Schalke 04 Gelsenkirchen 1 - 0 TSG 1899 Hoffenheim

1

TSG 1899 Hoffenheim

0

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk! Dobrej nocy!

• Schalke wygrywa 1:0, ale nie był to wielki mecz "Die Koenigsblauen". Hoffenheim mogło pokusić się o zdobycie choćby punktu, gdyż miało swoje sytuacje, ale za każdym razem czegoś brakowało w wykończeniu. Piłkarze Huuba Stevensa powinni zagrać nieco odważniej, zwłaszcza w końcówce, ponieważ nie mieli nic do stracenia. Gdyby Schalke wykazało się lepszą skutecznością pod bramką rywala to nie musiałoby drżeć o komplet punktów do końca spotkania.

• Jeszcze zamieszanie w polu karnym Schalke, ale Faehrmann łapie piłkę i sędzia kończy zawody! Trzy punkty zostają na Veltins-Arena.

• Groźny strzał Vollanda broni Faehrmann, następnie jego próbę miał okazję poprawić Vargas, ale nie wykorzystał tej szansy,

• Goretzka ukarany żółtą kartką.

• Zmiana także w Hoffenheim. Joelinton zmienia Schmida.

• Ostatnie zmiana w Schalke. Di Santo schodzi, a wchodzi Neustaedter.

• Schaer zamykał akcję swojego zespołu, ale źle złożył się do tego strzału i uderzył niecelnie. Mógł to lepiej spożytkować Szwajcar.

• Choupo-Moting uderzył zza pola karnego niewiele obok słupka.

• Di Santo zgrywał piłkę głową do Sane w polu karnym przyjezdnych, który następnie uderzył, ale Argentyńczyk wcześniej przy podaniu faulował przeciwnika.

• Niecelne uderzenie Schmida zza pola karnego i od bramki zaczął Faehrmann.

• Pewne wyjście i interwencja na przedpolu Faehrmanna, który łapie piłkę po niezłym dośrodkowaniu.

• Druga zmiana w Hoffenheim. Uth zastępuje na ostatnie minuty Elyounoussiego.

• Akcja Hoffenheim z kontry, ale przerwał ją Geis we własnym polu karnym.

• Choupo-Moting wycofał piłkę na jedenasty metr do Sane, który uderzył, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Następnie zakotłowało się jeszcze w polu karnym gości, ale wyszli oni z tej sytuacji obronną ręką.

• Kolasinac dośrodkował w pole karne Hoffenheim, główkował Sane, ale piłka wpadła prosto w ręce Baumanna.

• Druga zmiana w Schalke. Hojbjerg wchodzi za Huntelaara - pomocnik za napastnika.

• Zagranie po ziemi do Vollanda i pomimo asysty trzech rywali reprezentant Niemiec zdołał uderzyć z szesnastu metrów, ale uczynił to mocno niecelnie!

• Vargas mógł wyrównać! Dostał podanie na "szesnastkę", ładnie przytrzymał piłkę, znalazł miejsce do oddania strzału i futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie poszybowała nad poprzeczką!

• Egzekutorem rzutu wolnego był Vargas. Chilijczyk zdecydował się na uderzenie na bramkę, ale trafił prosto w mur.

• Matip sfaulował Vollanda i rzut wolny dla Hoffenheim z niezłej pozycji.

• Kolasinac ze skrzydła, z ostrego kąta, trafił w słupek! Nie wiadomo czy chciał dośrodkować czy zauważył trochę wysuniętego z bramki Baumanna i chciał go ukarać za brak czujności oraz złe ustawienie.

• Dośrodkowanie Geisa z narożnika boiska, z główki uderzył Hoewedes, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Pierwsza roszada w składzie Schalke. Sane zmienia Meyera.

• Pierwsza zmiana w Hoffenheim. Amiri opuszcza boisko, a zastąpi go Volland.

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Hoffenheim. Tym razem do notesu sędziego trafił Rudy.

• Żółtą kartką ukarany Strobl za faul na Choupo-Motingu.

• Huntelaar zamiast uderzać, tym razem próbował podawać do kolegów z zespołu wzdłuż bramki, ale nikt nie zdążył do futbolówki i przeleciała ona obok słupka

• Ależ Hoffenheim było bliskie wyrównania! Kaderabek zagrał przed bramkę do nadbiegającego Schmida, ten ładnie, ekwilibrystycznie uderzył i nieznacznie pomylił się!

• Strobl uderzył z ponad dwudziestu metrów, ale bardzo niecelnie.

• Podanie Matipa za plecy obrońców Hoffenheim, dopadł do piłki Huntelaar, uderzył z ostrego kąta, ale nie umieścił futbolówki w siatce!

• Zaczynamy drugie 45 minut na Veltins-Arena!

• W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównany mecz, z niewielkim wskazaniem na Schalke, które prowadzi 1:0. Hoffenheim miało swoje okazje przed przerwą i nie stoi na straconej pozycji w starciu z faworytem.

• Tak cieszyli się gospodarze po golu strzelonym przez Choupo-Motinga.

• Arbiter nie doliczył ani minuty i zaprosił zawodników na przerwę.

• Choupo-Moting chciał odegrać piłkę w polu karnym Huntelaarowi, ale przeciął to zagranie defensor Hoffenheim. Mogła być z tego groźna sytuacja podbramkowa po ładnej wymianie podań.

• Dobra prostopadła piłka adresowana do Vargasa, który zauważył wysuniętego Faehrmanna, próbował go przelobować z "szesnastki" i niewiele pomylił się!

• Mamy przerwę w grze. Amiri doznał urazu i jest mu udzielana pomoc medyczna.

• Centra z rzutu rożnego Geisa i Di Santo uderzył z główki tuż obok słupka!

• Ładna, zespołowa akcja Schalke! Huntelaar zatrzymany w ostatniej chwili przez Sule!

• Trochę za głębokie dośrodkowanie gracza Schalke i Huntelaar nie doszedł do piłki.

• Wrzutka Geisa na piąty metr przed bramkę Hoffenheim, Choupo-Moting wykorzystał kiepskie krycie Kaderabka i skierował w trochę szczęśliwy sposób piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOL! Schalke obejmuje prowadzenie! Choupo-Moting wpisuje się na listę strzelców!

• Choupo-Moting nie opanował piłki w polu karnym Hoffenheim po dośrodkowaniu.

• Nie przejął piłki Geis, z okolic "szesnastki" chciał uderzać Strobl, lecz jego próba została zablokowana.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Schalke, ale było ono za głębokie i Faehrmann łapie futbolówkę.

• Przedmeczowa oprawa kibiców Schalke.

• Dobra okazja dla Schalke! Huntelaar znalazł się w niezłej sytuacji i uderzył z kilku metrów, ale na posterunku Baumann!

• Elyounoussi uderzył na bramkę Schalke, ale trafił prosto w miejsce, gdzie ustawiony był Faehrmann, który bez problemu złapał piłkę.

• Di Santo uderzył z główki po centrze Geisa, ale Argentyńczyk był na spalonym. Poza tym piłkę po jego strzale złapał Baumann.

• Solowa akcja Amiriego! Żaden z defensorów Schalke nie zdołał go powstrzymać i gracz Hoffenheim z ostrego kąta zagrał wzdłuż bramki, ale Faehrmann przechwycił piłkę,

• Druga próba Goretzki w tym spotkaniu. Pomocnik Schalke uderzył z kilkunastu metrów z pierwszej piłki, lecz ten strzał był nieznacznie niecelny!

• Amiri świetnie zagrał w polu karnym Schalke do Vargasa, ale ten nie zdołał dojść do piłki, ponieważ szybszy okazał się Faehrmann. Ładna akcja.

• Kolasinac zdecydował się na strzał, ale został on zablokowany.

• Di Santo zdecydował się na indywidualny rajd, ale został powstrzymany przez Sule.

• Wrzutka Huntelaara z prawej flanki, ale Baumann przechwytuje piłkę.

• Goretzka złamał do środka do prawej nogi i uderzył tuż zza pola karnego! Jednak futbolówka otarła tylko boczną siatkę, choć można było odnieść wrażenie, że padł gol.

• Kolejna centra Hoffenheim w pole karne Schalke. Dośrodkowanie Kima z lewej strony, Vargas uprzedził Matipa i uderzył tuż obok słupka!

• Wrzutka Elyounoussiego w pole karne Schalke, ale Hoewedes wybija piłkę głową.

• Sascha Stegemann dał sygnał do rozpoczęcia zawodów! Od środka piłkarze Hoffenheim!

• Piłkarze i sędziowie już na murawie Veltins-Arena. Już po przywitaniu, teraz losowanie i za chwilę zaczynamy!

• Sascha Stegemann będzie rozjemcą w meczu pomiędzy Schalke i Hoffenheim.

• Przepiękny wstęp do spotkania na Veltins-Arena. Kibice Schalke śpiewają teraz hymn swojego klubu.

• Poprzedni raz Schalke i Hoffenheim spotkały się ze sobą 7 marca bieżącego roku, a stawką były ligowe punkty. Górą okazali się wówczas "Górnicy", wygrywając 3:1.

• We wtorek i środę rozegrano mecze 1/8 finału Pucharu Niemiec, ale zespoły z Gelsenkirchen i Hoffenheim miały wolne, ponieważ odpadły z tych rozgrywek na wcześniejszych etapach. W poprzedniej kolejce ligowej Schalke przegrało na wyjeździe z Augsburgiem 2:1, tracąc drugiego gola w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Z kolei Hoffenheim odniosło pierwsze zwycięstwo od 26 września. W ubiegłą sobotę piłkarze Huuba Stevensa pokonali 1:0 Hannover 96 przed własną publicznością.

• Na Veltins-Arena widać oznaki zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

• To będzie wyjątkowe spotkanie dla Huuba Stevensa, szkoleniowca Hoffenheim. W latach 1996-2002 był trenerem Schalke. Jego podopiecznymi za czasów prowadzenia "Die Koenigsblauen" byli między innymi Tomasz Hajto i Tomasz Wałdoch.

• Po szesnastu kolejkach dzisiejsi rywale są w zgoła odmiennych nastrojach. Schalke jest ósme, ale do czwartego Wolfsburga traci zaledwie dwa punkty. Hoffenheim znajduje się w strefie spadkowej na siedemnastej pozycji.

• Przybycie piłkarzy Schalke na Veltins-Arena.

• Wyjściowe składy obu drużyn są także dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

• Oto wyjściowa jedenastka i rezerwowi TSG 1899 Hoffenheim.

• Tak prezentuje się wyjściowy skład i ławka rezerwowych Schalke 04.

• Witamy! Zapraszamy na relację tekstową z meczu otwierającego ostatnią kolejkę rundy jesiennej Bundesligi sezonu 2015/2016. Na Veltins-Arena Schalke 04 Gelsenkirchen podejmie TSG 1899 Hoffenheim. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!