2

Zagłębie Sosnowiec

0

• Tymczasem dziękuję Państwu za uwagę, życzę spokojnej nocy i zapraszam do śledzenia kolejnych naszych relacji.

• Koniec spotkania. Największa niespodzianka 15 kolejki spotkać 1 ligi stała się faktem. Fantastycznie grająca dzisiaj Stal Mielec pokonuje liderujące Zagłębie Sosnowiec 2:0. Zagłębie zagrało bardzo słaby mecz a na uwagę zasługuje wyłącznie dyspozycja Jakuba Szumskiego, który nie jednokrotnie dzisiaj uchronił swój zespół od straty gola. Dzięki temu zwycięstwu Stal awansuje na 14 pozycję w tabeli, która zapewnia utrzymanie.

• Jeszcze jeden kontr atak Stali. Na wysokości pola karnego piłkarze Stali trochę zwolnili. Widać, iż w ostatnich minutach chcą poszanować piłkę z dala od własnego pola karnego.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy z boiska schodzi bardzo aktywny dzisiaj Krystian Getinger w jego miejsce pojawia się Piotr Głowacki.

• Piękny strzał z rzutu wolnego Jakuba Wilka trafia w spojenie bramki Stali.

• Goście cały czas naciskają ale nie mają pomysłu na pokonanie bramkarza Stali. Ogromne wrażenie robi przygotowanie fizyczne zawodników Gospodarzy, którzy przez cały mecz mocno naciskają na lidera 1 ligi, który z tak mocnym pressingiem nie potrafią sobie poradzić.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Gorąco pod bramką Gospodarzy ale na razie bezskutecznie Goście.

• Zagłębie stara się mocniej nacisnąć tylko czy nie jest już za późno na odrabianie strat.

• Żółtą kartką ukarany Jakub Wilk.

• Już kilka minut po wejściu na boisko drugą bramkę dla Stali zdobywa Dorian Buczek.

• Zmiana również w drużynie Gospodarzy. Z boiska schodzi Sobczak w jego miejsce pojawia się Przemysław Lech.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Z boiska schodzi Robert Bartczak, a na placu boju pojawia się Jakub Wilk.

• Cholewiak strzale ale piłka daleko mija bramkę Gości.

• Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Piotr Marciniec w jego miejsce delegowany został Dorian Buczek.

• Dobra akcja Zagłębia ale Kozioł dobrze wyszedł z bramki i rzut rożny dla Zagłębia. Zaraz po wznowieniu falowany jeden z piłkarzy Stali i teraz oni rozpoczną od stałego fragmentu gry.

• Stal cały czas mocno naciska na zespół Zagłębia uniemożliwiając mu spokojne rozgrywanie piłki.

• Sobczak na spalonym.

• Getinger bardzo ładnym podaniem obsłużył Sobczaka, który wywalczył kolejny rzut rożny dla Stali.

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Boisko opuszcza nie widoczny dzisiaj Sanogo w jego miejsce wchodzi Tin Matić.

• Szumski bardzo groźnie strzela na bramkę Zagłębia i tylko bardzo dobry refleks Jakuba Szumskiego uchroniła jego zespół przed stratą kolejnej bramki.

• Radulj oddaje strzał po podaniu od Sobczaka i piłka o centymetry mija bramkę Jakuba Szumskiego.

• Sebastian Dudek próbował strzelu z woleja ale nie dokładnie trafił w piłkę i już z kontrą rusza Stal.

• Rzut rożny dla Gości.

• Z rzutu wolnego strzela Sebastian Dudek ale trafia prosto w mur.

• Mija 10 minuta drugiej połowy. Zagłębie próbuje atakować ale robi to bardzo nie poradnie i na razie nie przynosi to żadnych korzyści.

• Krzysztof Kiercz drybował w okolicach własnego pola karnego i skończyło się na rzucie rożnym dla Zagłębia, który nie przyniósł żadnych korzyści.

• Jakub Żubrowski brzydko fauluje ale tym razem jeszcze mu się upiekło.

• Nowak bardzo ładnie urwał się obrońcom na lewej stronie boiska podał do Dawida Ryndaka ale temu piłkę odebrał Żubrowski.

• Od rzutu wolnego Robert Sulewski. Głębokie dośrodkowanie bez problemu wyłapuje Szumski.

• W przerwie doszło do jednej zmiany. Boisko opuścił Dawid Ryndak w jego miejsce pojawił się Martin Pribula.

• Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

• Zapraszam na ciąg dalszy relacji po przerwie.

• Zakończyła się I połowa spotkania w Mielcu. Bramka strzelona przez Gospodarzy, dodała im pewności i to oni dominowali w końcówce I części meczu. Gospodarze rozegrali na prawdę dobre 45 minut i aż dziw bierze że znajdują się oni w strefie spadkowej.

• Ponownie strzał z dystansu oddaje Krystian Getinger i piękną interwencją popisuje się Jakub Szumski.

• Goście krótko rozgrywają rzut wolny w odległości 30 metrów od bramki Stali ale Matusiak uderza prosto w zawodników Stali. Piłka wraca do zawodników Zagłębia i Ci powoli ustawiają atak pozycyjny.

• Tym reazem Getinger oddaje strzał z dystansu ale również z dala od bramki gości.

• Sulewski falowany i od zaczną od rzutu wolnego gospodarze.

• Kolejne dośrodkowanie Stali przecina jeden z obrońców Gości i wybija piłkę na rzut rożny.

• Cholewiak oddaje strzał daleko od braki Zagłębia.

• Teraz Szymon Sobczak oddaje bardzo ładny strzał z poza pola karnego ale tym razem na posterunku był Jakub Szumski i mamy rzut rożny dla Stali.

• Vamara Sanogo przewraca się w polu karnym Gospodarzy i zostaje ukarany żółtą kartą za symulowanie.

• Po rzucie rożnym Zalepa oddaje strzał na bramkę Gości ale nie przynosi on żadnych korzyści.

• Kolejny atak Gospodarzy. Trzeba przyznać że defensywa Gości spisuje się fatalnie w dzisiejszym spotkaniu i jeżeli piłkarze Piotra Mandrysza chcą przywieźć do Sosnowca chociaż 1 punkt muszą wziąć się do pracy.

• Krzysztof Markowski nie dokładnie podaje głową do bramkarza. Szumski wybiega z bramki i wybija piłkę prosto pod nogi Jakuba Żubrowskigo który pięknym strzałem z dystansu pakuje piłkę do bramki.

• Fantastyczny gol Żubrowskiego!

• Matusiak fenomenalnie podał do wychodzącego na wolne pole Ryndaka ale ten kiksuje i od bramki rozpocznie Stal.

• Szybkie wznowienie bramkarza Stali i obrońców musi ratować Szumski wychodząc poza pole karne.

• Piłka szybko przeniosła się pod pole karne Stali. Strzalał Nowak ale bez problemu piłkę łapie Marek Kozioł. Po chwili Nowak próbuje ponownie ale z identycznym skutkiem.

• Głębokie dośrodkowanie Gospodarzy do Sobczaka ale jeden z obrońców Zagłębia oddale piłkę od własnego pola karnego. Jeszcze Radulj próbował strzału z dystansu ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę Jakuba Szumskigo.

• Sierczyński ponownie wyprowadził groźnie zapowiadającą się akcje podał w pole karne do Sanogo ale ten ten pogubił się w polu karnym i bez problemu oddał piłkę obrońcom Gospodarzy.

• Tym razem to goście ruszyli z szybkim kontratakiem ale Marciniec powstrzymuje atak Gości.

• Mimo, iż w pierwszych minutach to goście przeważali, widać iż Gospodarze nie mają zamiaru tylko się bronić i coraz odważniej atakują bramkę Jakuba Szumskigo.

• Kolejna groźna kontra zawodników Gospodarzy i kolejny raz nie potrafią wykorzystać nieporadności obrony gości. Rzut rożny również nie przynosi korzyści drużynie Zbigniewa Smółki.

• Groźna kontra gospodarzy. Mateusz Cholewiak szarżował prawą stroną boiska z piłką minął się Szumski ale Sobczak z najbliższej odległości nie trafia w piłkę.

• Goście cały czas utrzymują się przy piłce, powoli i konsekwentnie budują atak pozycyjny.

• Głębokie dośrodkowanie gospodarzy bez problemu wyłapuje Szumski.

• Marciniec nie dokładnie podaje i od autu rozpoczynają goście.

• Po strzale zawodnika Zagłębia od bramki rozpocznie bramkarz gospodarzy.

• Pierwsza akcja dla Zagłębia i mam rzut rożny.

• Rozpoczęła się pierwsza połowa ostatniego spotkania 15 kolejki 1 Ligi.

• Oba zespoły są już w tunelu prowadzącym na stadion. Ostatnie minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka Pana Zbigniewa Dobrynina, który będzie rozjemcą dzisiejszego spotkania.

• Relacje rozpocznie się w raz z pierwszym gwizdkiem sędziego o godzinie 17:45.

• Zespół gości jest natomiast liderem tabeli 1 ligi i niezależnie od wyniku tego meczu utrzyma pierwsze miejsce w tabeli.

• Zespół Gospodarzy jest na 14 miejscu w tabeli ale ostatnie zwycięstwo nad zespołem Miedzi Legnica na pewno podbudowało zespół prowadzony przez Zbigniewa Smółkę.

• Zapraszam Państwa na relację z meczu 1 Ligi, w którym Stal Mielec podejmie zespół Zagłębia Sosnowiec.