Ruch Chorzów

1

Wisła Kraków

0

• Koniec meczu! Ruch po szczęśliwej, ale zasłużonej bramce Jarosława Niezgody wygrywa na samo zakończenie roku kalendarzowego 2017. "Biała Gwiazda" potwierdziła dzisiaj, że poza Krakowem gra po prostu fatalnie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji NA ŻYWO, do zobaczenia na GOL24.pl!

• Cztery minuty dłużej pogramy jeszcze w Chorzowie. Goście nie wyglądają na zespół, który byłby w stanie jeszcze wyrównać.

• Uryga przyjął piłkę i uderzył z woleja, piłka daleko od bramki Hrdliczki. Tak samo daleko "Biała Gwiazda" jest od wyrównania w tym meczu.

• Kolejne napomnienie dla zawodnika "Niebieskich", kartkę obejrzał Marcin Kowalczyk (Ruch).

• Kolejna zmiana u wiślaków, schodzi Paweł Brożek, na końcówkę wchodzi Denis Popović.

• Wspaniały, wspaniały wślizg Konczkowskiego na Małeckim wywołał owację publiczności w Chorzowie.

• Z boiska schodzi szczęśliwy strzelec Jarosław Niezgoda (Ruch), za niego Jakub Arak.

• Zmiana także w szeregach "Białej Gwiazdy", schodzi Rafał Boguski, za niego Tomasz Cywka.

• O drugą bramkę chciał się pokusić Moneta, podciągnął piłkę i płasko uderzył, tylko w ręce Załuski. Niewiele zabrakło!

• Rykoszet był, ale kogo to teraz obchodzi? Niezgoda znowu wykazał się największym sprytem w gąszczu obrońców Wisły i strzelił gola prawdopodobnie na wagę zwycięstwa! Po drodze był jeszcze rykoszet od Guzmicsa, który kompletnie zaskoczył Załuskę!

• GOOOOL!!! JAROSŁAW NIEZGODA NA 1:0 DLA RUCHU!!!

• Niezgoda dobrze odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Załuski, lecz jego strzał zablokowali wiślaccy obrońcy.

• Jest i pierwsza zmiana. Boisko opuszcza Piotr Ćwielong (Ruch), za niego wchodzi Łukasz Moneta.

• Wrzutka Lipskiego gładko przeszła w strzał, żaden z "Niebieskich" nie przeciął tej nisko lecącej piłki. Złapał ją Załuska!

• Odrobinę za wysoka centra Mazka, to mógł być gol! Zamiast tego - rzut rożny, piłki jeszcze dotknął Guzmics.

• Były wiślak Ćwielong uderza w mur, ale piłka wraca do "Niebieskich", którzy konstruują kolejną kontrę.

• Faul wiślaków przed polem karnym, to wygląda na dogodną odległość dla Lipskiego. Ale nie, uderzy Ćwielong!

• Brożek zderzył się z Hrdliczką po jednej z najbardziej obiecujących kontr gości w drugiej połowie. Nie ma faulu, nie ma gola, piłka w rękach bramkarza Ruchu.

• Znowu Załuska, znowu piąstkowanie, Wisła wychodzi z opresji po raz kolejny. "Niebiescy" wyglądają jak faworyt drugiej połowy, czy to wystarczy do zdobycia trzech punktów?

• Znowu spotkanie bliskiego stopnia [b]Mazka[/b] z [b]Załuską[/b]. Zupełnie jak w pierwszej połowie, górą golkiper [b]Wisły[b], jednak będzie korner.

• Żółtym kartonikiem ukarany także Łukasz Surma (Ruch) - wszystko po faulu w środku pola, już na połowie "Niebieskich".

• Faul taktyczny Richarda Guzmicsa (Wisła) kończy się żółtą kartką. Zaczęło się od fatalnej straty "Białej Gwiazdy" w środku pola!

• Znowu w roli głównej Załuska, tym razem golkiper wypiąstkował dośrodkowanie Lipskiego z rzutu rożnego!

• Blisko, blisko bramki dla Wisły! Daleki przerzut przechwytuje Małecki, łamie do środka i lekko strzela, Hrdliczkę mógł zaskoczyć rykoszet. Mógł - nie ma gola!

• COOOOO ZA OBRONA ZAŁUSKI!!! Niesamowity refleks bramkarza "Białej Gwiazdy" po podkręconym strzale Mazka z pola karnego! Jakim cudem Ruch jeszcze nie prowadzi?!

• OGROMNE zamieszanie w polu karnym Wisły, Załuska wychodzi obronną ręką z dwóch uderzeń z bliska! Piłka jeszcze musnęła słupek!

• Tym razem Ćwielong nie podawał, ale sam strzelił z dystansu! Z problemami bramkarz "Białej Gwiazdy", będzie korner dla gospodarzy.

• Niezgoda! Szybka kontra Ruchu trzech na trzech, płaskie uderzenie z ostrego kąta i nogami broni Załuska!

• Czas na drugie 45 minut, życzymy Państwu (i sobie) jakichkolwiek goli w Chorzowie! Oba zespoły bez ani jednej zmiany w przerwie.

• Ciężko jest wychodzić z ciepłej szatni na ten mróz, ale trzeba zagrać drugą połowę! Wisła i Ruch już na boisku, czekamy na sędziego i jego gwizdek.

• I koniec pierwszej połowy! Pierwsze 45 minut tego meczu po prostu się odbyło - oprócz kilku pudeł i zablokowanych uderzeń, próżno szukać interesujących momentów. Bez bramek w Chorzowie, do zobaczenia za kwadrans!

• Zmarnowana okazja Brleka, Chorwat pudłuje po płaskim strzale z dobrych trzydziestu metrów. Czy "Biała Gwiazda" zdąży strzelić gola jeszcze przed przerwą?

• Coraż śmielej poczyna sobie Wisła, teraz na bramkę głową uderzał Ondraszek. Bramkarz "Niebieskich" nie miał problemów z jego uderzeniem.

• No i pierwszy strzał Wisły, sprzed pola karnego próbował Brlek! Hrdliczka obejrzał się za piłką, jednak ta wychodzi tylko na korner.

• To wyglądało na rykoszet, jednak arbiter ponownie nakazuje na rozpoczęcie od bramki dla Wisły. Ciężko ogląda się to spotkanie, przynajmniej nie widać wyraźnego faworyta.

• Lewe skrzydło "Niebieskich" polega dzisiaj na Kowalczyku, który właśnie był faulowany 20 metrów od bramki. Szansa na wstrzelenie piłki pod bramkę Wisły.

• Chcielibyśmy cokolwiek napisać, ale na murawie niewiele się dzieje. Wisła częściej gości z piłką na połowie "Niebieskich", lecz nie jest w stanie przekuć tego na okazje bramkowe.

• Fatalne zagranie Konczkowskiego mogło się skończyć zabójczą kontrą Wisły. "Biała Gwiazda" rozegrają ją równie fatalnie, piłka wraca do piłkarzy z Chorzowa.

• ...ale bramkę prawie strzela Ruch! Lipski wyłożył piłkę do Mazka, który w dobrej sytuacji strzela w Sadloka!

• Z dośrodkowania Kowalczyka zrobił się strzał, na posterunku jednak Załuska. Goście wyraźnie liczą tutaj na kontry...

• Duet Ondraszek-Bartosz w akcji, Czech mimo starań nie wywalczył sobie pozycji w polu karnym. Wiślacy faulują w środku boiska i piłka wraca do Ruchu.

• Pierwsza okazja dla Ruchu! Do prostopadłego podania zabral się Mazek, ale Załuska w porę wyczuł zagrożenie i uprzedził zawodnika z Chorzowa. Było blisko!

• Kiks Surmy po dośrodkowaniu wiślaków z rzutu wolnego bez konsekwencji dla Ruchu. "Biała Gwiazda" próbuje przelamać dominację "Niebieskich" w pierwszym kwadransie.

• W pole karne płasko zagrywał Bartosz, piłka ugrzęzła między obrońcami Ruchu i szybko opuściła pole karne "Niebieskich".

• Wydawało się, że Wisła będzie mieć rzut rożny, sędzia wskazuje jednak na piąty metr od bramki Hrdliczki.

• Była okazja na prostopadłe podanie otwierające drogę do bramki dla Wisły, Ondraszek nie zdołał przechwycić piłki. Na razie oglądamy szybki i wyrównany mecz.

• Gorąco pod bramką Wisły, defensywa z Krakowa dobrze sobie radzi z wybijaniem piłki z pola karnego.

• Teraz rajd lewą stroną Ćwielonga, ale były wiślak też nie zdołał dośrodkować piłki do nikogo.

• Centra pod bramkę Hrdliczki nie znalazla adresata. Bramkarz Ruchu rozpocznie od własnej bramki.

• Zaczynamy ostatni mecz Ruchu i Wisły w tym roku! Od koła środkowego rozpoczynają wiślacy w swoich tradycyjnych, czerwonych koszulkach. Ruch, rzecz jasna, na niebiesko.

• Sędzia Paweł Gil z Lublina wyprowadza obie jedenastki na murawę chorzowskiego stadionu. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, płyta boiska u "Niebieskich" jest bardzo zadbana.

• Frekwencja na stadionie przy ulicy Cichej wygląda na jedną ze słabszych w rundzie. Niewiele przyjechało nawet kibiców zaprzyjaźnionej Wisły Kraków. Na prostej trybunie wisi za to transparent "Twój czas w Ruchu dobiegł końca. Miej honor i odejdź".

• Na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania w Chorzowie zapraszamy do lektury naszej przedmeczowej zapowiedzi.

• W kadrze "Niebieskich" brakuje dzisiaj innych kontuzjowanych zawodników - Michała Koja i Łukasza Hanzela. Ostatni mecz chorzowian to hokejowa porażka 3:4 z Wisłą Płock.

• W szeregach wiślaków zabraknie dzisiaj Denisa Popovica, Bobana Jovicia i Arkadiusza Głowackiego. Wszyscy borykali się z mniej lub bardziej poważnymi urazami lub chorobami po zremisowanych derbach z Cracovią.

• Rezerwowi Ruchu: Jakub Miszczuk, Paweł Oleksy, Michał Walski, Miłosz Przybecki, Łukasz Moneta, Eduards Visnakovs, Jakub Arak.

• Rezerwowi Wisły: Michał Miśkiewicz, Piotr Żemło, Denis Popović, Krzysztof Drzazga, Adam Mójta, Tomasz Cywka, Krystian Kujawa.

• Witamy z Chorzowa, gdzie swój ostatni mecz w tym roku kalendarzowym rozegrają Ruch i Wisła. "Biała Gwiazda" zdaje się powoli wychodzić na prostą z rozmaitych problemów, "Niebiescy" nadal czekają na decyzję związku w sprawie odjęcia punktów i muszą poszukać oczek w ostatniej ligowej kolejce. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!