2

Rozwój Katowice

1

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Po ciekawym, zwłaszcza w drugiej połowie meczu Siarka pokonała Rozwój Katowice 2:1. W pierwszej połowie lepszym zespołem byli gospodarze. To oni częściej zagrażali bramce Rozwoju, jednakże goście również mieli swoje okazje, lecz za każdym razem albo brakowało dokładnego dogrania, albo na drodze do bramki stawał Dybowski. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - czyli od przewagi gospodarzy. Siarka momentami ostro zepchnęła gości do defensywy grając mocnym pressingiem. I tak Siarka naciskała, aż bramkę strzelili...goście. Po rzucie rożnym piłkę do siatki Dybowskiego wpakował Mielnik, jednak radość gości z remisu trwała zaledwie 3 minuty. Po sporym zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował Domański. Później jeszcze kilka okazji mieli i jedni i drudzy, jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Siarka odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Rozwój natomiast przegrywa po raz drugi z rzędu.

• Koniec meczu! Siarka wygrywa z Rozwojem 2:1!

• Tym razem faul Barwińskiego, niemal w tym samym miejscu co poprzednio.

• Faul Domańskiego i będzie jeszcze okazja dla Siarki. Krótko jednak rozegrany rzut wolny.

• Gospodarze czekają już na koniec meczu, goście natomiast szukają jeszcze wyrównującej bramki. Wrzutki próbował Domański, ale pewnie złapał piłkę golkiper Siarki.

• Jeszcze jedna zmiana w Siarce, za Michała Dawidowicza wchodzi Grzegorz Płatek.

• Zmiana w Rozwoju, boisko opuszcza Mateusz Wrzesień, a w jego miejsce wchodzi Kacper Tabiś.

• Tomalski! Ależ on jest aktywny! Dobry zwód z przełożeniem na lewą nogę, strzał ale i dobra interwencja Golika!

• GOLIK! KAPITALNA INTERWENCJA! Wrzutka z narożnika, a najwyżej w szesnastce wyskoczył Koczon i bardzo mocno uderzył na bramkę, ale bramkarz Rozwoju w świetnym stylu to wybronił!

• Piotr Barwiński ukarany żółtą kartką za bezmyślny faul na własnej połowie.

• Ależ pech Dawida Domańskiego! Zakotłowało się w polu karnym Rozwoju, po tym jak z piłką wparował tam Tomalski. Zawodnik Siarki mocno zakręcił obrońcami gości, po czym chciał dośrodkować. Piłka jednak odbiła się od jednego z obrońców a następnie trafiła w nogi Domańskiego! Mimo interwencji Golika, futbolówka dosłownie wturlała się do bramki przy słupku!

• Zmiana w Siarce, Patryk Szewc opuszcza boisko, a w jego miejsce Mateusz Czyżycki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! SIARKA PROWADZI! SAMOBÓJ!!

• Żółta kartka dla Stromeckiego za agresywny faul.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, główkował Gałecki ale zdołał to odbić Dybowski z tym, że odbił wprost pod nogi Mielnika, który z 5. metra wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! 1:1!!! DAMIAN MIELNIK!! REMIS!

• Solowa akcja Koczona, który wparował w pole karne, ale zatrzymał się i nie miał do kogo zagrać piłki.

• Sobotka czaił się na "siatkę", ale Grzesik czujnie i aut dla Rozwoju.

• Zmiana w Siarce, Jakuba Głaza zmienia Krzysztof Suchecki.

• Było groźnie! Wrzutka Dudy i niepewne zachowanie Dybowskiego mogło zakończyć się bramką dla Rozwoju, ale dobrze za linię wybił Grzesik.

• Gospodarze mocno praktykują dziś akcje oskrzydlające. Dużo wrzutek, jednak mało z nich pożytku. Teraz uderzenie Stromeckiego, ale bardzo złe.

• ...a Tomasza Szatana zastąpił Bartosz Sobotka.

• I zapowiadana podwójna zmiana w drużynie gości. Grzegorza Marszalika zmienia Piotr Barwiński..

• Zawrzało na trybunach. Koczon chciał mijać Dawidowicza ale ten leżąc na ziemi chyba zatrzymał piłkę ręką, lecz sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka. Chwilę później Duda faulował pod polem karnym Siarki.

• Trener Smyła szykuje podwójną zmianę .

• Brzydki faul Szatana, który "wyciął" Stefanika. Zasłużona kartka

• Piękna akcja gości! Duda na lewej stronie ładnie wypatrzył Wróbla, który stał niepokryty przed polem karnym, posłał do niego podanie a kapitan Rozwoju oddał mocny strzał, lecz wprost w Dybowskiego!

• Kowalski fauluje Stromeckiego, ale nie zgadza się z tą decyzją, demonstrując swe niezadowolenie sędziemu technicznemu.

• Ojoj, ale się gubią obrońcy Rozwoju! Siarka zaatakowała mocnym pressingiem, co spowodowało, że piłkarze gości nie mogli wyjść z piłką za własne pole karne! W jednej z akcji Tomalski odebrał piłkę Mielnikowi i chciał zagrać na środek do Koczona, ale zrobił to niedokładnie i tylko rzut rożny!

• Faulowany Dawidowicz, okazja do wrzutki dla gospodarzy.

• Strata Koczona i kontra Rozwoju.. Dybowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu, nokautując przy tym Grzesika.

• Ładna akcja Rozwoju, z prawej strony wrzutka do środka do Dudy, który oddał strzał, ale dobrze zablokował go Stępień.

• Krótko rozegrany rzut rożny, dobra wrzutka na głowę Waleńcika, który celował na dłuższy słupek, ale niewiele się pomylił!

• Uderzenie Koczona, piłka po rykoszecie poleciała wysoko nad bramką. Korner.

• Druga połowa rozpoczęta!

• W drużynie Siarki natomiast na boisku zameldował się Marcin Stromecki zastępując Kamila Lewandowskiego

• Adam Żak opuścił plac gry, a w jego miejsce wszedł Adam Duda

• Po dobrym, ciekawym początku, tempo meczu opadło. Siarka mimo wszystko wyglądała lepiej w tej pierwszej odsłonie i zdołała udokumentować to bramką Tomalskiego. Goście nie grają jednak źle i również mieli swoje szanse, ale brakuje tego "ostatniego podania". Mecz powinien się ożywić w drugiej odsłonie, zapraszam zatem za 15 minut!

• Koniec pierwszej połowy, Siarka prowadzi z Rozwojem Katowice 1:0 po bramce Tomalskiego!

• Ładna, dynamiczna akcja Szewca zakończona wrzutką, ale dobrze wybija Domański. Chwilę później kontra Rozwoju, z lewej strony do środka zagrywał Żak, ale Dybowski wychwycił futbolówkę.

• Ciekawe zagranie do Wróbla, z piłką minął się Stępień, ale zagranie zbyt mocne i zdążył bramkarz Siarki.

• Akcja gości na prawej flance, ale na ofsajdzie Wrzesień.

• Fatalne dośrodkowanie Marszalika, od bramki wznowi Dybowski.

• Stępień fauluje Żaka przy linii bocznej, będzie okazja do wrzutki.

• Mocno opadło tempo tego meczu.

• GŁAZ!! Zawodnik Siarki ładnie wbiegł w pole karne i z dość ostrego kąta oddał strzał, ale Golik odbił na korner!

• Dobry pressing Głaza, ale młody zawodnik Siarki fauluje Kapiasa.

• Kolejna ładna akcja Siarki. Tym razem z prawej strony wrzucał Grzesik, Koczon przepuścił piłkę, a lekko zaskoczony takim obrotem spraw Tomalski oddał strzał, ale zbyt słaby by zagrozić Golikowi.

• Ładna piłka na prawo do Września, zawodnik Rozwoju próbował ścinać do środka, ale wyprzedził go Koczon i odebrał mu piłkę.

• Nieporozumienie Wróbla z Mielnikiem, od bramki zacznie golkiper Siarki.

• Widać, że goście mają mały problem z defensywą przy własnych stałych fragmentach. Nie pierwszy raz zdarzyło się, że po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Siarka przejmowała piłkę i ruszała z kontrą, a na tyłach Rozwoju były spore braki.

• Koczon! Świetna kontra Siarki po stałym fragmencie gości! Długa piłka do Koczona, który popędził na bramkę Rozwoju, ale w ostatniej chwili zablokowany! Tym razem rzut rożny dla Siarki.

• Szatan! Dobry strzał z 25 metrów, Dybowski zdołał sparować na kolejny rzut rożny!

• Dobry rajd Żaka, ale Waleńcik świetnym wślizgiem wybija na korner.

• Ładna wrzutka Wróbla z prawej flanki, ale jeszcze lepsza interwencja Stępnia.

• Sporo agresji jak na początek meczu. 3 kartki, teraz jeszcze Koczon faulowany przez Kapiasa.

• Dawidowicz fauluje w okolicy środka boiska Gałeckiego. Faul nie był groźny, ale za zbędne dyskusje sędzia pokazał mu kartkę.

• ALEŻ SZANSA GOŚCI!! Najpierw dobre, mocne dośrodkowanie Żaka w pole karne, kilka podań na jeden kontakt i finalnie w doskonałej pozycji znalazł się Wróbel, ale jego strzał świetnie wybronił Dybowski!

• Korner dla Rozwoju, bliski główki był Żak, ale nie sięgnął piłki.

• Najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite przez defensorów z Katowic, ale dobre zgranie piłki do Tomalskiego, który kapitalnie przymierzył zza pola karnego! Siarka prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1:0 dla SIARKI!! HUBERT TOMALSKI!!

• Kolejna kartka, tym razem ukarany Marcin Kowalski, który zatrzymał kontrę Siarki.

• Stefanik pokusił się o uderzenie zza pola karnego, ale przesadził z siłą i od bramki wznowi Golik.

• Kamil Lewandowski ukarany żółtą kartką za faul na Tomaszu Szatanie.

• Wrzutka Mielnika z prawej strony, ale dobra interwencja defensywy Siarki.

• Sędzia Tarnowski daje znak, od środka zaczynają goście!

• Piłkarze już na murawie, zaczynamy za chwilę!

• Piłkarze opuścili już murawę i udali się do szatni. 10 minut do rozpoczęcia meczu.

• Siarka natomiast nie może zaliczyć początku rozgrywek do udanych. Po bezbramkowym remisie z Radomiakiem Radom przyszła porażka z Puszczą w Niepołomicach w stosunku 0:3.

• Piłkarze Rozwoju Katowice po rocznej przygodzie w I lidze powracają na drugoligowe boiska. W pierwszej kolejce nowego sezonu podopieczni Mirosława Smyły odprawili z kwitkiem Legionovię, wygrywając 3:0. W drugiej kolejce ekipa z Katowic musiała jednak przełknąć gorzką pigułkę - na własnym obiekcie przegrali bowiem 0:2 z ROW-em Rybnik.

• Dwa sezony temu obie ekipy zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. W obu meczach triumfowali gospodarze - Siarka wygrała w Tarnobrzegu 2:1, natomiast Rozwój pokonał u siebie Siarkowców 3:1.

• Obie ekipy rozgrzewają się już na płycie boiska.

• Standardowo kontrola pogody - super warunki do gry w piłkę. Zza chmur przebijają się promienie słońca, temperatura w granicach 20 stopni Celsjusza. Jest naprawdę przyjemnie.

• Dzień dobry! Kłaniam się ze stadionu miejskiego w Tarnobrzegu i zapraszam serdecznie na relację LIVE z meczu 3. kolejki 2. ligi, w którym to Siarka Tarnobrzeg podejmie przy Alei Niepodległości 2 drużynę Rozwoju Katowice. Startujemy o równiej 17!