Ruch Radzionków

4

Zawisza Bydgoszcz

1

• Koniec spotkania, były emocje, były bramki i niespodziewanie wysokie zwycięstwo Cidrów.

• Goście już nie wierzą choćby w remis, ale nie ma się czemu dziwić, teraz muszą się skoncentrować, aby to spotkanie nie zakończyło się ich kompromitacją. Przy piłce wciąż Ruch.

• GOOOOOOLLLLL !!!! 4:1, raz jeszcze Giesa do Tumicza i szał na trybunach !!!

• Protestowali kibice Ruchu dwukrotnie, teraz jednak sędzia nie miał nic do powiedzenia !!!! Giesa do Tumicza już 3:1, tym razem ostatnia minuta szczęśliwa dla Ruchu !!

• Pada w polu karnym Danielewicz, wyglądało to na faul jednak gwizdek arbitra milczy. Po chwili na spalonym złapany Tumicz.

• Zmiana w szeregach Cidrów, boisko opuszcza Radzio w jego miejsce Wrzesień.

• Rozpędzony Giesa faulowany przy linii bocznej boiska, kradną cenne sekundy gospodarze.

• Kolejne ataki Zawiszy nie kończą się strzałem, od bramki Kiełpin.

• Ilków-Gołąb zgubił krycie w polu karnym, przy rzucie rożnym i był bardzo blisko wyrównania, po obronionym strzale głową.

• Dokładnie piłkę ustawiał na piątym metrze Kiełpin, żółta kartka za wydłużanie tego procesu...

• Przypomnijmy, że już praktycznie tradycją stało się, że Ruch tracił punkty w spotkaniach z Zawiszą w ostatnich sekundach spotkania, jak będzie tym razem?

• Kolejny korner dla Zawiszy, kolejny raz górną piłkę wygrywa Kopacz, futbolówka trafia jeszcze do zaskoczonego chyba Gevorgyana, który z najbliższej odległości pokonuje Kiełpina.

• Cisse żegnany brawami na stojąco, w jego miejsce Łukasz Tumicz.

• Spróbował Stefańczyk zaskakującego strzału z rzutu wolnego, pewnie piąstkuje Kiełpin.

• Metr od lini bocznej pola karnego pada Stefańczyk, kolejna szansa dla Zawiszy z rzutu wolnego.

• Rzut wolny tym razem dla gości, dośrodkowanie Stefańczyka wybija Dziewulski.

• Rzut wolny z własnej połowy wykonuje Kopacz, piłka oddana za darmo rywalom.

• Zmiana także w Ruchu, opuszcza boisko Rocki, w jego miejsce Danielewicz.

• Rocki sam na sam z bramkarzem !!! Zamiast podawać do Cisse podciął piłkę nad wychodzącym Peykovem, a piłka spada na siatkę bramki...

• W miejsce Błęda wchodzi Mąka.

• Masłowski schodzi, w jego miejsce Kukol.

• Na spalonym Gevorgyan, Zawisza może opuścić Radzionków bez punktów.

• Nieładnie zachowują się teraz goście, którzy nie oddali piłki wypitej poza boisko, kiedy na nim leżał Giesa.

• Cisse zdobył dwa gole dla Ruchu Radzionków Tak Cisse cieszył się z drugiej bramki.

• Asystę przy tej bramce zanotował Piotr Rocki.

• A Cisse robi swoje !!! Kontra Ruchu i jest 2:0 !!! Uderzenie po długim rogu z prawej strony.

• Dośrodkowanie na Jankowskiego, ten nie trafia w światło bramki.

• Po drugiej stronie Cidrom nic po przerwie nie wychodzi, a Zawisza kolejny raz będzie wykonywać rzut rożny.

• Stefańczyk prosto w mur, ciągle przy piłce Zawisza.

• Uderza zza pola karnego Gevorgyan, po czym jak rażony piorunem pada na murawę. Nakładka, szansa z rzutu wolnego z dwudziestu metrów.

• Kolejna szansa na dośrodkowanie dla gości, po faulu z boku boiska.Dośrodkowanie Stefańczyka wybija jednak Cisse, jeszcze korner dla Zawiszy.

• W natarci goście, Ruch musi uspokoić grę jeśli nie chce stracić bramki.

• Za wysoko podniósł nogę Łopuch, rzut wolny dla Zawiszy nie przynosi jednak korzyści.

• Piłkę z prawej strony dostał w polu karnym Leśniewski, przyjął i uderzył z półobrotu, jednak ponad bramką.

• Kontra gospodarzy równie groźna, Rocki jednak zbyt późno zagrał do wychodzącego sam na sam Cisse.

• Interweniujący w obronie Rocki wybił piłkę na rzut rożny. Po wrzutce w pole karne piłka wyszła przed szesnastkę, gdzie z fałszem uderzył Błąd, jednak Kiełpin popisał się ładną paradą. Akcja się jednak nie skończyła, bo uderzył jeszcze Stefański. Kiełpin popisał się jednak kolejną dobrą interwencją.

• Zza szesnastki uderza Gevorgyan, po raz kolejny pewnie Kiełpin.

• A teraz dwukrotnie interweniuje Kiełpin- najpierw głową przed szesnastką, a następnie wypiąstkował groźne dośrodkowanie gości

• Na połowie rywala w dryblingu pogubił się Rocki.

• Od środka drugą połowę rozpoczęli piłkarze Zawiszy

• Jedna zmiana w szeregach gości, w miejsce Zawistowskiego pojawił się Leśniewski.

• Gospodarze jeśli chcą wywieść z Radzionkowa jakiekolwiek punkty muszą zagrać przede wszystkim dokładniej. Właśnie oni rozpoczynają drugą odsłonę spotkania.

• Koniec pierwszej połowy Zawodnicy zeszli do szatni po ostatnim gwizdku.

• Jeszcze rzut rożny dla Zawiszy po akcji prawym skrzydłem. Wrzutka w pole karne i na raty główą wybijają obrońcy. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę.

• Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Kiks obrońców Ruchu i z ośmiu metrów lobować Kiełpina próbował Zawistowski- obok słupka.

• Faul w środku pola Łopucha i defensor gospodarzy ogląda żółtą kartkę.

• Żadna górna piłka nie jest w stanie dziś przejść Kopacza, rosły defensor Ruchu dziś dobrze przewiduje tor lotu futbolówki.

• Akcja Zawiszy środkiem pola, nieporozumienie między dwójką zawodników gości i piłkę przejmuje Kiełpin.

• Na lewej stronie znalazł się z piłką Stefańczyk, jednak przyblokował go dobrze Trzcionka i od bramki wznowi Kiełpin.

• Cisse jest już gotowy do powrotu na boisku, co też dzieje się przy pierwszej możliwej okazji.

• Leży na boisku Cisse przed polem karnym Zawiszy, po jednym ze starć z obrońcą. Sędzia przerwał grę, ale nie uznał że był to faul. Cisse skorzystał z pomocy masażysty i na moment opuszcza boisko.

• Faulowany w walce o górną piłkę Cisse, z rzutu wolnego dośrodkowuje zbyt mocno Giesa, jednak cały czas gospodarze przy piłce.

• Stefańczyk domagał się rzutu wolnego, jednak sędzia nie gwizdnął. Zawodnik siarczyście przeklął, po czym sędzia przerwał grę, poprosił go do siebie, ale skończyło się tylko na upomnieniu.

• Rocki z trzydziestu metrów mocno, jednak bardzo niecelnie. Od bramki Peykov.

• Próbował atakować lewą stroną Stefańczyk, ale przegrał pojedynek z obrońcą i nawet nie wywalczył rzutu rożnego. Od bramki Kiełpin.

• Przekombinowali goście... Błąd przeskoczył piłkę, wybiegł na pozycje a Zawistowski zagrał mu zbyt mocną piłkę.

• Zagrał nakładką Cisse na dwudziestym piątym metrze. Będzie szansa dla Zawiszy.

• Jeszcze raz Zawisza. Po stracie Łopucha, dośrodkowanie z prawej strony, jednak Błąd uprzedzony przez pewnego dziś Kiełpina.

• Zaskakująca próba z dystansu Masłowskiego, jednak wprost w ręce bramkarza Ruchu.

• Ładnie zapowiadała się akcja prawą flanką Zawiszy, jednak na wysokości pola karnego skutecznym wślizgiem zatrzymał ją Nalepa. Z Giesą wszystko już w porządku.

• Giesa zderzył się z Jankowskim, pomocnik Ruchu leży na środku boiska.

• Vahan Gevorgyan Vahan Gevorgyan musi uważać, niedługo po żółtej kartce faulował po raz kolejny i jeszcze spierał się z sędzią.

• Próbował wymusić rzut wolny na osiemnastym metrze Gevorgyan, arbiter nie daje się nabrać i pokazuje kapitanowi gości żółty kartonik.

• Z dystansu, mocno lewą nogą uderza Błąd. Pewna interwencja Kiełpina.

• Gevorgyan ruszył do piłki zagrywanej lewą stroną, uprzedził go jednak Kopacz.

• Ruch Radzionków - Zawisza Na boisku mamy sporo walki i gry w środku pola.

• Kilka podań wymienili teraz w środku pola goście, jednak to wszystko kończy się gwizdkiem arbitra. Od rzutu wolnego Kiełpin.

• Niepokonany w walce o górne piłki jest Cisse, teraz wygrał pojedynek, po czym dostał piłkę na prawe skrzydło, niestety za mocną i nie zdążył jej opanować.

• Akcja za akcję- to może się podobać ! Ruszył lewą stroną Giesa, dobrze dojrzał Radzia, jednak długie podanie za plecy skrzydłowego Ruchu.

• Szarżował teraz Wójcicki, ale w polu karnym zamiast uderzać, próbował odgrywać i piłkę przejęli obrońcy.

• A Radzionków ma na szpicy Cisse, który tylko czyha na kontry. Tym razem wdał się w drybling z dwoma obrońcami i wywalczył korner.

• Próbował tym razem głową uderzać Gevorgyan, jednak nieprzepisowo przepychał się w tej akcji z obrońcą. Zawisza dąży do wyrównania.

• Cisse zdobył drugą bramkę w Radzionkowie Od początku spotkania bardzo aktywny jest nowy nabytek Ruchu, Idrissa Cisse.

• Błażej Jankowski co prawda trafił do siatki po tym dośrodkowaniu, jednak w górze chorągiewka arbitra. Wciąż 1:0.

• Szybko strzelona bramka może tylko uczynić to spotkanie jeszcze bardziej ciekawym. Na razie na brak emocji nie narzekamy.

• Leży w bramce jeden z zawodników Zawiszy, Cezary Stefańczyk, gra na chwilę przerwana. Piłkarz Zawiszy na chwilę opuścił boisko, ale już jest gotowy do gry.

• W ataku ciągle Ruch, Rocki zakręcił rywalem przy linii końcowej, zagrał po linii, uprzedzony przez obrońce Radzio.

• Dośrodkowanie Giesy, do piłki dochodzi Kopacz, którego strzał jednak nieznacznie niecelny.

• Bardzo ładnie prawą strona przedarł się Trzcionka, jednak zdołał wywalczyć tylko aut.

• Mogła być już 2:0 !!! Radzio do Cisse, ten wypuścił Giese, strzał z ostrego kąta obroniony- rzut rożny.

• W odpowiedzi groźna centra Zawistowskiego z rzutu wolnego, jednak radzą sobie defensorzy Ruchu.

• Kibice na meczu Ruch Radzionków - Zawisza A jednak na stadionie pojawili się gościnnie sympatycy Zawiszy. W sektorze kibiców Radzionkowa udało się "przemycić" kilkudziesięcioosobową grupę kibiców z Bydgoszczy którzy od początku meczu prowadzą gorący doping!

• Uśpieni goście, a w bój wypuszczony Cisse, który w drugiej minucie daje już prowadzenie Cidrom !!!

• Rozpoczyna się dzisiejsze spotkanie, pierwsze podanie to dzieło gospodarzy.

• Rozbrzmiewa klubowy hymn "Ciderland", a obie drużyny wyprowadzane przez trójkę sędziowską wychodzą już na boisko.

• Obie drużyny skończyły już rozgrzewkę, spiker podaje składy a już za pięć minut powinno rozpocząć się to spotkanie.

• Ruch Radzionków - Zawisza Bydgoszcz Piłkarze obu zespołów skończyli właśnie rozgrzewkę i zeszli do szatni.

• Rezerwowymi Zawiszy są dzisiaj Witan, Cuper, Kukol, Leśniewski, Mąka, Piętka i Hrymowicz.

• Znamy już składy obu zespołów. Na rezerwie gospodarzy Baran, Cieluch, Danielewicz, Lebek, Otwinowski, Wrzesień i Tumicz.

• Trybuny powoli się zapełniają, pogoda idealna do gry w piłkę, więc na inauguracji wiosny w Radzionkowie powinno pojawić się sporo kibiców gospodarzy. Jak już pisaliśmy, niestety nie pojawią się dzisiaj kibice Zawiszy.

• Witamy już ze stadionu w Radzionkowie. Oba zespoły intensywnie się rozgrzewają. Kibiców na razie niewielu.

• Informujemy również, że na wniosek wojewody śląskiego i komendanta wojewódzkiego śląskiej policji mecz ten nie został zakwalifikowany jako impreza masowa, przez co na trybunach zasiądzie dziś ograniczona ilość widzów, a swój wyjazd odwołać musieli sympatycy Zawiszy. Dodajmy, że kiedy sezonie 2009/10 fani z Bydgoszczy przyjechali do Radzionkowa, na trybunach panowała zdrowa, kibicowska atmosfera, a żywy, głośny, pozbawiony wzajemnych wyzwisk doping pomógł zawodnikom stworzyć naprawdę dobre widowisko. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW !!!

• Do spotkania Ruchu z Zawiszą pozostały jeszcze dwie godziny, tymczasem zapraszamy państwa do zapoznania się z zapowiedzią meczu, oraz ogólną zapowiedzią całej kolejki