• Potężne uderzenie Robaka zablokowane przez rywali.

• Dankowski bezpośrednio z wolnego próbował zaskoczyć Cracovię. Piąstkował Gostomski

• Javi Hernandez z żółtą kartką

• Robak popędził z akcją, odważne wyjście Gostomskiego okazało się dobra decyzją.

• GOL! Jakub Kosecki otrzymał piłkę od Gąski i zza pola karnego wpakował piłkę do siatki. Mamy asystę w debiucie w Lotto Ekstraklasie!

• Gąska ruszył do przodu. Sporo walki ale na posterunku Dytyatev

• Michał Helik obejrzał żółtą kartkę za faul na Radeckim

• A teraz Słowik poradził sobie z piłką po długim wrzucie z autu.

• Słowik wyłapał piłkę po zgraniu ze strony Piszczka. Skończyło się bez strzału

• Hernandez przewrócił się odbierając piłkę w polu karnym. Bez faulu, ale Pasy wciąż pod bramką wrocławian.

• Rykoszet po strzale Budzińskiego. Dankowski opanował piłkę

• Farshad Ahmadzadeh nie będzie w stanie kontynuować gry. Zmienił go Mateusz Radecki, dla którego jest to debiut w ekstraklasie.

• Farshad ma problemy ze zdrowiem. Dla piłkarzy to czas na łyk wody, dla trenerów na ostatnie uwagi

• Świetna interwencja Helika. Nie pozwolił na strzał Robakowi

• Celeban odebrał piłkę Culinie na prawym skrzydle. Atak rozpoczął Budziński

• Gostomski interweniował po strzale Celebana. Dośrodkowywał Gąska

• Faul Hernandeza na Farshadzie i teraz czas na rzut wolny

• Farshad poprowadził kolejny atak Śląska i wywalczył rzut rożny.

• Po mocnym początku tej połowy, teraz Śląsk nieco osłabł i pozwala Cracovii na prowadzenie gry.

• Ostatnia roszada w ekipie Michała Probierza. Antonini Culina za Gerarda Olivę

• Po podaniu Pestki Hernandez stoczył bój pod bramką. Podanie do Piszczka. Z ostrego konta wybił za linię końcową.

• Kosecki padł w polu karnym po indywidualnej akcji. Bez reakcji sędziego.

• Jest też debiut po stronie gości. Filip Piszczek za Sergeia Zenjova

• Po dośrodkowaniu Augusto uderzał Celeban. Tym razem niecelnie.

• Na boisku pojawił się Marcin Robak. Zmienił Arkadiusza Piecha

• Żółta kartka dla Diego za zatrzymanie pędzącego Farshada

• Po dośrodkowaniu Gąski z rogu Zenjov wybił piłkę prosto pod nogi wykonawcy. Strzał prawą nogą wybronił Gostomski.

• Teraz Śląsk ma piłkę pod kontrolą. Wrocławianie wymieniają się podaniami i wciąż próbują atakować pole karne rywala. Defensywa Pasów nie jest łatwa do pokonania.

• Żółta kartka dla Farshada Ahmadzadeh za faul na Diego

• GOL! Augusto skierował piłkę do siatki dobijając próbę Arkadiusza Piecha

• Mamy debiut po stronie Śląska. Pozyskany z Wigier Damian Gąska zmienił Michała Chrapka

• Po starciu z Dankowskim teraz problemy z podniesieniem się z murawy miał Hernandez. Mało płynności w grze.

• Po analizie, arbiter nie wskazał na jedenastkę.

• Dytyatyev powalony przez Piecha w polu karnym Śląska. Przerwa w grze i konsultacja z VAR

• Atakowany przez Koseckiego Hernandez utrzymał się przy piłce. Zenjov nie zdołał dojść do podania.

• Piech walczył pod polem karnym Cracovii, ale nie zdołał się w nie przebić. Udało się to Pałaszewskiemu, który oddał napastnikowi piłkę. Niecelne uderzenie.

• Zenjov był adresatem podania, które odebrał Słowik. Wcześniej akcja prawym skrzydłem.

• Śląsk mocno rozpoczął tę połowę. Gra toczy się wyłącznie na polowie Cracovii. Kolejne próby niecelne.

• Gostomski piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Kosecki leżał na boisku. Będzie rzut wolny dla Śląska.

• Śląsk rozpoczął już drugą część gry. Czy przyniesie bramki?

• Koniec pierwszej połowy. We Wrocławiu 1:1

• Oliva dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie oddał celnego strzału.

• Kosecki dośrodkował pod samą bramkę, ale piłkę przejął Dytyatev

• Diego po raz kolejny pokazał się na skrzydle. Tym razem jednak przegrał bój o piłkę z jednym z rywali.

• Cztery strzały celne ze strony Cracovii, dwa oddali piłkarze Śląska. Ten mecz może się podobać, wiec na przedłużenie pierwszej połowy o pięć minut kibice raczej narzekać nie będą.

• Fajna kontra Cracovii rozpoczęta przez Budzińskiego. Przez Zenjova piłka doszła do Dimuna. Skutecznie interweniował Celeban

• Śląsk okrążał pole karne Cracovii, próbowali w nie zagrać zarówno Chrapek jak i Cholewiak. Nie pozwolili na to defensorzy Śląska.

• Cracovia ma sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale teraz Śląsk odważniej wyszedł z własnej połowy. Trochę wymiany podań, ale spotkanie we Wrocławiu może się podobać.

• Zenjov przegrał pojedynek powietrzny z Augusto, ale Cracovia wciąż w ataku. Teraz jest strona przeważającą.

• Cholewiak faulowany przez Diego i arbiter przerwał akcję Cracovii.

• Hernandez otrzymał piłkę od Pestki i ruszył do przodu. Sam wykańczał swój rajd, ale dobrze interweniował Słowik

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Budzińskiego i ogromne zamieszanie w polu karnym Śląska. Słownik nie porozumiał sie z Tarasovsem. Krakowianie tego nie wykorzystali.

• Pestka ruszył lewą stroną, ale niedokładne podanie sprawiło, że akcja została przerwana.

• Covilo wybił piłkę z własnego pola karnego i do piłki doszedł Cholewiak. Niecelna próba piłkarza Śląska.

• Budziński przez całe boisko zagrał wysoko prosto w ręce Słowika

• Krótko wykonany przez Śląsk rzut rożny i zagranie Chrapka w kierunku Cholewiaka. Niecelne

• GOL! Gerard Oliva sam wykończył własną akcję. Oszukał Tarasovsa i strzałem na dalszy słupek pokonał też bramkarza Śląska

• Dobre podanie do Diego, ten zagrał równolegle do bramki. Zenjov nie trafił w piłkę i ponownie bez strzału.

• Niecelne podanie Helika w kierunku Zenjova i piłka wyleciała na aut. Cracovia wciąż przy piłce, ale Śląsk nie ma prawa poczuć sie zagrożony.

• Teraz chwila wolniejszej gry. Cracovia wymieniała podania na własnej połowie, a wszelkie próby ataku paliły na panewce.

• Kontuzjowanego Adriana Danka zastąpił już Kamil Pestka. Diego przejdzie na lewą stronę.

• Danek znoszony na noszach. Ma problemy z lewą ręką. Nie wróci do gry.

• Agresywne wejście Cholewiaka i Danek potrzebuje pomocy ze strony medyków. Przerwa w grze.

• Oliva pokazał się pod bramką Śląska, ale przegrał pojedynek z obrońcami i ponownie bez strzału.

• Cholewiak dogonił Zenjova na skrzydle i odebrał mu piłkę. Dobry powrót wrocławianina

• Zderzenie Koseckiego z Diego i na murawę padł ten drugi. Chwila przerwy

• Wysoka piłka Budzinskiego w pole karne wybita przez Cholewiaka. Bez zagrożenia pod bramką Śląska.

• GOL! Piotr Celeban głową daje prowadzenie Śląskowi. Najlepiej odnalazł się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Danek poradził sobie z akcją wrocławian toczoną lewym skrzydłem. Będzie korner dla gospodarzy.

• Minimalnie pomylił się Piech po podaniu z lewej strony. Oddał strzał głową z pola karnego.

• Pałaszewski przewrócony przez Dimuna w środku pola. Śląsk będzie miał rzut wolny ale z dalekiej odległości.

• Indywidualna akcja Cholewiaka zakończona niecelnym strzałem. Wcześniej dobre podanie Chrapka

• Covilo uderzał głową na bramkę Śląska. Skuteczna interwencja golkipera..

• Budziński prostopadłym zagraniem próbował obsłużyć Hernandeza, ale jego zamiary odczytał Celeban

• Zenjov nie doszedł do piłki wrzucanej na prawe skrzydło. Uprzedzony przez rywali.

• Danek wrzucał piłkę z autu w pole karne Śląska, ale piłka została szybko stamtąd wybita

• Piech faulowany przez Helika i szybko rozegrany rzut wolny. Cholewiak nie zdołal oddać strzału po dośrodkowaniu.

• Chrapek nie zdołał odebrać wysokiej piłki na lewe skrzydlo. Helik górą w powietrznym pojedynku

• Kosecki zagrał do Piecha i ten wdarł się w pole karne. Skuteczna interwencja Diego

• Po stałym fragmencie Budzińskiego uderzał Dimun. Tym razem niecelnie.

• Hernandez wywalczył rzut wolny dla Cracovii. Faulował Kosecki

• Oliva faulowany przez Tarasovsa. Bez reakcji arbitra.

• Cholewiak zagrał długą piłkę pod pole karne Cracovii, ale tam na piłkę czekał Helik

• I ruszyli. Cracovia rozpoczęła pierwsze z trzech dzisiejszych ekstraklasowych starć.

• W tym spotkaniu będzie używany system VAR.

• Czas na przywitanie dzisiejszych kapitanów: Michała Helika oraz Piotra Celebana i losowanie stron.

• Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, który poprowadzi dzisiejsze spotkanie, wyprowadził już obie jedenastki na boisko.

• Podczas aktualnego okienka transferowego w obu ekipach doszło do kilku zmian. Pierwsze efekty już w wyjściowych jedenastkach na dzisiejsze spotkania. Wśród gości zobaczymy Macieja Gostomskiego, Adriana Danka, Marcina Budzińskiego oraz Gerarda Olivę. W Śląsku jedynie Farshada Ahmadzadeha. Reszta na swój debiut musi jeszcze poczekać.

• Ostatnie starcie tych dwóch ekip zakończyło się remisem 3:3. Gole zdobyło wówczas sześciu różnych strzelców: Michał Helik, Krzysztof Piątek, Milan Dimun, Marcin Robak, Piotr Celeban oraz Arkadiusz Piech. W rundzie zasadniczej oba spotkania zakończyły się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

• Michał Probierz w tym spotkaniu nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Damiana Dąbrowskiego, Mateusza Wdowiaka i Michala Siplaka. Po drugiej stronie barykady wszyscy zdrowi. Tadeusz Pawłowski mógł wybrać najlepszą osiemnastkę.

• Mniej niż pół godziny pozostało do rozpoczęcia spotkania Śląska Wrocław z Cracovią. Ubiegły sezon obie te ekipy zakończyły z dokładnie takim samym dorobkiem punktowym co pozwoliło im się uplasować na dziewiątym i dziesiątym miejscu. W tym sezonie ich ambicje sięgają wyżej, co najmniej grupy mistrzowskiej. Kto po pierwszej kolejce będzie bliższy celu?

Kaja Krasnodębska

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO I STREAM ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia ONLINE. Na inaugurację sezonu 2018/2019 Śląsk podejmie Cracovię, która ubiegłe rozgrywki zakończyła z dokładnie takim samym dorobkiem punktowym jak on. Teraz obie ekipy mierzą w grupę mistrzowską. Kto będzie jej bliższy po pierwszej kolejce? Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Cracovia? Transmisja w telewizji i stream online.

ŚLĄSK WROCŁAW - CRACOVIA ONLINE

To będzie intensywny sezon dla województwa dolnośląskiego. Chrobry Głogów rozpoczął już walkę na pierwszoligowych boiskach, natomiast Miedź Legnica z przytupem weszła do Lotto Ekstraklasy pokonując Pogoń Szczecin 1:0.
Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław, które swoje inauguracyjne mecze rozegrają w sobotę chętnie poszłyby w jej ślady, zwłaszcza że mierzą się z wysoko ocenianymi przeciwnikami. Zanim Miedziowi wybiegną na murawę w Warszawie, Śląsk Wrocław podejmie przed własną publicznością Cracovię Michała Probierza.

To jedno z największych trenerskich nazwisk w kraju. Przed rokiem objął zespół Pasów i dostał szansę zbudowania go praktycznie od nowa, według własnego pomysłu. Pierwsze efekty było widać już wiosną, ale tak naprawdę dopiero w tym sezonie będziemy mogli zobaczyć pomysł Probierza. Okres przygotowawczy można zaliczyc do udanych. Obyło się bez kadrowej rewolucji, dokonano kilku - wydaje się przemyślanych - transferów. Z Australii powrócił Marcin Budziński, do zespołu wreszcie dołączył Maciej Gostomski, solidne posiłki przyszły też z Sandecji Nowy Sącz. Ciężko powiedziec kto z nowych piłkarzy wyjdzie na boisko już we Wrocławiu. Na pewno zabraknie kilku “starszych” nazwisk. Z powodu kontuzji mecz opuszczą Mateusz Wdowiak, Michal Siplak i Damian Dąbrowski.

ŚLĄSK WROCŁAW - CRACOVIA STREAM

Na urazy na razie nie narzekają podopieczni Tadeusza Pawłowskiego. Wbrew przewidywaniom za stery pierwszego zespołu powrócił nie tylko na chwilę, ale poprowadzi też zespół w nadchodzących rozgrywkach. Również wśród jego podopiecznych kilka zmian. Wrocławianie w aktualnym okienku postanowili spróbować nowego kierunku i ściągnęli kilku graczy z niższych lig. Dla Jakuba Łabojki, Damiana Gąski, Mateusza Radeckiego czy Daniela Szczepana mecz z Cracovią może byc debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Jakuba Koseckiego, który aktywnie poszukuje nowego pracodawcy. W grę wchodzi kierunek zagraniczny.

63 dni minęły od ostatniego ligowego spotkania wrocławian. Na zakończenie poprzednich rozgrywek Śląsk pokonał w Gdyni Arkę 1:0 i zakończył sezon na 10. miejscu. Pozycję wyżej uplasowała się Cracovia, która w całym sezonie zebrała dokładnie tyle samo punktów co ekipa z Wrocławia. Wówczas zadecydowało lepsze miejsce na zakończenie rundy zasadniczej. Teraz ambicje jednych oraz drugich sięgają jeszcze wyżej. Brak awansu do grupy mistrzowskiej będzie w obu przypadkach rozczarowaniem.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Śląsk Wrocław - Cracovia?

Sędzia Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
W ubiegłym sezonie najczęściej, bo aż siedmiokrotnie, sędziował mecze Lechii Gdańsk, ale zarówno Śląsk jak i Cracovia także nie są dla niego anonimowe. Z piłkarzami z Wrocławia widział się pięć razy, z Pasami cztery. Nie prowadził jednak ich bezpośrednich starć.

Nieobecni

Śląsk Wrocław:
Cracovia: Mateusz Wdowiak, Michal Siplak, Damian Dąbrowski

Poprzednie bezpośrednie starcia

22 października 2016: Śląsk Wrocław - Cracovia 2:2 (Grajciar x2 - Covilo, Dąbrowski)
7 kwietnia 2017: Cracovia - Śląsk Wrocław 1:0 (Polczak)
27 maja 2017: Śląsk Wrocław - Cracovia 2:0 (Biliński, Morioka)
25 sierpnia 2017: Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1 (Piech, Pich - Wdowiak)
10 lutego 2018: Cracovia - Śląsk 2:1 (Covilo, Rakels - Pich)
4 maja 2018: Cracovia - Śląsk 3:3 (Helik, Piątek, Dimun - Robak, Celeban, Piech)

Śląsk Wrocław - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Cracovia od 15:10 przeprowadzi CANAL+Sport HD oraz nSport+. Relacja LIVE w GOL24.