Ruch Chorzów

1

Zagłębie Lubin

2

• Koniec meczu w Chorzowie! Ruch przegrywa z Zagłębiem 1:2. Trzeci raz z rzędu piłkarze Waldemara Fornalika schodzą z boiska na tarczy, który nie będzie miło wspominał 200. mecz na ławce.

• To była piłka meczowa "Niebieskich"! Łukasz Moneta strzela wzdłuż linii bramkowej, ale nie ma gola!

• Zakotłowało się przed "szesnastkę" Zagłębia. Łukasz Piątek wybija piłkę na uwolnienie na połowę rywala.

• Rzut rożny dla Zagłębia. Nie było dośrodkowania, a wycofanie piłki przez kolejnych zawodników do obrony. "Miedziowi" chcą utrzymać się przy futbolówce.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Jakub Tosik wślizgiem nabija rozpędzonego Łukasza Monetę i piłka wychodzi poza linię końcową. Martin Polacek z "piątki".

• Eduards Visnakovs zapędzony w lewy róg po dalekim podaniu. Traci piłkę na rzecz dwóch rywali.

• Kamil Mazek próbował wywalczyć rzut karny. Dorde Cotra nie dał się nabrać na próbę skrzydłowego Ruchu.

• Obrona Zagłębia wybija piłkę z własnego pola karnego po rajdzie Łukasza Monety.

• Bardzo dobrze zagrał na wyprzedzenie Martin Konczkowski, który zabrał piłkę Arkadiuszowi Woźniakowi. Widocznie przeżywał wewnętrznie tę interwencję, bowiem zagrał za mocno do Łukasza Surmy w koło środkowe.... Zapowiadała się groźna kontra gospodarzy.

• Waldemar Fornalik stawia wszystko na jedną (łotewską) kartę. Eduards Visnakovs zastępuje Piotra Ćwielonga.

• Bartosz Nowak uderza "piętką" i piłka spada tuż za bramką Martina Polacka!

• Pewne wyjście Kamila Lecha na 5.metr do centry Dorde Cotry.

• Adam Buksa dostaje niespełna kwadrans. Wchodzi w miejsce żegnanego brawami Łukasza Janoszki.

• Kamil Lech broni na raty strzał Arkadiusza Woźniaka zza pola karnego.

• Siła złego na jednego - Kamil Mazek traci piłkę na rzecz dwóch rywali przed prawym narożnikiem pola karnego Zagłębia.

• 5 781 widzów przyszło na stadion przy Cichej.

• Było groźnie w polu karnym Zagłębia! Po zamknięciu rywala w hokejowym zamku, piłka trafiła na prawą stronę "szesnastki" do Jakuba Araka, który uderzył po łuku a nie po cięciwie!

• Arkadiusz Woźniak zmienia Michala Papadopoulosa.

• Martin Polacek broni strzał Jakuba Araka z woleja, z kilku metrów! Pierwsza groźna okazja gospodarzy po zmianie stron!

• Piłka po strzale Łukasza Janoszki leciała w światło bramki Ruchu. Po drodze odbiła się od Mateusza Cichockiego - rzut rożny. Kamil Lech chwyta wrzutkę z narożnika.

• Ostry pojedynek o górną piłkę Pawła Oleksego z Michalem Papadopoulosa. Faulował obrońca "Niebieskich". Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Bartosz Nowak wchodzi do gry. W stronę ławki zmierza Maciej Urbańczyk.

• Goście idą za ciosem. Łukasz Janoszka strzela z woleja obok bramki, a po chwili uderzenie Krzysztofa Janusa zostało zablokowane. Rzut rożny bez zagrożenia.

• Jakub Arak zastępuje Jarosława Niezgodę.

• Mocne, precyzyjne uderzenie pomocnika "Miedziowych" tuż przy lewym słupku. Kamil Lech rzucił się w stronę drugiego słupka! Ruch 1, Zagłębie 2!

• KRZYSZTOF JANUS NIE MYLI SIĘ!!!

• Kamil Mazek podaje źle przed bramkę Zagłębia i poszła kontra! Na prawej stronie futbolówkę dostaje Krzysztof Janus, którego dośrodkowanie trafia w rękę Piotra Ćwielonga. Rzut karny dla Zagłębia!

• Jakub Tosik centruje w pole karne do nikogo. Po chwili Lubomir Guldan strzela z dystansu wysoko nad bramką Kamila Lecha.

• Od kilku minut przeważają goście. Ale Ruch skutecznie broni się, parkując autobus przed linią 16. metra.

• Adrian Rakowski przesadził z agresją włożoną w odbiór piłki. Sfaulował Macieja Urbańczyka ok. 30 metrów od bramki gospodarzy.

• Krzysztof Janus zapoczątkował kontrę Zagłębia. Chciał ją też skończyć, ale został zablokowany.

• Dorde Cotra blokuje centrę Martina Konczkowskiego z prawej strony. Ruch wznawia grę z autu, ale bez powodzenia.

• Ruch dłużej utrzymał się na połowie Zagłębia. Martin Konczkowski traci jednak piłkę na rzecz dwóch zawodników "Miedziowych".

• Obie defensywy nie patyczkują i wybijają piłkę jak najdalej, wyjaśniając sytuację przed własnymi "szesnastkami".

• Gwizdy i jęki zawodu kibiców Ruchu. Ich zdaniem Jarosław Niezgoda był faulowany w polu karnym. Sędzia jednak "puścił" grę. Bardzo dobre decyzja Tomasza Kwiatkowskiego - nie było przewinienia Lubomira Guldana.

• Dobra sytuacja "Miedziowych" po centrze Adriana Rakowskiemu. Jakub Tosik zgrywa piłkę z narożnika pola bramkowego do nikogo.

• Piłka w siatce Ruchu po uderzeniu Michala Papadopoulosa z kilku metrów! Gol Czecha nie zostaje uznany - sędzia dopatrzył się faulu!

• Druga połowa rozpoczęta! I od razu rzut rożny dla Zagłębia.

• W ekipie gości będzie zmiana - za Martina Nespora będzie grać Adrian Rakowski.

• Powracamy do Chorzowa na drugie trzy kwadranse meczu Ruch - Zagłębie Lubin, który inauguruje 11. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy remis...

• Obie strony zaczęły pierwszą odsłonę z wysokiego "C". Najpierw bramka Łukasza Janoszki, potem po jednej niemal stuprocentowej akcji, a potem kapitalna odpowiedź Jarosława Niezgody. Po szybkich dwóch bramkach tempo gry lekko siadły, choć udało się stwarzać (już nie tak groźne) okazje bramkowe.

Jubileusze Waldemara Fornalika i Piotra Stokowca na remis. Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Po nieudanym dośrodkowaniu Patryka Lipskiego sędzia Tomasz Kwiatkowski kończy pierwszą połowę w Chorzowie. Po szybkich bramkach na początku meczu Ruch remisuje z Zagłębiem 1:1

• Łukasz Janoszka zahaczył rozpędzonego Kamila Mazka. Sędzia nie miał wyjścia - pokazuje pomocnikowi Zagłębia żółtą kartkę.

• Kamil Lech w siatkarskim stylu przerzuca piłkę po centrze z prawej flanki poza własne pole karne. Michalowi Papadopoulosowi brakowało centymetrów, by ją opanował.

• "Miedziowi" mają problem, by opanować piłkę na 30. metrze od własnej bramki. Po górnym bilardzie przyjmuje ją Łukasz Surma. Ten zagrywa ciut za mocno na lewe skrzydło do rozpędzonego Łukasza Monety.

• Martin Nespor na spalonym.

• Nikt nie "zamyka" dośrodkowania Kamila Mazka. Z dużej chmury nawet nie pokropiło.

• Żółta kartka dla Lubomira Guldana za faul. To jego czwarty kartonik w tym kolorze, wiec w następnej kolejce, przeciwko Lechii Gdańsk, musi pauzować.

• Kamil Lech niepotrzebnie zabawił się z Michalem Papadopoulosem. Przyjął piłkę i wdał się w drybling. Na jego szczęście wyszedł z tego zwycięsko, ale będzie rozmowa z trenerem.

• Martin Nespor w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, gdzie niepewnie interweniuje Paweł Oleksy. Do odbitej piłki dopada Krzysztof Janus, który został jednak zablokowany.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Jakuba Tosika pada łupem Kamila Lecha.

• Mała ciekawostka

• Zadrżały chorzowskie serca w momencie zagrania w światło bramki do Kamila Lecha. Ten... poślizgnął się, ale na jego szczęście wyszedł z tego obronną ręką!

• Po interwencji Lubomira Guldana "Niebiescy mają piąty rzut rożny (przy trzech Zagłębia). Bez zagrożenia.

• Jarosław NIezgoda zabrałby z piłką na bramkę Zagłębia. Ta niefortunnie zaplątała się między jego nogami. Dośrodkowanie w pole karne było do nikogo.

• Martin Polacek pewnie i spokojnie łapie piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Kamila Mazka.

• Łukasz Moneta skutecznie nabija Krzysztofa Janusa - piłka wychodzi na aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Nieudany atak Zagłębia lewym skrzydłem. Kamil Lech wznawia grę z "piątki".

• Patryk Lipski strzela ok. pół metra obok lewego "okienka"!

• Krzysztof Janus powalił szarżującego Macieja Urbańczyka ok. 25 metrów od bramki gości.

• Próba dwójkowej akcji Kamila Mazka z Jarosławem NIezgody. Ten drugi dostaje dobre podanie zwrotne w pole karnym, ale został uprzedzony przez Lubomira Guldana. Ten wybija piłkę poza linię końcową.

• Seria niedokładnych zagrań gospodarzy. Najpierw Kamil Mazek podaje za plecy Patryka Lipskiego w "szesnastkę", a po chwili Łukasz Surma podaje piłkę bramkarzowi Zagłębia.

• Prostopadłe podanie Jakuba Tosika z pominięciem drugiej linii przed pole karne "Niebieskich". Niestety, zagranie nie znajduje "Miedziowego" adresata.

• Jeszcze jeden korner dla Ruchu. Jarosław Niezgoda strzela nad poprzeczką, ale sędzia dopatrzył się rykoszetu. Kolejny rzut rożny i mała kontrowersja - gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z piłkarzy Zagłębia! Sędzia nakazuje grać dalej

• Lubomir Guldan przecina groźnie zapowiadającą się kontrę "Niebieskich" wybiciem na rzut rożny. Po nim nie było zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

• Kamil Lech przenosi piłkę nad poprzeczkę po strzale głową Łukasza Janoszki! Miał nieco ułatwione zadanie, bowiem strzał był w środek bramki!

• Spóźniony wślizg Piotra Ćwielonga "skosił" Jakuba Tosika na prawej stronie. Sędzia bez wahania upomina piłkarza Ruchu żółtą kartką.

• Atak Ruchu lewą stroną został przerwany faulem. Piłkę po ostrym dośrodkowaniu Patryka Lipskiego łapie Martin Polacek.

• Łukasz Janoszka strzela na wiwat zza pola karnego. "Kontry nie będzie".

• Mateusz Cichocki zgrywa piłkę niedokładnie w stronę Kamila Lecha. Ten ją jednak łapie, ale dopiero za linią końcową. Rzut rożny dla Zagłębia, po nim jeszcze jeden...

• Łukasz Moneta za bardzo "podpalił się" w tej sytuacji. Huknął z lewego skrzydła wysoko nad bramką gości.

• Atak zamroczonych lubinian został zastopowany ok. 30 metrów od bramki Kamila Lecha.

• Łukasz Surma zagrywa prostopadle z koła środkowego na wolne pole do Jarosława Niezgody, który nie dał się dogonić obrońcy Zagłębia. Plasowanym uderzeniem przy lewym słupku ucieszył kibiców Ruchu!

• REMIS W CHORZOWIE! JAROSŁAW NIEZGODA!!!

• W odpowiedzi Michal Papadopoulos strzela z ostrego kąta obok dalszego, lewego słupka! Brakowało niewiele do podwyższenia prowadzenia!

• Świetna odpowiedź Ruchu, po której było groźnie w "szesnastce" Zagłębia! Jarosław Niezgoda przyjmuje piłkę w polu karnym i zagrywa do Kamila Mazka, który po przejęciu pada przy starciu z Martinem Polackiem. Nie ma rzutu karnego!

• Bardzo dobre dośrodkowanie Krzysztofa Janusa z prawej strony na piąty metr, gdzie niepilnowany Łukasz Janoszka strzela głową - po koźle - nie do obrony!

• GOL DLA "MIEDZIOWYCH"! ŁUKASZ jANOSZKA!!!

• Pierwszy stały fragment gry dla Zagłębia z prawej strony po faulu na Martinie Nesporze. Może być groźnie.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego mecz zaczynają goście!

• Pora na losowanie stron. Kapitanami są Łukasz Surma i Dorde Cotra.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Ruch zagra oczywiście na niebiesko, Zagłębie na pomarańczowo z białymi i czarnymi akcentami

• Przenosimy się do Chorzowa na mecz Ruch - Zagłębie Lubin! Który z trenerów uświetni swój jubileuszowy mecz zwycięstwem?

• W tym samym okresie Ruch zainkasował 4 "oczka", lecz poniósł aż trzy porażki: z Legią (0:2), Bruk-Bet Termalicą (0:1) i Lechią (1:2). Trzy punkty udało się zyskać dzięki pokonaniu Śląska Wrocław (2:1) i jeden z Cracovią (1:1).

• W ostatnich pięciu meczach "Miedziowi" zdobyli 6 punktów. Po dwóch remisach z Górnikiem Łęczna (0:0) i Arką Gdynia (1:1) nastąpiła porażka z Wisłą Płock. Po niej piłkarze Piotra Stokowca zainkasowali komplet punktów w meczu z Legią (3:2), ale w ostatniej kolejce zremisowali (1:1) z Cracovią.

• Swój jubileusz ma też Piotr Stokowiec

• Rezerwowi Ruchu: Wojciech Skaba - Łukasz Hanzel, Miłosz Przybecki, Przemysław Bargiel, Jakub Arak, Eduards Visnakovs, Bartosz Nowak.

• Motywacja jest

• Rezerwowi Zagłębia: Dominik Hladun - Sebastian Madera, Daniel Dziwniel (były piłkarz Ruchu), Jan Vlasko, Adrian Rakowski, Adam Buksa, Arkadiusz Woźniak.

• Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią "pióra" Piotra Izydorczyka:

• Relację tekstową z tego meczu poprowadzi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko!

• Na rozpoczęcie 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy mający lekką zniżkę formy Ruch podejmie przed własną publicznością Zagłębie Lubin. Rozpoczęcie meczu już za pół godziny!