Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 22. kolejka
2017-02-18 18:00

Śląsk Wrocław

1

Wisła Kraków

0

• To tyle z Wrocławia, teraz przenosimy się do Gliwic. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

• Piłkarze nie zaserwowali nam fajerwerków, z przebiegu meczu nikt chyba nie zasłużył na te trzy punkty. Śląsk wykorzystał błąd rywala i dlatego cieszy się ze zwycięstwa. Wiśle zabrakło skuteczności.

• Koniec spotkania, Śląsk po bezbarwnym meczu pokonuje u siebie Wisłę 1:0!

• Wisła wzięła się do ataku dopiero w ostatniej minucie meczu, ale pozostało jej już tylko kilkanaście sekund.

• Sędzia dolicza do drugiej połowy trzy minuty.

• Dośrodkowanie Patryka Małeckiego w pole karne pewnie łapie Mariusz Pawełek.

• Po rzucie rożnym dla Śląska bardzo blisko strzału głową był Piotr Celeban, obrońca wybija futbolówkę sprzed jego głowy.

• Piłkarze Jana Urbana wymieniają podania na swojej połowie, robią to z ogromnym spokojem. Zawodnicy Wisły nie mają już chyba siły na dalsze ataki.

• Joan Roman w kolejnej dobrej sytuacji, tym razem świetnie broni Łukasz Załuska! Świetna interwencja byłego golkipera Celticu!

• Zmiana także w Wiśle. Zdenek Ondrasek zastępuje niewidocznego dziś Pawła Brożka.

• Portugalczyk zmienia Kamila Bilińskiego.

• Do wejścia już przygotowany Alvarinho.

• Kamil Biliński przytomnie strącił piłkę głową pod nogi Hiszpana, ten ruszył z nią w kierunku bramki i posłał ją do siatki obok bezradnego Łukasza Załuski!

• Nareszcie, gol! 1:0 prowadzi Śląsk, do siatki trafia Joan Roman!

• Trwa seria rzutów rożnych dla Białej Gwiazdy.

• Semir Stilić melduje się na murawie zmieniając Rafała Boguskiego.

• Kamil Biliński przebiegł z piłką kilkanaście metrów, szukał strzału z prawej strony pola karnego, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Patryk Małecki marnuje stuprocentową okazję do strzelenia gola! Ze spokojem minął Kamila Dankowskiego, posłał piłkę tuż obok słupka!

• Joan Roman zastępuje swojego rodaka, Sito Rierę.

• Po indywidualnej akcji Hugo Videmonta piłka trafia do Krzysztofa Mączyńskiego, pomocnik uderza piekielnie mocno, ale radzi sobie Mariusz Pawełek!

• Francuz melduje się na boisku w miejsce Petara Brleka.

• Za moment na murawie pojawi się debiutant, Hugo Videmont.

• Ponownie uderzenie z ostrego kąta, tym razem w wykonaniu Patryka Małeckiego, dobrze broni Mariusz Pawełek!

• Siódma żółta kartka w sezonie dla Arkadiusza Głowackiego - ponownie faulowany Robert Pich.

• Paweł Brożek z ostrego kąta mógł zaskoczyć Łukasza Załuskę, uderzył prosto w nadbiegającego Mariusza Pawelca!

• Z kartką także Robert Pich, Słowak zatrzymał ruszającego z kontrą Pawła Brożka.

• Pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu ukarany Patryk Małecki - to szósta kara indywidualna dla "Małego" w tym sezonie.

• Po dobrym odegraniu przed pole karne Patryk Małecki przyjął piłkę i huknął ile sił w nogach, piłka przelatuje nad poprzeczką.

• Z rzutu wolnego bardzo mocno uderzył Kamil Dankowski, zmusił do interwencji Łukasza Załuskę. Bramkarz Wisły radzi sobie bez zarzutu.

• Piłka w grze, ma ją Śląsk Wrocław!

• Piłkarze już na murawie, za moment wracamy do gry.

• Po spotkaniu we Wrocławiu obejrzymy dziś jeszcze jedno starcie Lotto Ekstraklasy. Piast Gliwice zmierzy się z Lechem Poznań.

• Śląsk nie oddał ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie.

• Póki co jest to słabe spotkanie, sytuacji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że po przerwie będzie to wyglądało inaczej.

• Po tym zagraniu sędzia Paweł Gil kończy pierwszą połowę.

• Do piłki podchodzi Maciej Sadlok, uderza całkiem nieźle, jednak nieprecyzyjnie.

• Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry, tymczasem Wisła ma rzut wolny przed polem karnym.

• Zbyt mocne podanie od Mariusza Pawelca do Łukasza Madeja, skrzydłowy Śląska nie miał najmniejszych szans aby zdążyć do tej piłki, mimo to trener Jan Urban bije brawo swojemu podopiecznemu.

• Pierwsza połowa dobiega końca, póki co nie wygląda to dobrze. Brakuje dobrych sytuacji strzeleckich, szczególnie w ostatnich minutach.

• Cóż za kiks, Petar Brlek! Zawodnik Wisły nie trafił w piłkę na lewym skrzydle. Ta "akcja" zapewne trafi do kompilacji "najlepszych akcji Ekstraklasy"... ;-)

• Dośrodkowanie w pole karne, strzał głową oddaje Łukasz Madej, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Złe dośrodkowanie Łukasza Madeja, po którym nastąpiła jeszcze gorsza dobitka Kamila Dankowskiego.

• Maciej Sadlok fauluje Sito Rierę przy linii końcowej, okazja do dobrego dośrodkowania w pole karne.

• Trochę lepiej obecnie prezentują się Wiślacy, którzy co jakiś czas starają się zaskoczyć agresywnym odbiorem. Często tworzą sobie przez to sytuacje strzeleckie, Śląsk natomiast bardzo powoli rozgrywa piłkę w środku pola.

• W środku pola faulowany Aleksandar Kovacević.

• Nieprzemyślane zagranie Ryoty Morioki, Japończyk w głupi sposób podał piłkę do przeciwnika, choć mógł i powinien obsłużyć groźnym podaniem Łukasza Madeja.

• Niezłe dośrodkowanie w wykonaniu właśnie Mariusza Pawelca, Kamil Biliński był bardzo bliski skierowania piłki do siatki, jednak wyskoczył do niej odrobinę zbyt wcześnie.

• Piłkę kierowaną do Tomasza Cywki ze środka pola pewnym wślizgiem poza boisko wybija Mariusz Pawelec.

• Dośrodkowanie Sito Riery dotarło do Kamila Bilińskiego, były napastnik Żalgirisu był bardzo blisko trafienia, trafił jednak tylko w obrońcę. Sędzia uznał, że grę od bramki wznowi Łukasz Załuska.

• Tomasz Cywka pada w polu karnym, ale raczej nie ma tu mowy o faulu, do piłki dopada Petar Brlek, posyłając piłkę daleko od bramki - to była najgroźniejsza sytuacja Wisły w dzisiejszym meczu.

• Z rzutu wolnego dla Wisły nic nie wyszło, natomiast urazu po zderzeniu z Mariuszem Pawełkiem nabawił się Sito Riera. Wygląda na to, że Hiszpan da radę kontynuować grę.

• Łukasz Madej znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym, chciał obsłużyć dobrym podaniem Kamila Bilińskiego, zrobił to jednak zdecydowanie zbyt mocno, do piłki zdążył Michał Miśkiewicz.

• Sito Riera w starciu z Krzysztofem Mączyńskim wywalczył wrzut z autu przy linii środkowej.

• W pierwszych minutach zdecydowanie lepszą drużyną są goście. Wisła praktycznie cały czas jest przy piłce, a gdy Śląsk wreszcie zdoła ją odebrać, to szybko ją traci. Wyróżnia się Patryk Małecki, od pierwszych minut nękający obronę wrocławian.

• Po rzucie rożnym dla Śląska Wisła miała okazję wyprowadzić kontratak - kolejny raz przy piłce znalazł się bardzo aktywny Patryk Małecki, zdecydował się na błyskawiczne odegranie jej górą w kierunku Pawła Brożka, napastnik o centymetry mija się z piłką!

• Patryk Małecki opanował piłkę na lewym skrzydle, ale nie zdołał jej celnie dośrodkować pod nogi Pawła Brożka.

• Mocne podanie do Pawła Brożka, bliski błędu był Mariusz Pawelec, ale piłka ostatecznie ląduje w rękawicach golkipera Śląska.

• Z narożnika boiska piłkę wrzucał Maciej Sadlok, do strzału doszedł Arkadiusz Głowacki - na raty broni Mariusz Pawełek.

• Dośrodkowanie Patryka Małeckiego zablokowane, rzut rożny dla gości.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy - mecz rozpoczęła Wisła Kraków!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Paweł Gil.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę!

• We Wrocławiu frekwencja wciąż daleka od dobrej, ale z pewnością dzisiejszy mecz przyciągnął kilka tysięcy widzów na stadion, jest lepiej niż zazwyczaj.

• Trzynasty Śląsk podejmie dziewiątą w tabeli Wisłę, delikatnym faworytem wydają się być goście, którzy po niezłym spotkaniu dokładnie tydzień temu pokonali Koronę Kielce 2:0.

• ...Śląsk natomiast powinien rozpocząć mecz w ustawieniu 4-4-2, a parę napastników stworzyć mają Robert Pich i Kamil Biliński.

• Tak wyglądać ma ustawienie taktyczne Wisły...

• Rezerwowi Wisły: Michał Miśkiewicz, Jakub Bartkowski, Alan Uryga, Semir Stilić, Hugo Videmont, Matija Spicić i Zdenek Ondrasek.

• Rezerwowi Śląska: Lubos Kamenar, Paweł Zieliński, Lasza Dwali, Alvarinho, Joan Roman, Ostoja Stjepanović i Mariusz Idzik.

• Znamy już składy na to spotkanie, znajdują się one w panelu po prawej stronie serwisu.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, po niezłym meczu w Kielcach przenosimy się do Wrocławia - Śląsk podejmie Wisłę Kraków!

Kaja Krasnodębska

Śląsk Wrocław podejmuje dzisiaj Wisłę Kraków

Śląsk Wrocław podejmuje dzisiaj Wisłę Kraków ©Wojciech Matusik / Polska Press

Sobota przyniesie sporo piłkarskich emocji w LOTTO Ekstraklasie. Na rozpoczęcie ligowej uczty starcie w Kielcach podczas którego Korona podejmie płocką Wisłę, natomiast o 18:00 prawdziwy smakołyk – we Wrocławiu Biała Gwiazda zmierzy się z tamtejszym Śląskiem. Mecz o tyle interesujący, że wystąpią w nim dwa kluby, które zimą zmieniły trenerów. Dla kogo okaże się to lepszą decyzją?

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE

Karuzela trenerska w polskich rozgrywkach kręci się praktycznie bez przerwy. Podczas zimowej przerwy wysiedli z niej Radosław Sobolewski oraz Mariusz Rumak. W ich miejsce doskonale znany na naszej arenie Jan Urban oraz nowe, nieco egzotyczne nazwisko – Kiko Ramirez.
Obaj mieli sporo czasu aby poznać swoich podopiecznych, dokonać niezbędnych roszad w składzie oraz ustawić zespoły zgodnie ze swoim planem. Dzięki temu już od pierwszej wiosennej kolejki nie ma ani okresu adaptacji ani wymówek – ich drużyny mają zdobywać punkty.

Lepiej przed tygodniem z tego zadania wywiązali się krakowianie, którzy pokonali u siebie całkiem groźnie wyglądającą Koronę Kielce. Efektowny gol Patryka Małeckiego oraz dobitka Pawła Brożka sprawiły, że Biała Gwiazda całkowicie zasłużenie otworzyła rundę wiosenną kompletem oczek. Mimo okazywanego wszem i wobec sceptycyzmu wobec Kiko Ramireza oraz słabych wyników w sparingach, w prawdziwym egzaminie, jakim było starcie z Koroną Macieja Bartoszka, wiślacy poradzili sobie bardzo dobrze. Czy w starciu ze Śląskiem powtórzą ten sukces?

Wrocławianie ubiegły weekend wspominają mniej korzystnie. Oni z wyjazdu do Płocka przywieźli tylko jeden punkt. Strata dwóch o tyle bolesna, że zadecydował o niej gol Jose Kante w ostatniej minucie. Wcześniej Śląsk miewał miejscami przewagę oraz multum niewykorzystanych sytuacji. W końcu piłkę w siatce po podaniu Ryoty Morioki udało umieścić się Robertowi Pichowi. Jak się później okazało, było to jednak za mało.

Faworytem sobotniego starcia zarówno przez wzgląd na ubiegłotygodniową formę jak i miejsce w tabeli wydają się być goście. Oni po 21. kolejkach mają na swym koncie 28 punktów, co daje im jakże pożądane przez wiele klubów ósme miejsce w tabeli. Sytuacja Śląska wygląda nieco gorzej – 23 oczka pozwalają im plasować się jedynie na trzynastej pozycji. Przewaga nad strefą spadkową, szczególnie po piątkowej porażce Górnika jak najbardziej bezpieczna, lecz chyba ambicje wrocławian sięgają znacznie wyżej.

Jesienny bój między tymi zespołami, a konkretnie jego druga połowa okazała się wyjątkowo widowiskowa. Do przerwy Śląsk po bramce Kamila Bilińskiego prowadził skromnie 1-0. Po rzucie karnym wykonywanym przez Adama Mójtę Białej Gwieździe udało się nawet wyrównać. Ich koszmar nadszedł dopiero w końcówce. W ciągu nieco ponad 20 minut stracili aż cztery gole. Kolejne trafienia tylko pogłębiały ich frustracje, zwłaszcza że była to któraś kolejna porażka z rzędu. Dwa gole Ryoty Morioki oraz po jednym Felipe Goncalvesa oraz Ostoji Stjepanovicia sprawiły, że sytuacja krakowian wyglądała w sierpniu bardzo źle.

Teraz jednak odbili się już od dna i pewnie zmierzają w górę tabeli. W zdobyciu kolejnych punktów w sobotę nie pomogą kontuzjowani Michał Buchalik, Denis Popović, Mateusz Zachara ani Rafał Pietrzak. Po stronie Śląska nie zobaczymy natomiast Augusto.