Rumunia

0

Albania

1

• Piękny sen albańskiej drużyny się spełnił - ekipa z Bałkanów wygrała swój pierwszy mecz na EURO, a bohaterem został Sadiku, który strzelił pierwszą bramkę dla Albańczyków na tym turnieju. To raczej koniec turnieju dla obu drużyn, ale wciąż trzeba jednak czekać na koniec rozgrywek grupowych. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia w kolejnych spotkaniach EURO 2016!

• KONIEC! ALBANIA SENSACYJNIE OGRYWA RUMUNIĘ!

• Jeszcze korner dla Albanii.

• Kolejny strzał Stancu, ale kolejny raz nad bramka. Ostatnia minuta.

• Torje ukarany za odepchnięcie rywala.

• Menushaj faulowany przed polem karnym przez Sapunaru. Poszkodowany dośrodkował na głowę Cany, ten strzelił głową celnie w światło bramki, ale Tatarusanu złapał ją spokojnie.

• Pięć minut doliczone do czasu gry.

• Roshi ruszył lewą stroną i dograł w pole karne, ale tam był tylko Balaj, którego uprzedził Tatarusanu.

• I kolejna szansa - tym razem jednak strzał główka obok bramki oddał Agolli.

• Powinni być 2:0! Menushaj zagrał piłkę na krótki słupek do Mavraja, ten uderzył z pierwszej piłki tuz przy słupku bramki Tatarusanu!

• Torje trafia w mur z 25 metrów...

• Rzut wolny przed bramką Albanii. Ostatnia okazja Rumunii?

• Cana wchodzi na boisko w miejsce Bashy.

• Stancu minął efektownie dwóch rywali, oddał strzał zza pola karnego, ale w decydującym momencie poślizgnął się i upadł. Berisha od bramki.

• Roshi urwał kilka sekund - po jego indywidualnej akcji zawodnik Rumunii wybił piłke w aut.

• Lenjani schodzi - w jego miejsce Roshi.

• Ależ akcja Rumunów! Trzy podanie z pierwszej piłki i Andone wyszedł sam na sam z bramkarzem. Uderzył potężnie, ale trafił w poprzeczkę z kilku metrów!

• Grigore przerywa groźną kontrę Albanii wślizgiem.

• Fatalny błąd sędziego, który uznał, że wychodzący sam na sam Torje był na spalonym. Jak pokazały powtórki - wcale tak nie było!

• Saanmartean szukał podaniem za plecy Torje, ale zagrał bardzo niecelnie. Rumuni dalej w ataku pozycyjnym.

• Andone wszedł w miejsce Popy. Chwilę później Torje oddał strzał z dystansu, ale pomylił się o metr - piłka powędrowała obok prawego słupka.

• Poszkodowany zawodnik oddał strzał, ale trafił prosto w mur.

• Saanmartean faulowany tuz przed polem karnym.

• Jeden z albańskich zawodników fauluje w polu karnym i Tatarusanu ma okazję wznowić grę.

• Lila faulowany przez Sapunaru w narożniku boiska. Kolejna okazja dla Albanii.

• Menushaj uderzył ze skraju pola karnego - Tatarusanu obronił, ale na raty, gdyż piłka nabrała dziwnej rotacji. W porę jednak złapał futbolówkę, zanim dopadłby do niej Balaj.

• Godzina gry za nami - Rumuni nie znajdują wciąż drogi do bramki Berishy. Próbują oddawać strzały z dystansu, ale są zablokowani.

• Torje chciał minąć dwóch rywali, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym.

• Bohater Albanii - strzelec bramki Sadiuku schodzi z boiska. Wchodzi znany nam z Jagiellonii Bekim Balaj.

• Alibec nie da rady już zagrać w tym spotkaniu. W jego miejsce wchodzi Torje.

• Dośrodkowanie Memushaja, ale żaden z partnerów nie doszedł do piłki. Alibec tymczasem leży po starciu z Bashą.

• Matel faulował w narożniku boiska Abrasgiego. Szansa dla Albanii. A dla Matela kartka.

• Memushaj zagrał do Mavraja z rzutu wolnego, ten jednak lekko skierował ją poza końcową linię, pozorując chyba tylko uderzenie. Tatarusanu od bramki.

• Saanmartean wpadł w pole karne, ale prawie zderzył się z kolegą z zespołu. Ten drugi przejął piłkę od 36-latka, ale sam ją stracił. Z kolei kontra Albanii dwa na jednego zakończona niedokładnym podaniem Sadiku.

• Alibec minął Hysaja i wpadł w pole karne, ale sędzia orzekł, że faulował w ataku. Albania od bramki.

• Menushaj wrzucił w pole karne na głowę Mavraja z kornera, ale jego uderzenie poleciało daleko za bramkę Tatarusanu.

• Saanmartean wszedł na boisko za Prepelitę.

• Zaczynamy druga połowę!

• Rumuni próbowali jeszcze atakować, ale byli zbyt niedokładni w rozegraniu. Albańczycy schodzą z zasłużonym prowadzeniem po pierwszej połowie spotkania!

• Dwie minuty doliczone.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska na dalszy słupek. Tam dobiega Sadiku, który wykorzystał fatalne wyjście Tatarusanu i uderzył w na dalszy słupek mijając bramkarza Rumunii i jednego z obrońców!

• GOL! SADIKU!!!

• Hysaj przerwał bardzo groźną kontrę na lewym skrzydle i sam ruszył z atakiem. Jego partner nie przyjął jednak piłki i to Rumuni mieli kolejną szansę do ataku. Prepelita zagrał prostopadle w stronę atakujących kolegów, ale niedokładnie.

• Popa wszedł odważnie w pole karne, ale Mavraj zatrzymał go przy linii. Stancu wrzucił na krótki słupek do Alibeca, ten jednak został przyblokowany przez defensorów Albanii.

• Kolejna okazja Sadiku! Zawodnik Albanii dostał prostopadłe podanie i wyszedł sam na sam. Tym razem jednak na spalonym.

• Mamushaj fantastycznie nawinął rumuńskiego obrońcę w polu karnym i uderzył z ostrego kąta. Fantastycznie broni jednak Tatarusanu. Albańczycy zaskoczyli jeszcze Rumunów dograniem po ziemi z rzutu rożnego, ale strzał Mavraja przeleciał wysoko nad bramką.

• Hysaj ładnie zszedł do środka mijając rumuńskiego obrońcę i choć powinien uderzać, nie zdecydował się na strzał. Oddał piłkę do Mavraja, który ją stracił.

• Agolli minął fantastycznym zwodem dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim. Popa nie skorzystał z prezentu - uruchomił kontrę długim, niedokładnym podaniem.

• Walka przeniosła się do środka pola. Rumuni próbują się przebić, ale ich rywale bronią się w dziewiątkę na własnej połowie i szukają możliwości do kontry.

• Taktyka Albanii na dziś to "laga do Sadiku". Póki co to jedyny pomysł tego zespołu na dzisiejszy mecz. Rumuni próbują atakować, ale na 30 metrze od bramki Berishy brakuje im już dokładności.

• Hysaj ruszył prawą stroną i dośrodkował w pole karne, ale piłka została wybita. Rumuni ruszyli z kontrą, ale prostopadłe podanie przechwycił bramkarz Albanii.

• Ależ okazja Lenjaniego. Zawodnik Albanii dostał z prawej strony boiska piłkę jak na patelni sam na sam z rumuńskim bramkarzem, ale przestrzelił nad poprzeczką!

• Dośrodkowanie Stanciu, ale za niskie. Natychmiast zostaje wybite w głąb pola.

• Faul przy linii bocznej w okolicach pola karnego Abrashiego na Popie. Rzut wolny.

• Popa zatrzymany faulem przed bramką Albańczyków, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Basha pognał z piłką i oddał strzał z dystansu, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Tatarusanu.

• Matel uderzył z dystansu, ale piłka poleciała w trybuny.

• Albańczycy wychodzą wyższym pressingiem. Faul Sadiuku na i Rumuni wznawiają grę spod własnej bramki.

• Alibec w indywidualnej akcji. Napastnik rumuński zrobił kółko w środku pola i pobiegł w kierunku bramki. Zdecydował się na lob z około 30 metrów. Nie pomylił się zbyt wiele.

• Kolejne podanie do Sadiuku - tym razem Albańczyk na wyraźnym spalonym.

• Długa piłka do Sadiku, ale ten nie daje rady pokonać dwóch obrońców i traci piłkę.

• Rumuni naciskają! Najpierw kapitalna interwencja Berishy, który broni strzał Stancu z woleja zza pola karnego oddany po niecelnym wybiciu obrońcy Albanii. Potem defensorzy albańscy wybili dwie groźne wrzutki w pole karne.

• Migjen Basha chamsko kopnął Hobana w bark, za co słusznie otrzymał żółty kartonik. Sędzią spotkania jest dziś Pavel Kralovec.

• Kolejny strzał z dystansu - tym razem Hoban otrzymał wycofaną z pola karnego piłkę. Uderzył ze spora rotacją, co sprawiło Berishy sporo problemów. Bramkarz Albanii obronił jednak na raty.

• Matel dostał piłkę na lewe skrzydło i dogonił ją przy samej linii. Zgrał do środka, gdzie stał Stancu. Kapitan Rumunii zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył nad bramką.

• Sadiku przechwycił piłkę w środku pola i miał okazję wyprowadzić skuteczną kontrę. Jego podanie było jednak zbyt niedokładne.

• Zaczynamy! Od środka Rumuni!

• Teraz już słyszymy hymny obu państw, za chwilę przywitanie i gramy!

• Rumuni i Szwajcarzy już za chwilę pojawią się na boisku w Lyonie. To tutaj właśnie Ukraina przegrała z Irlandią Północną, a kolei Włosi pokonali Belgów.

• Jeśli którakolwiek z tych drużyn chce wyjść z grupy, musi obowiązkowo wygrać. Ostatni raz obie drużyny grały ze sobą 2 lata temu. Wówczas lepsi byli Rumuni, którzy wygrali 1:0.

• Rumuni w swoim pierwszym spotkaniu przegrali z Francją (1:2) i zremisowali w meczu ze Szwajcarią (1:1). Obecnie maja na koncie 1 punkt. Albania natomiast przegrała oba mecze (ze Szwajcarią 0:1 i Francją 0:2). Obie drużyny pokazały jednak spore możliwości, zarówno Rumunia, jak i Albania dzielnie broniły się przed utratą bramki, do tego dokładając pewną wartość w ofensywie.