Stade Rennais

0

Olympique Marsylia

1

• Boga pada w polu karnym gości. Sędzia nie zdecydował się wskazać na "jedenastkę".

• Trzy minuty doliczone do drugiej odsłony.

• Steve Mandanda zwlekał z wznowienie gry. Sędzia upomniał go żółtą kartką. Co ciekawe, to druga tak zarobiona kartka przez bramkarza OM.

• Jeszcze jeden stały fragment gry dla gospodarzy, tym razem rzut rożny.

• Fatalne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Szybko ruszyli gospodarze, którzy mają rzut wolny ok. 30 metrów od bramki Mandandy.

• Sylvain Armand stał na drodze rozpędzonego Ocamposa. Żółta kartka dla zawodnika z Bretanii.

• Fatalne ustawienie Moreiry i Ocampos wychodził sam na sam z bramkarzem. Obrońca Rennes zdołał wrócić i wślizgiem wygarnąć piłkę!

• Costill broni strzał Cabelli po wzorowej przeprowadzonej kontrze! Po chwil piłkę w lewym narożniku pola karnego OM miał Kamil Grosicki, ale przegrał pojedynek z Dje Djedje.

• Dembele ruszył lewą stroną! Wpadł z piłkę w pole karne i zwlekał ze strzałem/podaniem. Zyskał rzut rożny, ale można było więcej wycisnąć z tej akcji.

• To mogła być zabójcza kontra, która załatwiłaby Rennes! Ocampos źle zagrywa do Batshuayi'ego.

• Abdelaziz Barrada wchodzi za Georgesa-Kevina N'koudou

• Kamil Grosicki ciut za mocno wypuścił sobie piłkę co wykorzystało Romao, który wybija ją poza linię boczną.

• Quintero próbował przedrzeć się środkiem boiska. Minął dwóch marsylczyków, skończyło się "rumakowanie" na trzecim.

• Jeszcze jedno podanie Cabelli do Batshuayi. Mendes uprzedza Belga.

Obie drużyny przyspieszyły i tworzą się sytuacje pod obiema bramkami! Boga nie doszedł do prostopadłego podania.

• Wymiana ciosów w Bretanii! Po chwili Mandanda powstrzymuje Kamila Grosickiego! Jeszcze akcja OM, ale uderzenie Cabelli broni Costill.

• Kapitalnie interweniuje Mandanda! Grisicki zagrał na obieg do Moreiry, który świetnie centruje w pole karne! Uderzenie Rennes z najwyższym trudem paruje bramkarz OM!

• Isla skutecznie powstrzymał Bogę na lewej stronie. Próba wyprowadzenia kontry została przerwana przez Fernandesa.

0 Strzały celne 3

• Od kilku minut goście są zamknięci na własnej połowie. Ataki Rennes są póki co nieskuteczne.

• Piłka trafia na prawe skrzydło do Kamila Grosickiego. Ten zagrywa płasko w pole karne. Jak spod ziemi wyrósł N'Koudou, który wybił piłkę.

• Dembele na spalonym-widmo. Nie pierwszy raz w dzisiejszym meczu.

• Quintero chciał efektownie zagrać między trzech rywali do Dembele, ale podanie przeciął Rekik. A zupełnie niekryty był Kamil Grosicki na prawej stronie...

• Ostre, ale za głębokie dośrodkowanie Kamila Grosickiego w pole karne. Piłka wpada do "koszyczka" Mandandy.

• Pojedynek Dembele z Dja Djedje na lewej flance. Górą obrońca marsylczyków. Grę z "piątki" wznawia Mandanda.

• Zdziwiony Batshuayi nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który odgwizdał faul Belga. Z kolei Rennes nie potrafi wymienić 2-3 podań... przed własnym polem karnym.

• Starcie Bogi'ego z N'Koudou na lewej stronie. Gospodarze zyskali rzut z autu na wysokości pola karnego OM. Po centrze Kamil Grosicki uderzył głową... nie w tę stronę co trzeba. Za szybko wbiegł do dośrodkowania.

• Ocampos strzela głową wysoko nad poprzeczką. Dodatkowo był na kilkumetrowym spalonym.

• Boga w roli lewoskrzydłowego wrzuca piłkę w pole karne, ale Kamila Grosickiego uprzedził Rekik.

• Zdaniem sędziego Kamil Grosicki był zgodnie z przepisami powstrzymany przez N'Koudou. Polak i kibice Rennes są odmiennego zdania.

• Kontra Rennes po stracie N'Koulou. Dembele stracił jednak piłkę na 25. metrze od bramki OM.

• Za mocne, za głębokie i wysokie dośrodkowanie Dja Djedje z rzutu wolnego. 3 x NIE i piłkę łapie Costill

• Sylvain Armand wchodzi za kontuzjowanego Mexera.

• Mexer nabawił się urazu i będzie konieczna kolejna wymuszona zmiana.

• U la la la!!! Cabela zakręcił kilkoma rywalami na prawej stronie i dośrodkował w pole karne do Ocamposa. Ten zdecydował się na wariant ekwibrylistyczny zamiast realistyczny - uderzył z przewrotki a piłkę miał idealnie posłana na strzał głową!

• Juan Quintero wchodzi za Yacouba Syllę. Gospodarze wzmacniają linię ofensywną.

• Strzał Andre z 18 metrów został zablokowany. Dopadł do niej Boga, ale był na spalonym w momencie uderzenia.

• Mexer skosił Ocamposa równo z trawą. Obrońca Rennes został upomniany przez sędziego żółtą kartką.

• Strata Bogiego w środku pola. Piłkę przejął Romao, który prostopadłym zagraniem chciał uruchomić N'Koulou, ale podanie przeciął Mendes.

• Batshuayi wyskakuje najwyżej do piłki zagranej z rzutu wolnego przez Cabellę. Jednak piłka po jego uderzeniu głową poszybowała nad poprzeczką.

• Ostra gra, piłka wędruje z jednego pola karnego do drugiego! Benjamin Andre przerwał kontrę gości faulem taktycznym. Sędzia bez wahania pokazuje mu żółtą kartkę.

• Rozgrzewający 50. mecz w Rennes zahaczył Ocamposa w środku pola. Wytrącił rywala z równowagi, ale ten nie stracił piłki.

• Ostre wejście Andre w nogi rywala. Powinna być kartka. Jednak nie było, a po dośrodkowaniu z rzutu wolnego N'Koudou strzela głową nad poprzeczką bramki Rennes.

• To mogła, a właściwie powinna, być bramka dla gości! N'Koudou przedarł się w pole karne Rennes, ale przegrał pojedynek z Costillem!

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... z kolei Alaixys Romao wchodzi za Lassanę Diarrę.

• W ekipie gości są dwie zmiany: za Romaina Alessandriniego będzie grać LucasOcampos...

• Nawet jeden atak gospodarzy ciężko zaliczyć do udanych. Najczęściej zawodnicy Philippe'a Montainera są łapani na spalonym (prym w tym elemencie wiedzie Boga), ale strzały/dośrodkowania są nieudane. Z kolei goście przeprowadzili jedną składną akcję, który wykorzystał Cabella

Wyrafinowana gra OM nie pozwala rywalom na zdziałanie czegoś więcej w ofensywie. Spokojnie kontrolują przebieg spotkania.

Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Bez doliczania nawet minuty sędzia kończy pierwszą połowę. Rennes przegrywa z OM od 21. minuty po pięknej indywidualnej akcji Remy'ego Cabelli. Osiem minut później pojawił się na murawie Kamil Grosicki

• Błąd techniczny Kamila Grosickiego na własnej połowie. Goście mają rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Costilla.

• N'Koudou strzela zza pola karnego z woleja! Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny

• Kibice gospodarzy "robią Poznań"

Kibice Rennes "robią Poznań"

• Kamil Grosicki popędził lewą flanką. Popatrzył kogo ma w polu karnym i zdecydował się na dośrodkowanie. Piłka została zablokowana przez Dja Djedje i będzie rzut rożny. Po nim Boga strzela obok bramki.

• Dembele przebił się prawą stroną, Zagrał w pole karne do Bogi, ale ten nie trafił w piłkę. Tak samo uczynił stojący za nim Sylla.

• Co tu zrobił Dembele?! Ograł Mendy'ego jak dziecko i biegł wzdłuż linii końcowej w stronę bramki gości! Zdołał "położyć" Mandandę i uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Sylla przedarł się prawą flanką. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej opanować na murawie.

• Boga kolejny raz na spalonym.

• Przerwa w grze. Sędzia musi przemówić Cabelli do rozsądku. Kolejne niesportowe zachowanie zawodnika może skutkować (drugą) żółtą kartką.

Gospodarze szybko wznowili grę z rzutu wolnego. Przerzut kierowany do Kamila Grosickiego był zbyt wysoki i niedokładny, by polski skrzydłowy mógł sięgnąć piłkę.

• Mehdi Zeffane przedwcześnie kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie pojawia się Kamil Grosicki!

• Zeffane od dłuższego czasu siedzi na murawie. Chyba będzie konieczna zmiana.

• Boga nie pilnował ustawienia obrony OM i dał się złapać na spalonego.

• Kamil Grosicki już rozpoczął rozgrzewkę. Wejdzie jeszcze w pierwszej połowie?

• N'Koulou traci piłkę w dość amatorski sposób. Kameruńczyk nie może "wejść" w mecz.

• Remy Cabella naprawia swój błąd faulem. Sędzia pokazuje żółtą kartkę.

• Goście idą za ciosem! Dja Djedje zagrywa w pole karne w stylu Łukasza Piszczka do nadbiegających kolegów, ale wmieszał się w to wszystko Sylla.

• Świetna indywidualna akcja Cabelli. "Złamał" akcję z lewej strony do środka i płaskim uderzeniem po dalszym słupku otwiera wynik spotkania! Costill, mimo że wyciągnął się jak struna, nie zdołał sięgnąć piłki!

• GOL, REMY CABELLA!!!

• Zeffane rozpędził się na prawej flance. Isla idealnym wślizgiem wygarnął mu piłkę spod nóg.

• Bardzo dobra akcja gospodarzy. Boka zagrał przed pole karne do Andre. Jego uderzenie zablokował wracający Alessandrini. Piłka wyszła na rzut rożny.

• Dembele ruszył z kontrą. Już rozpędzał się w stronę bramki Mandandy, ale piłka uciekła mu poza linię boczną.

• Fernandes przechwycił kolejny raz piłkę adresowaną do Batschuayi'ego. Piłka trafia jednak ponownie w posiadanie OM. Przerzut N'Koulou do N'Koudou okazało się za mocne - nie zdołał opanować futbolówki.

• "Klepa" marsylczyków w środku pola. Goście wymienili na małej przestrzeni kilka podań, ale zagranie Isli było niecelne. Ruszyła kontra Rennes, którą zastopowali obrońcy OM.

• Costill paruje strzał Alessandriniego z rzutu wolnego. Piłka leciała w sam środek bramki czym ułatwiona była interwencja bramkarza gospodarzy!

• Boga wychodził sam na sam z bramkarzem! Jego akcję przerwał sędzia, który dopatrzył się spalonego! Błąd Tony'ego Chaprona - w tej sytuacji zaspał"łamiący linię" Mendy

• Diarra odbiera piłkę Andre w środku pola, ale zdaniem sędziego uczynił to przekraczając przepisy.

• Mexer trafia w mur. Piłka pośrednio trafia na lewą flankę do Bogi, z którego dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy OM.

• Diarra fauluje ok. 25 metrów od własnej bramki. Musiał ratować sytuację po błędzie kolegi z zespołu. Może być groźnie.

• Gwizdy pojawiają się na trybunach gdy goście dłużej utrzymują się przy piłce. Trochę do rozproszyło Dja Djedje, który po idealnym przerzucie nie zdołał utrzymać futbolówki na murawie.

• Mandanda pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Andre.

• Obie strony próbują atakować. Póki co bezskutecznie.

• Już na samym początku spotkania sędzia sięga do kieszonki. Za faul upomniany został Steven Moreira.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Przenosimy się na murawę! Za moment rozpoczęcie spotkania, które zamyka 16. kolejkę Ligue1!

• W przypadku zwycięstwa gospodarze mogą awansować nawet na piątą lokatę. Marsylczycy mogą wskoczyć na ósme miejsce.

Najlepsi strzelcy

• Rennes: Grosicki (5 bramek), Sio (4)
    • Olympique Marsylia: Batshuayi (10), Alessandrini (5)
  • Ok. 20 minut do rozpoczęcia spotkania. Trybuny mogą maksymalnie pomieścić ok. 29 000 widzów. Może będzie komplet?

• Rozruch Czerwono-czarnych

• Rozgrzewka gości

• Obaj trenerzy nie mogą postawić na kilku zawodników. W składzie Rennes brakuje N'Tepa, Cavare i Sio. Pierwszych dwóch z występu wykluczyły kontuzje, ostatni pauzuje za kartki.
    Z kolei w barwach Olympique Marsylia
    nie zagra De Ceglie, który zmaga się z urazem.

• Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Tony Chapron
    • liniowi: Alexandre Viala i Hicham Zakrani
    • sędzia techniczny: Jeremy Stinat
  • Rezerwowi Rennes: Kamil Grosicki, J. Quintero, O. Sorin, Pedro Henrique, S. Armand, L. Baal, R. Danze.

• Skupiliśmy się lekko na przeszłości, pora wrócić do teraźniejszości. Rezerwowi Olympique Marsylia: Javi Manquilo, Rolando, L. Ocampos, Lucas Silva, Y. Pele, A. Barrada, A. Romao

• Biorąc pod lupę bilans bezpośrednich meczów jest bardzo wyrównany. Każda ze stron ma po jednym zwycięstwie. W ostatnim starciu, które miało miejsce 7 lutego, był remis 1:1. Na listę strzelców wpisali się Toivonen i Ocampos.

• Po piętnastu kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania są na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Dwa piętra niżej są marsylczycy z 19 "oczkami.

• Zanim pojawią się składy w panelu, posłużmy się danymi z Twittera

• Stroje marsylczyków w gotowości

• Szatnia Rennes przed meczem z OM

• Kilka godzin temu miał miejsce szalony mecz w Ząbkach, gdzie Dolcan przegrał z Miedzią 3:4. Było wszystko: zawrotne akcje i tempo, dużo bramek, czerwone kartki, rzut karny... Może i te elementy będą dzisiaj w spotkaniu ligi francuskiej?

• Bonsoir mówi Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Na zakończenie 16. kolejki Ligue 1 Rennes podejmie na STADE DE LA ROUTE DE LORIENT spisujący się poniżej oczekiwać Olympique Marsylia. Biorąc m.in. (a może przede wszystkim) pod analizę ostatnie tygodnie w wykonaniu Kamila Grosickiego, to warto śledzić dzisiejsze starcie z biało-niebieskimi.

• Wylosuj Polakom rywali na Euro 2016!

Losowanie już 12 grudnia! SYMULACJA

Losowanie grup turnieju finałowego Euro 2016, w którym wystąpią 24 drużyny, odbędzie się 12 grudnia w Paryżu. Z kim zmierzą się we Francji nasi reprezentanci? Bądź jak Gianni - weź kulki i #wylosujPolakom rywali na Euro 2016!