Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie obejrzeć w...

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 29. kolejka
2017-04-15 15:30

Śląsk Wrocław

2

Górnik Łęczna

2

• Koniec, podział punktów po dwóch kompletnie różniących się od siebie połowach! Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:2! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Aleksandar Kovacević uderza z 30 metrów ponad poprzeczką.

• Sędzia dolicza aż cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• Zmiana dochodzi do skutku właśnie teraz.

• Za chwilkę ostatnia zmiana w tym meczu. Augusto zmieni Ostoję Stjepanovicia.

• Co się dzieje ze Śląskiem Wrocław? Piłkarze grający w ciemnozielonych koszulkach kompletnie opadli z sił, ich ataki są szybko rozbijane przez obronę łęcznian.

• Żółta kartka dla Kamila Dankowskiego za staranowanie Piotra Grzelczaka przy linii bocznej.

• Mario Engels zmienia Łukasza Madeja.

• Próba dośrodkowania Javiera Hernandeza z prawej strony boiska z mniej więcej siedmiu metrów kończy się bramką, piłka wpada w okienko!

• Gol, ależ bramka, Javier Hernandez! 2:2 we Wrocławiu, wszystko zaczyna się od nowa!

• Do wejścia gotowy Mario Engels.

• Aleksander Komor jednak wraca do gry.

• Jakiejś kontuzji nabawił się chyba Aleksander Komor, ciężko powiedzieć, czy będzie mógł on kontynuować grę. Franciszek Smuda wykorzystał już wszystkie zmiany, więc Górnik być może będzie zmuszony do gry w dziesiątkę.

• Ostoja Stjepanović długo zastanawiał się nad sposobem rozegrania rzutu wolnego, ostatecznie akcja kończy się niecelnym strzałem Mateusza Lewandowskiego.

• Javier Hernandez fauluje wślizgiem od tyłu Łukasza Madeja i nie zagra w następnym meczu ligowym.

• Z dobrze ponad 30 metrów uderza Kamil Dankowski, ale Sergiusz Prusak tylko odprowadził piłkę wzrokiem - nawet przez sekundę nie zagrażała ona bramce.

• Ostatnia zmiana w drużynie Górnika. Vojo Ubiparip melduje się na murawie w miejsce Pawła Sasina.

• Starcie Sito Riery z Gabrielem Matei, sędzia uznał, że faulował ten pierwszy i ukarał go żółtą kartką.

• No cóż...

• Kamil Biliński zmieniony przez Łukasza Zwolińskiego.

• Kolejna zmiana w ekipie przyjezdnych. Piotr Grzelczak zastępuje Grzegorza Piesio, szykuje się również zmiana w zespole gospodarzy.

• Niepilnowany skrzydłowy miał sporo miejsca i znakomicie dośrodkował w pole karne, dokładnie na głowę wchodzącego w pole karne rezerwowego Górnika, który dopełnił dzieła zniszczenia. We Wrocławiu wciąż będzie ciekawie!

• No proszę, co za asysta Grzegorza Bonina! Szymon Drewniak na 2:1!

• Jeszcze raz strzału próbuje Łukasz Madej, tym razem jednak uderza dużo gorzej, po ziemi, w zasięgu Sergiusza Prusaka, który łapie piłkę.

• Goście gubią się nawet po przejęciu piłki. Ta sztuka udała się w końcu Przemysławowi Pitremu, były napastnik nieatakowany posłał od razu piłkę w aut.

• Nie widać żadnej zmiany w grze Górnika Łęczna - Śląsk wciąż prezentuje się lepiej na początku drugiej połowy.

• Łukasz Madej huknął ile sił w nogach, skrzydłowy pomylił się nieznacznie, piłka przelatuje tuż obok słupka!

• Grzegorz Piesio dośrodkowuje z lewej strony boiska, przenosi jednak piłkę ponad głową Bartosza Śpiączki.

• Mecz wznowiony, piłkę ma Śląsk Wrocław!

• W przerwie zmiana w Górniku. Szymon Drewniak zmienia Łukasza Tymińskiego.

• Piłkarze już wrócili na murawę.

• W drugim, rozgrywanym równolegle meczu Ruch Chorzów remisuje z Pogonią Szczecin do przerwy 1:1 po pierwszej bramce w Ekstraklasie Bartosza Nowaka oraz trafieniu Dawida Korta.

• Śląsk gra naprawdę dobry mecz. Stwarza sobie sytuacje strzeleckie, przy czym pozostaje skuteczny i do przerwy zasłużenie prowadzi. Pod koniec pierwszej połowy Górnik rozpoczął nieco śmielsze ataki, ale każdy z nich przytomnym wyjściem z bramki wyjaśniał Mariusz Pawełek.

• Sędzia kończy pierwszą połowę bez doliczenia choćby minuty. Do przerwy Śląsk - Górnik 2:0.

• Kamil Biliński bez przyjęcia zmienia tor lotu podania od Łukasza Madeja, kierując je od razu do swojego słowackiego kolegi, który w sytuacji sam na sam nie myli się! Ależ efektowna asysta strzelca pierwszej bramki!

• Śląsk dopina swego - 2:0, Robert Pich!

• Petarda Kamila Dankowskiego przelatuje obok słupka, młodzieżowy reprezentant Polski był bardzo bliski pokonania bramkarza, zabrakło mniej więcej pół metra.

• Pierwsza połowa powoli dobiega końca, tymczasem coraz lepiej wygląda gra Górnika. Goście stwarzają sobie coraz więcej okazji strzeleckich.

• Celny, ale niezbyt mocny strzał Grzegorza Bonina na bramkę Śląska - bez problemu radzi sobie Mariusz Pawełek.

• Gabriel Matei doskonale minął kilku rywali po prawej stronie boiska przy linii bocznej, chciał rozpocząć tym samym kontratak, ale podał w miejsce, gdzie nie było nikogo.

• Na spalonym złapany Bartosz Śpiączka, piłka trafiła do niego po przejęciu piłki w okolicach linii środkowej. Gdyby nie gwizdek sędziego, napastnik stanąłby oko w oko z bramkarzem.

• Łukasz Tymiński z pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu za wejście w nogi Łukasza Madeja.

• Przemysław Pitry faulowany przez Kamila Bilińskiego we własnym polu karnym - tak przynajmniej twierdzi sędzia, powtórki pokazują, że o faulu nie mogło być mowy, Śląsk był bliski kolejnej stuprocentowej sytuacji!

• Rzut rożny dla Śląska po interwencji Aleksandra Komora.

• Mocne dośrodkowanie Kamila Bilińskiego przeniesione nad poprzeczką przez Sergiusza Prusaka - to był podręcznikowy centrostrzał.

• Co za akcja Górnika Łęczna! Piłka krążyła między nogami piłkarzy, którzy grali na jeden kontakt na połowie rywala, aż w końcu sam na sam z bramkarzem wyszedł Jevi Hernandez. Sytuację w ostatniej chwili przytomnym wyjściem z bramki ratuje Mariusz Pawełek!

• Paweł Sasin myli się na własnej połowie i podaje piłkę pod nogi Sito Riery, ten w dobrej sytuacji zamiast strzelać bardzo niecelnie podaje. Kolejna dobra szansa dla wrocławian.

• Znakomita asysta piętką Sito Riery, po której w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Śląska. Kopnął on piłkę mocno, bramkarz zaskoczony nie zdążył zainterweniować.

• Gol! Kamil Biliński w końcu przełamuje się! 1:0 dla Śląska!

• Obie drużyny póki co "badają się", nieco częściej na połowie rywala przebywa Śląsk Wrocław.

• Sito Riera przedarł się w pole karne prawą stroną przy linii końcowej, ale po dobrej interwencji obrońcy nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Robert Pich miał szansę rozpocząć szybki kontratak, ale podaje równie mocno, co niedokładnie - w aut.

• Grzegorz Bonin podaje z lewej flanki do Bartosza Śpiączki, napastnik trafia w desperacko blokującego uderzenie Adama Kokoszkę - gdyby snajper wyprzedził obrońcę, zapewne oddałby celny strzał na bramkę z siedmiu metrów!

• Aleksandar Kovacević podbija sobie piłkę i szykuje się do strzału z woleja, uderza mocno, ale wysoko nad poprzeczką.

• Długie podanie z własnej połowy w wykonaniu Mateusza Lewandowskiego trafia prosto pod nogi Sergiusza Prusaka.

• Sito Riera dobrym podaniem na prawe skrzydło uruchomił Łukasza Madeja, skrzydłowy od razu dośrodkowuje w pole karne, piłka mija głowę Kamila Bilińskiego o metr.

• Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego i piłka w grze, ma ją Górnik Łęczna!

• Losowanie za nami, mecz rozpoczną goście.

• Oto oni! Bohaterowie dzisiejszego widowiska już na murawie stadionu we Wrocławiu!

• Piłkarze już ustawieni w tunelu...

• Pomimo miejsca rywala w tabeli na trybunach pojawi się dziś około 10 000 kibiców Śląska - to dobry wynik, jak na frekwencję na meczach Śląska w tym sezonie.

• Ewentualna porażka Śląska będzie jego 400. przegraną w Ekstraklasie. Porażka Łęcznej - 100. porażka tego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

• Obie drużyny w ostatnich spotkaniach w końcu zaczęły punktować, wobec czego ciężko jest dziś wyłonić faworyta. Z pewnością jednak czeka nas ciekawy mecz - w ostatnich meczach Górnika padało sporo bramek.

• Rezerwowi Górnika: Wojciech Małecki, Josimar Atoche, Szymon Drewniak, Stefan Askovski, Adam Dźwigała, Piotr Grzelczak i Vojo Ubiparip.

• Rezerwowi Śląska: Dominik Budzyński, Adrian Łyszczarz, Mario Engels, Augusto, Mariusz Pawelec, Peter Grajciar i Łukasz Zwoliński.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• Znamy składy obu zespołów!

• W Wielką Sobotę wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, dzień z Lotto Ekstraklasą zaczynamy od relacji live z meczu Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna!

Maciek Jakubski

W Wielką Sobotę Śląsk podejmie ligowego outsidera

W Wielką Sobotę Śląsk podejmie ligowego outsidera ©Paweł Relikowski

W sobotnie popołudnie we Wrocławiu, jak to powiedział Łukasz Zwoliński, "wielki mecz". A po prawdzie pojedynek drużyn, które walczą, by uzyskać jak najlepsze pole startowe do walki o utrzymanie. Przewagę psychologiczną mają gospodarze, którzy jesienią wygrali gładko na wyjeździe 3:0, a poza tym ostatnio mają patent na gości. Relacja LIVE w GOL24!

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE

Do niedawna wyglądało na to, że w Śląsku idą lepsze czasy. Ba, po dwóch wygranych zapachniało nawet walką o górną ósemkę. Sen wrocławian został jednak brutalnie przerwany tydzień temu w Krakowie. Śląsk przegrał z Cracovią, a w dodatku stracił swój motor napędowy w osobie Joana Romana i mózg, czyli Royotę Moriokę.
Hiszpan podkręcił staw skokowy i straci dwa lub trzy tygodnie na powrót do pełni zdrowia. Japończyk natomiast w Krakowie ujrzał czwartą żółtą kartkę. Sytuację w Śląsku ratuje nieco powrót po zawieszeniu Łukasza Madeja, choć i tak wydaje się, że z przodu może brakować ognia. Jak zagra Śląsk bez Morioki? Kto będzie prowadził grę i kto będzie siał zamieszanie na skrzydle? Statystyki są jednak po stronie gospodarzy, którzy wygrali wszystkie cztery poprzednie potyczki z Górnikiem. Jesienią łatwo zwyciężyli na wyjeździe 3:0 po bramkach Morioki, Bilińskiego i Grajciara.

Śląsk ma problemy kadrowe z przodu, a Łęczna... w obronie. Nie zagrają kontuzjowany Gerson i pauzujący za kartki Leandro. Zastąpią ich prawdopodobnie Aleksander Komor i Dariusz Jarecki. Ostatnio podopieczni trenera Smudy, podobnie jak Śląsk, nie popisali się. Przegrali z Wisłą Płock 2:3, choć do przerwy prowadzili 2:0! A przecież Łęczna była ostatnio na fali wznoszącej: remisy z Pogonią i Lechem oraz wygrana z Arką. Górnik nie zamierza oddawać Ekstraklasy bez walki i na pewno we Wrocławiu też się postawi. Nie ma zresztą specjalnie wyboru, a biorąc pod uwagę osłabienia obu drużyn, to trzeba brać pod uwagę, że w meczu tym padnie remis.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

KTO NIE ZAGRA
Śląsk: Roman (kontuzja), Morioka (kartki)
Łęczna: Gerson (kontuzja), Leandro (kartki)

NA KOGO ZWRÓCIĆ UWAGĘ
W ostatniej kolejce Robert Pich nie zdobył gola, ale miał swoje okazje. Jest nadal w formie i zapewne to on będzie stanowił największe zagrożenie dla bramkarza przyjezdnych.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:
Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski - Kovacević, Stjepanović - Pich, Madej, Riera - Zwoliński.
Łęczna: Prusak – Matei, Komor, Pitry, Jarecki – Sasin, Tymiński – Bonin, Hernandez, Grzelczak – Śpiączka.

ŚLĄSK WROCŁAW - GÓRNIK ŁĘCZNA TRANSMISJA TV
Sobotnie spotkanie Śląska z Górnikiem pokaże nSport+. Mecz prosto ze Stadionu Wrocław skomentuje duet Rafał Dębiński – Remigiusz Jezierski.