3

Olimpia Zambrów

0

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Siarka od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowała przebieg tego meczu. W pierwszej połowie goście jeszcze wykazywali jakąkolwiek chęć do gry, lecz w drugiej połowie, po fatalnym początku, tych chęci zabrakło. W końcówce tempo strasznie opadło i obie drużyny przez około 15 minut nie miały już ochoty na kontynuowanie gry. Siarka pewnie zwycięża 3:0 i dopisuje kolejne 3 punkty do swojego konta. Olimpia natomiast powraca na ścieżkę porażek i jej czarna seria w meczach z Siarką nadal trwa.

• Koniec meczu! Siarka wygrywa z Olimpią 3:0!

• Stefanik! Był bliski drugiej bramki, ale główkuje obok słupka.

• Będzie jeszcze korner dla Siarki

• Wrzutka Osolińskiego zakręcała do bramki, wypiąstkował Dybowski a po chwili faul na jednym z graczy Siarki.

• Arbiter dolicza 3 minuty, a goście mają jeszcze rzut rożny.

• Głaz zagrał do Lewandowskiego, ale ten wzięty w kleszcze przez Włodarczyka i Grzybowskiego stracił piłkę.

• Dobrą zmianę dał Jakub Cesarek. Chyba jako jedynemu mu jeszcze się chce grać.

• Piłkarze Siarki bawią się w dziada z drużyną Olimpii. Troszkę nieprzyjemnie się ogląda taką grę.

• Okazja dla gości, piłka na lewą stronę do Cesarka, ale zawodnik Olimpii na spalonym.

• Obie drużyny już bez zaangażowania, widać chcą już zakończyć ten mecz.

• Zmiana jeszcze w ekipie Siarki, Michał Żebrakowski zejdzie z boiska, a zmieni go Kamil Lewandowski.

• Szarża Głaza na prawej flance, ale bardzo dobrze ciałem zastawił piłkę Grzybowski, zmuszając młodego gracza z Tarnobrzega do faulu.

• Żebrakowski dobrze zaatakował Humerskeigo, który o mało co nie nabił zawodnika Siarki.

• Kuczałek świetnie "zatańczył" w narożniku boiska ze Stefanikiem i Grzesikiem, dobrze zagrał pomiędzy nimi do niepilnowanego Cesarka, ten spróbował strzału, ale pewnie broni Dybowski.

• Ładne rozegranie, Grzesik po ziemi na 11. metr, wbiegał tam Stępień i zdołał oddać strzał, ale zbyt lekki by zagrozić bramce Humerskiego.

• Głaz faulowany z boku pola karnego. Będzie szansa dla Siarki.

• Zmiana też w drużynie Olimpii, Mateusz Jastrzębski opuszcza plac gry, a w jego miejsce Jakub Bach.

• Kolejna zmiana w Siarce, Grzegorz Płatek zmienia Mateusza Czyżyckiego.

• Olimpia nie istnieje w tej drugiej połowie. Teraz wrzutka Cesarka wyłapana przez Dybowskiego.

• Żebrakowski chciał oddać lepszy strzał z podobnej pozycji, ale...skopiował ten poprzedni. Obok bramki.

• Żebrakowski! Świetnie ograł na lewej stronie Bogusza, popędził w kierunku bramki i chciał "rogalem" umieścić piłkę przy prawym słupku, jednak nie trafił w światło bramki! Mógł też podawać do świetnie ustawionego na środku Głaza.

• Pięknie powalczyli teraz Siarkowcy. Bliski straty piłki był Włodarczyk, którego mocno naciskał Czyżycki. Z prawej strony nabiegł jeszcze Głaz, który wytrącając piłkę spod nóg zawodnika Olimpii posłał futbolówkę w prawy dolny róg bramki, ale Humerski czujnie zablokował ten strzał nogą.

• Kolejna zmiana w drużynie Olimpii. Tym razem Łukasz Grzybowski zastąpi Bartosza Biela.

• Boisko opuszcza też Hubert Tomalski, a w jego miejsce wchodzi Michał Dawidowicz.

• Podwójna zmiana również w Siarce. Za Daniela Koczona wchodzi Jakub Głaz..

• Dominacja Siarki. Najpierw świetnie piłkę wyprowadził Waleńcik, ale po dośrodkowaniu Koczona, strzał Czyżyckiego wybronił Humerski. Chwilę później do odbitej piłki dobiegł Koczon i pewnie skierował ją do siatki, podwyższając prowadzenie Siarki.

• Oraz Jakub Cesarek zmienia Mariusza Gogola.

• Sebastian Szerszeń zmienia Karola Buzuna

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! DANIEL KOCZON! 3:0!

• Teraz ładna piłka do Koczona, zawodnik Siarki przyjął futbolówkę na klatkę i z dość ostrego kąta postarał się zaskoczyć bramkarza Olimpii, jednak ten na posterunku.

• TOMALSKI!! Ładna akcja Siarki, piłka posłana na prawo do pędzącego Koczona, ten bez namysłu dograł w pole karne, gdzie świetnie na piłkę nabiegł Tomalski, jednak jego strzał wybronił Maciej Humerski!

• Koczon powalczył o piłkę przy linii końcowej, ale był na spalonym.

• Słońce odegrało przy tej bramce kluczową rolę (Humerskiemu świeci prosto w oczy). Stępień oddał niezbyt mocny strzał praktycznie w sam środek bramki, ale golkiper Olimpii ewidentnie oślepiony słońcem nie zdołał złapać piłki i dosłownie sam sobie ją wbił do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! KONRAD STĘPIEŃ! 2:0!

• Koczon faulowany na 30. metrze od bramki Humerskiego, będzie szansa dla Stępnia.

• Piłkarze gotowi, arbiter daje znak i ruszamy z drugą połową! Od środka goście.

• Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z przewidywaniami pod dyktando Siarki. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora mięli inicjatywę od początku tej połowy, aczkolwiek goście kilkukrotnie gościli pod bramką Dybowskiego. Siarka jednak stwarzała więcej szans i udokumentowała przewagę bramką w 21. minucie, kiedy to Stefanik głową skierował piłkę do siatki. Siarka sporo problemów sprawiała gościom przy stałych fragmentach gry.

• Koniec pierwszej połowy, Siarka prowadzi z Olimpią 1:0!

• Ładna dwójkowa akcja Michałowskiego i Buzuna zakończona strzałem tego pierwszego, ale obok bramki.

• Suchecki przegrywa pojedynek biegowy z Buzunem, ale Siarka ma kolejny rzut rożny. Tym razem jednak dobrze defensywa Olimpii.

• Tomalski! ładnym zwodem "nawinął" Włodarczyka, ale posłał piłkę zbyt wysoko.

• Troszkę boiskowej agresji. Najpierw głośny okrzyk z bólu wydał z siebie Suchecki, teraz jego wyczyn powtórzył Bogusz. Z tym, że zawodnik Olimpii skończył poza boiskiem w opiece masażysty.

• Głupia strata Sylwestrzaka na własnej połowie, ale goście szybko gubią piłkę.

• Olimpia ewidentnie ma problem z obroną stałych fragmentów gry. Przed chwilą Siarka miała już kolejny korner i ponownie piłka znalazła w polu karnym gracza w żółto-czarnym stroju. Na szczęście piłkarzy Sławomira Majaka, Żebrakowski główkował nad bramką.

• Festiwal bluzg na boisku w wykonaniu Bogusza. Aż dziwne, że sędzia nie dał kartki.

• Niewiele ponad 30 minut za nami. Sporo fauli, Siarka zdecydowanie przeważa.

• Ładna, mięciutka piłka Czyżyckiego w stronę Żebrakowskiego, ale pierwszy przy piłce Maciej Humerski!

• Buzun ma spore problemy z Sucheckim, kolejny rzut rożny dla Siarki.

• Waleńcik! Dobre dośrodkowanie Sucheckiego, Waleńcik pofrunął najwyżej, lecz główkuje nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla gości, jednak fatalnie wykonany przez Osolińskiego. Kontra Siarki i rzut rożny wywalczył Żebrakowski.

• Teraz szansa dla Olimpii, wrzutkę zamykał Buzun, ale główkował obok bramki!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, w polu karnym świetnie na piłkę nabiegł Stefanik, który huknął potężnie, a piłka jeszcze odbita od poprzeczki wpadła do bramki tuż za linią! Były protesty, ale finalnie arbiter liniowy pokazał, że gramy od środka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! MARCIN STEFANIK I 1:0 DLA SIARKI!!

• "Centrostrzał" Stefanika, Humerski nie ryzykował i wybił na rzut rożny! Piłka spadała pod poprzeczkę!

• Kartka też dla kapitana Olimpii, Michała Kuczałka.

• Żółta kartka dla Gogola za faul na Tomalskim.

• Bogusz prostym zwodem ograł Tomalskiego, ale piłkarz Siarki ciągnął rywala za koszulkę.

• Buzun teraz niedokładnie zagrał do Mateusza Jastrzębskiego, od autu wznowią gospodarze.

• Ciekawe rozegranie tego rzutu rożnego. Piłka posłana na 16. metr do Michałowskiego, który uderzył z woleja, ale nad bramką.

• Ponownie w akcji Bartosz Biel, który ładnie minął Grzesika i dograł w pole karne, choć niecelnie. Goście mają jeszcze korner.

• Było groźnie! Ładnie z lewej strony w pole karne wjechał Biel, zagrał do środka, ale Dybowski zdołał odbić to dogranie, "wypluwając" piłkę przed siebie! Na jego szczęście jednak przytomność defensorów pozwoliła zażegnać zagrożenie.

• SZANSA DLA SIARKI! Świetne zagranie Koczona do Żebrakowskiego, ten w ładny sposób przyjął piłkę i uderzył z powietrza, ale zdołał to obronić golkiper Olimpii!

• Długi wyrzut z autu w kierunku Koczona, ale zawodnik Siarki fauluje Kuczałka. Rzut wolny dla gości.

• Ładny pressing Żebrakowskiego, którym zmusił do błędu Humerskiego. Finalnie piłka jednak dla Olimpii.

• Mateusz Jastrzębski popędził z kontrą Olimpii, ale przy próbie zwodu faulował Stępnia.

• Wrzutka Sucheckiego, małe zamieszanie i kolejny korner dla gospodarzy.

• Ładna kontra Siarki, Tomalski faulowany około 30 metrów od bramki. Do piłki podchodzi Stępień, ładnie uderza, ale Humerski zbija na rzut rożny!

• Ładna szarża na lewej flance Osolińskiego, wrzutka jednak zablokowana przez Waleńcika i korner la gości.

• Pierwszy gwizdek i wreszcie zaczynamy! Od środka Siarka!

• Szerszeń Wacek gotowy do wyprowadzenia piłkarzy na murawę, za chwilę zaczynamy!

• Awaria autokaru przyczyną spóźnienia gości. Mecz ma się rozpocząć o 17:10.

• Goście wreszcie są, ale opóźnienie będzie nieuniknione.

• Goście nadal nie pojawili się na rozgrzewce, mecz może się zatem opóźnić.

• Piłkarze Siarki już od kilku minut na rozgrzewce, goście na razie w szatni.

• Tak padały bramki podczas ostatniego spotkania obu drużyn w Tarnobrzegu:

• W ubiegłym sezonie podopieczni Włodzimierza Gąsiora dwukrotnie pokonali Olimpię w stosunku 3:0.

• Warto spojrzeć na formę Siarki u siebie oraz Olimpii na wyjeździe. Otóż gospodarze rozegrali w tym sezonie dwa mecze na własnym obiekcie, bezbramkowo remisując na inaugurację z Radomiakiem Radom, oraz pokonując Rozwój Katowice 2:1 w 3. kolejce gier. Olimpia również dwukrotnie zagrała na wyjeździe, lecz ani jednego, ani drugiego miło wspominać nie będzie. Porażki z GKS-em Bełchatów (0:2) oraz Legionovią (0:4) z pewnością nie są powodem do dumy.

• Po poprzedniej kolejce spotkań, nastroje w obu obozach zgoła odmienne. Siarka poległa na wyjeździe w meczu z Błękitnymi 1:3, Olimpia natomiast zainkasowała pierwsze punkty w sezonie, wygrywając 1:0 z ROW-em Rybnik.

• Siarka gra dziś z rywalem wyjątkowo dla siebie wygodnym. 4 mecze, 4 wygrane, 10 bramek strzelonych, 0 straconych. Tak prezentuje się bilans gospodarzy w meczach z Olimpią Zambrów. Dokładając do tego fakt, że Siarkowcy bardzo dobrze grają na własnym obiekcie, to są dziś murowanym faworytem do zgarnięcia pełnej puli.

• Pogoda: słonecznie, ciepło, przyjemnie. Momentami słońce mocniej przypieka i w tych chwilach może być ciężej grać. Ale generalnie pogoda nie powinna utrudniać :)

• Dzień dobry, witam serdecznie ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu! Dziś czekają nas emocje związane z 5. kolejką 2. ligi - Siarka Tarnobrzeg podejmuje na włąsnym obiekcie Olimpię Zambrów. Startujemy o 17:00!