Sporting Lizbona 3 - 1 Olympiakos Pireus

Sporting Lizbona

3

Olympiakos Pireus

1

• Koniec spotkania! Sporting ponownie wygrał z Olympiakosem i może być pewien gry w Lidze Europy na wiosnę. A czy powalczy o... fazę pucharową Ligi Mistrzów?

• Jeszcze Pardo ukarany kartką.

• To już ostatnia zmiana w meczu. Mattheus za Cesara.

• Kartka dla Coentrao.

• GOOOOOOOOOOL! Odjidja-Ofoe na 1:3!

• Na murawę wszedł także Ristovski. Zmienił Picciniego.

• Kartka dla Gelsona.

• Jeszcze mamy zmianę u gospodarzy; zszedł Mathieu, za niego Figueiredo.

• Fernandes... Nad bramka!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową Dost podwyższa na 3:0.

• GOOOOOOOOOOOOL! 3:0

• Po stronie gości melduje się dobrze nam znany Odjidja-Ofoe.

• Kartkę otrzymał Pinto.

• To powinien być trzeci gol dla Sportingu! Po rzucie wolnym główkuje Pinto, lecz nad bramką.

• Na murawie zameldował się Djurdjević.

• Koutris ukarany żółtą kartką.

• Sporting kontroluje to spotkanie. Dłużej utrzymuje się przy piłce, tworzy sytuacje.

• W zespole gości pojawił się Seba.

• Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Koniec pierwszej odsłony. Sporting zabójczą końcówką właściwie przesądził o losach tego spotkania. A może jeszcze nie wszystko ustalone? Wracamy za kwadrans.

• Cesar pokazał, jak gra się do końca. Pierwszy jego strzał został zablokowany, ale pomocnik nie poddał się; odzyskał piłkę, a potem kopnął obok interweniującego bramkarza.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0. Pozamiatane!

• Sporting wyczarował gola. Duża w tym zasługa Gelsona, który oderwał się na prawej stronie i potem dograł do Dosta, który odpowiednio dostawił nogę.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0!

• Kartka dla Figueirasa.

• Patricio broni uderzenie z dystansu. Posiadanie piłki 50 do 50.

• Pardo wbiega w pole karne i uderza na wślizgu - niecelnie.

• Tym razem Fernandes bardzo niecelnie - wysoko nad bramką.

• Fernandes nie wykorzystał szansy! Uderzał, ale jeden z obrońców podbił mu piłkę. W efekcie ta przeleciała nad poprzeczką.

• Sporting przejął inicjatywę, ale na połowie gości jest bardzo ciasno. Wiele akcji kończy się utratą albo odgwizdaniem przewinienia.

• Kartka dla Carvalho za nierozważny faul na Tachtsidisie.

• To Olympiakos stara się utrzymywać dłużej przy piłce.

• Ależ blisko gola dla gospodarzy. Po krótkim rozegraniu wolnego w słupek uderza Pinto. Dobitka Dosta z bliska nad bramką. Holender fatalnie przestrzelił.

• Pierwszy gwizdek - gramy.

• Wybrzmiał hymn Ligi Mistrzów. Na jednej z trybun podwieszana sektorówka.

• U nas śnieg, a w Lizbonie 17 stopni na plusie. Jak na jesień to idealne warunki do gry.

• Tak przedstawiają się składy i ławki obu zespołów:

• W zespole gości na ławce rozpoczyna mecz były legionista, Vadis Odjidja-Ofoe.

• W grupie D oczywiście wszystkie oczy skierowane na mecz Juventus - Barcelona. O prawy gry w fazie pucharowej Ligi Europy zawalczą natomiast Sporting z Olympiakosem. Pierwszy mecz dla Portugalczyków - wygrali w Pireusie 3:2.