Siarka Tarnobrzeg 2 - 2 Stal Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola

2

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• Tyle ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na GOL24.pl!

• Druga połowa już słabsza niż pierwsza. Walki nie zabrakło, jednak pojawiło się już mnóstwo niedokładności. Remis jest wynikiem jak najbardziej zasłużonym, bo Siarka po zdobyciu drugiej bramki zupełnie oddała rywalom inicjatywę. Goście zdominowali środek pola i nie pozwolili Siarce na zbyt wiele, często korzystając z błędów podopiecznych Włodzimierza Gąsiora. Niemniej jednak Siarka również kilkukrotnie postraszyła Stalówkę.

• Koniec! Derby na remis!

• Arbiter dolicza 2 minuty.

• Zmiana w Stali, Michał Dobkowski zmienia Adriana Gębalskiego.

• Żółta kartka dla Szymona Jarosza. Były lekkie przepychanki.

• Patryk Szewc zmienia Krzysztofa Ropskiego. Oprócz bramki, zawodnik Siarki raczej niewidoczny.

• Piechniak fauluje Stefanika, rzut wolny. Sporo determinacji po stronie gości, trochę mniej po stronie Siarki. Piłkarze Włodzimierza Gąsiora, mimo rangi spotkania, jednak często odstawiają nogę.

• Akcja Stalówki, z prawej strony wrzucał Mistrzyk, ale bardzo źle.

• Świetne zagranie Gębalskiego na prawą stronę do Piechniaka, ten próbował przełożyć na lewą nogę, ale piłka mu odskoczyła i stracił.

• Czyżycki uderza z powietrza z zebranej przed szesnastką piłki, ale wysoko nad bramką.

• Mistrzyk z żółtkiem po faulu na Stefaniku.

• Kiks Dybowskiego, aut dla Stali. Bardzo nerwowo Siarka, sporo błędów, zwłaszcza w środku pola. Stefanik chciał zaasekurować prawą stronę, ale odpuścił tym samym środek boiska, co wykorzystali goście, jednak dobra interwencja Waleńcika nie pozwoliła Gębalskiemu stanąć oko w oko z bramkarzem Siarki.

• PIŁKA W SIATCE, ALE ROPSKI NA OFSAJDZIE! Dobry strzał Koczona, Ropski niepotrzebnie zatrzymał piłke i wpakował ją do bramki obok leżącego Konckiego, bo wydaje się, że strzał Koczona również zatrzymałby się dopiero w siatce!

• ALE TO BYŁA SZANSA DLA SIARKI! Koczon ładnie wypuścił Ropskiego, Wójcik nie sięgnął piłki i zawodnik Siarki mógł strzelać, ale wydaje się, ze próbował zagrywać do środka do Żebrakowskiego, lecz zrobił to bardzo źle!

• Waleńcik główkuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nad bramką.

• Stefanik w mur, poprawił Dawidowicz i tylko korner dla Siarki.

• Uderzenie Czyżyckiego sprzed szesnastki, ale faulowany gracz Siarki i będzie rzut wolny około 17 metrów od bramki Konckiego! Szansa dla Siarki.

• Długa piłka Grzesika w kierunku Żebrakowskiego, ale napastnik Siarki fauluje Jarosza i od rzutu wolnego zaczną goście.

• Rzut rożny dla Siarki, ale zupełnie nieudane wykonanie i od bramki zacznie Koncki.

• Dybowski źle odbił strzał jednego z graczy Stali, do piłki dobiegł Gębalski i wpakował ją do siatki, ale w momencie pierwszego strzału był na spalonym!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! ALE JEDNAK NIE! GĘBALSKI NA SPALONYM!

• Rzut wolny dla Stali z lewej strony boiska, blisko pola karnego. Szansa na wrzutkę dla Mistrzyka.

• Zmiana w drużynie Stali, Kamila Bętkowskiego zmienia Kacper Piechniak. Dobry mecz Bętkowskiego.

• Błąd Koczona, który źle przyjmował piłkę. Tę przejął Dziubiński, ale dobrze przyblokował go Waleńcik i piłkę łapie bramkarz Siarki.

• Głęboka wrzutka Dawidowicza, skakał do piłki Żebrakowski, ale uprzedził go golkiper Stali.

• ŻEBRAKOWSKI!! Świetna akcja Siarki! Czyżycki zagrał na linię pola karnego do Koczona, ten ładnie wypuścił Żebrakowskiego, choć troszkę zbyt mocno, ale napastnik Siarki zdołał dojść do piłki, lecz jego strzał "z czuba" obok bramki! Przy okazji ucierpiał Koncki, ale już wszystko w porządku.

• Żółta kartka dla Grzesika. Szczerze mówiąc nie widziałem o co poszło, ale zawodnik Siarki chyba kopnął Wójcika leżąc na murawie.

• SZANSA! Dziubiński ładnie wymanewrował Grzesika na lewej stronie, wpadł w pole karne, ściął do środka, lecz uderzył obok lewego słupka!

• Czyżycki od razu dał o sobie znać. Gracz Siarki mocno potraktował Wójcika, sędzia musiał uciąć sobie z nim "pogawędkę".

• Zmiana w Siarce, boisko opuszcza Marcin Stromecki, a w jego miejsce Mateusz Czyżycki.

• Przechwyt Siarki, piłka powędrowała na prawo do Koczona, który z przodu miał Żebrakowskiego i Ropskiego, ale zupełnie pusto w środku pola. Nic z tej akcji nie wyszło.

• Stromecki fauluje Bętkowskiego w kole środkowym, tylko słowna reprymenda od sędziego.

• Słabiutka wrzutka w wykonaniu Koczona, bez problemu łapie piłkę Koncki.

• W drużynie gospodarzy brakuje wsparcia, gdy jeden z zawodników walczy o piłkę. Siarka mocno odpuściła środek pola przy wyniku 2:0, czego efektem były dwie bramki dla Stali.

• Stromecki fauluje Gębalskiego. Szybkie wznowienie Stali, ale zupełnie bez pomysłu i Siarka odzyskuje piłkę.

• Wójcik dobrze powalczył teraz z Koczonem, rzut rożny dla gospodarzy.

• Ależ to mogło być wejście smoka! Koczon wypuścił na prawej stronie Żebrakowskiego, ten wpadł w pole karne, leczu uderzył obok słupka!

• Zaczynamy drugą połowę! Czekamy na emocje!

• Zmiana też w Stalówce, za Bartłomieja Wasiuka wchodzi Konrad Korczyński.

• Zmiana w Siarce, od początku drugiej połowy Grzegorza Płatka zastąpi Michał Żebrakowski.

• Goście wrócili z dalekiej podróży. Stalówka przegrywała już 0:2, niewiele brakowało, aby kilka chwil po drugiej bramce dostali trzecią, lecz wówczas Stalówkę uratował słupek. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że dzisiejszy mecz jest meczem "bramkarzy". Dlaczego? Otóż trzy bramki padły po błędach golkiperów. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco. Czy goście złapią wiatr w żagle? A może gospodarze podniosą się po dwóch nokdaunach? Czekamy!

• Koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach 2:2! Będzie się działo!

• Stalówka miała rzut wolny ponad 30 metrów od bramki Dybowskiego, do piłki podszedł Bętkowski i kapitalnie uderzył, wrzucając piłkę ZA KOŁNIERZ (!) wysuniętemu Dybowskiemu! Duży błąd golkipera Siarki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!! REMIS!! BĘTKOWSKI Z WOLNEGO!!! ALEŻ GOL!!

• Żółta kartka dla Wasiuka za powalenie szarżującego Tomalskiego. O dziwo dopiero pierwsza kartka, a przecież mamy mecz derbowy.

• Nieudane dośrodkowanie Bętkowskiego, tylko aut dla Stalówki.

• Ręką zagrywał Sylwestrzak, rzut wolny dla gości. Rozpędzają się podopieczni trenera Wójcika.

• Coraz groźniej atakują goście! Teraz Wasiuk urwał się Dawidowiczowi, jednak boisko okazało się dla niego zbyt krótkie. Od bramki Dybowski.

• DZIUBIŃSKI! Nieudany wślizg Stromeckiego, po którym piłkę przejął zawodnik Stali. Pokusił się on o strzał z ponad 30 metrów, lecz Dybowski z trudem paruje na rzut rożny!

• Dobra wrzutka z narożnika boiska, najwyżej w polu karnym Siarki wyskoczył Jarosz i skierował piłkę do siatki! Będzie ciekawie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! BRAMKA DLA STALI!! SZYMON JAROSZ!

• Rzut rożny dla gości, wywalczony przez Wójcika.

• Dobrze zapowiadała się kontra Siarki, ale kilka drobnych błędów i akcja spaliła na panewce.

• Okazja dla Stali! Dobra wrzutka, akcję zamykał głową Jarosz, ale uderzył niecelnie. Piłka spadła jednak pod nogi Wasiuka, a ten z ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera Siarki, jednak zrobił to nieudolnie i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Faul Stefanika, poszkodowanym Jarosz. Okazja dla Stali na wrzutkę.

• Pierwsza od dłuższego czasu akcja gości. Najpierw do dośrodkowania nie doskoczył Gębalski, później Wasiuk zbyt mocno zagrywał do Wójcika i od bramki zacznie Dybowski.

• Dośrodkowanie Dawidowicza z rzutu rożnego, do piłki wyskoczył Stefanik i Jarosz, ale kapitan Siarki faulował obrońcę Stalówki.

• Koczon kapitalnym balansem ciała minął Bruno Żołędzia, ale gracz Stali po chwili naprawił swój błąd i dobrym wślizgiem wyłuskał futbolówkę spod nóg najlepszego strzelca Siarki.

• Wracając jeszcze do akcji bramkowej - fatalny mecz Bartosza Konckiego. Tomalski ładnie "na zamach" minął jednego z graczy Stali i oddał mocny strzał na bramkę gości, Koncki ponownie próbował łapać piłkę "w koszyczek", lecz piłka odbiła się od jego klatki piersiowej i trafiła prosto pod nogi Ropskiego, a ten z najbliższej odległości podwyższył wynik meczu!

• SŁUPEK! Daniel Koczon wyszedł na czystą pozycję, całkiem przypadkowo, wykorzystując błąd defensywy gości, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku! To mógł być nokaut!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! KRZYSZTOF ROPSKI!! KOLEJNY BŁĄD KONCKIEGO!

• Stelmach fatalnie rozprowadził kontrę Stalówki. Miał mnóstwo miejsca, lecz szybko zdecydował się na zagranie do wychodzącego na lewej stronie kolegi, lecz zrobił to bardzo źle.

• Ładna akcja Koczona na prawej flance, dograł do środka gdzie czyhał już Tomalski, ale dobrze ubiegł go Mistrzyk, który wybił na korner!

• Dzisiejszy mecz z wysokości trybun podziwia m.in. były piłkarz Siarki oraz ojciec obecnego kapitana tarnobrzeżan - Józef Stefanik.

• ALEŻ SZANSA DLA STALI! Niepewne wybicie defensorów Siarki zakończyło się przejęciem piłki przez Bętkowskiego, który z bliskiej odległości huknął na bramkę Siarki, ale wprost w Dybowskiego! Po małym zamieszaniu golkiper Siarki finalnie łapie piłkę.

• Powalczył w polu karnym Sylwestrzak, ale piłka wybita poza linię końcową i korner dla Siarki.

• Koczon faulowany na prawej stronie przez Wójcika. Okazja do dośrodkowania.

• Akcja lewą stroną Gębalskiego, ale dobrze, z poświęceniem interweniuje Waleńcik i piłka dla Siarki.

• W poprzedniej kolejce Marcin Stefanik również zdobył bramkę, wówczas gol ten dał Siarce 3 punkty w meczu w Rybniku. Czy dziś gol kapitana Siarki również rozstrzygnie losy meczu?

• Najpierw dobra akcja gospodarzy, przed szansą stanął Ropski, jednak nie zdołał oddać strzału. Piłka wybita na 30 metr pod nogi Stefanika, ten zdecydował się na uderzenie, które było mocne, ale leciało wprost w bramkarza gości. Ten jednak popełnił błąd w stylu Jerzego Dudka z meczu z Manchesterem United, tyle, że w tym przypadku piłka wpadła już do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MARCIN STEFANIK!! ALEŻ BABOL KONCKIEGO!!

• Szansa dla Siarki! Z prawej strony dobrze wrzucał Koczon, akcję zamykał Tomalski, ale źle przyjął sobie piłkę, którą przed pole karne wyekspediowali obrońcy Stali. Tam z kolei "zgarnął" ją Stefanik i odegrał do Dawidowicza, lecz jego uderzenie obok bramki Stali!

• Ładne zagranie Stefanika na lewą stronę do Tomalskiego, ale Mistrzyk wybija na aut.

• Gospodarze na razie nerwowo. Widać, że ranga meczu robi swoje.

• Kibice Stali śpiewają "Gramy u siebie".

• Uderzenie Jarosza sprzed pola karnego, ale obok bramki Siarki. Pierwsze chwile meczu dla Stalówki.

• Ładna akcja Stali, ale Bętkowski na spalonym.

• Startujemy! Pierwszy gwizdek i ruszają goście!

• Gospodarze w standardowych strojach żółto-czarno-żółtych, goście natomiast w kolorach...Wolfsburga, czyli jasno zielone koszulki, białe spodenki i białe getry.

• Eye of the Tiger już rozbrzmiewa z głośników, a to oznacza tylko jedno - piłkarze w asyście Szerszenia Wacka i dzieci meldują się na murawie!

• Kibice, fotoreporterzy i oczywiście media :-) już gotowi. Czekamy zatem na piłkarzy!

• Rezerwowi Stali: Tomala - Piechniak, Korczyński, Dobkowski, Adamski, Zawierucha, Kołodziej.

• Rezerwowi Siarki: Beszczyński - Suchecki, Przewoźnik, Szewc, Czyżycki, Lewandowski, Żebrakowski.

• Arbiter dzisiejszego meczu, pan Paweł Malec z Łodzi, prowadził już w przeszłości mecz między Siarką a Stalą, a mianowicie mecz rozgrywany w ubiegłym sezonie w Stalowej Woli (1:1).

• Na trybunach melduje się coraz więcej kibiców. Mroźna pogoda nie przeszkadza zatem! Swój sektor zapełniają również kibice Stali, którzy są spodziewani w liczbie ponad 300 osób.

• W ostatnim czasie to tarnobrzeżanie radzą sobie lepiej w meczach derbowych. Standardowo pod lupę bierzemy 5 ostatnich spotkań. A ich bilans jest następujący: 2 wygrane Siarki, 2 remisy, 1 wygrana Stali.

• W ostatnim czasie forma prezentowana przez piłkarzy Siarki jest całkiem dobra. Ostatnie 5 spotkań to 3 zwycięstwa, i po jednym remisie i porażce. Forma gości nie jest sporo gorsza, bo wygrali oni dwukrotnie, tyle samo razy przegrali i raz zremisowali.

• Strata Siarki do będącej na 4. miejscu Puszczy Niepołomice to 2 punkty, jednak podopieczni trenera Gąsiora rozegrali o jedno spotkanie mniej niż zawodnicy z Niepołomic. Goście natomiast mają tylko 3 punkty przewagi nad będącym w strefie spadkowej Rozwojem Katowice. Mecz zatem o przysłowiowe 6 punktów. Potrzeba większej motywacji? Chyba nie.

• Kilka suchych faktów przed dzisiejszym meczem. Siarka zajmuje obecnie 5. miejsce, Stal natomiast jest 5 lokat niżej. Gospodarze do tej pory zgromadzili na swoim koncie 26 "oczek", goście natomiast o 6 mniej.

• Zapraszam do przeczytania zapowiedzi tego spotkania! Dostępna jest TUTAJ.

• Piłkarze Siarki właśnie zameldowali się na murawie. Rozgrzewka rozpoczęta.

• Jeszcze dziś rano, boisko przy Al. Niepodległości 2 wyglądało tak, jak na zdjęciu. Teraz jest już nieco lepiej, śnieg został odgarnięty.

• Dzień dobry! Witam gorąco z mroźnego Tarnobrzega. Za niecałe 40 minut początek Wielkich Derbów Podkarpacia - Siarka vs. Stal Stalowa Wola! Miejmy nadzieję, że gorąca atmosfera, jaka z pewnością będzie towarzyszyć podczas tego meczu rozgrzeje zarówno kibiców i piłkarzy.