2

Zagłębie Lubin

0

• Dziękujemy za uwagę. Z Wrocławia żegna Maciek Jakubski.

• Śląsk wypracował w tym meczu trzy sytuacje, z czego wykorzystał dwie. Zagłębie w pierwszej połowie miało więcej sytuacji, ale w drugiej szybko dostało bramkę na 2:0, a później Cotra wyleciał za drugą żółtą. W sumie średnie widowisko, ale Śląsk wygrał jak z Lechem - po prostu pewnie.

• Banaś przeciął świetną piłkę do Paixao i sędzia zakończył mecz.

• Piech z daleka kilka metrów od bramki.

• Nie rozumiem sztabu szkoleniowego wrocławian. Śląsk prowadzi 2:0, gra z przewagą jednego zawodnika, a młody Przybylski właśnie założył z powrotem dres. Mógł spokojnie zagrać 10-15 minut!!!

• Stevanović kopnął Piątka.

• Vidanov przeciął podanie do Paixao.

• Przybylski się przebiera.

• Przybecki strzela tak, że ciężko nawet to jakoś zabawnie spuentować.Po prostu słabo.

• Po rogu piąstkuje Gikiewicz, do piłki dopada Przybecki i dobrze uderza. Bramkarz Śląska świetnie interweniuje.

• Przybecki pogubił się w polu karnym. Chyba zdziwiony, że nie było spalonego.

• Jeż zza pola karnego w poprzeczkę!

• Śląsk nie forsuje tempa, goście nie mają pomysłu i sił, by atakować.

• Papadopulos umarł z głodu w polu karnym wrocławian i w nagrodę dostał kartkę.

• Dado za Patejuka.

• Trener Levy mógłby zapunktować u kibiców wpuszczając Przybylskiego.

• Jednak do wejścia gotowy jest Stevanović.

• Ostrowski właśnie kopniakiem zrewanżował się Piechowi za wszystkie kuksańce i wbite w łydki zęby.

• Na boisko wejdzie chyba Cetnarski.

• Śląsk się bawi piłką, a goście biegają i walą gdzie popadnie łokciami. Teraz z pomocy medycznej korzysta trzech wrocławian.

• Profesor "Wślizg" Pawelec kapitalnie właśnie zatrzymał Piecha.

• Papadopulos porusza się po boisku z gracją trzydrzwiowej szafy gdańskiej. Ile ten facet ma na setkę?

• Oleksy za Abwo. Lenczyk będzie bronił wyniku 0:2?

• Hołota mocno po rękach Gliwy na róg.

• Plaku niepotrzebnie tańczył przed polem karnym, zamiast strzelać.

• Oleksy gotowy do gry.

• Kapitalna szansa Marco Paixao po mocnej wrzutce Patejuka, ale Portugalczyk nie trafił w bramkę.

• Cotra w dziesięć minut zmienił obraz całego spotkania. Niezły zawodnik.

• Plaku również dostał kartkę za tą przepychankę.

• Cotra za uderzenie Plaku dostał drugą żółtą.

• Piech fauluje Pawelca.

• Racowisko w sektorze gości.

• Cotra postraszył krety obok chorągiewki bocznej. W zamierzeniach był to strzał.

• Kaźmierczak z 40 metrów obok bramki. Jakieś kilkanaście metrów obok bramki.

• Ładna kontra Śląska, ale Patejuk niecelnie do Paixao.

• Sektor Zagłębia, podobnie jak w pierwszej części, uciszony.

• Spokojny strzał po ziemi w róg bramki Gliwy.

• Dudu za Sochę.

• W Zagłębiu też będzie zmiana. Gotowy jest Papadopulos.

• Na boisko wejdzie Dudu, który mocno się rozgrzewa. Pytanie za kogo? Za Ostrego, który nie radzi sobie z Abwo, czy jednak Sochę?

• Początek dla Zagłębia, potem 20 minut dobrej gry Śląska i ostatnie minuty pierwszej połowy dla przyjezdnych. Śląsk miał dwie sytuacje, wykorzystał jedną. To wystarczyło, bo piłkarze Zagłębia robią dużo wiatru, ale skuteczność mają mizerną. Wrocławianie nie grają jakoś powalająco i myślę, że w drugiej połowie dużo się może wydarzyć.

• Koniec pierwszej połowy.

• Piątek znowu faulowany przez Milę.

• Vidanov potężnie z dystansu, ale obok słupka.

• Hołota głową niecelnie. Bardzo niecelnie. Sędzia doliczył 4 minuty.

• Przybecki pokazał duży talent aktorski w polu karnym, ale także nie dostał nagrody w postaci żółtego kartonika. Szkoda, bo trzeba uczyć symulantów zasad gry od młodości.

• Ostrowski przecina groźne dośrodkowanie. Rzut rożny.

• Plaku strzela głową w trudnej pozycji po wrzutce Patejuka, ale niecelnie.

• Piłka w siatce wrocławian, ale wcześniej Gikiewicz faulowany. Swoją drogą Piech po wojażach zagranicznych to jakiś święty? Dwa razy kopał po gwizdku piłkę w leżącego Gikiewicza, ale kartki nie otrzymał.

• Hołota spacyfikował dryblującego w polu karnym Piecha, a po chwili Pawelec zatrzymał kolejny strzał na bramkę Śląska.

• Pawelec kapitalnie zatrzymał akcję Zagłębia, ale po chwili piłkę wywalczył Piech.

• Vidanov wrzucił piłkę z prawej strony i Piech z trzech metrów nie trafił w bramkę! Śląsk gra bardzo niefrasobliwie.

• Gikiewicz piąstkuje po ostrej wrzutce Cotry.

• Przy okazji: to 12 gol Paixao w 17 występie dla Śląska. Imponująca skuteczność.

• Ogromne szczęście wrocławian. Abwo urwał się na skrzydle, podał do środka, a tam bombę Jeża zablokował Kokoszka.

• Atmosfera nieco siadła nawet na trybunach. Śląsk gra jak z Lechem - co miał, wykorzystał i spokojnie odlicza sekundy.

• Na papierze Zagłębie ma imponującą linię pomocy, na boisku ta pomoc nie istnieje.

• Z prawego skrzydła ładnie do Mili dograł Socha, ale kapitan wrocławian źle przyjął i oddał piłkę Kaźmierczakowi. Jego bomba bardzo niecelna.

• Kontra gości, ale Piech po podaniu Abwo na spalonym.

• Mila fauluje Piątka. Dobry pressing wrocławian.

• Rzut rożny dla Śląska i prywata: pozdrowienia dla JK.

• Śląsk po słabym początku coraz lepszy, ale zarówno Plaku, jak i Patejuk są kompletnie niewidoczni. Atak opiera się na Mili, Paixao, Hołocie i Sosze.

• Hołota niezbyt mocno i niecelnie z dystansu.

• Kwiek do Piecha, ale ten nie miał szans w walce powietrznej z Gikiewiczem.

• Hołota ładnie powalczył na prawym skrzydle, ale tylko aut.

• Dobry powrót Kaźmierczaka, który przeciął podanie do Jeża.

• Zmiana w Zagłębiu. Jeż za kontuzjowanego Godala.

• Asystentem oczywiście Sebastian Mila. Co się odwlecze...

• Wrzutka z rzutu rożnego i Paixao głową z bliska trafia do siatki.

• Za boiskiem Godal, a na boisku sytuację sam na sam po podaniu Hołoty zmarnował Mila.

• Jeden z zawodników Zagłębia zniesiony na noszach.

• Kokoszka fauluje Piecha. Jeśli to był faul, to kibice Śląska są najspokojniejszymi kibicami w układzie słonecznym.

• Cotra z daleka tak jakby od tygodnia piłki lekarskie dźwigał.

• Piech znalazł się w polu karnym, ale jego anemiczny strzał został zablokowany. Rzut rożny.

• Faulowany Abwo po lewej stronie.

• Mecz wznowiony.

• Racowisko na Derbach

• Mecz przerwany. Na boisku setki serpentyn, a na trybunach racowisko.

• Oprawa Śląsk - Zagłębie

• Na boisku wolno piłkę rozgrywa Śląsk, a na trybunie Oporowska potężna sektorówka i trochę pirotechniki.

• Zaczynają goście.

• Chociaż to derby, ważny pojedynek dla obu drużyn, to na trybunach może 12-15 tysięcy kibiców. Kilka tysięcy mniej niż rok temu.

• Jeszcze 10 minut do meczu. Chociaż trywialnie to brzmi, to naprawdę ciężko wskazać wskazać w tym meczu faworyta. W poprzednim sezonie dwukrotnie wygrywało Zagłębie, ale już rok wcześniej dwa razy górą był Śląsk. W dodatku na ławce zagłębia siedzi trener Lenczyk, który jak nikt inny zna silne i słabe punkty wrocławian.

• Powracający do Wrocławia Orest Lenczyk także zaszalał. Na ławce siedzi Jeż, Papadopoulos, Oleksy. W pierwszym skłądzie jest natomiast Kwiek i Przybecki. Na szpicy oczywiście Piech.

• Obaj trenerzy zaskoczyli wyjściowymi jedenastkami. W Śląsku na lewej obronie zobaczymy Ostrowskiego, w środku Hołotę. Do składu po pauzie za kartkę wrócił Gikiewicz. Śląsk zatem zagra chyba uważniej niż zwykle. Przynajmniej na to wskazuje brak Dudu i Stevanovicia.

• Rezerwa Śląska: Kelemen, Cetnarski, Dudu, Gavish, Grodzicki, Stevanović, Przybylski. Ławka Zagłębia: Ptak, Woźniak, Błąd, Rakowski, Oleksy, Papadopoulos, Jeż

• Witamy ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za pół godziny na derbowy pojedynek pomiędzy Śląskiem, a Zagłębiem, a nade wszystko Stanislav Levy kontra Orest Lenczyk. Mecz tysiąca podtekstów i miejmy nadzieję wielkich emocji. Z Wrocławia wita Maciek Jakubski.