadzi nowy trener — Dariusz Fornalak. Gdzie śledzić przebieg meczu Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz?

Mecz Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz ONLINE

Derbowa porażka. Ruch bez Rochy.
W tym roku derbowy pojedynek z GKS-em Tychy został zaplanowany na Wielką Sobotę. Kibice Ruchu liczyli, że po ostatniej, ligowej porażce z Podbeskidziem Bielsko-Biała podopieczni Juana Ramona Rochy przełamią się i zdobędą punkty, które w obecnej, trudnej sytuacji były im bardzo potrzebne.
Tak naprawdę ich nadzieje zostały rozwiane już w 3. minucie, gdy po błędzie defensywy Niebieskich, na czele z golkiperem Nikołajem Bankowem, Edgar Bernhardt wyprowadził GKS na prowadzenie. Piłkarze Ruchu otrzymali potężny cios, po którym nie udało się im podnieść. W 83. minucie Łukasz Grzeszczyk tylko dopełnił formalności i znokautował gości, wykorzystując rzut karny, podyktowany po zagraniu piłki ręką przez Miłosza Trojaka.

W czwartek 5 kwietnia zarząd chorzowskiego klubu zdecydował pożegnać się z trenerem Rochą. Argentyńczyk decyzję o rozstaniu przyjął spokojnie. Choć zanosiło się na to od kilkunastu dni, to kibice byli zaskoczeni zatrudnieniem Dariusza Fornalaka właśnie w tym momencie. Przypomnijmy, że Ruch czeka maraton spotkań, a do zmiany doszło na 48 godzin przed meczem z Olimpią Grudziądz.

Przegrana z GKS-em w cieniu imprezowego szaleństwa.
Nie wszyscy, tak jak kibice, przeżyli derbową porażkę. W poniedziałek na światło dzienne wyszły zdjęcia z imprezy urodzinowej, na której znaleźli się Vilim Posinković oraz Bojan Marković. Wcale nie tak trudno było je znaleźć, bo przyjęcie na bieżąco relacjonował jeden z zawodników rezerw Zagłębia Sosnowiec za pośrednictwem Instagrama. Trener Rocha, który jeszcze wtedy nie wiedział, że za kilka dni straci swoją posadę, obiecał wyciągnąć konsekwencję ze skandalicznego zachowania swoich piłkarzy. Dla Posinkovicia znanego z rozrywkowego charakteru limit kolejnych szans został wyczerpany. Klub postanowił rozwiązać kontrakt ze skrzydłowym, choć w praktyce okazało się to o wiele trudniejsze i dopiero dziś sytuacja Chorwata została wyjaśniona — przestał być piłkarzem Ruchu. Marković otrzymał ostrzeżenie, karę finansową, a jego kontrakt z Niebieskimi został skrócony do czerwca 2018 roku (z możliwością przedłużenia o kolejny sezon, choć wątpimy, by zarówno piłkarz, jak i klub chcieli kontynuować współpracę).

Punkty dawno nie były tak cenne.
Dzisiejszy mecz jest szczególnie ważny, ze względu na walkę o utrzymanie w Nice 1 Lidze. Choć Ruchowi zwrócono pięć „oczek” za spłatę części zaległości finansowych, to Niebiescy nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 17. punktów. Goście z Grudziądza do tej pory zgromadzili 22 „oczka” i znajdują się na 15. pozycji, pozwalającej na grę w barażu przeciwko jednemu z drugoligowców.

Wiosną, Olimpia zdobyła cztery punkty, pokonując Bytovię Bytów i bezbramkowo remisując z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez Dariusza Kubickiego uległ także Chrobremu Głogów (2:3).

Mecz poprowadzi Sebastian Tarnowski z Wrocławia. W obecnym sezonie był rozjemcą w 10. spotkaniach, w których trakcie pokazał 49 żółtych kartek, 6 czerwonych, a także podyktował 6 rzutów karnych.

Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz TRANSMISJA TV

Spotkanie rozpocznie się o godz 18:00. Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej z tego meczu.
Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Ruch Chorzów - Olimpia Grudziądz LIVE
Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.