Śląsk Wrocław

1

Ruch Chorzów

2

• Śląsk został rozstrzelany przez... swojego byłego zawodnika. Pepe Ćwielong zdobył dwie bramki, jedną odpowiedział Morioka i mecz zakończył się wygraną chorzowian. Śląsk był słabszy, nie miał atutów z przodu, przynajmniej do wejścia Riery, Engelsa i Romana, którzy dają nadzieję, że we Wrocławiu będzie lepiej.

• Koniec meczu! Ruch zasłużenie wygrywa we Wrocławiu 2:1.

• Celeban ratuje Śląsk po ładnej akacji Ruchu.

• Przybecki za Mazka.

• Urbańczyk z dystansu sprawdził czy Pawełek jest na posterunku.

• Dwali zatrzymuje kontrę Ruchu i kartka dla Gruzina.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Arak za Visnakovsa.

• Strzela Engels, ale nad bramką Ruchu.

• Visnakovs w trybuny.

• Koj fauluje Engelsa i kartka dla piłkarza Ruchu.

• Piekna akcja Śląska. Riera - Morioka - Engels i strzał Romana w nogi obrońców.

• Morioka pewnie po ziemi!

• Kartka dla Grodka za dyskusję.

• Riera ponownie pokazuje się na czystej pozycji i Lech fauluje napastnika Śląska.

• Karny dla Śląska.

• Dobrze się pokazał Riera, ale jego dośrodkowanie w nogi stoperów.

• Wreszcie schodzi beznadziejny Alvarinho, a za niego debiutuje Roman.

• Kartka dla najsłabszego na boisku Alvarinho. Najpierw przegrał pojedynek z Mazkiem, faulował i odkopnął piłkę.

• Akcja Mazka, ale Pawelec wybija piłkę. Po chwili strzela Ćwielong, ale zostaje zablokowany.

• A za grającego dobry mecz Bilińskiego Sito Riera.

• Engels za Madeja. Wreszcie...

• Mazek uciekł skrzydłem i zagrał do Visnakovsa, ale strzał napastnika zablokował Celeban.

• Biliński powalczył o piłkę i strzał oddał Stjepanović. W ręce Lecha.

• Ćwielong blisko skompletowania hat-tricka. Wrzutka z prawej strony i Pepe strzela głową ponad bramką.

• Jak padła bramka: dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafia przed pole karne gdzie stoi Ćwielong, skrzydłowy przyjmuje i pakuje piłkę po ziemi do siatki Śląska.

• Pepe Ćwielong po raz drugi!

• Błąd obrońców Ruchu i Morioka uderza z powietrza zza pola karnego. Nad bramką.

• Biliński próbował przedłużyć piłkę do Morioki po wrzutce Stjepanovicia, ale piłkę w rękach ma Lech.

• Ruch zaczął II połowę. Obie drużyny bez zmian.

• Warto oczywiście napisać, że problemem Śląska są skrzydła. Alvarinho i Madej grają na swoim bardzo słabym poziomie. Madej kompletnie niewidoczny. Alvarinho bez ładu i składu, zawsze źle wybiera.

• Niewykorzystane sytuacje mszczą się. Tak mówi stare piłkarskie przysłowie i sprawdziło się ono w pierwszej połowie. Świetne sytuacje mieli Morioka i Biliński, a bramkę strzelił Pepe Ćwielong. Dla Ruchu.

• Koniec pierwszej połowy. Ruch prowadzi we Wrocławiu 1:0 po bramce Ćwielonga.

• Błąd w wyprowadzeniu piłki, Śląsk przejmuje piłkę i Alvarinho płasko zagrywa do Bilińskiego, którego uprzedza Grodzicki.

• Kontra Niebieskich, ale Visnakovs kończy ją niecelnym strzałem. Śląsk lekko oszołomiony.

• Jak padła bramka? Środkiem boiska poszedł Lipski, podał na lewo do Ćwielonga i Pepe piękną podcinką przelobował Pawełka.

• PEPE ĆWIELONG i 0:1!

• Lipski z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

• Przerwa w atakach gospodarzy, rożny dla Ruchu. Ale nikt nie sięga piłki.

• Kolejna dobra, szybka akcja Śląska i znowu Alvarinho podejmuje złą, spóźnioną decyzję.

• Po rożnym dla Ruchu szybka kontra Śląska zakończona beznadziejnym zagraniem Alvarinho.

• Za chwilę Lipski pośle piłkę z rzutu rożnego.

• Biliński po indywidualnej akcji strzela zza 16 metrów, ale piłka mija słupek bramki Lecha. Było bardzo blisko!

• Błąd stoperów Ruchu i Morioka znalazł się sam na sam z Lechem. Miał czas, by zapytać gdzie strzelić, a strzelił tak, że bramkarz Niebieskich obronił. 100% okazja!

• I Kokoszka oddaje celny strzał. Wprost w ręce Lecha.

• Korner dla Śląska.

• Kowalczyk i Biliński padają w polu karnym Ruchu i sędzia Jakubik gwiżdże przewinienie napastnika.

• Wrzutka Konczkowskiego na głowę Visnakovsa, ale trochę za mocna.

• Skrzydłem popędził Ćwielong, ale po jego dośrodkowaniu interweniował Dwali i piłka w rękach Pawełka.

• Świetna kontra Śląska, Morioka ładnie wypuścił Bilińskiego, ale napastnik wrocławian przegrał pojedynek z Grodzickim.

• Szansa dla gospodarzy na objęcie prowadzenia po błędzie Lecha w wyprowadzeniu piłki, ale Biliński na minimalnym spalonym.

• Gra toczy się w środku pola, wiele niedokładności w obu zespołach.

• W rewanżu dobra akacja Niebieskich, ale Visnakovs gubi się w polu karnym.

• Pierwszy atak Śląska, wrzutka Alvarinho i Lech niepewnie piąstkuje.

• Morioka do Filipe i gramy!

• Piłkarze na boisku i zaraz zaczynamy.

• Trener Fornalik postawił na skład zbliżony do przewidywanego, choć dokonał dwóch korekt. Zamiast Monety wyszedł w pierwszym składzie Mazek, a Araka zastąpił Visnakovs.

• Trener Rumak posyła do boju ten sam skład, co w meczu z Wisłą w Krakowie. Mecz na ławce zaczyna trójka nowych, ofensywnych zawodników: Riera, Roman i Engels.

• Ławka Ruchu:: Skaba, Arak, Cichocki, Niezgoda, Przybecki, Hanzel, Nowak.

• Ławka Śląska: Kamenar, Mervó, Roman, Grajciar, Riera, Zieliński i Engels.

• W Śląsku miały być debiuty, ale póki co zapowiada się, że jeśli dojdzie do debiutów, to dopiero po przerwie.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Poniedziałek, godzina 18, żar leje się z nieba. Nie wiemy co na taki dzień tygodnia Piotr Ćwielong, ale my nie możemy doczekać się ostatniego pojedynku 8 kolejki Ekstraklasy.