Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 24. kolejka
2018-02-25 15:30

Śląsk Wrocław

1

Górnik Zabrze

1

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego głową wykańczał Tarasovs. Piłka mija bramkę a sędzia kończy spotkanie, remis!

• Długie podanie do Angulo pada łupem Słowika.

• Sędzia doliczył 3 minuty.

• Dobra interwencja Wieteski, przerwana akcja Lewandowskiego na lewym skrzydle Śląska, aut dla gospodarzy.

• Druga zmiana w Górniku. Adam Wolniewicz zastępuje Damiana Kądziora.

• Z dystansu strzelał Kurzawa. Bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Jakub Słowik broni strzał Igora Angulo z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Górnika! Wydaje się, że zagranie ręką Robaka jednak było celowe!

• Trwa weryfikacja wideo. Czy sędzia podyktuje rzut karny za kontakt ręki Marcina Robaka z piłką?

• Ostry atak Augusto na Żurkowskim. Żółta kartka dla Portugalczyka.

• Kurzawa chciał umieścić piłkę za kołnierzem Słowika, ale bramkarz Śląska zdołał przenieść piłkę nad bramkę!

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Tarasovs zastępuje Vacka.

• Górnik zamknął rywali we własnym polu karnym. Rzut rożny dla gości.

• Loska pewnie wyłapuje dośrodkowanie Piecha z prawej strony.

• Pierwsza zmiana w Górniku. Marcin Urynowicz zastępuje Łukasza Wolsztyńskiego.

• Żółtą kartką upomniany został Tim Rieder.

• Udany powrót Vacka, który odebrał piłkę Wolsztyńskiemu.

• Mecz na stadionie ogląda 9960 widzów.

• Za głębokie dośrodkowanie Kądziora z prawej strony Górnika. Piłka w rękach Słowika.

• Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Robak.

• Z powietrza prawą nogą strzelał Angulo, ale pomimo czystej sytuacji nie potrafił pokonać bramkarza Śląska! Świetna interwencja Słowika!

• Z rzutu wolnego dośrodkowywał Rafał Kurzawa, a w walce o piłkę ucierpiał Piotr Celeban.

• REMIS! Arkadiusz Piech głową umieszcza piłkę w siatce po dośrodkowaniu Riery!

• Znakomita szansa Górnika! Goście ruszyli z kontratakiem i po podaniu Angulo w sytuacji sam na sam znalazł się Szymon Żurkowski, który włożył mnóstwo sił w sprint i siłę uderzenia, jednak piłka poszybowała nad bramką!

• Słowik bez problemów wyłapuje dośrodkowanie Kądziora z lewego skrzydła Górnika.

• Angulo nieudanie próbował przelobować Słowika po błędzie Celebana.

• Zablokowane uderzenie Angulo po dośrodkowaniu z lewej strony. Korner dla Górnika.

• Wydawało się że Wolsztyński urwał się na prawym skrzydle i dośrodkuje, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu Lewandowski.

• Żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem otrzymał Arkadiusz Piech.

• Wolsztyński próbowal strzału zza pola karnego, ale trafił w obrońców.

• Paweł Bochniewicz walczył w polu karnym o piłkę ze Słowikiem, jednak faulował przy tym interweniującego bramkarza Śląska.

• Nic nie wyszło z rzutu rożnego, Śląsk ruszał z kontratakiem, jednak został szybko zatrzymany przez Żurkowskiego.

• Wolsztyński wywalczył rzut rożny z prawej strony. Do piłki podchodzi już Kurzawa.

• Pierwsza akcja Śląska w tym meczu! Na lewym skrzydle Robak poczekał na kolegów, oddał piłkę do Riery, który dośrodkował na głowę Piecha, jednak strzał tego ostatniego przeleciał wysoko nad bramką.

• Rozpoczęła się druga połowa!

• ...a w miejsce Michała Chrapka pojawi się Sito Riera.

• Śląsk drugą połowę rozpocznie z dwiema zmianami. Na boisko po przerwie nie wróci Łyszczarz, którego zastąpił Piech...

• "Musimy się wziąć w garść, możemy dać więcej z siebie" - te słowa Adriana Łyszczarza w wywiadzie dla Canal+ najlepiej odzwierciedlają postawę Śląska. Nowy-stary trener gospodarzy, Tadeusz Pawłowski, ma kwadrans na niezbędne korekty.

• Na przerwę z prowadzeniem schodzi Górnik - i jest to prowadzenie zdecydowanie zasłużone, goście dużo lepiej operują piłką i nieco zaskakuje wyrównana (50-50) statystyka posiadania piłki. Co prawda asysta Angulo przy golu Koja była nieco przypadkowa, bo zdaje się że Hiszpan raczej uderzał, ale i później piłkarze Marcina Brosza stworzyli sobie doskonałe sytuacje do podwyższenia wyniku. Dzięki postawie Górnika mecz ogląda się naprawdę przyjemnie.

• Minęła doliczona minuta, sędzia kończy pierwszą połowę.

• Wolsztyński próbował dryblować między trójką obrońców na granicy pola karnego, ale przegrał ten pojedynek.

• Znakomita szansa dla Górnika! Kurzawa posłał doskonałe prostopadłe podanie do Angulo, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem! Poprawiał jeszcze Wolsztyński, ale jego uderzenie było nieprzygotowane i wyłapane przez Słowika!

• Kurzawa bardzo dobrze dośrodkował, piłka dochodziła do bramki, ale we własnym polu karnym skutecznie interweniował głową Marcin Robak.

• Rieder fauluje Kądziora w bocznym sektorze boiska. Kurzawa może zagrać dochodzące dośrodkowanie.

• Niedokładne podanie Słowika do Lewandowskiego, Górnik otrzymuje aut na połowie Śląska.

• Na spalonym Łyszczarz.

• Angulo dośrodkował w kierunku Wolsztyńskiego, ale ten w polu karnym przegrał powietrzny pojedynek z Celebanem.

• Z autu w pole karne piłkę wrzucał Kurzawa, a ciekawe uderzenie, na raty oddał Wieteska, jednak nie znalazł drogi do bramki. Korner dla gości.

• Twarde starcie Riedera i Żurkowskiego, piłkarze leżą na boisku, ale będą w stanie kontynuować grę.

• Wieteska walczył z Vackiem o piłkę wybijaną przez obrońców Śląska. Gracz Górnika faulował.

• Wieteska przecina długie prostopadłe podanie na lewym skrzydle.

• Trwa napór Górnika, goście atakują głównie lewą stroną boiska.

• Z prawego skrzydła dośrodkowywał Wieteska, ale w polu karnym piłkę sięgnął Pawelec, który wyekspediował ją poza "szesnastkę".

• Z dystansu strzelał Żurkowski, ale trafił tylko w rywala.

• Obrońca Śląska wślizgiem przecina prostopadłe podanie Wolsztyńskiego do Angulo.

• Tym razem na spalonym był Marcin Robak.

• Na spalonym Kamil Vacek.

• Angulo efektownie oddał piłkę na skrzydło do Żurkowskiego, ale dośrodkowanie młodego Polaka było niedokładne.

• Kolejne długie podanie dochodzi do Angulo, ten zrobił sobie miejsce i uderzył lewą nogą zza pola karnego, minimalnie niecelnie!

• Wracający do defensywy Pawelec fauluje Kurzawę w okolicach linii środkowej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego pada łupem Słowika, który natychmiast zdecydował się na długie podanie, jednak robi to niedokładnie i piłka wraca w posiadanie Górnika.

• Wolsztyński przed polem karnym strącił piłkę do Angulo, ten wszedł w pole karne i strzelił, jednak górą był bramkarz gospodarzy!

• Próba długiego podania do Angulo, jednak piłka została uderzona zbyt mocno i padła łupem bramkarza.

• W polu karnym Śląska piłka spadła pod nogi Wieteski, ale jego strzał z bliskiej odległości wylądował w rękawicach Słowika.

• Pawelec we własnym polu karnym wybija dośrodkowanie z lewego skrzydła Górnika.

• Powinno być 2:0! Żurkowski zagrał za plecy obrońców, do piłki dopadł Angulo, wpadł w pole karne i wycofał futbolówkę w kierunku Wolsztyńskiego i Kądziora! Strzelał ten drugi, jednak chybił w doskonałej sytuacji, piłka przeleciała nad bramką!

• Sędzia początkowo nie uznał trafienia, dopatrując się spalonego, jednak po weryfikacji gol został zaliczony!

• Rzut rożny dla Górnika i piłka ląduje w siatce! Angulo sprytnie zagrał dośrodkowaną piłkę na dalszy słupek, a tam do bramki wepchnął ją Koj! Trwa weryfikacja wideo!

• Z lewej strony dośrodkowywał Kurzawa, ale dopadło do niego dwóch obrońców, którzy zablokowali piłkę.

• Łyszczarz uderzał z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w mur.

• Chrapek faulowany ok. 35 metrów od bramki Górnika. Będzie dobra okazja do dośrodkowania.

• Kurzawa nieźle dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale dobrą interwencję na przedpolu miał Jakub Słowik.

• Nie minęło 20 sekund a świetnym prostopadłym podaniem popisał się Kurzawa, jednak Angulo był na spalonym.

• Piłkarze Górnika rozpoczęli mecz!

• Piłkarze wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Na arenie Euro 2012 jest dużo wolnych miejsc...

• Przed meczem pamiątkową koszulkę za 300 meczów w Śląsku otrzymał stopera Piotr Celeban:

• - Wiem, że to wielkie wyzwanie. Poprzednim razem byłem trenerem Śląska przez 22 miesiące. To dużo - było blisko dwóch lat. Teraz chciałbym pobić ten rekord i myślę, że mi się uda - powiedział Tadeusz Pawłowski na prezentacji.

• Sektor kibiców Górnika:

• Śląsk w tym roku nie zdobył nawet punktu. Najpierw przegrał z Cracovią (1:2), potem z Legią (1:4). Jest na dziesiątym miejscu ze stratą sześciu punktów do ósmego Zagłębia Lubin.

• W sektorze gości zasiądzie dziś aż 2400 kibiców Górnika. Nie jest to tak imponująca liczba jak wczorajsze 14 tys. fanów TSV 1860 Monachium, ale w naszych realiach i tak robi wrażenie. Możemy ją np. zestawić z widownią na spotkaniu Termalica - Sandecja (1658) albo Cracovia - Legia (2152).

• Do składu wrocławian wraca Marcin Robak. Od początku zagra także Adrian Łyszczarz. Nie ma szczególnych zmian w drużynie gości. Odnotować warto za to obecność na ławce 17-letniego Bartosza Bartczuka (rocznik 2000). Być może zadebiutuje.

• Niecałe pół godziny pozostało do początku meczu w słonecznym, choć mroźnym Wrocławiu. Śląsk z nowym-starym trenerem spróbuje wygrać z Górnikiem, który tydzień temu "zwolnił" Macieja Bartoszka z Termaliki.

Maciej Jakubski

Śląsk - Górnik LIVE! Stare lisy kontra młode wilki

Śląsk - Górnik LIVE! Stare lisy kontra młode wilki ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Po trzęsieniu ziemi i ataku zimy we Wrocławiu, czas sprawdzić czy efekt miotły zadziała na rewelację Ekstraklasy. Do Wrocławia przyjeżdża wracający na właściwe tory Górnik, ale Śląsk jest u siebie silny. Czy po zmianie trenera pokaże nową jakość?

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE

We Wrocławiu wreszcie nastąpiła rewolucja. Stało się to, co powinno w grudniu, czyli z Oporowską pożegnał się słabiutki trener Jan Urban i jeszcze słabszy dyrektor sportowy Adam Matysek. Dlaczego na taki ruch zdecydowano się po sezonie przygotowawczym i zaledwie dwóch spotkaniach?
Wróbelki ćwierkają, że w grudniu nikt poważny po prostu nie chciał przejąc schedy po Urbanie. Stąd też desperacka próba ratowania sezonu i sięgniecie po duet Tadeusz Pawłowski - Dariusz Sztylka. Obaj cały czas byli na miejscu, obaj znają każdy kafel na schodach do budynku klubowego. Rozwiązanie najlepsze z możliwych na tę chwilę. Ciężko wyrokować co dobrego przyniosą zmiany, trudno nawet zgadywać kto zagra w niedzielę, jednak gorzej niż Śląsk dotychczas grać się chyba nie da.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową Wojskowych, to do składu wraca Arkadiusz Piech, który odpokutował za kartki, a z zespołem trenował już Marcin Robak. Czy to na nich postawi trener Pawłowski kosztem Bergiera? Zapewne tak, ale utalentowany nastolatek powinien również dostać swoje minuty. Na Górnik na pewno nie wyjdzie Kosecki, który dołączył do długiej, bardzo długiej listy kontuzjowanych.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze NA ŻYWO w TV i INTERNECIE

"Wreszcie spuchli!" - krzyknęło pod adresem Górnika Zabrze pół Polski po pierwszej kolejce wiosennej. Górnicy przegrali w Płocku i wydawało się, że wypisali się z walki o Mistrzostwo. Nic bardziej mylnego. W drugiej kolejce pewnie zwyciężyli Bruk-Bet i we Wrocławiu będą lekkim faworytem, choć zabraknie w ich szeregach kapitana Szymona Matuszka. Wystąpi natomiast jego imiennik Żurkowski, którego występ stał pod znakiem zapytania. To nie koniec dobrych wieści z Roosevelta, bo w tygodniu okazało się, że zostanie przedłużony kontrakt z Danim Suarezem.

Na koniec warto przypomnieć, że jesienny mecz w Zabrzu, był bodajże najlepszym spotkaniem wyjazdowym ekipy Urbana. Padł wtedy remis 2:2, a dwa trafienia zaliczył Marcin Robak.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Przewidywane składy

Śląsk: Słowik - Dankowski, Celeban, Rieder, Augusto - Srnić, Vacek - Pich, Chrapek, Piech - Robak.
Górnik: Loska - Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj - Wieteska, Żurkowski, Kurzawa, Kądzior - Ł. Wolsztyński, Angulo.

Nie zagrają

Śląsk: Kosecki, Kokoszka, Madej, Mak, Jović, Poprawa, Cotra (kontuzje)
Górnik: Nowak, R. Wolsztyński, Kiklaisz (kontuzje), Matuszek (kartki)

Ostatnie sezony:

2017/18 Górnik - Śląsk 2:2
2015/16 Śląsk - Górnik 0:0, Górnik - Śląsk 2:0 i 2:1
2014/15 Śląsk - Górnik 2:0 i 1:1, Górnik - Śląsk 3:3

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Marcin Rosłoń – Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.