1

Pogoń Szczecin

1

• Dziękuję za uwagę. Ja już się z Państwem żegnam życzę miłego sobotniego wieczoru i zapraszam do śledzenia pozostałych naszych relacji.

• W Wrocławiu byliśmy świadkami na prawdę bardzo ładnego widowiska. Spotkanie toczyło się od jednej bramki do drugiej w bardzo szybki tempie. Mogliśmy oglądać wiele ładnych i składnych akcji po obu stronach boiska. Nie zabrakło również kontrowersji w postaci nie uznanej bramki Piotra Celebana. Obyśmy mogli częściej oglądać takie mecze w Lotto Ekstraklasie. Jedyne czego zabrakło to skuteczności

• Pan Paweł Gil kończy spotkanie w Wrocławiu.

• Zmiana w drużynie gości schodzi słabo dysponowany dzisiaj Adam Gyurcso w jego miejscu na boisku pojawia się Hubert Martynia.

• Jeszcze jeden rzuty rożny dla Ślaska właściwie z tego samego miejsca i piłka ponownie ląduje w rękach bramkarza Pogoni.

• Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• Alvarinho dośrodkowuje w 16 lecz z piłką minęli się wszyscy zawodnicy i spokojnie mógł interweniować Jakub Słowik.

• Rzut wolny dla Śląska na połowie gości. Piotr Celeban już wbiega w pole karne przeciwników.

• Morioka wyłożył piłkę Rierze na prawe skrzydło ale dośrodkowanie tego drugiego pozostawia wiele do życzenia.

• Grajciar pognał prawym skrzydłem lecz jego dośrodkowanie ląduje prosto w rękach Jakuba Słowika.

• Kolejna bardzo ładna akcja Pogoni. Murawski podał na prawą stroną boiska do Frączczaka, na prawej stronie wychodził do podania Rapa lecz Frączczak zdecydował się na strzał z dystansu, który o centymetry minął bramkę Ślaska. Bardzo nieskuteczni napastnicy obu zespołów.

• Druga zmiana w zspole prowadzonym przez Mariusza Rumaka. Z boiska schodzi Kamil Blński, a na polu gry pojawia się Peter Grajciar.

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Pogoń. Do dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczył Rudol lecz piłka ponownie ominęła bramkę Śląska.

• Na stadionie obecnych tylko 4001 widzów.

• Z boiska schodzi Mario Engels, który rozegrał całkiem dobre spotkanie. W jego miejsce na boisku pojawia się Sito Riera.

• Łukasz Zwoliński dwoi się i troi aby zdobyć zwycięską bramkę dla swojej drużyny. Ładnie rozprowadził atak podał do Rapy, który dośrodkował prosto w ręce Jakuba Słowika.

• W środku pola spóźniony Drygas fauluje Morioke za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Sporo się dzieje w polach karnych obu drużyn lecz napastnicy na razie potrafią zdobyć kolejnych bramek.

• Cóż za mecz. Tym razem w świetniej sytuacji znalazł się Zwoliński lecz piłka ponownie minęła bramkę gospodarzy.

• Przed kolejną szansą stanął Gyurcso lecz jego strzał z ostrego konta obronił Kamenar.

• Augusto nie da rady kontynuować spotkania w jego miejsce do gry delegowany został Paweł Zieliński. Miejmy nadzieję że jego uraz nie jest poważny i Augusto będzie gotowy do gry przed kolejnym meczem.

• W czasie przyjęcia piłki źle stanął Augusto, z grymasem bólu przewraca się na murawę i konieczna jest pomoc fizjoterapeutów.

• Adam Gyurcso znalazł się w fantastycznej sytuacji do strzelenia bramki. Z środka boiska na wolne pole zagrał Kamil Drygas do piłki doszedł Węgier lecz w fantastycznej sytuacji skiksował. Wciąż mamy 1:1.

• Ryota Morioka dośrodkowuje w pole karne lecz kolejny raz dobrze ustawieni defensorzy Pogoni.

• Ryota Morioka mocno dośrodkował w pole karne do Blińskiego lecz dobrze ustawiony Mateusz Lewandowski uniemożliwia mu oddanie celnego strzału.

• Fantastyczna okazja przed Kamile Bilińskim. Ryota Morioka otrzymał piłkę około 20 metra od bramki Jakuba Słowika, zagrał prostopadle do wychodzącego na wolne pole Kamila Blińskiego lecz ten w sytacji sam na sam uderzył prosto w bramkarza.

• Od początku odważnie rozpoczęli Portowcy. Na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Zwoliński, piłka o centymetry minęła bramkę Śląska.

• Rozpoczynamy II połowę spotkania.

• Takafumi Akahoshi nie wybiega na II połowę spotkania a jego miejsce zajmuje Łukasz Zwoliński.

• Po pierwszej połowie mimo remisu to goście są drużyną lepszą, dłużej utrzymującą się przy piłce i wymieniającą więcej podań jeżeli jeszcze poprawią ostatnie podanie możemy spodziewać się kolejnych bramek w drugiej połowie. Mimo dobrej gry Portowców to gospodarze mogli prowadzić 2:0. Miejmy nadzieję że druga połowa będzie równie emocjonująca a na ciąg dalszy relacji zapraszam Państwa po krótkiej przerwie.

• Jeszcze z kontratakiem wychodzili goście lecz piłkę bez problemów wyłapał Lubos Kamenar.

• Rzut wolny dla gospodarzy Alvarinho dośrodkował w pole karne. Do piłki dobiegł Celeban i ponownie umieścił piłkę w bramce lecz tym razem sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

• Adam Frączczak tym razem bez Knoppers ale równie skutecznie i w Wrocławiu mamy remis.

• Rzut karny dla Pogoni. Dośrodkowanie Nunesa, piąstkował Lubos Kamenar, jednak przy piłce utrzymali się piłkarze Pogoni. Przy ponownym dośrodkowaniu w pole karne Ostoja Stjepanović dotknął piłki ręka i sędzia podyktował drugiego karnego.

• Celeban ponownie fauluje Frączczaka i będzie rzut wolny dla Pogoni.

• W wyśmienitej dyspozycji jest dzisiaj Adam Kokoszka. Piłkarze Pogoni mają na prawdę duże problemy z ominięciem defensywnego pomocnika Śląska.

• Jakub Słowik broni karego! Tylko rzut rożny dla Śląska.

• Rzut karny dla Śląska. Na lewej stronie ponownie ładnie odnalazł się Augusto dośrodkował w pole karne do Bilińskigo ten z problemami oddał strzał, który trafił w rękę Rudola.

• Cóż za akcja Śląska. Kokoszka podał na prawe skrzydło Augusto, ten dośrodkował w pole karne tam Engels składał się do strzału z woleja lecz niedokładnie trafił w piłkę. Mogła być piękna bramka dla Śląska.

• Od razu z kontrą ruszyli piłkarze Pogoni. Spóźniony Celeban fauluje i sędzia jest zmuszony pokazać mu żółty kartonik.

• Murawski oddał mocny strzał na bramkę Kamenara lecz ten z problemami ale zatrzymuje piłkę w rękawicach.

• Ponownie ładnie wykonany rzut rożny przez piłkarzy Śląska lecz tym razem bez bramki.

• Tym razem Engels dośrodkowywał w pole karne ale tor lotu piłki przeciął Lewandowski wybijając piłkę na rzut rożny.

• Tym razem lewą stroną boiska pognał Nunes, lecz jego szarżę udanie powstrzymywał Engels.

• Bardzo dobrze w obronie ustawili się obrońcy gości, przejęli piłkę i szybkim podaniem uruchomili Gyurcso, który pognał na bramkę gospodarzy lecz jego dośrodkowanie było bardzo nie dokładne. Od bramki rozpoczną gospodarze.

• Murawski prostopadle podał do Frączczaka lecz zbyt nie dokładnie i już z kontra wychodzą goście.

• Adam Frączczak walczy i szarpie w ataku lecz na razie jego ataki nie przynoszą korzyści.

• Szybki kontratak Śląska. Ryota Morioka zdecydował się na strzał z dystansu lecz piłka po nogach jednego z obrońców Pogoni trafiła prosto w ręce bramkarza Portowców.

• Gospodarze po strzelonej bramce cofnęli się do obrony i to gospodarze teraz mozolnie ustawiają atak pozycyjny.

• W ataku goście na prawej stronie piłkę dostał Gyurcso poddał do Matrasa, ten wyłożył piłkę Frączczakowi, który z trudnościami oddał strzał, piłka odbiła się od jednego z defensorów gospodarzy i trafiła z powrotem do Portowców lecz sędzia odgwizdał spalonego.

• Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kamil Dankowski do piłki dobiegł Celeban, który fantastycznym strzałem bokiem stopy pokonuje bramkarza gości.

• Celeban i gospodarze prowadzą 1:0.

• Nie dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Nunesa i od bramki rozpoczną gospodarze.

• Alvarinho faulował i będzie dobra okazja do zdobycia gola dla Pogoni.

• W fantastycznej sytuacji znalazł się Râpă, niepilnowany otrzymał piłkę na 16 metrze od bramki Lubosa Kamenara lecz piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

• Takafumi Akahoshi próbował uruchomić Gyurcso ale podanie było zbyt czytelne i bez problemy przejęli je piłkarze Mariusza Rumaka.

• Drygas z uderza z dystnasu ale bardzo niecelnie i od bramki zacznie Słowik.

• Bardzo ładna akcja gości. Drygas na dojście zagrał do Gyurcso ten ruszył na bramkę gospodarzy lecz dobrze ustawiony był Lubos Kamenar który nie miał większych problemów z obroną strzału Węgra, natomiast dobitka Murowskiego bardzo nie celna.

• Dobrze ustawieni obrońcy Portowców oddalają zagrożeni spod własnej bramki.

• Pierwsze zagrożenie pod bramką Pogoni, Jakub Słowik wybija poza boisko i rzut rożny dla Śląska.

• Rozpoczęli gospodarze.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało trochę ponad 5 minut. Zawodnicy już wbiegają na murawę wprowadzani przez sędziego Pawła Gila.

• Takafumi Akahoshi w meczu z Koronom nie potrafił sobie znaleźć miejsca na boisku wobec wysoko postawionego pressingu graczy Korony natomiast Ryota Morioka rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i mimo że po wejściu na boisku zaprezentował się całkiem dobrze, nie był wstanie odmienić meczu.

• Dzisiejszy mecz będzie pojedynkiem nie tylko drużyn walczących o grę w grupie mistrzowskiej ale także pojedynek dwóch Japończyków, którzy są liderami swoich drużyn. Zarówno Akahoshi jak i Morioka nie mogą być zadowoleni ze swoich występów w poprzedniej kolejce.

• Do meczu pozostało niespełna 20 minut. Oba zespoły podchodzą do dzisiejszego spotkania w nie najlepszych nastrojach. W poprzedniej kolejce Śląsk uległ Legii Warszawa 0:4 natomiast Pogoń niespodziewanie przegrała w Kielcach 1:4.

• Rezerwowi Śląska: Pawełek, Zieliński, Grajciar, Madej, S. Riera, Román, Mervo.

• Rezerwowi Pogoni: Kudła, Matynia, Piotrowski, Listkowski, Kort, Obst, Zwoliński.

• Gospodarze muszą zwrócić szczególną uwagę na Adama Gyurcso. Węgierski skrzydłowy jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Dwa tygodnie temu praktycznie w pojedynkę rozstrzelał Wisłę Kraków. W Szczecinie powoli zapomina się o słabym początku sezonu w wykonaniu Gyurcso i przed Kamilem Dankowskim ciężkie zadanie powstrzymania skrzydłowego.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu, w którym Śląsk Wrocław podejmie Pogoń Szczecin. W poprzedniej kolejce wrocławianie zostali rozbici przez Legię. Czy dzisiaj uda im się zrehabilitować za dotkliwą porażkę?