Stomil Olsztyn

1

GKS Katowice

1

• Koniec meczu. Stomil zremisował z GKS Katowice na własnym stadionie 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy z rzutu karnego dał w pierwszej połowie Rafał Kujawa. W drugiej części gry po feralnym zagraniu Piotra Skiby piłka wylądowała w bramce olsztynian, a bramkę zaliczono na konto Sobkowa. Na dwie minuty przed końcem meczu wyrzucony z boiska został bramkarz gości Sebastian Nowak. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje LIVE na portalu GOL24.pl.

• Cóż za ping pong w polu karnym Stomilu. Niewiarygodne, że piłka ostatecznie nie wylądowała w bramce!!!

• Dośrodkowanie Patryka Kuna pewnie wyłapuje Mateusz Abramowicz.

• Mamy rzut wolny dla Stomilu. Jest to jedna z ostatnich sytuacji w tym meczu.

• Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu spotkania.

• Wymuszona zmiana w zespole gości. Mateusz Abramowicz zmienia Tomasza Foszmańczyka.

• Czerwona kartka dla bramkarza GieKSy Sebastiana Nowaka. Golkiper przyjezdnych wyprostowaną nogą bardzo niebezpiecznie sfaulował jednego z piłkarzy Stomilu w okolicach... 35 metra!

• Dośrodkowanie Kuna do Tsubasy, jednak olsztynianie zyskują tylko rzut rożny.

• Z dystansu próbował uderzać Foszmańczyk. Piłka poszybowała kilka metrów nad bramkę Skiby.

• Mamy zmianę w zespole gości. Kalinkowskiego zmienia Pielorz.

• Piłka wylądowała pod nogami Ratajczaka, który zamykał akcję, lecz jego strzał zablokowała katowicka defensywa.

• Po rzucie wolnym olsztynianie zyskali... rzut rożny.

• W Stomilu szykuje się ostatnia zmiana. Biedrzyckiego zmienia debiutant Krzysztof Szewczyk.

• Foszmańczyk próbował zaskoczyć bramkarza Stomilu strzałem w samo okienko, lecz uderzenie było na tyle niecelne, że piłka poszybowała w stronę sektora gości.

• Prawie w dogodnej sytuacji na strzelenie gola znalazł się Grzegorz Lech, lecz piłka niefortunnie doznała kozła i wylądowała w rękawicach bramkarza rywali.

• Strzał Patryka Kuna został zablokowany.

• Opaskę kapitana w drużynie Dumy Warmii przejął Grzegorz Lech.

• Mamy drugą zmianę w drużynie Stomilu Olsztyn. Schodzi kapitan biało-niebieskich Paweł Głowacki, a za niego na murawie melduje się Łukasz Jegliński.

• Trener Stomilu na wynik spotkania także odpowiada zmianą. Rafała Kujawę zmienia Tomasz Zahorski.

• Trener Brzęczek wprowadza Bębenka za Prokicia.

• Kompromitujące zachowanie Piotra Skiby i katowiczanie wyrównują. Mamy 1:1!

• Piłka przedarła się przez linię defensywy Stomilu, jednak nikt za nią z zespołu rywali nie ruszył. Bezpiecznie przejął ją Piotr Skiba.

• Rajd na prawej flance Ziemanna przerwany. Obrońca Stomilu, aby powstrzymać kontrę gości musiał ratować się faulem.

• Olsztynianie z każdą minutą próbują przenieść ciężar gry na środek boiska. Przez pierwsze minuty Stomilowcy zostali zamknięci na własnej połowie.

• Kujawa próbował odgrywać przed szesnastkę gości do Kuna, lecz to podanie było zbyt lekkie, w wyniku czego goście przejęli futbolówkę.

• Mimo że to Stomil rozpoczął drugą partię, to Katowiczanie ruszyli od razu z atakiem. Piłka już dwukrotnie wizytowała w szesnastce Skiby, jednak bez większego zagrożenia.

• Arbiter spotkania wznawia grę po przerwie. Przy piłce jest zespół Stomilu.

• Koniec pierwszej połowy. Stomil prowadzi do przerwy z katowicką GieKSą 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył dla olsztynian Rafał Kujawa z rzutu karnego. Katowiczanie mogli wyrównać w takich samych okolicznościach, jednak swojej jedenastki nie wykorzystał Grzegorz Goncerz, którego strzał kapitalnie obronił Piotr Skiba. Wracamy tuż po przerwie!

• Arbiter dolicza minutę do pierwszej części spotkania.

• Czerwiński sfaulował Biedrzyckiego przy środkowej linii boiska. Stomilowscy mają chwilę na załapanie oddechu.

• Dużo szczęścia mieli teraz olsztynianie. Piłka wylądowała przed polem karnym prosto pod nogi Zejdlera, jednak piłka po jego strzale minęła o metr lewy słupek bramki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy przyjezdni zyskali tylko kolejny rzut rożny.

• To powinno być 1:1. Beznadziejnie w swoim polu karnym zachowali się środkowi obrońcy Stomilu pozostawiając sporo miejsca Erykowi Sobkowi. Piłka po jego strzale minimalnie minęła prawy słupek Piotra Skiby.

• Świetnie w defensywie zainterweniował teraz Tomasz Wełnicki wycofując piłkę pod pressingiem do swojego bramkarza.

• Skiba wraca do gry i od razu wyłapuje pewnie piłkę po wyrzucie z autu w szesnastkę gości przez Czerwińskiego.

• Interwencja Piotr Skiby, jednak zakończyła się dla niego samego niefortunnie. Olsztyński bramkarz zwija się z bólu. Na placu boiska musiały pojawić się służby medyczne.

• Broni Piotr Skiba!!!!

• Mamy rzut karny dla GieKSy za faul na Goncerzu!

• Katowiczanie próbowali wyprowadzić kontrę, lecz do piłki na prawym skrzydle nie dobiegł Alan Czerwiński.

• Uderzeniem piłki głową próbował olsztyńskiego bramkarza pokonać Goncerz. Jego strzał był zbyt lekki, aby GKS mógł wyrównać.

• Pół godziny za nami. Widowisko w Olsztynie jest bardzo wyrównanie. Akcje toczą się z bramki do bramki. Wspaniały doping również prezentują kibice obydwu zespołów.

• Zespół gospodarzy został zamknięty w obrzeżach własnego pola karnego. Przy dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę przejął Piotr Skiba na szczęście olsztynian .

• Fala serpentyn poleciała w stronę placu gry z olsztyńskiego młyna.

• Nieudane dośrodkowanie w pole karne Stomilu, jednak to piłkarze gości nadal są przy piłce.

• To mogło być 2:0! Grzegorz Lech wbiegł z piłką w pole karne, jednak z trudnej sytuacji nie potrafił umieścić piłki w siatce GieKSy.

• Świetny kontratak Stomilu na prawej flance. Wypuszczony w wolne pole został Patryk Kun, jednak przez to, że obrońca rywali zdążył do niego dobiec, został zmuszony na oddanie strzału, z którym większych problemów nie miał Nowak. Piłka jest w rękach bramkarza.

• Stomil wykonywał rzut rożny, lecz piłka nie znalazła żadnego adresata i opuściła boisko.

• Wzniósł się doping sektora gości. Wspaniała wrzawa jest na dzisiejszym spotkaniu w stolicy Warmii.

• Katowiczanie bliscy od wyrównania! Sobków złożył się do uderzenie futbolówki wolejem, jednak strzał został zablokowany przez stoperów Stomilu. Mamy nadal 1:0 w Olsztynie.

• Kocioł w polu karnym Piotra Skiby został wyjaśniony przez obrońców Stomilu. GieKSa po długim wyrzucie z autu w samą szesnastkę nie potrafiła skorzystać z okazji na szybkie wyrównanie niekorzystnego rezultatu.

• Jedenastka dla gospodarzy została podyktowana za faul na Rafale Kujawie.

• Karnego na bramkę zamienia Rafał Kujawa i Stomil Olsztyn wychodzi na prowadzenie!!!

• Mamy rzut karny dla Stomilu!!!

• Świetne dośrodkowanie Grzegorza Lecha w ostatniej chwili wybija Abramowicz, przy czym nabił Kuna, zatem od bramki rozpocznie Nowak.

• Ratajczak próbował indywidualnej akcji na lewej stronie boiska, jednak nie poradził sobie z katowicką defensywą. Piłkę przejęli przyjezdni.

• Nowak piąstkuje dośrodkowanie przed siebie i GieKSiarze zażegnali niebezpieczeństwo.

• Patryk Kun został sfaulowany przez Abramowicza na prawym skrzydle. Będzie doskonała okazja dla Stomilu na wyjście na prowadzenie

• Stomil został zepchnięty do linii własnego pola karnego. Po przejęciu piłki okazję miał Goncerz, który strzałem zza szesnastki próbował zaskoczyć Skibę. Uderzenie kapitana GieKSy było dalekie od ideału i futbolówka poszybowała wysoko ponad olsztyńską bramkę.

• Pierwszy gwizdek arbitra i mecz rozpoczynają Trójkolorowi.

• Drużyny są już na placu gry przywitani owacją publiczności. Lada moment początek meczu.

• Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę i udały się do szatni. Za niespełna kwadrans początek spotkania w Olsztynie.

• Wśród rezerwowych Stomilu Olsztyn znalazł się świeżo wypożyczony z Cracovii Krzysztof Szewczyk.

• Podopieczni Jerzego Brzęczka również pojawili się już na murawie. Trybuna kibiców Stomilu powoli zaczyna się wypełniać.

• Kibice gości jako pierwsi pojawili się w na trybunach, natomiast piłkarze Stomilu wyszli na rozgrzewkę. Rozgrzewka piłkarzy Stomilu Olsztyn.

• Skład GKS Katowice: Nowak - Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz, Kalinkowski, Zejdler, Foszmańczyk, Prokić, Sobków, Goncerz. Rezerwowi: Abramowicz, Garbarcik, Wołkowicz, Bębenek, Pielorz, Mandrysz, Duda.

• Skład Stomilu: Skiba - Czarnecki, Wełnicki, Ziemann, Ratajczak, W. Biedrzycki, Głowacki, Nishi, Kun, Lech, Kujawa. Rezerwowi: Leszczyński, I. Biedrzycki, Trzeciakiewicz, Jegliński, Suchocki, Zahorski, Szewczyk

• Witamy Państwa prosto ze stadionu w Olsztynie, gdzie za 45 minut dojdzie do pojedynku pomiędzy miejscowym Stomilem a GKS-em Katowice. W poprzednim sezonie w obu spotkaniach tych zespołów padł remis. Jak będzie tym razem?