Mecz Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie relacja...

Stomil Olsztyn

1

Chrobry Głogów

2

• Sędzia Złotnicki kończy to spotkanie. Głogowianie w drugiej połowie doprowadzili do remontady i mimo niekorzystnego wyniku do przerwy zdołali odrobić straty i wracają do domu z długo wyczekiwanym kompletem punktów. Dla Stomilu gola strzelił Marcel Ziemann. W drugiej połowie w szeregach Chrobrego Piotra Skibę pokonali Mateusz Machaj z rzutu karnego i Marcel Gąsior. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje z pierwszoligowych boisk na portalu Gol24.pl.

• Gorąca krew olsztyńskiego Hiszpana zagotowała się na koniec. Czerwona kartka dla Daniego Ramireza!

• Stomil nie wykorzystuje kolejnego stałego fragmentu. Dośrodkowanie w pole karne gości z rzutu wolnego zostaje wybite przez defensorów z Głogowa.

• Żółta kartka dla Mateusza Machaja.

• Fenomenalna parada Skiby! Machaj był o włos od pokonania olsztyńskiego bramkarza po raz drugi w tym meczu.

• Arbiter dolicza 4 minuty.

• Grzegorz Lech uderzył prosto w bramkarza. Pewny chwyt Janickiego.

• Czy to ostatnia szansa Stomilu na wyrównanie? Rzut wolny na wprost bramki w odległości 20 metrów.

• Po stronie gości identyczna kara spotkała Seweryna Michalskiego.

• Przepychanka w polu karnym gości. Żółtą kartką ukarany został Wiktor Biedrzycki.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony głową uderzać próbował Głowacki. Wywalczył zaledwie kolejny rzut rożny dla swojej drużyny.

• Kiks Siemaszki w szesnastce. Nieczysto w piłkę uderzył wychowanek Stomilu.

• Aby nie popełnić błędu we własnym polu karnym, obrońca gości wybija piłkę na korner.

• Ostatnia zmiana w składzie Chrobrego. Młodzieżowiec zmienia młodzieżowca. Borecki wchodzi za Bacha.

• Baranowski wybija głową dośrodkowanie gości na korner. Głogowianie byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Wydawać się może, że skumulowane siły z pierwszej partii goście zostawili na koniec!

• Jęk zawodu na trybunach w Olsztynie. Fantastyczna piłka na 16. metr została wyłożona Ramirezowi, jednak Hiszpan uderzył prosto w jednego ze stoperów.

• Michał Ilków-Gołąb za niesportowe zachowanie na Danim Ramirezie został ukarany żółtą kartką.

• Pierwsza roszada w Stomilu. Zmęczonego Tanczyka zmienia Głowacki.

• Pierwsza próba Siemaszki w tym spotkaniu. Młodzieżowy reprezentant kraju uderzył z ostrego kąta, ale Janicki czuje interweniował na linii bramkowej.

• Janicki fantastycznie broni strzał Lecha z rzutu wolnego. Piłka kursowała na bliższy słupek. Mamy korner dla gospodarzy.

• Ziemann faulowany na 18 metrze. Szykuje się doskonała okazja na wyrównanie przez olsztynian.

• Gąsior daje prowadzenie Chrobremu! Po uderzeniu z dystansu piłka rykoszetem zmyla Skibę i wpada do olsztyńskiej bramki!

• Druga zmiana w zespole gości. Konrad Kaczmarek zmienia Damiana Kowalczyka.

• Za wcześniejszy faul żółtą kartką ukarany został Paweł Baranowski.

• Pewnym uderzeniem Mateusz Machaj doprowadza do wyrównania. Mamy remis w Olsztynie!

• Baranowski fauluje w polu karnym i arbiter przyznaje żółtą kartkę defensorowi.

• Machaj w pojedynku sam na sam ze Skibą przegrywa z... powracającym Gamakovem.

• Kolejni zawodnicy Głogowa w rozgrzewce. Niestety obraz spotkania się nie zmienia. Na boisku zbyt dużo nie dzieje się, a na trybunach unosi się powiew znudzenia.

• Niedokładnie zagranie Lecha w kierunku do wychodzącego na dogodną pozycję Ziemanna. Stomil mógł stworzyć sobie sytuacje podwyższającą rezultat meczu.

• Gra po kwadransie przerwy zostaje wznowiona. Siemaszko do Gamakova i rozpoczynamy kolejne 45 minut.

• W przerwie doszło do zmiany w szeregach gości. Wawszczyka zmienił Napołow.

• Arbiter nie dolicza nic do regulaminowego czasu gry i kończy pierwszą połowę. Stomil prowadzi do przerwy 1:0 po trafieniu Marcela Ziemanna. Wracamy po przerwie.

• Biedrzycki zagrał na dobieg w stronę lewego skrzydła, jednak Karankiewicz nie zdołał dobiec do piłki, która ostatecznie opuściła plac boiska.

• Danielak bezpardonowo potraktował Gamakova. Sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy na ich własnej połowie.

• Głogowianie są całkowicie bezradni. Przyjezdnym po straconej bramce kompletnie odcięło skrzydła. Nie mają pomysłu na wyrównanie w tym spotkaniu.

• Po dograniu z lewego skrzydła przez Karankiewicza do Tanczyka Ukrainiec zdecydował się uderzyć z 25 metra. Bezskutecznie... Piłka o dobry metr minęła lewy słupek bramki Janickiego.

• Z rzutem wolnym dla podopiecznych trenera Asensky'ego na wysokości pola karnego na lewym skrzydle dobrze poradzili sobie defensorzy z Głogowa. Dośrodkowanie Ziemanna zostało skutecznie wybite.

• Kolejna piłka bez adresata posłana przez Ramireza. Gra zostanie wznowiona przez Janickiego.

• Tempo gry na stadionie w stolicy Warmii nieco opadło. Goście mimo niekorzystnego wyniku nie naciskają zbytnio na rywali, aby przed przerwą zejść z korzystnym rezultatem.

• Mały ping pong w polu karnym gości, aczkolwiek głogowska defensywa doskonale zażegnuje problem pod swoją bramką.

• Stomil o krok od podwyższenia prowadzenia. Po dośrodkowaniu Ziemanna z lewej flanki centymetrów zabrakło Siemaszce, aby uderzyć piłkę głową. Ponowną próbę wrzutki wykonał Ramirez, jednak także nie znalazł adresata.

• Po faulu na Adrianie Karankiewiczu przed polem karnym gospodarzy żółtym kartonikiem został ukarany Robert Mandrysz.

• Po asyście Grzegorza Lecha w obrębie szesnastki Ziemann pokonał Janickiego strzałem po dłuższym rogu.

• GOOOOOOOOOL! Marcel Ziemann strzelcem pierwszego gola w dzisiejszym spotkaniu. Stomil na prowadzeniu z Chrobrym 1:0!

• Biedrzycki fauluje Machaja w centralnej części boiska. Arbiter wstrzymuje grę.

• Ponownie goście mieli szansę zagrozić olsztyńskiej bramce ze stałego fragmentu, jednak Wiktor Biedrzycki pewnie wybił futbolówkę poza boisko. Sędzia sygnalizuje rzut rożny dla Chrobrego.

• Kolejna próba z dystansu. Niestety uderzenie Grzegorza Lecha z okolic 35 metra było dalekie od ideału. Od bramki wznowi Janicki.

• Fenomenalne uderzenie Daniego Ramireza z woleja! Janicki z dużymi problemami obronił strzał z 30 metra. Rzut rożny dla olsztynian.

• Nieczysto głową wybija Karankiewicz, jednak piłka trafia w posiadanie Skiby.

• Rzut wolny dla głogowian. Szykuje się dośrodkowanie w pole karne.

• Rozpoczyna drużyna gości.

• Zespoły już na murawie przywitani gromkimi brawami. Stomil zagra dziś w tradycyjnym biało-niebieskim trykocie, natomiast głogowianie ubrani na pomarańczowo-czarno.

• Olsztyniacy także zakończyli ostatnie przygotowania. Lada moment startujemy!

• Zawodnicy trenera Nicińskiego udali się jako pierwsi do szatni.

• Obydwa zespoły powoli kończą przedmeczową rozgrzewkę.

• Witamy Państwa prosto z Olsztyna. Rywalem miejscowego Stomilu będzie dzisiaj Chrobry Głogów. Niedzielne starcie będzie 1 z 4, które Duma Warmii rozegra na własnym obiekcie w listopadzie. Dzisiejsze spotkanie dla Chrobrego jest ostatnim w rundzie zasadniczej. Pozostałe dwa jesienne mecze zaliczą się już do gier rewanżowych.

Bartosz Urban

Mecz Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Polska Press

Mecz Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów ONLINE. Po miesięcznej przerwie piłkarskie emocje wracają na stadion w Olsztynie. Dwa tygodnie temu pogoda pokrzyżowała szyki naszym pierwszoligowcom, przez co mecz Stomilu z Wigrami został ostatecznie odwołany. Jak będzie teraz? Handicapem dla olsztynian jest fakt, że wszystkie cztery ostatnie spotkania jesienią biało-niebiescy rozegrają przed własną publicznością.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów ONLINE

Długo przyszło czekać olsztyńskim kibicom na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo swojej drużyny. Przełamanie podopiecznych trenera Asensky'ego zdołało nastąpić w zeszłym tygodniu w Mielcu, gdzie Stomil pokonał miejscową Stal 3:1. Dodatkowo pieczętującego zwycięstwo, a zarazem debiutanckiego gola w drużynie z Olsztyna zdobył Hiszpan Dani Ramirez.

Gra na wyjazdach nie tylko w tym sezonie, ale zarówno w trakcie całego roku kalendarzowego, była piętą achillesową Stomilu. W ciągu ostatnich 11 miesięcy Duma Warmii poza domem wygrała zaledwie dwukrotnie, zaliczając dziewięć porażek, sześć remisów i przegraną po rzutach karnych rywalizację z Wartą Sieradz w Pucharze Polski.

Przed starciem z głogowianami trener olsztynian poza długo wyczekiwanym zwycięstwem ma sporo innych powodów do zadowolenia. Oprócz niezdolnego do gry Pawła Abbotta pełni sił i do dyspozycji są już Wiktor Biedrzycki i Wołodymyr Tanczyk. Ponadto ze spotkania młodzieżowej reprezentacji kraju bez urazów wrócili Ernest Dzięcioł i Artur Siemaszko, którzy grali przeciwko Portugalii. Na początku tygodnia treningi z zespołem rozpoczął Adam Pazio, który rozwiązał kontrakt z chorzowskim Ruchem z końcem sierpnia z winy klubu, z tytułu niezapłacenia wynagrodzenia. Jak dotąd zawodnik nie podpisał jeszcze kontraktu z olsztyńskim zespołem.

Aktualnie nie najlepszy okres przechodzi zespół z Głogowa. W ostatnich sześciu meczach o stawkę piłkarze trenera Grzegorza Nicińskiego nie wygrali ani razu notując trzy remisy i trzy porażki. Poza tym od czterech spotkań głogowianie nie potrafią znaleźć recepty na pokonanie bramkarza rywali. Pomimo kilkutygodniowej bessy Chrobry może pozytywnie zapisać się w swojej historii śrubując swój najlepszy wynik na półmetku sezonu w Nice 1 Lidze.

SEZONY CHROBREGO GŁOGÓW NA ZAPLECZU EKSTRAKLASY:
2014/15 na półmetku: 21 punktów (11. miejsce)
2015/16 na półmetku: 25 punktów (7. miejsce)
2016/17 na półmetku: 20 punktów (13. miejsce)
2017/18 tuż przed półmetkiem: 24 punkty (5. miejsce)

NIE ZAGRAJĄ:

Stomil Olsztyn: Paweł Abbott (zwolnienie lekarskie)
Chrobry Głogów: brak informacji

STRZELCY:

Stomil Olsztyn:
5 - Artur Siemaszko, Grzegorz Lech
2 - Wołodymyr Tanczyk, Adrian Karankiewicz
1 - Piotr Głowacki, Paweł Baranowski, Łukasz Sołowiej, Milen Gamakov, Wiktor Biedrzycki, Dani Ramirez

Chrobry Głogów:
7 - Mateusz Machaj
3 - Przemysław Stolc, Konrad Kaczmarek
1 - Damian Kowalczyk, Przemysław Trytko, Serhiy Napolov, Robert Mandrysz, Michał Borecki

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Nice 1. Liga: Stal Mielec - Stomil Olsztyn 1:3 (03.11.2017)
Nice 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 5:1 (22.10.2017)
Nice 1. Liga: GKS Katowice - Stomil Olsztyn 3:1 (18.10.2017)
Nice 1. Liga: Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:0 (14.10.2017)
Nice 1. Liga: Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa 1:3 (30.09.2017)

Nice 1. Liga: Chrobry Głogów - Bytovia Bytów 0:0 (05.11.2017)
Nice 1. Liga: Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 0:0 (29.10.2017)
Puchar Polski: Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:2 (25.10.2017)
Nice 1. Liga: Stal Mielec - Chrobry Głogów 3:0 (21.10.2017)
Nice 1. Liga: Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 2:1 (18.10.2017)

OSTATNIE BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

[Sparing 2016/17] Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 1:0 (03.02.2017)
Bramki: K. Danielak (88')
[I liga 2016/17] Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (18.11.2016)
Bramki: M. Machaj (31'), K. Danielak (57'), Ł. Szczepaniak (71')
[I liga 2016/17] Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 3:0 (30.07.2016)
Bramki: T. Nishi (22'), W. Biedrzycki (41'), R. Kujawa (76')
[I liga 2015/16] Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0 (16.04.2016)
Bramki: M. Michalec (12'), P. Wojciechowski (72'), M. Górski (88' karny)
[I liga 2015/16] Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (20.09.2015)
Bramki: I. Meskhia (25' karny), G. Lech (78' karny) - D. Byrtek (19')

SĘDZIA:

Mateusz Złotnicki (Lublin) - Na inaugurację poprzedniego sezonu arbiter prowadził spotkanie pomiędzy Stomilem a Chrobrym w Olsztynie, które zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Kto wygra mecz 1. ligi: Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów?

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Stomil Olsztyn: Skiba - Bucholc, Gamakov, Baranowski, Ziemann, Biedrzycki, Ramirez, Lech, Tanchyk, Głowacki, Siemaszko

Chrobry Głogów: Janicki, Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Wawszczyk, Bach, Mandrysz, Gąsior, Machaj, Danielak, Kaczmarek

Mecz Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów GDZIE RELACJA LIVE?

Mecz Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów nie będzie transmitowany w telewizji. Na tekstową relację na żywo ze spotkania zapraszamy do GOL24. Początek niedzielnego meczu o godz. 15:00!