0

Inter Mediolan

5

4 1 połowa

• Paolo Tagliavento nie doliczył nawet sekundy. Kończy mecz na Stadio Luigi Ferraris w Genui, gdzie Inter lekko, łatwo i przyjemnie gromi Sampdorię aż 5:0.

• Akcja rozpaczy Dennisa Praeta prawą stroną. Poszedł bez wiary w pole karne, gdzie powstrzymał go Danilo D'Ambrosio. Inter radzi sobie z tym stałym fragmentem gry.

• Eder na ofsajdzie.

• Borja Valero zmienia Rafinhę.

• Matias Vecino pojawia się na murawie w miejsce Antonio Candrevy.

• Żółta kartka dla Rafinhi za skoszenie Gialuki Caprariego.

• Nie ma szóstego gola dla Interu! Ivan Perisić znalazł sobie trochę miejsca w "szesnastce" gospodarzy i zdecydował się na strzał. W ostatniej chwili zablokował go Vasco Regini!

• Obie strony czekają na ostatni gwizdek sędziego Paolo Tagliavento. Z różnych powodów.

• Samir Handanović tym razem lekko przysnął - piłka uciekła mu z "koszyczka" na rzut rożny. Korner nie przynosi jednak zagrożenia pod jego bramką.

• Samir Handanović w meczu z Sampdorią - rekonstrukcja

• Wiemy już jedno - Mauro Icardi skończył strzelanie w Genui. Zmienia go Eder.

• Gian Marco Ferrari wybija piłkę sprzed własnej bramki po zagraniu Ivana Perisicia. Gdyby pomylił się o kilkanaście centymetrów, to byłby gol samobójczy. A tak "tylko" rożny.

• Nieśmiały atak gospodarzy. Dusan Zapata podaje nie w tempo do Fabio Quagliarelli. Po rykoszecie Sampdoria ma jednak aut na wysokości "szesnastki" rywala.

• Pięć strzelonych goli to za mało dla Interu! Dąży do podwyższenia prowadzenia, i to na wyjeździe. Ale nie w tej akcji - wychodzą na czystą pozycję Ivan Perisić był na spalonym.

• Za Edgara Barreto pojawia się Vasco Regini.

• Gianluca Caprari z żółtą kartką.

• Edgar Barreto cofnął się między stoperów, by uniemożliwić przedarcie się środkiem Ivana Perisicia. To nie był do końca dobry pomysł - Kierowaną do Chorwata piłkę podbił tak, że ta spadła w okolicach prawego narożnika "piątki" na woleja Mauro Icardiego, który po strzelając po koźle lobuje Emiliano Viviano!

• MAURO ICARDI-SHOW! CZWARTY GOL!!!

• Gianluca Caprari zmienia Gastona Ramireza.

• Antonio Candreva na spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta. Czy Sampdoria zdoła podnieść rękawice?

• Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał, nawet w Interze. Lekko, łatwo i przyjemnie w niespełna kwadrans czterokrotnie zmusili Emiliano Viviano do wyciągania piłki z siatki. A dla Mauro Icardiego był to chyba najszybszy hattrick w karierze.

Bartosz Bereszyński zagrał przez 33 minuty.

• Koniec pierwszej połowy. Inter gromi ospałą Sampdorię aż 4:0. Hattrick Mauro Icardiego, a Bartosz Bereszyński został zmieniony w 33. minucie!

• Kompilacja błędów w obronie Sampdorii przed własną bramką musiała się tak skończyć! Emiliano Viviano zdołał odbić piłkę po uderzeniu Ivana Perisicia z bliskiej odległości, ale wobec dobitki Argentyńczyka był już bezradny!!!

• HATTRICK MAURO ICARDIEGO!!!

• Duvan Zapata doskakuje do świetnego dośrodkowania z prawej strony, ale z bliskiej odległości przestrzelił! Posłał piłę obok prawego słupka!

• Świetne dośrodkowanie na 5. metr z rzutu wolnego, ale Mauro Icardi przenosi piłkę nad poprzeczką! To powinien być gol i hattrick w siedem minut!

• Żółta kartka dla Gastona Ramireza za faul na Antonio Candrevie.

• Taki zimy prysznic w pięć minut obudziłby każdego - Sampdoria zaczęła grać i wywalczyła 2-3 rzuty rożne w krótkim odstępie czasu. Obrona Interu radzi sobie bez zarzutu.

• Valero Verre zmienia Bartosza Bereszyńskiego. Ta zmiana raczej jest podyktowana urazem.

• To już po zawodach, a zostaje ok. godziny gry! ivan Perisić urwał się lewą stroną i zdołał zabrać płasko na bliższy słupek do Mauro Icardiego. Ten został uprzedzony przez obrońcę Sampy i Emiliano Viviano, ale powalczył do końca i to się opłaciło! Piętką z pięciu metrów kieruje piłkę do siatki przy słupku

• CO SIĘ DZIEJE W GENUI! MAURO ICARDI DUBLETEM PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• MAURO ICARDI NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył lekko, aczkolwiek precyzyjnie w środek bramki. Zmylony Emiliano Viviano rzucił się w stronę prawego słupka

• Goście idą za ciosem i... mają rzut karny! Rafinha został powalony w "szesnastce" przez Lucasa Torreirę!

• Tym razem szczęście było po stronie gości! Joao Cancelo centruje idealnie z prawej flanki na 13. metr do wbiegającego Chorwata, który uderzeniem głowa lobuje wysuniętego Emiliano Viviano. Ten wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął piłki!

• GOL DLA INTERU! IVAN PERISIĆ!!!

• Seria dośrodkowań z bocznych sektorów w pole karne Sampdorii. Najpierw Danilo D'Ambrosio przeciągnął z lewej strony, a po chwili Joao Cancelo - z prawej strony - wrzuca na dalszy słupek do zamykającego akcję Ivana Perisicia. W ostatniej chwili piłkę z główki "zdjął" mu Bartosz Bereszyński.

• Bliski wpisania się na listę strzelców był Joao Cancelo! Piłka po jego strzale trafia w słupek!

• Ivan Perisić spróbował solowej akcji skrzydłem. Został zastopowany, ale Inter ma rzut rożny.

• Roberto Gagliardini powinien uważać. Za tego typu faule może zostać upomniany przez sędziego, a nawe wyrzucony z boiska! Sędzia Paolo Tagliavento (jeszcze) go oszczędził.

• Dużo chaotycznej gry w środku pola.

Jest niedziela, godzina (prawie) 13...
  • Mauro Icardi cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Prostopadłym podaniem chciał uruchomić na skrzydle Antonio Candrevę, lecz ten spodziewał się podania do nogi, a nie na zapalenie płuc.

• Początek meczu należy do niebiesko-czarnych. Efektów na razie jednak nie ma - zarówno po rzucie wolnym, jak i po rożnym wykonywanym przez Joao Cancelo. Przeciągnął dośrodkowanie z narożnika i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

• Lewą stroną spróbował zaatakować Dennis Praet. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale na przeszkodzie stanął Joao Cancelo. Zdaniem sędziego Portugalczyka faulował rywala. Bez konsekwencji kartkowej.

• Mauro Icardi znowu w roli głównej. Tym razem dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Od razu do ataku rzucili się goście. O piłkę w polu karnym Sampdorii powalczył Mauro Icardi, lecz nie poradził sobie z obrońcami.

• Paolo Tagliavento gwiżdże i pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie strony wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Sampdorii: Belec, Tozzo - Alvarez, Andersen, Lapezzi, Caprari, Dawid Kownacki, Regini, Strinić, Tressiore, Verre.

• Piłkarze z Genui grają u siebie bardzo dobrze. W 14 spotkaniach zgromadzili aż 32 punkty i daje to trzecie miejsce w tej tabeli. Ostatnie pięć pojedynków dało 11 punktów (wygrane z Fiorentiną 3:1, Veroną 2:0 i Udinese 2:1; remisy z Romą oraz Torino po 1:1).

A jak w delegacjach spisują się zawodnicy Luciano Spalettiego? Całkiem przyzwoicie (20 punktów w 12 meczach, 6. miejsce), ale ostatnie pięć gier to aż 3 remisy (z Juve 0:0 i po 1:1 z Fiorentiną oraz SPAL) i 2 porażki (z Sasuolo 0:1 i Genoą 0:2).

• Po 27 spotkaniach (pamiętamy, że jedna kolejka została przełożona) gospodarze dzisiejszego spotkania są na 7. miejscu w tabeli Serie A z dorobkiem 44 punktów.

Z kolei ekipa z Mediolanu, mająca na koncie 8 "oczek" więcej, jest na piątym miejscu. Obecnie ta pozycja daje prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy, ale aspiracje Interu sięgają Ligi Mistrzów. Tym bardziej, że będące "piętro" wyżej Lazio ma punkcik przewagi.

• Ustawienie taktyczne Sampdorii i Interu

• Rezerwowi Interu: Berni, Padelli - Borja Valero, Eder, Dablert, Karamoh, Lisandro Lopez, Santon, Vecino.

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Niedzielny maraton z piłką w GOL24 zaczynamy we Włoszech, gdzie za 25 minut Sampdoria Genua zmierzy się z Interem Mediolan. W wyjściowym składzie gospodarzy jest Bartosz Bereszyński, a na ławce - Dawid Kownacki (Karol Linetty pauzuje za kartki). Jak na tle niebiesko-czarnych zaprezentuje się Bereszyński?