• Na dziś to już wszystko, zapraszamy na kolejne relacje na żywo w naszym serwisie. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk!

Posiadanie piłki: 51% - 49%

Rzuty rożne: 1 - 9

Spalone: 0 - 0

Faule: 21 - 12

• Koniec meczu! Remis w 148. Derbach Zagłębia Ruhry. Ten wynik zapewne nikogo nie satysfakcjonuje, ale obejrzeliśmy dziś bardzo dobre spotkanie w Gelsenkirchen.

• Max Meyer!!! Rezerwowy piłkarz Schalke w doskonałej sytuacji zdecydował się na strzał z powietrza, piłka po koźle poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Dwie minuty doliczonego czasu gry. Czy któraś z drużyn zdoła strzelić zwycięską bramkę?

• Końcowe minuty spotkania, ale tempo nie zwalnia. Druga połowa stoi pod znakiem zaciętej i wyrównanej rywalizacji.

• Aubameyang... prosto w mur.

• Neustaedter zatrzymał szarżującego Gundogana i został ukarany żółtą kartką. Okazja do groźnego uderzenia dla gości.

• Piłka wyszła poza końcową linię boiska, grę wznowi Burki.

• Ginter wraca na boisko, tymczasem gospodarze wznawiają grę wrzutem z autu.

• Bardzo pewna interwencja Sokratisa, który wybija piłkę spod nóg Sane w polu karnym.

• Wciąż na boisku nie ma Gintera, który jest zszywany poza linią boczną boiska. Niemiec został uderzony w twarz.

• Aubameyang! Świetna okazja dla napastnika Borussii, który jednak został zatrzymany przez Faehrmanna!

• Choupo-Moting zmienia upomnianego przed momentem Belhandę.

• Belhanda brzydko faulował Gintera. Siódma żółta kartka w tym spotkaniu.

• W ataku goście, jednak skutecznie bronią się piłkarze Schalke.

• Bardzo dobry powrót Ramosa, który zatrzymał Sane.

• Okazja dla Schalke, jednak piłkarz gospodarzy nie zdecydował się na strzał.

• Neustaedter skuteczną interwencją naprawił błąd kolegi z zespołu i zatrzymał wybiegającego na czystą pozycję Aubameyanga!

• Rotacji dokonuje również trener Breitenreiter. Dennis Aogo zmieni Kolasinaca.

• Kolejna zmiana. Pulisić opuści boisko, w jego miejsce Gundogan.

• Aubameyang wejdzie na boisko. Zmieni Leitnera.

• Erik Durm nieprzepisowo zatrzymał Huntelaara. Żółta kartka i rzut wolny w bocznym sektorze boiska.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Schalke! Najpierw stuprocentowej okazji nie wykorzystał Pulisić, chwilę później nieskutecznie dobijał Kagawa, a na koniec strzał Mkhitaryana zablokował obrońca! Tylko rzut rożny.

• BRUTALNY FAUL HOJBJERGA! Duńczyk powalił rywala wejściem wyprostowanymi nogami, ale dostał tylko żółtą kartkę!

• Trener Breitenreiter upomniany przez sędziego technicznego.

• Kolasinac wypuścił piłkę na skrzydle, ale Durm uprzedził rywala i wybił piłkę.

• Rzut wolny dla Borussii, Huntelaar zagrał piłkę ręką.

• Sokratis po raz drugi starł się z Huntelaarem, wydaje się, że znów faulował w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka! Kontrowersyjna decyzja arbitra!

• Holender wziął rozbieg, zatrzymał się w ostatniej chwili i pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał Burkiego.

• KLAAS-JAN HUNTELAAR! 5. GOL W REVIERDERBY!

• RZUT KARNY! Sokratis powalił wybiegającego na czystą pozycję Huntelaara! Holender domaga się czerwonej kartki dla rywala, co nie zmienia jednak faktu, że za moment znów możemy mieć remis.

• Mkhitaryan wpadł w pole karne, uderzył, ale strzał ciałem zablokował obrońca. Kolejny korner.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Mkhitaryana. Chwilę później poprawił Durm i mamy rzut rożny dla gości.

• Bardzo przytomnie zachowali się teraz obrońcy Borussii. Sokratis zatrzymał Meyera, a chwilę później wbiegającego w pole karne piłkarza Schalke powstrzymał Leitner.

• Max Meyer pojawi się na boisku w miejsce Juniora Caicary.

• Goście kontrolują przebieg spotkania, ale gospodarze nie rezygnują z walki.

• Nieudana próba dalekiego podania do napastnika w wykonaniu piłkarzy Schalke. Grę wznowi Burki.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka odbiła się od zawodnika stojącego w murze i zmieniła tor lotu. To zaskoczyło nieco obrońców, co wykorzystał Ginter, który zgubił krycie i niepilnowany pewnym strzałem głową skierował piłkę do bramki.

• GINTER!!! BORUSSIA ZNÓW NA PROWADZENIU!

• Kolejny rzut wolny dla Borussii, kolejna szansa na dośrodkowanie w pole karne.

• Chwila przerwy w grze, ponieważ Mkhitaryana i sędziego w narożniku boiska zasypały... małe piłeczki.

• Potężne uderzenie Mkhitaryana ze stałego fragmentu gry, ale bardzo dobrze broni Faehrmann!

• Riether powalił Kagawę. Żółta kartka i rzut wolny.

• Szybka odpowiedź gospodarzy! Zamieszanie w polu karnym Borussii, zablokowany strzał Caicary, następnie uderzenie z dystansu, poprawka Caicary i interwencja Burkiego, a w końcu pewne uderzenie Sane z bliskiej odległości. Mamy remis!

• SANE!!! REMIS!!!

• Niesamowity gol Kagawy! Shinji podał do Leitnera, ten odegrał piętą do Japończyka, który zauważył wysuniętego bramkarza i pięknym lobem zza pola karnego posłał piłkę do bramki!

• KAGAWA!!! CO ZA GOOOOOOOOOOOOOL!!!

• Próba zagrania do Huntelaara, jednak kapitan Schalke nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Pierwszy korner dla gospodarzy, nie było jednak zagrożenia.

• Ofensywna zmiana w ekipie gości. Mkhitaryan w miejsce Hummelsa.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

Strzały: 4 - 5

Celne: 0 - 1

Posiadanie piłki: 52% - 48%

Rzuty rożne: 0 - 3

Faule: 11 - 7

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy bez bramek na Veltins-Arena w Gelsenkirchen. Wracamy za piętnaście minut!

• Dwa faule Kolasinaca, ale jedna żółta kartka.

• Fatalnie zachował się teraz Geis, który zdecydował się na strzał z dystansu ignorując lepiej ustawionego Huntelaara. Holender jest wściekły na kolegów z zespołu.

• Próba uruchomienia skrzydłowego, którą skutecznie przerywa Kolasinac.

• Odważny i pewny wślizg Sokratisa przed polem karnym zatrzymuje akcję Schalke.

• Tym razem Holender już w roli głównej. Niestety była to rola faulującego. Rzut wolny.

• Mogło być groźnie, jednak Huntelaar nie doczekał się podania od kolegi z zespołu.

• Póki co niewiele dzieje się na boisku. Jedyna dobra okazja dla Schalke to strzał Sane z dystansu, który jednak minął bramkę w niewielkiej odległości. Znacznie lepiej radzą sobie goście, a zwłaszcza Pulisić, który był bardzo bliski strzelenia bramki w dogodnej sytuacji.

• Znów kilka fauli z obu stron w krótkim okresie czasowym.

• Statystycznie lepsza Borussia. Pięć strzałów gości, przy zaledwie dwóch uderzeniach gospodarzy.

• Borussia rozgrywa piłkę na własnej połowie konstruując atak pozycyjny.

• Małe zamieszanie w polu karnym Schalke, wszystko jednak dobrze się kończy. Grę wznowi Faerhrmann.

• Jeszcze raz spróbował Sane, tym razem z dystansu - minimalnie niecelnie!

• Sane próbował uciec obrońcy, jednak Hummels dotrzymał mu kroku i po chwili skutecznie powstrzymał gwiazdę z Gelsenkirchen.

• Nie było zagrożenia pod bramką Burkiego.

• Nuri Sahin ukarany pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu. Okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

• Durm zatrzymany na skrzydle, dzięki dobrej interwencji Caicary grę wrzutem z autu wznowią piłkarze Schalke.

• Tym razem to gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki w środkowej strefie boiska.

• Sahin wymienia podania z piłkarzami w żółtych strojach w środku pola. Chwila spokoju na boisku.

• Belhanda przegrał pojedynek z Benderem.

• Ruszył Ramos, miał dużo miejsca, ale poślizgnął się próbując zagrać piłkę do kolegi z zespołu.

• Strata gospodarzy, przy piłce utrzymują się piłkarze BVB.

• Gubi się Schalke, goście naciskają, jednak jeden z piłkarzy Borussii zagra piłkę ręką.

• PULISIĆ!!! Amerykanin głową wypuścił sobie piłkę, wyprzedził obrońcę i w stuprocentowej sytuacji uderzył w długi róg bramki! Jedynie parada bramkarza uchroniła Schalke przed stratą bramki, ale sędzia nie zauważył intuicyjnej interwencji Faehrmanna.

• Znów strata gości. Bardzo nerwowo grają zawodnicy z Dortmundu, ciężko im wygrać walkę w środku pola.

• Bardzo dobra akcja Borussii, z powietrza strzela Moritz Leitner, jednak w porę wrócił Hojbjerg, który ofiarnie zablokował uderzenie! Tylko rzut rożny.

• Geis zbyt ostro potraktował rywala. Rzut wolny. S04 nie rezygnuje z wysokiego pressingu, co utrudnia grę przyjezdnym.

• Dośrodkowanie w pole karne, tam byli jednak tylko piłkarze w żółtych koszulkach, którzy wybili piłkę.

• Durm przepchnął rywala blisko końcowej linii boiska. Grę z piątego metra wznowi Burki.

• Wysoki pressing Schalke, goście zmuszeni do błędu stracili piłkę po niedokładnym podaniu.

• Rzut wolny dla Borussii w bocznej strefie boiska. Nieudane dośrodkowanie Sahina, grę wznowi Faehrmann.

• Znów dobrze pokazał się młodziutki Pulisić, który wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Leitner leży na murawie po starciu z rywalem. Kolejny faul, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie to bezkonfliktowe spotkanie.

• Szybka kontra gospodarzy, precyzyjny wślizg Hummelsa zatrzymał Sane.

• Szansa dla BVB, Pulisić został jednak zatrzymany przez obrońcę.

• Przerwana próba kontrataku Schalke, znów przy piłce goście.

• Rozpędził się Riether, ale stracił piłkę. Chwilę później faulowany w środku pola był jeden z zawodników Borussii.

• Rozkręca nam się to spotkanie, coraz częstsze ataki gospodarzy. Ginter wybija piłkę poza linię boczną boiska.

• Rzut wolny dla piłkarzy z Dortmundu, dośrodkowanie w pole karne autorstwa Leitnera, jednak Hummels został uprzedzony przez obrońcę Schalke.

• Gospodarze skutecznie przerywają akcję rywala.

• Mocne uderzenie Geisa, wysoko ponad bramką. Postraszył kibiców na trybunach.

• Obydwa zespoły spokojnie rozgrywają piłkę, nie śpieszą się i nie forsują tempa. Tymczasem Schalke ruszyło do przodu i wywalczyło rzut wolny. Będzie okazja do bezpośredniego strzału na bramkę Burkiego.

• Faehrmann bardzo niepewnie interweniuje, później zderzył się z napastnikiem Borussii, która wywalczyła rzut rożny.

• Skuteczna interwencja Sahina, który po chwili został powalony na murawę. Rzut wolny.

• Przyjezdni wywalczyli aut na połowie rywala. Borussia konstruuje atak pozycyjny.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce, jednak nie przesuwają się do przodu.

• Pierwszy faul piłkarzy Borussii, którzy dziś grają w czarnych spodenkach i żółtych koszulkach.

• Zaczynamy! Pierwsze podanie wymienili piłkarze Schalke.

• Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie Veltins-Arena. Wszystko gotowe, więc czas na 148. pojedynek Schalke Gelsenkirchen z Borussią Dortmund!

• Mecz rozpocznie się za około 20 minut. Tymczasem trwa rozgrzewka.

• Kibice w pełnej gotowości!

• Ławka rezerwowych Schalke:

Nobel, Friedrich, Meyer, Di Santo, Schopf, Aogo, Choupo-Moting.

• Ławka rezerwowych Borussii:

Weidenfeller, Gündogan, Mkhitaryan, Reus, Aubameyang, Piszczek, Castro.

• Przed meczem warto przeczytać naszą zapowiedź -> KLIK!

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE ze spotkania dwóch odwiecznych rywali. Schalke 04 i Borussia po raz 148. zmierzą się w Derbach Zagłębia Ruhry. Kto tym razem okaże się lepszy? Pierwszy gwizdek arbitra na Veltins Arenie w Gelsenkirchen już za niespełna godzinę!