Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2017-03-10 18:10

Śląsk Wrocław

3

Piast Gliwice

4

• Żegna się z Państwem Joanna Zalewska. Już za chwilę zapraszamy na obszerny opis starcia. Do usłyszenia!

• Piorunujący mecz we Wrocławiu! Po końcowym gwizdku polały się łzy przegranym. Śląsk walczył do samego końca, ale zabrakło mu jakości. Piast za to wykazał się mądrą grą. Mądrze nie zachowali się natomiast piłkarze obydwu drużyn po zakończeniu meczu, skacząc sobie do gardeł. To było emocjonujące spotkanie!

• Madej także otrzymuje "czerwo"!

• Czerwona kartka dla Heberta!

• KONIEC! Ogromna bijatyka na boisku!

• Rzut rożny dla Śląska, pół minuty do końca, Kamenar w polu karnym Piasta.

• Trwa oblężenie bramki Piasta, czy tu padnie remis?!

• Świetne dwie interwencje Szeligi we własnym polu karnym.

• Spieszą się niesamowicie gospodarze! 3 minuty dolicza Marciniak, jeszcze wszystko tu może się zmienić!

• GOOOOOL!!! PICH głową zdobywa swojego drugiego gola dzisiejszego wieczoru i przywraca nadzieję Śląskowi!

• Ale zepsuł to Biliński! Gdyby dobrze przyjął, miałby świetną okazję na gola, a tymczasem przyjął najgorzej jak można.

• Piłka chodziła gościom jak po sznurku, jednak wreszcie zawodnicy Urbana zdołali przerwać akcję.

• Morioka sfaulował Masłowskiego i obejrzał żółty kartonik.

• Widać nerwy w poczynaniach wrocławian, którzy z każdą minutą mają coraz mniej wiary w zdobycie choćby jednego punktu.

• Stjepanović za Kovacevića.

• 6 262 widzów dzisiaj ogląda na żywo ten emocjonujący mecz.

• Zwoliński schodzi, Biliński melduje się na murawie.

• GOOOOOOOLL!!! HAT-TRICK BADII! Indywidualna akcja i z linii pola karnego Hiszpan przełamuje ręce golkipera Śląska!

• Szeliga oddala zagrożenie.

• Między golem na 1:2 a na 2:3 upłynęło 138 sekund! Trzy gole w nieco ponad 2 minuty? Kochamy Ekstraklasę!

• ...a Zivec ustępuje miejsca Jankowskiemu.

• Masłowski za Bukatę...

• Zivec minimalnie się myli! Futbolówka o centymetry mija słupek!

• CO! TU! SIĘ! DZIEJE! PICH błyskawicznie odpowiada, płaskim uderzeniem doprowadzając do wyniku 2:3! Śląsk się nie poddaje i dąży do korzystnego rezultatu.

• NIESAMOWITE! GOL DLA PIASTA! BADIA otrzymał piękne podanie od Zivca i podcinką pokonuje Kamenara!

• GOOOOOL! Idealny strzał KOVACEVIĆA z rzutu wolnego! Jest 1:2!

• Pietrowski fauluje Zwolińskiego tuż przed własnym polem karnym i Śląsk ma rzut wolny ze świetnej pozycji.

• Blisko podwyższenia prowadzenia Piasta był Zivec! Jego strzał minimalnie minął słupek.

• Słaby strzał Picha nie miał prawa zaskoczyć Szmatuły.

• Piorunujące wejście Piasta w drugą odsłonę! Co zrobi Jan Urban? Postawi wszystko na jedną kartę i już teraz wprowadzi kolejnych zawodników ofensywnych?

• GOOOOOOOL! KORUN! Brak krycia zawodników Śląska i stoper po wrzutce Badii kieruje piłkę do siatki!

• Gramy!

• Niezłe spotkanie ogląda skromna publika we Wrocławiu. Wydaje się, że na jednym golu się nie skończy. Oba zespoły stwarzają dużo problemów defensywie rywala.

• Jeszcze rzut wolny dla Piasta, ale źle wykonany. Potem Zivec zablokowany w dogodnej sytuacji. Arbiter zarządza przerwę.

• Taktyczny faul Pawelca wyceniony przez Marciniaka na kartkę.

• Jest celny strzał Śląska! Uderzenie "Zwolaka" bez problemów łapie Szmatuła.

• A jednak nie. Mraza zastępuje Mójta. Życzymy zdrowia zawodnikowi!

• Wstaje z boiska Słowak i chyba da radę kontynuować grę.

• Marciniak przerywa grę, Mraz ma jakiś problem z prawą nogą.

• Celne strzały: Śląsk - 0 Piast - 2

• Akcja za akcję. Tym razem atakował Śląsk i defensywa Piasta spisała się bez zarzutu.

• Atomowe uderzenie Vranjesa z trudem paruje Kamenar!

• Piękny strzał Dankowskiego z rzutu wolnego. Niecelne uderzenie zostaje jeszcze dotknięte przez Szmatułę i wybite na rzut rożny, z którego nic nie wynika.

• Zakotłowało się polu karnym gości! Na nieszczęście wrocławian futbolówka nie doszła do Zwolińskiego.

• Badia otrzymuje żółty kartonik.

• Z przewagą kilku zawodników wychodził Śląsk, a Morioka podał niedokładnie do Picha i jego koledzy muszą od nowa budować akcję.

• Ciekawe uderzenie Madeja, ale piłka przeszła znacznie nad poprzeczką.

• Badia wywalczył rzut rożny, ale Zivec zaprzepaścił okazję.

• Spokojnie wymieniają między sobą piłkę podopieczni Wdowczyka.

• Od kilku minut brakuje klarownych okazji na zmianę wyniku. Mecz toczony jest głównie w środkowej strefie boiska.

• Uderzenie Dankowskiego niemal wyszło na aut.

• Obudzili się kibice Śląska i próbują wesprzeć swój zespół.

• Co tam się dzieje! Roman świetnie okiwał rywal na skrzydle, dograł do Zwolińskiego, a ten... nie zorientował się i dał obrońcom mnóstwo czasu na interwencję.

• Ależ szarża gliwiczan! Uderzenie zblokował jeden z defensorów Śląska, to mogło być 0:2!

• Śląsk nieźle zareagował na stratę bramki i szybko stara się doprowadzić do wyrównania.

• Świetna akcja Romana zatrzymana przez Heberta.

• GOOOOOL! BADIA! Źle kryty Hiszpan uderzył mocno ze znacznej odległości i zaskoczył Kamenara! Pierwsze uderzenie i pierwsza bramka!

• Na spalonym złapany Morioka.

• ...rozegranym krótko i niedokładnie.

• Kombinacyjna akcja Śląska kończy się rzutem rożnym...

• Mogło być groźnie! Na piłkę w polu karnym czekał Zwoliński, ale dobrze interweniowała defensywa Piasta.

• Zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy wychodzą na murawę!

• Oba zespoły będą bardzo zdeterminowane, by zapisać na swoje konto trzy punkty. Śląsk byłby w dogodniejszej sytuacji w kontekście późniejszego awansu do grupy mistrzowskiej. Piast w razie przegranej nie straci matematycznych szans na ten wyczyn, ale znacznie oddali się od niego. Może nawet spaść po meczu Łęcznej na ostatnie miejsce w tabeli. Różnice w punktach są niewielkie.

• Przypominamy, że spotkanie rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 18:10.

• Oba zespoły nie będą mile wspominać poprzedniej serii spotkań - Śląsk uległ Jagiellonii Białystok aż 1:4, a Piast dał się pokonać Wiśle Kraków (1:2).

• Ważną informacją jest brak w kadrze meczowej kapitana gości, Radosława Murawskiego, którego z gry wyłączyła kontuzja.

• Witajcie! Rozpoczynamy 25. kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Na pierwszy ogień starcie Śląska Wrocław z Piastem Gliwice.

Kaja Krasnodębska

Śląsk - Piast LIVE! Czas się przełamać. Pytanie tylko komu się to uda

Śląsk - Piast LIVE! Czas się przełamać. Pytanie tylko komu się to uda ©Irek Dorozanski

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. 25. kolejka LOTTO Ekstraklasy wystartuje we Wrocławiu, gdzie tamtejszy Śląsk podejmie gliwickiego Piasta. Starcie zapowiada się o tyle ciekawie, że w poprzednich spotkaniach oba zespoły zawodziły. W piątek zarówno gospodarze jak i goście będą chcieli przerwać słabszą serię. Czy ktoś po tym meczu zejdzie z murawy z podniesioną głową? Relacja LIVE w GOL24 od 18:10.

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE

Patrząc na zestaw par 25. kolejki Ekstraklasy we Wrocławiu zapowiada się chyba najsłabiej. Oto zmierzą się bowiem drużyny, które w poprzednich kolejkach radziły sobie, delikatnie mówiąc, słabo.
Piast nie zdobył w 2017 roku ani punktu, do tego dwie porażki z grudnia i niebiesko-czerwonym można podliczyć serię sześciu przegranych z rzędu. Na osiemnaście możliwych punktów gliwiczanie zdobyli ich okrągłe zero. Wobec lepszej formy Ruchu Chorzów (w tym samym okresie 10 oczek) wpadli więc do strefy spadkowej. Co prawda do zakończenia sezonu jeszcze sporo kolejek, ale przebywanie pod kreską już teraz nie należy do najprzyjemniejszych.

Na korzyść Piasta działa ostatnio właściwie tylko słaba forma Górnika Łęczna. Gdyby zielono-czarni wykorzystali choć kilka ze stworzonych sobie w ostatnich meczach sytuacji, pewnie przeskoczyliby już gliwiczan. Zwłaszcza, że sobotni mecz z krakowską Wisłą nie napawa optymizmem. Niebiesko-czerwoni, którzy mieli w tamtym spotkaniu swoje szanse, w ogólnym rozrachunku okazali się słabsi. Za sprawą Gerarda Badii i świetnego podania Sasy Zivca zdobyli bramkę, lecz było to tylko trafienie honorowe. Wisła po trafieniach Zdenka Ondraska oraz Petara Brleka wywiozła z Okrzei komplet punktów.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Równie niekorzystnie ostatni weekend wspominać będą wrocławianie. Oni z dalekiego wyjazdu do Białegostoku z pewnością wracali w marsowych nastrojach. Nie byli faworytem tego starcia, lecz nikt chyba nie spodziewał się, że przegrają tak wysoko. Zwłaszcza po dającym prowadzenie golu Roberta Picha. Potem w szeregach dowodzonych przez Jana Urbana posypało się wszystko. Cztery trafienia białostoczan i czerwona kartka dla Mariusza Pawełka. Naprawdę ciężko wyobrazić sobie gorszy scenariusz. Nikt, a szczególnie debiutujący w barwach Śląska wypożyczeni z Pogoni Szczecin Łukasz Zwoliński oraz Mateusz Lewandowski chyba nie chce wracać już myślami do tamtego spotkania.

To była druga porażka wrocławian z rzędu. Czas więc przerwać złą passę. A z kim lepiej, jak nie z zajmującym jeszcze niższą pozycję Piastem? Sytuacja Śląska również nie należy do najlepszych. 26 zdobytych oczek pozwala im dopiero na 13 lokatę. Bliżej im już do strefy spadkowej niż grupy mistrzowskiej. Zwłaszcza, że rozpędzonych Ruch ma tylko trzy punkty mniej. Czy podopiecznym Jana Urbana uda się w piątek uciec Niebieskim?

W tym nie pomogą pauzujący za kartki Adam Kokoszka oraz Mariusz Pawełek. Między słupkami stanie więc Lubos Kamenar albo Dominik Budzyński. Jan Urban na przedmeczowej konferencji zapewniał, że i bez tych zawodników jego podopieczni powinni sobie poradzić. Czy słowa przełożą się na czyny?

Dariusz Wdowczyk wreszcie miał chwilę, żeby popracować ze swoim nowym zespołem. Przed starciem z Wisłą nie miał szansy lepiej poznać swoich zawodników, jednak teraz za nim już cały tydzień treningów niebiesko-czerwonymi. Wyjściowa jedenastka Piasta pozostaje więc tajemnicą. Na pewno nie zobaczymy w niej kontuzjowanego Edvinasa Girdvainisa oraz wciąż rehabilitującego się Mateusza Maka. Do zdrowia powrócili już natomiast Maciej Jankowski oraz Bartosz Szeliga.

Jesienne starcie między tymi zespołami zakończyło się remisem 1:1. Po wyrównanym i miejscami nudnym meczu walki gole padły dopiero w doliczonym czasie gry. Wynik otworzył Kamil Biliński natomiast w ostatniej z doliczonych minut punkt dla Piasta uratował Hebert. Czy tym razem worek z bramkami zostanie rozwiązany wcześniej? Na relację LIVE zapraszamy do GOL24.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice na żywo. Gdzie obejrzeć mecz Śląsk - Piast? Transmisja na żywo

Forma w ostatnich meczach:

Śląsk Wrocław:
Jagiellonia Białystok - Śląsk 4:1 (Ekstraklasa, 05.03.2017)
Ruch Chorzów - Śląsk 2:0 (Ekstraklasa, 27.02.2017)
Śląsk - Wisła Kraków 1:0 (Ekstraklasa, 18.02.2017)

Piast Gliwice:
Piast - Wisła Kraków 1:2 (Ekstraklasa, 04.03.2017)
Górnik Łęczna - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 26.02.2017)
Piast - Lech Poznań 0:3 (Ekstraklasa, 18.02.2017)

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Piast - Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 26.09.2016)
Piast - Śląsk 1:0 (Ekstraklasa, 08.03.2016)
Śląsk - Piast 1:2 (Ekstraklasa, 25.09.2015)

Przewidywane składy:

Śląsk Wrocław: Kamenar - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Roman, Kovacević, Morioka, Madej, Pich - Zwoliński.

Piast Gliwice: Szmatuła - Mokwa, Korun, Pietrowski, Hebert, Mraz - Masłowski, Murawski, Vranjes (Sedlar?), Badia - Papadopulos (Jankowski?).

Nie zagrają:

Śląsk: Pawełek, Kokoszka, Riera
Piast: Mak, Sekulski, Girdvainis

Sędzia: Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka w ubiegłą niedzielę nie miał łatwego zadania w roli rozjemcy hitu weekendu: Lech Poznań – Lechia Gdańsk. Czy w piątek zawodnicy Piasta i Śląska sprawią, że jego praca będzie odrobinę łatwiejsza?

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2 (w wersji mobilnej dzięki aplikacji Eurosport Player). Początek o 18:10, wstęp od 17:55. Przedmeczowe studia rozpocznie się o godzinie 17:40. Relacja LIVE z Śląsk - Piast w GOL24.pl